Nikon Z9 Body - PREMIERA - PRZEDSPRZEDAŻ

27 999,00 zł
Brutto
 Zapytaj o czas dostawy

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Dokonaj przełomu dzięki Nikon Z9

Zadziwiająca prędkość. Niezrównana precyzja. Fenomenalne detale. Zdjęcia lub filmy — flagowy aparat bezlusterkowy Z 9 pomoże Ci niezawodnie rejestrować doskonały obraz. Niezależnie od tego, czy specjalizujesz się w fotografowaniu aktualnych wydarzeń, sportu, mody, czy reportażach. Weź ze sobą najbardziej zaawansowany aparat, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. W miejsca, do których tylko Ty możesz dotrzeć.


Uchwycisz każdą chwilę. Pełna swoboda. Żadnych ograniczeń.

Aparat Z 9 przybliży Cię do perfekcji, jak tylko możesz sobie wyobrazić. Nowa, pełnoklatkowa, warstwowa matryca CMOS o rozdzielczości 45,7 mln pikseli i ultraszybki procesor EXPEED 7 zapewniają zadziwiającą jakość obrazu. Najbardziej zaawansowany system AF firmy Nikon na nowo definiuje możliwości ustawiania ostrości. Całodzienne sesje fotograficzne. Godziny filmów 8K. Najbardziej ekstremalne warunki. Najszybsza akcja. Aparat Z 9 sprosta najsurowszym wymaganiom profesjonalistów — nawet z nadmiarem.


Najlepszy w swojej klasie, oszałamiający AF

Obliczenia ciągłego AF są wykonywane z niespotykaną szybkością. Jednoczesne rozpoznawanie obiektów oparte na zaawansowanych algorytmach sztucznej inteligencji. Widok w czasie rzeczywistym bez żadnego efektu przesłonięcia wizjera elektronicznego. Może nie ma algorytmu szczęścia, ale istnieje cały system zapewniający precyzję.


Sztuczna inteligencja oparta na algorytmach głębokiego uczenia

Ludzie, zwierzęta, ptaki, pojazdy. Żaden inny system AF nie jest w stanie rozpoznać tylu obiektów naraz w kadrze. Aparat Z 9 może ustawić i utrzymywać ostrość na oczach bez względu na to, jak mały obiekt znajduje się w kadrze, i rozpoznawać twarze — nawet jeśli głowy są skierowane w dół!


Zaawansowany, automatyczny wybór pola AF

Fenomenalny 493-polowy system AF obejmuje 405 pól AF z automatycznym wyborem — pięć razy więcej niż w aparacie Z 7II. Pod względem skuteczności śledzenia obiektu w kadrze przewyższa nawet uznaną lustrzankę D6. 10 trybów pola AF pozwala zoptymalizować konfigurację AF dla każdego zadania.


Zaawansowane śledzenie 3D

Boisko. Niebo. Tor. Z 9 śledzi obiekty z niesamowitą precyzją. Nasz najbardziej zaawansowany system śledzenia 3D rozumie, co fotografujesz i natychmiast reaguje na zmiany pozycji, orientacji lub prędkości obiektu.


Wkrocz w nową erę rejestrowania obrazu — z oszałamiającą prędkością

Niesamowita prędkość do 120 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE sprawia, że aparat Z 9 jest klasą sam dla siebie. Możesz także wykonywać zdjęcia z szybkością 20 kl./s i w jednej szybkiej serii rejestrować ponad 1000 zdjęć w pełnej rozdzielczości. Wybór obiektywów jest ogromny – ponad 100 jasnych obiektywów firmy Nikon umożliwia fotografowanie z prędkością do 120 kl./s.


Wizjer elektroniczny bez żadnego efektu przesłonięcia, zapewniający widok w czasie rzeczywistym

Niespotykany dotąd widok. Aparat Z 9 ma najjaśniejszy na świecie (3000 nitów) wyświetlacz wizjera elektronicznego, który jest wolny od jakichkolwiek opóźnień. Masz zapewniony ciągły widok w czasie rzeczywistym. Jeśli obiekt poruszy się lub nastąpi najmniejsza zmiana fotografowanej sceny — zobaczysz to.


