Aparat SONY ILCE A7 Body + LEXAR 64GB 633X PROF. SDXC UHS-1 U1 za 1zł + Cashback 250 zł

karta1.jpg

Obniżka

Sony A7 Body (ILCE-7)

2 850,00 zł 2 898,00 zł -1,66%
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Pełnoklatkowy przetwornik obrazu o rozdzielczości 24,3 megapiksela

Firma Sony, należąca do światowej czołówki producentów przetworników obrazu, wykorzystała swoje najlepsze technologie, uzyskując najwyższą w swej historii rozdzielczość i jakość obrazu. Dzięki wyjątkowej efektywności gromadzenia światła rewolucyjna, pełnoklatkowa matryca Exmor® CMOS cechuje się dużą czułością, szerokim zakresem dynamicznym, niezwykłym realizmem szczegółów i znacznie mniejszym poziomem szumu.


Postępy w mikroinżynierii

Niezwykłe możliwości przetwornika obrazu to efekt wprowadzenia szeregu zaawansowanych rozwiązań. Przykładowo, zmniejszenie grubości wewnętrznych obwodów przyczyniło się do radykalnej poprawy światłoczułości. Technologia rozszerzania fotodiod pozwoliła powiększyć elementy światłoczułe, a w rezultacie zapewniła większy zakres dynamiczny, lepszą czułość i mniejszy poziom szumu.


Procesor BIONZ X

Nowy, bardzo szybki procesor obrazu Sony BIONZ X realizuje swoje zadania w czasie rzeczywistym i wiernie odwzorowuje faktury i szczegóły — tak jak widzi je nieuzbrojone oko. Dzięki połączeniu go z układem scalonym o dużej skali integracji, który skraca początkowe stadia przetwarzania obrazu, uzyskuje się bardziej naturalne szczegóły, większy realizm obrazu, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.


Reprodukcja szczegółów i kompensacja dyfrakcji

W pełnym wykorzystaniu zdolności czujnika i obiektywów pomagają dwie nowe technologie. Technologia reprodukcji szczegółów pozwala uniknąć charakterystycznego dla zdjęć cyfrowych przerysowania krawędzi. Kompensacji dyfrakcja przeciwdziała nieostremu odwzorowywaniu punktów świetlnych, zwłaszcza przy przymkniętej przysłonie (większych wartościach F). Filtruje ona obraz z uwzględnieniem ustawienia przysłony i przywraca wyraźny wygląd źródłom światła i innym szczegółom. Ułatwia uzyskanie pięknych krajobrazów, portretów i innych ujęć.


Strefowe osłabianie szumów

Strefowa redukcja szumów działa teraz jeszcze skuteczniej. Analizuje zawartość obrazu i odpowiednio dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury czy obszary o jednolitym kolorze, jak niebo), by następnie usunąć z nich szum optymalnie dobraną metodą. W rezultacie znacznie poprawia się jakość obrazu, zwłaszcza przy dużych ustawieniach czułości. W połączeniu z opracowaną przez Sony technologią reprodukcji szczegółów uzyskuje się nieprzeciętnie czysty, szczegółowy obraz.


16-bitowe przetwarzanie i 14-bitowy format RAW

16-bitowe przetwarzanie obrazu i 14-bitowy format wyjściowy RAW ułatwiają uzyskanie maksymalnej ilości szczegółów i najwyższej jakości obrazu z bogatymi przejściami tonalnymi. 14-bitowy format RAW (Sony ARW) gwarantuje ponadto optymalną jakość przy późniejszej obróbce w programie Image Data Converter lub innym.


Elementy sterujące, personalizacja i obsługa

Mimo małych wymiarów aparat α7 jest wyposażony w przednie i tylne pokrętło do nastawiania ekspozycji, kółko sterujące do regulacji czułości ISO oraz pokrętło kompensacji ekspozycji. System obsługi Quick Navi Pro prezentuje wszystkie ważne ustawienia na ekranie LCD. Umożliwia szybkie sprawdzenie ustawień i wprowadzenie korekt bez przeszukiwania menu. Wiele przycisków umożliwia zmianę standardowej funkcji na wybraną przez użytkownika. Ogółem, do 9 przycisków można łącznie przypisać 46 funkcji; przycisk Fn może pełnić jedną z 12 podstawowych funkcji.


