Follow Focus Fotga DP500III Quick Hard Stop

Follow Focus Fotga DP500III Quick Hard Stop

Follow Focus Fotga DP500III Quick Hard Stop

999,00 zł
Brutto
 Zapytaj o dostępość

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!


(81) 825-97-22

(22) 891-13-73

Najnowszy model firmy FOTGA mod. DP500III z szybkim mocowaniem na wałki ,oraz A / B Hard Stopem i płynną regulacją oporu napędu .

Wersja ze szybkim mocowaniem na wałki Quick

( dostępna jest również wersja ze standardowym mocowaniem na wałki  )

Na podstawie klasycznej poprzedniej wersji Follow Focusa Mark II oraz serii IIS, najnowsza seria FOTGA DP500 Mark III został niedawnozaprojektowany z jeszcze  większą precyzją  dbałością o szczegóły i ergonomię pracy . wersja DP500III jest lżejsza od swojego poprzednika aż o 16% .

Dodanie nowej osłony gumowej koła zamachowego odpornnej na wysoką temperaturę ,DP500III jest bardziej wygodny w użyciu  w stosunku do pierwotnego gołego metalu koła zamachowego, jest łatwiejszy do pracy zwłaszcza w niskich temperaturach zależnie od pory roku .

The Ultimate Digital Interface

Kompatybilność z JTZ x typ unormalizowanie interfejs przekładni napędu i  interfejsu pierścienia.
Standard JTZ X typu jest ostatecznyinterfejsem serii DP500umożliwią w przyszłości unormalizować nowe serie FF generacji np. IV,  itd, i przyjąć ten standard, i uczynić akcesoria kompatybilne .

Model DP500III QR A/B Stops 3-ej generacji to wysoki stosunek jakości do ceny .

 

 


Płynna regulacja oporu napędu pozwala na regulację tarcia/docisku tak że pokrętło kręci się bardzo lekko, lub można zrobić bardzo przyjemny opór , jest to bardzo przydatna opcja ponieważ niektóre obiektywy "kręcą" się lepiej, inne gorzej.... dzięki tej funkcji możemy sobie odpowiednio dostosować opór do naszego obiektywu .A/B hard stop - funkcja ta pozwala na ograniczenie ruchu koła napędu w dwóch dowolnych pozycjach po okręgu przydatne przy ujeciach na kilku głębiach ostrości, co przekłada się na precyzyjniejszą kontrolę nad pracą z Lustrzanką . Ruchomy obracany w zakresię 0-360 st centralny wskaźnik z blokadą .

Błyskawiczne mocowanie Blokada/zaczep FF na podwójnym wałku o przekroju 15mm za pomocą pojedynczej nakrętki, z regulacją pozycji FF względem obiektywu ,centralnym pokrętłem .

Model ten zaopatrzony jest w magnetyczny zdejmowany biały pierścień do markowania , znacznie ułatwia to jego czyszczenie .

Solidna i estetyczna, całkowicie aluminiowa konstrukcja tego modelu to  idealne zestawienie  do pracy z każdym modelem lustrzanki  lub kamery HD.

Model ten pozbawiony jest niepożądanych luzów pomiędzy kołem zamachowym a kołem zdawczym , samo koło zdawcze daje się w łatwy i szybki sposób przełożyć na drugą stronę  .

Dużą zaletą tego modelu FF jest umieszczenie na odpowiedniej wysokości zębatki napędu w stosunku do podstawy roda co pozwala na swobodną pracę z aparatami wyposażonymi w battery pack .

W napędzie  Follow Focus Fotga DP500II zastosowano cztery łożyska oraz szybką możliwość zmiany strony koła zdawczego .

Całkowicie Aluminiowe  podzespoły (mechanizmy przekazania napędu ) - koła przeniesienia napędu oraz zaciski na wałek gwarancją długiej niezawodności tego modelu follow focusa .

FF przeznaczony głównie do lustrzanek DSLR oraz kamer, błyskawiczny montaż na podwójnej rurce /wałku o przekroju fi 15mm i rozstawie 60mm . 

 Blokada/zaczep FF na podwójnym wałku o przekroju 15mm za pomocą pojedynczej nakrętki

W komplecie regulowany uniwersalny pasek zębatki z zamkiem - bardzo wygodne i szybkie zapinanie / odpinanie z obiektywu .

(standard 0.8 mod cine pitch) w zakresie 50mm-105mm 
W komplecie

  DSLR Follow Focus  Fotga DP500III wersja Quick A/B hard stop

1 x regulowany pasek zębatki ( zakres regulacji 50 -105mm )

 

Specifications: 

● Material: aluminum.(Only the gear wheel is made of plastic)
● Gear drive can be mounted from both side.(Works for both right-handed and left handed)
● This set includes flexible gearbelt can be used with any zoom or prime lenses with a wide range of lens diamters(any size from 46 to 110mm)
● Adjustable locking systems
● Mounts onto 15 mm Rod Support (60mm center to center difference).
● MOD Drive Gear: Industry standard 0.8 M0.8-43T
● Compatible with industry stand 15mm rods
● Rail distance:60cm
● Rail diameter: 15mm
●  weight:380gAparat fotograficzny oraz rail system nie jest przedmiotem sprzedaży

Fotga