Odchylany monitor z czteroosiową regulacją

Szybkie, elastyczne kadrowanie pozwala dostosować się do wymogów chwili. Duży, szybko reagujący monitor można odchylać o 90 stopni w pionie lub poziomie. Możesz swobodnie podążać za akcją i z łatwością uchwycić ujęcia z perspektywą niską lub wysoką.


Intuicyjny ekran Informacje

Ekran Informacje obraca się automatycznie, gdy przechodzisz do fotografowania w kadrze pionowym. Przejrzysty interfejs pozwala na szybkie potwierdzanie ustawień zarówno przy orientacji poziomej, jak i pionowej. Ponadto przyciski menu i oraz ISO są łatwo dostępne podczas fotografowania w kadrze pionowym.


Zaawansowane dostosowywanie na miejscu

Aparat Z 9 sprawia, że nic nie oddziela Cię od obrazu. Odpowiednio do potrzeb możesz skonfigurować ekran informacji zdjęciowych, tak aby były na nim widoczne wybrane informacje o fotografowanej scenie lub sam podgląd kadru. Przewijanie zdjęć na monitorze dotykowym jest szybkie i bezproblemowe.


Fotografuj nie troszcząc się o aparat

Podobnie jak wszystkie naprawdę wyjątkowe narzędzia, aparat Z 9 został zaprojektowany tak, aby nie absorbował uwagi użytkownika. Natychmiastowe uruchamianie. Idealne wyważenie. Solidna konstrukcja. Ten aparat jest tak wytrzymały, jak można oczekiwać od flagowego modelu firmy Nikon — i tak uniwersalny, jak tego chcesz. Trzymając go w ręku poczujesz się tak komfortowo, że nie będziesz zatrzymywać się i zastanawiać się nad niczym — z wyjątkiem tego, co fotografujesz.


Wielkość dopasowana do ergonomii

Aparat Z 9 jest o 20% mniejszy od lustrzanki D6, ale nadal zapewnia znakomity komfort podczas długotrwałych sesji fotograficznych. Głęboko wyprofilowany uchwyt umożliwia pewne trzymanie podczas fotografowania w zarówno w kadrze poziomym, jak i w pionowym. Inteligentne rozmieszczenie przycisków pozwala na obsługiwanie obiema rękami podczas przeglądania zdjęć.


Rewolucyjne zdjęcia

Zadziwiająca szczegółowość. Niezwykła precyzja. Jakość plików przesyłanych bezpośrednio z aparatu decyduje o Twoim sukcesie lub porażce. Dzięki aparatowi Z 9 osiągniesz swój cel. Maksymalna głębia kolorów jest zachwycająca. Zakres dynamiki na zdjęciach i filmach jest naprawdę oszałamiający. Jakość zdjęć jest wyjątkowa. Rozmiary plików są rewolucyjne.


Nadzwyczajny w każdym świetle

Natywny zakres czułości ISO od 64 do 25600 (z możliwością rozszerzenia do odpowiednika 32 – 102400) łączy się z zaawansowanym algorytmem redukcji szumów i funkcją redukcji migotania. Uzyskasz doskonałe rezultaty w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.


Inteligentny automatyczny balans bieli

Od różnorodnych odcieni skóry po zachody słońca. Nowe algorytmy sztucznej inteligencji zapewniają wyjątkową dokładność automatycznego balansu bieli (AWB) podczas wykonywania portretów lub fotografowania w świetle zastanym. Dedykowane algorytmy gwarantują odpowiednią ekspozycję twarzy podczas korzystania z błysku wypełniającego iTTL.


Nowy sposób zapisywania plików RAW

Postaw na jakość obrazu bez spowalniania transferu danych. Aparat Z 9 umożliwia pracę z nowym formatem plików RAW wysokiej wydajności. Pliki zachowują ten sam poziom szczegółowości, co w nieskompresowanym formacie RAW, ale są trzykrotnie mniejsze od standardowych plików RAW.