Uchylny ekran LCD

Do komponowania ujęć można używać 7,5-centymetrowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości aż 1,2 mln punktów.


Obudowa ze stopu magnezu

Dzięki zastosowaniu lekkiego i wytrzymałego metalu aparat α7 z akumulatorem waży 411 gramów — niespełna połowę tego co zaawansowane lustrzanki — ale obliczony jest na lata niezawodnego działania.


Duży, ergonomiczny uchwyt

Aparat α7, choć o 25% mniejszy od zaawansowanych lustrzanek, jest wyposażony w pełnowymiarowy uchwyt, gwarantujący wygodę przy długotrwałym użytkowaniu.


System ochrony przed kurzem i powłoka

Dla zapobieżenia pojawianiu się na zdjęciach brzydkich plam aparat jest wyposażony w ultradźwiękowy mechanizm wibracyjny, który przy wyłączaniu urządzenia strąca z matrycy drobinki kurzu. Ich osadzaniu się przy zmianie obiektywu zapobiega powłoka antystatyczna.


Odporność na kurz i wilgoć

Wśród rozwiązań zwiększających trwałość warto wymienić uszczelnienia wokół przycisków i pokręteł oraz dwuwarstwową konstrukcję, ściśle łączącą ścianki z podzespołami.


Wizjer XGA OLED TruFinder

Mimo niewielkich wymiarów korpusu, w wizjerze OLED o rozdzielczości 1024 x 768 zastosowano system optyczny z 3 soczewkami, taki sam jak we flagowej lustrzance α99. Wizjer pokazuje wygląd przyszłego zdjęcia lub filmu, z uwzględnieniem wszystkich ustawień wybranych w aparacie. Warto też wspomnieć o większej jasności oraz 3-krotnie większym zakresie tonalnym niż w modelu α99. Do zaawansowanych cech należy pokrycie całego kadru, szeroki kąt widzenia, różne tryby wyświetlania informacji oraz funkcje wyróżniania ostro ujmowanych fragmentów i powiększania obrazu przy nastawianiu ostrości.


Filmy z pełnoklatkowej matrycy

Unikatowe połączenie pełnoklatkowej matrycy, narzędzi do rejestracji dźwięku, wymiennej optyki oraz lekkości i poręczności korpusu daje nowe możliwości nagrywania filmów. Nowy, szybszy procesor obrazu BIONZ X umożliwia strefową redukcję szumów; po raz pierwszy do przetwarzania filmowanego obrazu można także użyć technologii reprodukcji szczegółów. W rezultacie nagranie odznacza się bogactwem detali i minimalnym poziomem szumu. Wachlarz dostępnych możliwości rozszerzają ponadto efekty specjalne, wyjście sygnału HDMI® na zewnętrzny monitor, tryby P/A/S/M i zapis progresywnego obrazu AVCHD 1080p w formatach 60p lub 24p.


Nagrywanie i kontrolowanie dźwięku

Podczas nagrywania i odtwarzania aparat α7 umożliwia odsłuch dźwięku przez gniazdo słuchawkowe, sprawdzanie poziomów nagrania, a dzięki adapterowi gniazda XLR — również wykorzystanie profesjonalnego sprzętu audio ze złączami typu Cannon (XLR).


Udoskonalony system Fast Hybrid AF

Możliwości systemu AF w aparacie α7 są zasługą wielu rozwiązań: między innymi szybszego procesora BIONZ X, wydajnego przetwornika obrazu i nowo opracowanego algorytmu przestrzennego wykrywania obiektów. Ten ostatni w czasie rzeczywistym analizuje dane o częstotliwości przestrzennej i odpowiednio przemieszcza soczewki w obiektywie.


