KATEGORIE
Filtr

Cena

Cena

  • 289,00 zł - 40 319,00 zł

Dlaczego warto kupić u nas?
Wysyłka w ciągu 24h
Wysyłka w ciągu 24h
14 Dni na zwrot*
14 Dni na zwrot*
Zaufane opinie
Zaufane opinie
Codzienne nowe promocje
Codzienne nowe promocje
Slider Offer Banner
Kalibratory monitorów

Kalibratory monitorów

Kalibracja monitora zapewnia, że jasność i kolory wyświetlane na monitorze są prawidłowe. Jeśli monitory nie są skalibrowane, obrazy będą ciemne, matowe lub rozmyte, gdy będą wyświetlane na prawidłowo skalibrowanych monitorach. Ponadto podczas drukowania zdjęć i dokumentów kolory będą różnić się od kolorów widocznych na ekranie. Kalibracja kolorów ekranu ma wpływa na każdego, kto sprzedaje, publikuje lub wykorzystuje obrazy w swojej pracy. Obejmuje to fotografów, którzy biorą udział w konkursach fotograficznych, biorą udział w spotkaniach fotograficznych lub używają swoich zdjęć w grupach społecznościowych.

Co to jest kalibracja kolorów monitora?

Monitory wykorzystują światło z czerwonych, zielonych i niebieskich pikseli do tworzenia kolorów. Niewielkie różnice oznaczają, że kolory wyświetlane na jednym monitorze różnią się od kolorów na innym, chyba że każdy jest skalibrowany do tego samego standardu. Chociaż istnieją sposoby ręcznej kalibracji monitorów, opierają się one na indywidualnej interpretacji kolorów i trudno jest osiągnąć zadowalające wyniki. Zamiast tego profesjonaliści i poważni amatorzy używają specjalnych kolorymetrów, które mierzą kolory monitora i automatycznie stosują standardowe profile kolorów. Dzięki temu monitory mają prawidłowy balans kolorów i jasność.

Systemy kalibracji ekranu

Systemy kalibracji monitora używają małego kolorymetru umieszczonego przed ekranem. Urządzenie przechodzi przez procedurę kalibracji, w której mierzy ustawienia ekranu i tworzy profil ICC, który ustawia prawidłowy profil kolorów na monitorze. Ponieważ oświetlenie otoczenia wpływa na to, co widać na ekranach, niektóre kalibratory mierzą i korygują oświetlenie otoczenia. Niektóre marki zawierają tabele referencyjne, dzięki czemu można wizualnie porównać kolory ekranu w celu zapewnienia pomyślnej kalibracji.

Aktywne filtry