Szybszy i płynniejszy przebieg pracy

Aparat Z 9 pozwala dostosować się do dowolnego trybu organizacji pracy. Dwa gniazda kart pamięci współpracują z kartami CFExpress typu B, co zapewnia około 2-krotnie większą prędkość zapisu niż w aparatach obsługujących karty typu A. Idealny do bardzo szybkiego fotografowania lub nagrywania filmów 8K. Wbudowany w aparat odbiornik GPS zapisuje znaczniki czasu UTC w danych zdjęcia, a zaawansowane opcje sieciowe skracają czas pracy z dużymi plikami. Szybkości transferu są najwyższe w branży.


Znakomite filmy 8K — rejestrowane aparatem

Dzięki niewiarygodnym możliwościom przetwarzania obrazu aparat Z 9 może rejestrować znakomite pełnoklatkowe filmy 8K i filmy poklatkowe. Możesz nagrywać godziny materiału wideo w jakości 8K z szybkością 30p — lub przeprowadzić uaktualnienie oprogramowania sprzętowego i rejestrować wyjątkowo płynne filmy 8K w formacie RAW z szybkością 60p. Podczas filmowania możesz korzystać z pełnego śledzenia AF/AE oraz AF z wykrywaniem oczu. Pliki mają piękną jakość, a nowy format N-RAW firmy Nikon pozwala na utrzymanie akceptowalnych rozmiarów plików.


Swobodny wybór kinowych formatów 8K

Format N-RAW firmy Nikon umożliwia wykorzystanie pełnej szerokości matrycy aparatu Z 9 do wewnętrznego rejestrowania filmów w ultrawysokiej rozdzielczości 8K.


Filmy 4K z szybkością do 120p

Aparat Z 9 rejestruje również ekscytujące materiały w rozdzielczości 4K UHD, wykorzystując całą szerokość matrycy. Otrzymujesz doskonałą jakość obrazu w każdym pikselu i dogodniejsze dla klienta rozmiary plików. Masz do dyspozycji różne liczby klatek na sekundę, w tym 120p pozwalającą na rejestrowanie płynnych spowolnionych nagrań.


24-bitowy dźwięk

Dzięki 24-bitowemu dźwiękowi dostępnemu w liniowym formacie PCM, aparat Z 9 pozwala nagrywać materiały z pięknym, dynamicznym dźwiękiem. Możesz także wyłączyć zasilanie złącza mikrofonu, zmniejszając niepożądane szumy z nieużywanych komponentów.


Elastyczny wybór kodeków

Aparat umożliwia nagrywanie z 8-bitową/10-bitową głębią kolorów przy użyciu kodeka H.265 (HEVC) lub 10-bitowego kodeka Apple ProRes 422 HQ. Rozszerz możliwości aparatu o nagrywanie z 12-bitową głębią dzięki uaktualnieniu oprogramowania sprzętowego, które zapewnia obsługę kodeka ProRes RAW HQ i nowego formatu N-RAW firmy Nikon.


Idealne ustawianie ostrości

Wiedz, że masz zdjęcie. Gdy odtwarzanie jest wstrzymane, obraz na wyświetlaczu wideo aparatu Z 9 można powiększyć w celu łatwiejszego sprawdzenia ostrości.


Małe opóźnienie wyjścia HDMI

Zobacz akcję, uchwyć akcję. Opóźnienie na wyjściu HDMI zostało zmniejszone, aby zauważalnie zredukować przesunięcie czasowe między akcją na żywo a obrazem widocznym na monitorze.


Nieruchome ujęcia 8K

Z materiału 8K można wyodrębnić nieruchome ujęcia o wysokiej rozdzielczości i zapisać je jako pojedyncze pliki JPEG. Idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz dostarczyć materiał wideo i zdjęcia.