Nowość: nastawianie ostrości na oczy

Niezwykle dokładny system wykrywania oczu, pozwalający nadać priorytet nawet jednej źrenicy, umożliwi ostre ujęcie twarzy osoby, która jest częściowo odwrócona od obiektywu, nawet przy małej głębi ostrości. Dla pełniejszej kontroli oko, na które została nastawiona ostrość, wyróżniane jest w wizjerze zieloną ramką. Funkcję Eye AF można przypisać do przycisku programowalnego — aby w razie potrzeby błyskawicznie ją włączyć.


Śledzenie ostrości i możliwości wyboru strefy

System śledzenia ostrości dostosowuje rozmiar analizowanej strefy do właściwości obiektu, a dzięki wykorzystaniu wielu czujników AF z rozległej strefy pozwala na wybór optymalnego pola. Aby go włączyć, wystarczy do połowy wcisnąć spust migawki. Działanie systemu przyspiesza dodatkowo nowy procesor BIONZ X. W trybie punktowego pomiaru AF z wyborem czujnika można wybrać małe, średnie lub duże pole AF, dopasowując je do rozmiaru obiektu i uzyskując w ten sposób bezbłędne nastawienie ostrości. Dostępne są też ustawienia „Szeroki” i „Strefa”.


Nowe możliwości wyboru strefy AF

W trybie punktowego pomiaru AF z wyborem czujnika można wybrać małe, średnie lub duże pole AF, dopasowując je do rozmiaru obiektu i uzyskując w ten sposób bezbłędne nastawienie ostrości. Dostępne są też ustawienia „Szeroki” i „Strefa”.


Film Full HD 60p

Nagrywane filmy Full HD (1920 x 1080 pikseli) mogą się cechować niezwykłą płynnością: format AVCHD 2.0 (progresywny) umożliwia bowiem zapis aż 50 (lub 60) klatek na sekundę. Zgodność aparatu α7 z formatami 25p (24p) oznacza z kolei możliwość nadania nagraniom wyglądu, który miłośnikom filmów na całym świecie nieodłącznie kojarzy się z kinem.


promo

Sony
001284
Cechy
Typ matrycy:
CMOS
Rozmiar matrycy:
Full Frame
Mocowanie:
Sony E
Rozdzielczość obrazu:
24 megapixeli
Rozdzielczość video:
4K
Liczba efektywnych pikseli [mln]:
24

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Sam korpus ILCE-7
 • Akumulator NP-FW50
 • Muszla oczna
 • Osłona stopki akcesoriów
 • Pasek na ramię
 • Przewód micro USB
 • Przewód zasilający
 • Przykrywka korpusu
 • Zasilacz sieciowy AC-UB10


Korpus ILCE-7 + obiektyw zmiennoogniskowy 28 – 70 mm
 • Akumulator NP-FW50
 • Muszla oczna
 • Osłona stopki akcesoriów
 • Pasek na ramię
 • Przewód micro USB
 • Przewód zasilający
 • Przykrywka korpusu
 • SEL2870
 • Zasilacz sieciowy AC-UB10

Obiektyw

MOCOWANIE OBIEKTYWU
Obiektywy Sony z mocowaniem typu E

WSPÓŁPRACA Z OBIEKTYWAMI
Obiektywy Sony z mocowaniem typu E

Przetwornik obrazu

TYP PRZETWORNIKA
35 mm

TYP PRZETWORNIKA
Pełnoklatkowy (35,8 x 23,9 mm) przetwornik obrazu Exmor™ CMOS

LICZBA PIKSELI (EFEKTYWNIE)
24,3 Mpix

LICZBA PIKSELI (CAŁKOWITA)
Około 24,7 megapiksela

FORMAT PRZETWORNIKA OBRAZU
3:2

SYSTEM OCHRONY PRZED KURZEM
Powłoka antystatyczna na filtrze optycznym i ultradźwiękowy mechanizm wibrujący

Zapis (fotografie)

FORMAT ZAPISU (FOTOGRAFIE)
Exif 2.3
JPEG (zgodność z DCF 2,0
RAW (format Sony ARW 2.3)
Zgodność z MPF Baseline)

