Wireless Follow Focus (Single Channel EF)

Wireless Follow Focus (Single Channel EF)

Bezprzewodowy Follow Focus (Single Channel EF)

5 891,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 3-7 dni.
 Czas dostawy 7 dni

PDMOVIE Remote Air Wireless Lens Control System (Single Channel EF)

Wraz z postępem przemysłu kinematograficznego rośnie zapotrzebowanie na udogodnienia, dzięki którym kręcenie filmów stanie się jeszcze szybsze, łatwiejsze i lepiej zorganizowane. Obecnie przemysł kinematograficzny wymaga zastosowania wielu innowacyjnych rozwiązań, które dostarczą nowych, ciekawszych ujęć – normą stało się używanie kranów, wózków oraz steadicam’ów. Idealnym dopełnieniem tych urządzeń jest bezprzewodowy follow focus.

PD Movie Remote Air jest idealnym narzędziem, które pozwala na stabilne, bezprzewodowe kontrolowanie ostrością podczas nagrywania ujęć.

PDMOVIE Remote Air to bezprzewodowy follow focus charakteryzujący się wyjątkową łatwością w obsłudze, jakością wykonania oraz eleganckim wyglądem. Remote Air został zaprojektowany z myślą o użytkownikach zajmujących się filmowaniem amatorsko jak również profesjonalnie – dla każdego obsługa urządzenia nie będzie problemem.

Konstrukcja

Zarówno nadajnik jak i odbiornik posiadają solidną i wytrzymała konstrukcję Unibody. Tworzywo jakie zostało użyte przy produkcji urządzenia to wysokiej jakości stop aluminium.

Wyświetlacz OLED

Dzięki wyświetlaczowi OLED można uzyskać informacje o wybranym kanale, sile sygnału, stanie baterii, a także o napięciu dostarczanym do nadajnika i odbiornika.

Zasięg oraz dowolna zmiana kanałów

Bezprzewodowa technologia 2.4G oraz dwukierunkowa transmisja sygnału bez spadku transferu zapewnia stabilną pracę urządzenia na dystansie do 100m.

Remote Air obsługuje 20 kanałów transmisji sygnału, co oznacza, że można używać 20 ustawień dla różnych urządzeń bezprzewodowych w tym samym czasie. Remote Air umożliwia szybkie przełączanie między tymi urządzeniami bez zakłócania ich pracy.

Mocny, dwukierunkowy napęd

Nowy silnik posiada dużą moc napędową, dzięki czemu poradzi sobie z każdym obiektywem.

Napęd może działać w obu kierunkach - nie ma znaczenia po której stronie i pod jakim kątem względem obiektywu zostanie zamontowany.

Pierścień magnetyczny

Każdy użytkownik ma swój sposób oznaczania pewnych ustawień, które są dla niego ważne. Pierścień magnetyczny ułatwia oznaczanie sobie tych danych - ilość ruchów pokrętłem równa się przypisanej zmianie ustawień na obiektywie (ostrość, zoom). Jest to szczególnie wygodne, aby móc zdalnie na bieżąco śledzić aktualne ustawienia.

Złącza Lemo

W celu zapewnienia solidnego połączenia zostały zastosowane złącza Lemo. Gwarantuje to pewność działania w każdych warunkach.

Funkcje automatycznego strojenia

Remote Air automatycznie sprawdza zakresy obrotu pierścieni na obiektywie, a także sprawdza jego prędkość i rozmiar. Zabezpiecza to obiektyw przed uszkodzeniem, a także zwiększa się dokładność i płynność pracy follow focusa.

ZESTAW ZAWIERA (wersja Single Channel EF):

• 1x Bezprzewodowy Pilot Follow Focusa
• 1x Bezprzewodowy Odbiornik
• 1x Napęd EF (Obsługuje obiektywy typu DSLR i inne z mniejszym oporem pierścienia)
• 2x Antena
• 1x Kabel USB
• 1x Zasilacz USB
• 1x Kabel zasilający D-Tap
• 1x Walizka
• 2x Pierścień 15/19mm