Nikon
Cechy
Typ matrycy:
CMOS
Rozdzielczość obrazu:
45 megapixeli
Rozdzielczość video:
8K
 • Typ Aparat bezlusterkowy
 • Mocowanie obiektywu Mocowanie Z firmy Nikon
 • Matryca FX, 35,9 x 23,9 mm, typu CMOS
 • Całkowita liczba pikseli 52,37 mln
 • System usuwania kurzu Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu NX Studio)
 • Rozdzielczość 45,7 mln
 • Wielkość obrazu (w pikselach) Z użyciem obszaru zdjęcia [FX (36 x 24)]: (L) 8256 x 5504 (45,4 mln), (M) 6192 x 4128 (25,6 mln), (S) 4128 x 2752 (11,4 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [DX (24 x 16)]: (L) 5392 x 3592 (19,4 mln), (M) 4032 x 2688 (10,8 mln), (S) 2688 x 1792 (4,8 mln), [1:1 (24 x 24)] z użyciem obszaru zdjęcia: (L) 5504 x 5504 (30,3 mln), (M) 4128 x 4128 (17,0 mln), (S) 2752 x 2752 (7,6 mln), [16:9 (36 x 20)] z użyciem obszaru zdjęcia: (L) 8256 x 4640 (38,3 mln), (M) 6192 x 3480 (21,5 mln), (S) 4128 x 2320 (9,6 mln)
 • Format zapisywanych plików NEF (RAW): 14-bitowy; do wyboru kompresja bezstratna, wysoka wydajność (wysoka) oraz wysoka wydajność, JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia kompresji: fine (około 1:4), normal (około 1:8) i basic (około 1:16); dostępne opcje kompresji Priorytet wielkości i Optymalna jakość, NEF (RAW)+JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG
 • Ustawienia Picture Control Auto, Standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz, Równomierne, Kreatywne ustawienia Picture Control (Sen, Poranek, Pop, Niedziela, Smutek, Dramat, Cisza, Surowość, Melancholia, Czystość, Dżins, Zabawka, Sepia, Błękit, Czerwień, Róż, Węgiel, Grafit, Dwoistość, Czerń); możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control, przechowywanie osobistych ustawień Picture Control
 • Zapis danych CFexpress XQD
 • Dwa gniazda kart pamięci 2 karty CFexpress lub karty XQD, karta w gnieździe 2 może być używana do zapisywania zdjęć w przypadku zapełnienia karty w pierwszym gnieździe, w celu tworzenia kopii zapasowych, w celu osobnego zapisywania zdjęć w formatach NEF (RAW) i JPEG lub w celu zapisywania oddzielnych kopii zdjęć w formacie JPEG o różnych rozmiarach i stopniach kompresji; można kopiować zdjęcia między kartami.
 • System plików DCF 2.0, Exif 2.32
 • Wizjer Wizjer elektroniczny o przekątnej 1,27 cm (0,5 cala), ok. 3690 tys. punktów (technologia Quad VGA) w technologii OLED z funkcją regulacji balansu kolorów oraz sterowaniem jasnością metodą automatyczną lub z wykorzystaniem 16 poziomów jasności
 • Pokrycie kadru Około 100% w pionie i w poziomie
 • Powiększenie Około 0,8× (obiektyw 50 mm ustawiony na nieskończoność, -1,0 m-)
 • Dystans widzenia całej matówki 23 mm (-1,0 m-; od okularu wizjera)
 • Korekcja dioptrażu -4 - +3 m-
 • Czujnik zbliżenia oka Automatyczne przełączanie między wyświetlaniem obrazu na monitorze i w wizjerze
 • Współpracujące obiektywy Obiektywy NIKKOR z mocowaniem Z, obiektywy NIKKOR z mocowaniem F (wymagany adapter do mocowania; mogą obowiązywać ograniczenia)
 • Typ migawki Migawka elektroniczna z dźwiękiem migawki i lamelkową osłoną matrycy
 • Czasy otwarcia migawki 1/32000 do 30 s (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV, możliwość wydłużenia do 900 s w trybie M), czas B, ustawienie T
 • Czas synchronizacji błysku Synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/250 lub 1/200 s lub dłuższych (należy jednak pamiętać, że liczba przewodnia maleje przy czasach 1/200 do 1/250 s); obsługa automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki pozwalająca na stosowanie czasu 1/8000 s lub dłuższego