ROZMIAR OBRAZU (PIKSELE), 3:2
APS-C L: 3936 x 2624 (10M), M: 3008 x 2000 (6,0M), S: 1968 x 1312 (2,6M)
M: 3936 x 2624 (10M)
Pełna klatka 35 mm L: 6000 x 4000 (24M)
S: 3008 x 2000 (6,0M)

ROZMIAR OBRAZU (PIKSELE), 16:9
APS-C L: 3936 x 2216 (8,7M), M: 3008 x 1688 (5,1M), S: 1968 x 1112 (2,2M)
Pełna klatka 35 mm L: 6000 x 3376 (20M), M: 3936 x 2216 (8,7M), S: 3008 x 1688 (5,1M)

ROZMIAR OBRAZU (PIKSELE), PANORAMA
Standard: pozioma 8192 x 1856 (15M), pionowa 3872 x 2160 (8,4M)
Szeroki kąt: pozioma 12 416 x 1856 (23M), pionowa 5536 x 2160 (12M)

TRYBY JAKOŚCI OBRAZU
JPEG Extra Fine
JPEG Fine
JPEG Standard
RAW
RAW+JPEG

ZAPIS W FORMACIE RAW
14-bitowy RAW

EFEKTY ZDJĘCIOWE
13 rodzajów: Posteryzacja (kolor)
Akwarela
Częściowy kolor (R, G, B, Y)
High-key: miękki
Ilustracja (silny, średni, słaby)
Kolor pop
Malowidło HDR (silny, średni, słaby)
Miniatura (automatyka, góra, środek (poziomo), dół, prawo, środek (pionowo), lewo)
Miękka ostrość (silny, średni, słaby)
Obraz czarno-biały o bogatej gradacji
Obraz czarno-biały o dużym kontraście
Posteryzacja (cz.-b.)
Zabawkowy aparat (normalny, zimny, ciepły, zielony, purpuroworóżowy)
Zdjęcie retro

STYL TWÓRCZY
(Kontrast (-3 do +3)
Clear Bass
Czarno-biały
Głęboki
Jesienne liście
Krajobraz
Lekki
Nasycenie barw (-3 do +3)
Neutralny
Ostrość (-3 do +3))
Pamięć stylów (1 – 6)
Portret
Scena nocna
Sepia
Standard
Zachód słońca
Żywy

FUNKCJE ZAKRESU DYNAMICZNEGO
Wyłączone, DRO (automatyka/poziom (1-5)), automatyka HDR (automatyczne zmiany ekspozycji, nastawianie zmian ekspozycji: od 1 EV do 6 EV z krokiem 1,0 EV)

Zapis (film)

FORMAT ZAPISU
AVCHD 2.0 / MP4

KOMPRESJA FILMU
AVCHD: MPEG-4 AVC / H.264
MP4: MPEG-4 AVC / H.264

FORMAT ZAPISU DŹWIĘKU
AVCHD: Dolby Digital (AC-3) 2 kanały
MP4: MPEG-4 AAC-LC 2 kanały

ROZMIAR OBRAZU (PIKSELE), PAL
1440 x 1080 (25 kl./s)
1920 x 1080 (24p, 17M, FH)
1920 x 1080 (24p, 24M, FX)
1920 x 1080 (25p, 17M, FH)
1920 x 1080 (25p, 24M, FX)
1920 x 1080 (50i, 17M, FH)
1920 x 1080 (50i, 24M, FX)
1920 x 1080 (50p, 28M, PS)
1920 x 1080 (60i, 17M, FH)
1920 x 1080 (60i, 24M, FX)
720 STD (1280 x 720, 30 kl./s)
AVCHD:1920 x 1080 (60p, 28M, PS)
AVC MP4: 1440 x 1080 (30 kl./s)
MPEG 4: 720 Fine (1280 x 720, 30 kl./s)
VGA (640 x 480, 25 kl./s)
VGA (640 x 480, 30 kl./s)

FUNKCJE FILMU
Wyświetlanie poziomu dźwięku, regulacja poziomu nagrywania dźwięku, automatyczne wydłużanie czasu otwarcia migawki, wyświetlanie informacji HDMI Wyświetlacz

