Blackmagic Studio Camera 2

karta1.jpg

Blackmagic Studio Camera 2

7 490,00 zł
Brutto
 Produkt na zamówienie

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Blackmagic Design Studio Camera 2

Blackmagic Design Studio Camera  2 to zaktualizowana kompaktowa i lekka kamera telewizyjna przeznaczona do produkcji na żywo. Jest to wersja 2, która usuwa wewnętrzną baterię, dzięki czemu kamera studyjna jest lżejsza i prostsza w wysyłaniu do lokalizacji bez naruszania ograniczeń transportu lotniczego. Wykonany z korpusu ze stopu magnezu, aparat jest lekki nawet w podróży, a jednocześnie wystarczająco wytrzymały, aby można go było używać w terenie. Ma duży 10-calowy ekran LCD z odłączaną osłoną przeciwsłoneczną i aktywne mocowanie obiektywu Mikro Cztery Trzecie zapewniające kompatybilność z szeroką gamą obiektywów. Aparat zapewnia również funkcje, których można oczekiwać w większych kamerach studyjnych, takie jak wskaźniki tally, talkback , Złącza audio XLR, wejścia / wyjścia 3G-SDI, a nawet światłowód za pośrednictwem opcjonalnego modułu.

Kamera oferuje rozdzielczości 1080i i 1080p przy częstotliwościach klatek 23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 i 60, a także 720p przy 60, 59,94 i 50. Wyprowadza 10-bitowy 4: 2: 2 wideo za pośrednictwem wyjścia 3G-SDI. Do zasilania kamera ma standardowe 4-pinowe wejście zasilania XLR dla zewnętrznych źródeł zasilania. Przyciski sterowania aparatem zostały umieszczone tuż pod wizjerem, co pozwala na łatwe dokonywanie regulacji bez odrywania wzroku od fotografowanego obiektu. Kamerą można również sterować za pomocą przełączników ATEM z przyszłą aktualizacją. Aktualizacja będzie dostępna do bezpłatnego pobrania zarówno dla kamery, jak i przełączników ATEM i wyśle polecenia sterowania kamerą w dół kanału programu SDI do kamery, aby sterować ostrością, przysłoną, wzmocnieniem i nie tylko bezpośrednio z przełącznika produkcyjnego ATEM


Kompaktowa i lekka konstrukcja

Blackmagic Studio Camera posiada kompaktową obudowę z magnezu, która jest zarówno lekka, jak i mocna, dzięki czemu doskonale nadaje się do użytku w studio lub w terenie. Korpus aparatu ma gumowaną powłokę, która zapewnia dodatkową przyczepność podczas wymiany obiektywów. Jego lekki i kompaktowy rozmiar ułatwia transport i użytkowanie w ciasnych przestrzeniach.


Opcjonalny dwukierunkowy moduł światłowodowy

Po dodaniu opcjonalnego modułu światłowodowego, który może być rozbudowywany przez użytkownika, można użyć standardowego, taniego kabla światłowodowego do podłączenia kamery do przełącznika na duże odległości, nawet w największych plenerach. Połączenie światłowodowe jest dwukierunkowe i przenosi wideo HD lub Ultra HD z wbudowanym dźwiękiem, funkcją talkback, tally, a nawet zdalnym sterowaniem kamerą.


Zintegrowany 10-calowy ekran LCD

The large 10" screen has a resolution of 1920 x 1200, letting you easily view your shots while operating the camera. The large detachable sunshade protects the screen from glare and creates your own private viewing space. With a wide viewing angle, you'll have a clear view of your image even when panning to extreme angles.


Panel sterowania

Aby ułatwić obsługę, wszystkie najważniejsze przyciski sterujące są umieszczone tuż pod ekranem LCD, co pozwala na dokonywanie regulacji bez konieczności przewijania skomplikowanych menu. Możesz natychmiast włączyć nakładki, dostosować ustawienia ostrości i przysłony, aktywować funkcję talkback, a nawet wybrać zwrotny program wideo.


Mocowanie obiektywu Mikro Cztery Trzecie

Kamera Blackmagic Studio wykorzystuje aktywne mocowanie obiektywu Mikro Cztery Trzecie. Wybierz jeden z dostępnych obiektywów MFT lub użyj adapterów innych firm, aby zamontować wszystko, od zwykłych obiektywów DSLR po obiektywy kinowe z mocowaniem PL, a nawet obiektywy telewizyjne B4 ENG.


Połączenia Broadcast

Connections are grouped on both sides of the camera with video in and out (3G-SDI and optical fiber) and power on side, and XLR audio inputs, headphones, and LANC on the other. This lets you quickly setup and change cables as needed, while keeping them out of the way and protected during your production.


Wbudowany Talkback

Wbudowany system rozmów pozwala operatorowi kamery i załodze komunikować się przez cały czas podczas produkcji. Kamera Blackmagic Studio jest kompatybilna z połączeniami słuchawkowymi dla lotnictwa ogólnego, umożliwiając użytkownikom wybór spośród szerokiej gamy dostępnych zestawów słuchawkowych. A ponieważ talkback jest osadzony w optycznym lub SDI połączeniu wideo z kamerą, nie musisz uruchamiać oddzielnych kabli talkback.


Podświetlany Tally

Blackmagic Studio Camera obsługuje standard Tally SDI używany w gamie przełączników produkcji na żywo ATEM. Oznacza to, że wynik z przełącznika jest przesyłany do wszystkich kamer ze wszystkich wyjść wideo przełącznika ATEM i przesyłany do kamery za pośrednictwem połączenia wideo programu. Światła Tally zapalają się automatycznie, gdy kamera jest na żywo i będą świecić podczas wielu przejść między kamerami. Dzięki lampce z przodu dla talentu i lampce nad wizjerem dla operatora, obsada i załoga mogą łatwo zobaczyć, które kamery są na antenie.


Zobacz program wideo

Oglądaj wideo programu ze swojego przełącznika produkcyjnego na żywo po naciśnięciu przycisku. Po prostu naciśnij przycisk PGM aparatu, a wizjer wyświetli kanał wideo programu z przełącznika, zmieniając wizjer w duży monitor SDI. Możesz nawet użyć wejścia programowego SDI do podglądu odtwarzania z lokalnego rejestratora HyperDeck podczas korzystania z Blackmagic Studio Camera do nagrywania.


Wiele punktów mocowania

Różnorodność punktów montażowych pozwala dostosować sprzęt do potrzeb produktu. Blackmagic Studio Camera zawiera dwa punkty mocowania 3/8 "-16 na dole i dziesięć punktów mocowania 1/4" -20 z boku i na górze.


Aktualizacja sterowania kamerą ATEM

Ta aktualizacja, która będzie dostępna do bezpłatnego pobrania zarówno dla przełączników ATEM, jak i Blackmagic Studio Camera, umożliwia sterowanie kamerą z dowolnego przełącznika produkcyjnego ATEM. Działa poprzez wysyłanie poleceń sterowania kamerą w dół kanału programu SDI do kamery i umożliwia regulację ostrości, przysłony, wzmocnienia i innych. Firma Blackmagic wzięła również podstawowy korektor kolorów z DaVinci Resolve i wbudował go w kamerę, którą można sterować za pomocą przełącznika ATEM. Oznacza to, że możesz sterować pełnym korektorem kolorów podstawowych z poziomu samego aparatu, co pozwala na bardziej kreatywne poprawki niż zwykłe równoważenie kolorów.

Zobacz także