 • Tryby wyzwalania migawki S (pojedyncze zdjęcie), CL (wolne seryjne), CH (szybkie seryjne), szybkie rejestrowanie zdjęć, samowyzwalacz
 • Częstotliwość zdjęć Maks. 120 kl./s, Seryjne wolne: ok. 1 do 10 kl./s, Seryjne szybkie: ok. od 10 do 20 kl./s, szybkie rejestrowanie zdjęć (C30): ok. 30 kl./s, szybkie rejestrowanie zdjęć (C120): ok. 120 kl./s
 • Samowyzwalacz 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 ekspozycji przy interwałach 0,5, 1, 2 lub 3 s
 • Pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy aparatu
 • Sposób pomiaru ekspozycji Pomiar matrycowy, centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do koła o średnicy 12 lub 8 mm na środku kadru albo waga pomiaru może być alternatywnie przypisana na podstawie uśrednienia całego kadru, pomiar punktowy: pomiar z obszaru o średnicy 4 mm na środku wybranego pola AF, pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem
 • Zakres pomiaru ekspozycji13 –3 do +17 EV
 • Tryb P: automatyka programowa z fleksją programu, S: automatyka z preselekcją czasu, A: automatyka z preselekcją przysłony, M: manualny
 • Kompensacja ekspozycji -5 do +5 EV (do wyboru regulacja w krokach co 1/3 lub 1/2 EV)
 • Blokada ekspozycji Blokada zmierzonej wartości jasności
 • Czułość ISO ISO 64 do 25600, w krokach co 1/3 i 1EV, można również zmniejszać o ok. 0,3, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 32) poniżej ISO 64 oraz zwiększać o ok. 0,3, 0,7, 1 lub 2 EV (odpowiednik ISO 102400) powyżej ISO 25600; dostępny automatyczny dobór ISO (indeks zalecanych ekspozycji)
 • Aktywna funkcja D-Lighting Automatyczna, Bardzo wysoka 2, Bardzo wysoka 1, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona
 • Wielokrotna ekspozycja Dodaj, Średnia, Jasno i Ciemno
 • Inne opcje Nakładka HDR, tryb zdjęć z redukcją migotania
 • Autofokus Hybrydowy autofokus z detekcją fazową/autofokus z detekcją kontrastu ze wspomaganiem AF
 • Zakres detekcji Od -6,5 do +19 EV (z AF przy słabym oświetleniu: od -8,5 do +19 EV)
 • Napęd AF obiektywu pojedynczy AF (AF-S); tryb ciągłego AF (AF-C), ciągły AF (AF-F; dostępny tylko w trybie wideo); wyprzedzające śledzenie ostrości, ręczne ustawianie ostrości (M): można korzystać ze wskaźnika ustawienia ostrości
 • Pola AF 493
 • Tryb pól AF Precyzyjny AF (dostępny tylko w trybie zdjęć), jednopolowy AF, AF z dynamicznym wyborem pola (S, M i L, dostępny tylko w trybie zdjęć); szerokie pole AF (S i L), automatyczny wybór pola AF, śledzenie 3D (dostępne tylko w trybie zdjęć), AF ze śledzeniem obiektu (dostępny tylko w trybie wideo)
 • Blokada AF Ustawienie ostrości można zablokować, naciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF/AF-S) lub naciskając środek wybieraka dodatkowego
 • Redukcja drgań – aparat 5-osiowa z przesunięciem matrycy
 • Redukcja drgań – obiektyw Przesunięcie obiektywu (funkcja dostępna w obiektywach z mechanizmem VR)
 • Sterowanie błyskiem TTL: sterowanie lampą w trybie i-TTL; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL jest używany z pomiarem matrycowym, centralnie ważonym i z pomiarem chroniącym jasne obszary przed prześwietleniem, standardowy błysk wypełniający i-TTL z pomiarem punktowym