Nośnik danych

OBSŁUGIWANE NOŚNIKI NAGRAŃ
Karta pamięci SD
Karta pamięci SDHC
Karta pamięci SDXC
Memory Stick PRO-HG Duo™
Memory Stick PRO Duo™

GNIAZDO NA NOŚNIKI DANYCH
Karta pamięci SD
Karta pamięci SDHC
Karta pamięci SDXC
Memory Stick PRO-HG Duo™
Memory Stick PRO Duo™

Redukcja szumów

REDUKCJA SZUMÓW
Przy długich czasach ekspozycji: Włączanie/wyłączanie, dostępna przy czasach migawki dłuższych niż 1 s

WIELOKLATKOWA REDUKCJA SZUMÓW
Automatyka / ISO 100 do 51 200

Balans bieli

TRYBY BALANSU BIELI
Auto
Cień
Lampa błyskowa
Pod wodą
Temperatura barwowa 2500 do 9900K i filtr barwny G7 do M7 (15 stopni), A7 do B7 (15 stopni)
Wolfram
Własny
Zachmurzenie
Światło dzienne
Świetlówki: ciepła biel / zimna biel / biel dzienna / światło dzienne

MIKROKOREKTY AUTOMAT. BALANSU BIELI
G7 do M7 (15 stopni) / A7 do B7 (15 stopni)

BRACKETING
3 klatki, do wyboru poziom H/L

Ostrość

SPOSÓB NASTAWIANIA OSTROŚCI
Fast Hybrid AF (AF z detekcją fazy/AF z detekcją kontrastu)

CZUJNIK OSTROŚCI
Przetwornik Exmor® CMOS

POLA OSTROŚCI
Pełna klatka 35 mm: 117 pól (AF z detekcją fazy); APS-C: 99 pól (AF z detekcją fazy) / 25 pól (AF z detekcją kontrastu)

ZAKRES CZUŁOŚCI OSTROŚCI
EV 0 – 20 (przy odpowiedniku ISO100, z założonym obiektywem F2,8)

TRYB OSTROŚCI
EV 0 – 20 (przy odpowiedniku ISO100, z założonym obiektywem F2,8)

TRYB AF
Pojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C), DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczny

STREFA WYZNACZANIA OSTROŚCI
Wielopunktowa AF (117 pól (AF z detekcją fazy), 25 pól (AF z detekcją kontrastu)), strefowa, centralnie ważona, punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży)

INNE FUNKCJE
Śledzenie ostrości, nastawianie ostrości na oczy (Eye AF), przewidywanie ostrości, blokada ostrości, czujnik zbliżenia oka (tylko po założeniu adaptera LA-EA2 lub LA-EA4 (sprzedawanych oddzielnie))

ZASIĘG ŚWIATŁA WSPOMAGAJĄCEGO AF
Około 0,3 m – około 3,0 m (z założonym obiektywem FE 28 – 70 mm F3,5-5,6 OSS)

Ekspozycja

TYP POMIARU
Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref

CZUJNIK POMIAROWY
Przetwornik Exmor® CMOS

ZAKRES CZUŁOŚCI POMIARU
EV 0 — 20 (przy odpowiedniku ISO100, z założonym obiektywem F2,8)

TRYB POMIARU
Centralnie ważony punktowy Wielosegmentowy

TRYBY EKSPOZYCJI
Film (zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu migawki (S), ręczny (M))
iAUTO
Preselekcja czasu ekspozycji (S)
Preselekcja przysłony (A)
Ręczny (M)
Superior Auto
Tryb panoramy
Tryby tematyczne
Zaprogramowana automatyka ekspozycji (P)

TRYBY TEMATYCZNE
Akcja w sporcie
Krajobraz
Makro
Portret
Portret nocny
Scena nocna
Tryb wyraźnego ruchu
Tryb zdjęć z ręki o zmierzchu
Zachód słońca

KOMPENSACJA EKSPOZYCJI
+/- 5,0 EV (do wyboru co 1/3 EV lub 1/2 EV) (przy użyciu pokrętła kompensacji ekspozycji: +/- 3 EV (co 1/3 EV))

AUTOMATYCZNY BRACKETING EKSPOZYCJI
Bracketing: ciągły / bracketing: pojedynczy, krok co 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 1,0 EV, 2,0 EV, 3,0 EV, 3 klatki lub 5 klatek (2,0 EV, 3,0 EV: tylko 3 klatki)

PAMIĘĆ EKSPOZYCJI (AE LOCK)
Blokowana po wciśnięciu do połowy spustu migawki. Możliwość wyłączenia w menu. Dostępna za pośrednictwem przycisku pamięci AE.

