Lista produktów marki Roland

Roland

Roland Corporation jest wiodącym producentem i dystrybutorem elektronicznych instrumentów muzycznych, w tym klawiatur i syntezatorów, produktów gitarowych, elektronicznych instrumentów perkusyjnych, cyfrowego sprzętu nagrywającego, wzmacniaczy i urządzeń do przetwarzania dźwięku. Dzięki ponad 40-letnim innowacjom, które kształtują brzmienie współczesnej muzyki, Roland ustanawia standardy technologii muzycznej dla świata. Został założony przez Ikutaro Kakehashi w Osace 18 kwietnia 1972 r. W 2005 r. Siedziba Rolanda przeniosła się do Hamamatsu w prefekturze Shizuoka.

Roland wyprodukował wiele instrumentów, które miały trwały wpływ na muzykę popularną, takich jak syntezator Juno-106, syntezator basowy TB-303 , oraz automaty perkusyjne TR-808 i TR-909. Roland przyczynił się również do opracowania MIDI, znormalizowanego sposobu synchronizacji instrumentów elektronicznych produkowanych przez różne firmy.

Oferując najwyższą jakość dźwięku i innowacyjne funkcje, różnorodna oferta produktów do nagrywania firmy Roland zapewnia wyjątkową wydajność muzykom, hobbystom i specjalistom od dźwięku. Od niezależnych wielościeżkowych odtwarzaczy, przez ręczne nagrywarki, po szeroki wybór interfejsów do produkcji muzyki komputerowej - dostępne jest rozwiązanie dla prawie każdej aplikacji do przechwytywania dźwięku.