 • Tryb błysku Synchronizacja na przednią kurtynkę migawki, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki, redukcja efektu czerwonych oczu, redukcja efektu czerwonych oczu przy synchronizacji z długimi czasami ekspozycji, wyłączona
 • Kompensacja mocy błysku Od –3 do +1 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV
 • Wskaźnik gotowości do błysku Świeci po pełnym naładowaniu opcjonalnej lampy błyskowej; miga jako ostrzeżenie o niedoświetleniu po wyzwoleniu błysku z pełną mocą
 • Stopka mocowania akcesoriów Gniazdo „gorącej stopki” wg ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą
 • Kreatywny System Oświetlenia Nikon Sterowanie lampą w trybie i-TTL, sterowany radiowo, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, sterowany optycznie, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, oświetlenie modelujące, blokada mocy błysku, informowanie o temperaturze barwowej, automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki, ujednolicone sterowanie błyskiem
 • Gniazdo wyzwalania błysku Gniazdo synchronizacji ISO 519 z gwintem blokującym
 • Balans bieli Automatyczny (3 rodzaje), automatyczny dla naturalnego oświetlenia, światło słoneczne, pochmurno, cień, światło żarowe, światło jarzeniowe (3 rodzaje), lampa błyskowa, wybór temperatury barwowej (od 2500 K do 10 000 K), pomiar manualny (można zapisać maks. 6 wartości), wszystkie tryby z dokładną regulacją
 • Typy braketingu Ekspozycja i/lub moc błysku, balans bieli, ADL
 • Filmy - pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy głównej, pomiar TTL za pomocą matrycy aparatu
 • Filmy - sposób pomiaru ekspozycji Pomiar matrycowy, centralnie ważony lub chroniący jasne obszary przed prześwietleniem
 • Filmy - wielkość klatki (w pikselach) i częstotliwość klatek16 7680 x 4320 (8K UHD): 30p (progresywny)/25p/24p, 3840 x 2160 (4K UHD): 120p/100p/60p/50p/30p/25p/24p, 1920 x 1080: 120p/100p/60p/50p/30p/25p/24p
 • Filmy - format plików MOV, MP4
 • Filmy - kompresja wideo Apple ProRes 422 HQ (10-bitowy), H.265/HEVC (8-bitowy/10-bitowy), H.264/AVC (8-bitowy)
 • Filmy - format zapisu dźwięku Liniowy PCM (dla filmów rejestrowanych w formacie MOV), AAC (dla filmów rejestrowanych w formacie MP4)
 • Filmy - sposób zapisu dźwięku Wbudowany mikrofon stereofoniczny lub zewnętrzny mikrofon z opcją wytłumienia; możliwość regulowania czułości
 • Film – kompensacja ekspozycji -3 do +3 EV (do wyboru regulacja w krokach co 1/3 lub 1/2 EV)
 • Filmy - czułość ISO Tryb M: Wybór ręczny (ISO 64 do 25600), do wyboru regulacja w krokach 1/3 lub 1 EV) z dostępnymi opcjami odpowiednika około 0,3, 0,7, 1 lub 2 EV (odpowiednik ISO 102400) powyżej ISO 25600, dostępny automatyczny dobór ISO (ISO 64 do Hi 2,0) z możliwością wyboru maksymalnej wartości; tryby P, S, A: automatyczny dobór czułości ISO (ISO 64 do Hi 2,0) z możliwością wyboru maksymalnej wartości (indeks zalecanych ekspozycji)
 • Filmy – aktywna funkcja D-Lighting Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona
 • Filmy – inne opcje Nagrywanie filmów poklatkowych, elektroniczna redukcja drgań, kody czasowe, wideo w formacie logarytmicznym (N-Log) oraz HDR (HLG)
 • Monitor Przekątna 8 cm (3,2 cala); odchylany w pionie i poziomie, dotykowy wyświetlacz LCD TFT o kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru wynoszącym około 100%, z funkcją regulacji balansu kolorów i możliwością sterowania jasnością metodą ręczną z wykorzystaniem 11 poziomów; około 2 100 000 punktów