CZUŁOŚĆ ISO (ZALECANY WSKAŹNIK EKSPOZYCJI)
ISO 50–25 600

Wizjer

TYP WIZJERA
Wizjer elektroniczny typu 0,5" (kolorowy)

LICZBA PUNKTÓW
2 359 296 punktów

REGULACJA JASNOŚCI (WIZJER)
Automatyczna, ręczna (5 ustawień od -2 do +2)

REGULACJA TEMPERATURY BARWOWEJ
Ręczna (5 ustawień)

POKRYCIE KADRU
100%

POWIĘKSZENIE
Około 0,71x, obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, -1m-1 (dioptria)

KOREKCJA DIOPTRYCZNA
-4,0 do +3,0 m-1 dioptrii

ODLEGŁOŚĆ OD OKA
Około 27 mm od soczewki wizjera; 22 mm od ramki wizjera przy -1m-1 dioptrii (norma Camera & Imaging Products Association)

WYŚWIETLACZ WIZJERA
Wyświetlacz graficzny, wyświetlanie wszystkich informacji, brak informacji, poziomica cyfrowa, histogram

PODGLĄD W CZASIE RZECZYWISTYM EFEKTÓW KOREKT
Włączanie/wyłączanie

Ekran LCD

TYP MONITORA
Wyświetlacz LCD TFT 3,0"

CAŁKOWITA LICZBA PUNKTÓW
921 600 punktów

REGULACJA JASNOŚCI (LCD)
Ręczna (5 ustawień od -2 do +2), tryb słonecznej pogody

REGULACJA KĄTA
Maksymalnie około 90° w górę, 45° w dół

WYBÓR WYŚWIETLACZA (WIZJER/LCD)
Maksymalnie około 90° w górę, 45° w dół

WYŚWIETLACZ LCD
Brak informacji
Do wizjera
Histogram
Poziom
Wyświetlacz graficzny
Wyświetlanie wszystkich informacji

PODGLĄD W CZASIE RZECZYWISTYM EFEKTÓW KOREKT (LCD)
Włączanie/wyłączanie

POWIĘKSZANIE OBRAZU PRZY NASTAWIANIU OSTROŚCI
Tak: powiększanie obrazu przy nastawianiu ostrości (pełna klatka 35 mm: 5,9x, 11,7x; APS-C: 3,8x, 7,7x)

SYSTEM OBSŁUGI QUICK NAVI
TAK

WYRÓŻNIANIE OSTRO UJMOWANYCH FRAGMENTÓW PRZY RĘCZNYM NASTAWIANIU OSTROŚCI
Tak (poziom: duży/średni/mały/wył., kolor: biały/czerwony/żółty)

Inne funkcje

ROZPOZNAWANIE TWARZY
Rejestracja twarzy
Wybieranie twarzy (maks. liczba wykrywanych twarzy: 8)
Wyłączona
Włączone/włączone (rejestracja twarzy)

FUNKCJA AUTOMATYCZNEGO KADROWANIA
Fotografie

CLEAR IMAGE ZOOM
Około 2x

INTELIGENTNY ZOOM (FOTOGRAFIE)
APS-C: M: około 1,3x, S: około 2x
Pełna klatka 35 mm: M: około 1,5x, S: około 2x

ZOOM CYFROWY (FOTOGRAFIE)
Pełna klatka 35 mm: L: około 4x, M: około 6,1x, S: około 8x; APS-C: L: około 4x, M: około 5,2x, S: około 8x

ZOOM CYFROWY (FILMY)
Pełna klatka 35 mm: około 4x; APS-C: około 4x

PLAYMEMORIES CAMERA APPS™
TAK

KOMPENSACJA CECH OBIEKTYWU
Winietowanie, aberracja chromatyczna, zniekształcenia

PROCESOR OBRAZU
BIONZ X™

AUTOPORTRET
Tak (opóźnienie 3 s/wył.)

INTELIGENTNY TELEKONWERTER
Około 2x

TRYB WYKRYWANIA UŚMIECHU
Wykrywanie uśmiechu (3 poziomy)

FUNKCJA MIGAWKI DOTYKOWEJ
Tak

Migawka

TYP MIGAWKI
TAK

CZAS OTWARCIA MIGAWKI
Filmy: 1/8000 do 1/4 (co 1/3 stopnia); do 1/50 w trybie automatycznym (do 1/25 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki)
Fotografie: od 1/8000 do 30 s i B

CZAS SYNCHRONIZACJI Z LAMPĄ BŁYSKOWĄ
1/250 s

ELEKTRONICZNY PIERWSZY PRZEBIEG KURTYNY
Tak (włączanie/wyłączanie)

Stabilizacja obrazu

STEADYSHOT
Brak (zgodność ze stabilizatorem obrazu w obiektywie)

EFEKT KOMPENSACJI
Brak (zgodność ze stabilizatorem obrazu w obiektywie)

Kontrola błysku

STEROWANIE LAMPĄ BŁYSKOWĄ
Przedbłysk TTL

KOMPENSACJA MOCY BŁYSKU
+/- 3,0 EV (przełączanie kroku między 1/3 lub 1/2 EV)

ZASIĘG LAMPY BŁYSKOWEJ
+/- 3,0 EV (przełączanie kroku między 1/3 lub 1/2 EV)

TRYBY PRACY LAMPY BŁYSKOWEJ
Błysk wypełniający
Lampa automatyczna
Lampa wyłączona
Osłabianie efektu czerwonych oczu (włączanie/wyłączanie)
Sterowanie w trybie bezprzewodowym (przy korzystaniu z kompatybilnej zewnętrznej lampy błyskowej)
Synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny
Synchronizacja z długimi czasami ekspozycji
Synchronizacja z krótkimi czasami ekspozycji (przy korzystaniu z kompatybilnej

WSPÓŁPRACA Z LAMPĄ ZEWNĘTRZNĄ
Lampa błyskowa do systemu Sony α zgodna ze stopką Multi Interface, możliwość użycia adaptera stopki do podłączania lamp wyposażonych w stopkę z automatyczną blokadą

BLOKADA MOCY BŁYSKU
Lampa błyskowa do systemu Sony α zgodna ze stopką Multi Interface, możliwość użycia adaptera stopki do podłączania lamp wyposażonych w stopkę z automatyczną blokadą

STEROWANIE BEZPRZEWODOWE
TAK

Mechanizm

TRYBY ZAPISU
Bracketing ciągły, Bracketing balansu bieli
Bracketing DRO
Bracketing pojedynczy
Ciągły
Ciągły z priorytetem szybkości
Ciągły z samowyzwalaczem (opóźnienie 10 s, do wyboru 3 klatki / 5 klatek)
Pojedynczy
Samowyzwalacz (opóźnienie 10 s/2 s)

SZYBKOŚĆ CIĄGŁEGO ZAPISU (PRZYBLIŻONA WARTOŚĆ MAKS.)
5 kl./s (w trybie ciągłym z priorytetem szybkości)

Odtwarzanie

TRYBY ODTWARZANIA
Automatyczny podgląd (10 s, 5 s, 2 s, wył.)
Indeks 9/25 klatek
Jedno zdjęcie (z informacjami o zdjęciu, histogramem RGB i ostrzeżeniem o światłach/cieniach lub bez tych informacji)
Kasowanie
Obrót obrazu (automatyczny/ręczny/wył.)
Ochrona
Panorama (standardowa): 25,6x, (szeroka): 38,8x
Pokaz slajdów
Przesuwanie panoramy
Przewijanie w przód/w tył (film)
Tryb wyświetlania w powiększeniu (L: 18,8x, M: 12,3x, S: 9,4x)
Wybór folderu (data / fotografie / MP4 / AVCHD)