 • Odtwarzanie Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (maks. liczba zdjęć: 4, 9 lub 72), powiększenie w trybie odtwarzania, przycinanie powiększenia w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, wyświetlanie danych pozycji, automatyczne obracanie zdjęć, ocenianie zdjęć, rejestrowanie i odtwarzanie notatek głosowych, osadzanie i wyświetlanie informacji IPTC
 • USB Złącze USB typu C (USB SuperSpeed), zalecane połączenie z wbudowanym portem USB
 • Wyjście HDMI Złącze HDMI typu A
 • Wejście Audio Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm; zasilanie po podłączeniu)
 • Wyjście Audio Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm)
 • 10-stykowe gniazdo zdalnego sterowania Wbudowane (może być używane z przewodami zdalnego sterowania MC-30A/MC-36A i innymi akcesoriami opcjonalnymi)
 • Ethernet Złącze RJ-45; standardy: IEEE 802.3ab (1000BASE-T), IEEE 802.3u (100BASE-TX), IEEE 802.3 (10BASE-T) prędkość transmisji danych17: 1000/100/10 Mb/s z automatycznym wykrywaniem; port: 1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T (AUTO-MDIX)
 • Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) IEEE 802.11b/g/n/a/ac
 • Częstotliwość działania Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) Od 2412 do 2462 MHz (kanał 11) i od 5180 do 5320 MHz
 • Maksymalna moc wyjściowa sieci Wi-Fi (bezprzewodowej sieci LAN) Pasmo 2,4 GHz: 8,4 dBm, pasmo 5 GHz: 9,0 dBm
 • Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) System otwarty, WPA2-PSK, WPA3-SAE
 • Standardy Bluetooth Specyfikacja Bluetooth – wersja 5.0, Bluetooth: od 2402 do 2480 MHz, Bluetooth Low Energy: od 2402 do 2480 MHz, Bluetooth: 2,9 dBm, Bluetooth Low Energy: 1,4 dBm, zasięg (w linii wzroku): ok. 10 m18
 • Obsługiwane systemy GNS GPS (USA), GLONASS (Rosja), QZSS (Japonia)
 • Zbierane dane Szerokość, długość geograficzna, wysokość n.p.m., czas uniwersalny UTC (Universal Coordinated Time)
 • Synchronizacja zegara Zegar aparatu może być synchronizowany z czas uzyskany przez GNSS
 • Dzienniki śledzenia Zgodne ze standardem NMEA
 • Odstęp czasowy rejestrowania 15 s, 30 s, 1 min, 2 min, 5 min
 • Maksymalny czas rejestrowania dziennika 6, 12 lub 24 godziny
 • Usuwanie dziennika Obsługiwane
 • Bateria Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL18d, można również stosować akumulatory EN-EL18c, EN-EL18b, EN-EL18a i EN-EL18. Należy jednak pamiętać, że liczba zdjęć po jednorazowym naładowaniu akumulatora będzie mniejsza niż w przypadku akumulatora EN-EL18d. Ładowarkę sieciową EH-7P można stosować wyłącznie do ładowania akumulatorów EN-EL18d, EN-EL18c i EN-EL18b.
 • Zasilacz Ładowarka sieciowa EH-7P; EH-6d wymaga złącza zasilania EP-6a (sprzedawanego oddzielnie)
 • Gniazdo statywowe 0,635 cm (1/4 cala, ISO 1222)
 • Wymiary (S x W x G) Około 149 x 149,5 x 90,5 mm
 • Masa Około 1340 g z akumulatorem i dwiema kartami pamięci, bez pokrywki bagnetu korpusu i pokrywki sanek mocujących; około 1160 g (sam korpus aparatu)
 • Zakres dozwolonych temperatur Od -10°C do +40°C
 • Zakres dozwolonej wilgotności 85% lub mniej (bez kondensacji)
 • Akcesoria dostarczone w zestawie Pokrywka bagnetu korpusu BF-N1, akumulator jonowo-litowy EN-EL18d z pokrywką styków, ładowarka MH-33, ładowarka sieciowa EH-7P (dostarczana z adapterem wtyczki lub kablem zasilającym typu odpowiedniego dla kraju bądź regionu sprzedaży), zatrzask kabla HDMI/USB, pasek AN-DC24, kabel USB UC-E24, pokrywka sanek mocujących BS-1 (zamocowana do aparatu)

Zobacz także