Interfejs

ZŁĄCZE KOMPUTEROWE
Pamięć masowa, MTP, zdalne sterowanie z komputera

NFC
Tak (zgodność ze znacznikami NFC Forum typu 3)

WYJŚCIE HD
BRAVIA Sync (menu link) PhotoTV HD Reprodukcja fotografii w formacie 4K Złącze HDMI® micro

STOPKA MULTI INTERFACE
TAK

INNE
Windows Vista® SP2, Windows 7 SP1, Windows 8, Mac OS X (10.5 – 10.8)

STOPKA AKCESORIÓW AUTO-LOCK
Pilot RMT-DSLR2 (sprzedawany oddzielnie); gniazdo słuchawkowe (mini jack stereo 3,5 mm); złącze uchwytu do zdjęć w układzie pionowym

STOPKA MULTI INTERFACE
Gniazdo mikrofonowe mini jack
Gniazdo słuchawkowe mini jack
Stopka multi interfejs
Złącze Multi Terminal/Micro USB
Złącze uchwytu do zdjęć w układzie pionowym

ZŁĄCZE SMART ACCESSORY TERMINAL 2
Pilot RMT-DSLR2 (sprzedawany oddzielnie); gniazdo słuchawkowe (mini jack stereo 3,5 mm); złącze uchwytu do zdjęć w układzie pionowym

Dźwięk

MIKROFON
Wbudowane mikrofony stereofoniczne lub mikrofon ECM-CG50 / adapter XLR-K1M (sprzedawane oddzielnie)

GŁOŚNIK
Wbudowany, monofoniczny

Drukowanie

OBSŁUGIWANE STANDARDY
Exif Print, Print Image Matching III, ustawienie DPOF

Zasilanie

DOSTARCZANY AKUMULATOR
NP-FW50: akumulator z serii W

CZAS PRACY BATERII / AKUMULATORA (FOTOGRAFIE)
Do 340 zdjęć

WYDAJNOŚĆ AKUMULATORA (FILMY)
W rzeczywistych warunkach: około 60 minut (wizjer), około 65 minut (ekran LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
Zapis ciągły: około 100 minut (wizjer), około 100 minut (ekran LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)

ZASILANIE ZEWNĘTRZNE
Zasilacz sieciowy AC-PW20 (sprzedawany oddzielnie)

ŁADOWANIE WEWNĘTRZNEGO AKUMULATORA
TAK

Wymiary i waga

WYMIARY (SZER. X WYS. X GŁ.)
126,9 × 94,4 × 54,8 mm, 126,9 × 94,4 × 48,2 mm (od uchwytu do monitora); 5 × 3 3/4 × 2 1/4 cala, 5 × 3 3/4 × 1 15/16 cala (od uchwytu do monitora) WAGA (Z DOSTARCZONYM AKUMULATOREM I KARTĄ PAMIĘCI)
416 g (sam korpus) / 474 g (z akumulatorem i nośnikiem danych)

WiFi® & NFC

OGLĄDANIE NA SMARTFONIE
TAK

PRZESYŁANIE DO KOMPUTERA
TAK

OGLĄDANIE NA TELEWIZORZE
TAK

ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA I SIECIOWA
Możliwość pobrania aplikacji do aparatu
Technologia NFC umożliwiająca wybieranie funkcji jednym dotknięciem
Wi-Fi®

Obsługiwane systemy operacyjne

Windows Vista® SP2, Windows 7 SP1, Windows 8, Mac OS X (10.5 – 10.8)

Przypisy

*Maksymalny czas ciągłego nagrywania wynosi około 29 minut (ograniczenie wynikające ze specyfikacji produktu).

**Czas nagrywania przy powtarzaniu następującego cyklu: Włączenie zasilania, rozpoczęcie nagrywania, zoom, przełączenie w tryb czuwania, wyłączenie zasilania.

***Czas nagrywania przy powtarzaniu następującego cyklu: naciśnięcie przycisku MOVIE. Bez korzystania z innych funkcji, takich jak zoom.

Zobacz także