Sony FDR-AX100 kamera cyfrowa 4K Ultra HD

7 800,00 zł
Brutto
 Czas dostawy do 28 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Obraz 4K: początek nowej ery w rozrywce

Kamera FDR-AX100E rejestruje obraz 4K (3840 x 2160), którego szczegółowość jest mniej więcej cztery razy większa niż obrazów Full HD. Nagrane filmy zawierają dzięki temu mnóstwo detali i wyglądają wyjątkowo realistycznie.


Szerokokątny (29 mm) obiektyw ZEISS Vario-Sonnar® T*

Obiektyw ZEISS został zaprojektowany z myślą o nagrywaniu obrazu 4K. Doskonale nadaje się do rejestracji rozległych krajobrazów, pozwala również na użycie 12-krotnego zoomu optycznego, który dzięki funkcji Clear Image Zoom zwiększa się do 24x. .Obiektyw zawiera 17 elementów optycznych w 11 grupach, w tym między innymi zaawansowaną soczewkę asferyczną (AA) i soczewkę ze szkła ED.


Przetwornik CMOS Exmor R®: fundament obrazu Full HD

W kamerze FDR-AX100E zastosowano duży przetwornik obrazu CMOS Exmor R®, którego powierzchnia elementów światłoczułych jest mniej więcej 4,9 raza większa niż w matrycach typu 1/2,88". Ta nowo opracowana konstrukcja zwiększa czystość obrazu, zmniejsza poziom szumów nawet przy zdjęciach w ciemnych miejscach oraz zapewnia pełną kontrolę nad poziomem nieostrości tła. Nr 1 wśród producentów przetworników obrazów do aparatów cyfrowych i kamer wideo. *Badania przeprowadzone przez Sony od kwietnia 2012 r. do marca 2013 r. (50-procentowy udział w rynku).


Zaawansowany procesor obrazu BIONZ X: większa szybkość i niezrównana jakość zdjęć

Zaawansowany procesor obrazu BIONZ X jest oparty na wyższej technologii niż procesory BIONZ poprzedniej generacji. Zapewnia dokładniejszą reprodukcję obrazu, nadaje mu żywszy i bardziej naturalny wygląd i pozwala na wykorzystanie wyższych rozdzielczości. Ten model Handycam® jest wyposażony w kilka rozwiązań, które wykorzystują zalety większej szybkości przetwarzania. Należą do nich technologia By Pixel Super Resolution, funkcja Motion Shot Video, stabilizator obrazu Optical SteadyShot i funkcja zapisu filmu w dwóch formatach.


Format XAVC S umożliwiający nagrywanie filmów 4K przez dłuższy czas

Format XAVC S opracowany na potrzeby elektroniki użytkowej na podstawie formatu XAVC 4K/HD przeznaczonego do użytku profesjonalnego. Format XAVC S zawiera kodek Long GOP H.264/AVC, który umożliwia kompresję plików wideo, pozwalając wydłużyć czas nagrywania filmu 4K.


Obsługa nagrań HD o dużej przepływności

Do zapisu filmów 4K i HD wykorzystywany jest format XAVC S, opracowany na potrzeby elektroniki użytkowej na podstawie profesjonalnego formatu XAVC 4K/HD. Pozwala on na nagrywanie materiału HD przy przepływności 50 Mb/s, co przekłada się na wysoką rozdzielczość obrazu nawet w ujęciach z dużą ilością ruchu. Uwaga: użycie sprzętu i oprogramowania zgodnych z formatem MP4 nie gwarantuje możliwości odtworzenia danych we wszystkich trybach.


Wyświetlanie na telewizorze przy użyciu jednego przewodu HDMI®

Filmy 4K z kamery FDR-AX100E można odtwarzać na monitorze 4K i monitorze Full HD*: wystarczy w tym celu podłączyć kamerę dostarczonym w komplecie przewodem HDMI®. Monitory 4K obsługują obraz 4K w formacie do 30p. Ustawienie wyjściowego sygnału HDMI® w menu musi być zmienione na 1920 x 1080.


Nagrania w rozdzielczości HD przy dużej liczbie klatek na sekundę (100p)*

Kamera FDR-AX100E pozwala na nagrywanie filmów HD (1280 x 720 pikseli) przy dużej liczbie klatek na sekundę (120p). Nagranie dokonane w trybie 120p można później odtwarzać w pięciokrotnie zwolnionym tempie, co przydaje się przy dalszej obróbce materiału w technologii 24p. Funkcja ta ma wiele różnorodnych zastosowań, takich jak sprawdzanie formy szybko poruszających się lekkoatletów. Funkcja dostępna tylko przy nagrywaniu filmu w formacie XAVC S.


Format XAVC S umożliwiający nagrywanie filmów 4K przez dłuższy czas

Format XAVC S opracowany na potrzeby elektroniki użytkowej na podstawie formatu XAVC 4K/HD przeznaczonego do użytku profesjonalnego. Format XAVC S zawiera kodek Long GOP H.264/AVC, który umożliwia kompresję plików wideo, pozwalając wydłużyć czas nagrywania filmu 4K.


Pierścień na obiektywie

Umieszczony na obiektywie pierścień służy do płynnego, naturalnego nastawiania ostrości lub zoomu — zależnie od trybu wybranego przyciskiem.


Pokrętło ręcznej regulacji

Umieszczone z boku urządzenia pokrętło ręcznej regulacji umożliwia szybkie zmienianie czułości przysłony, wzmocnienia (czułości ISO) i czasu migawki.


Wyświetlanie filmów Full HD na telewizorze Full HD

Możliwe jest automatyczne przekształcanie materiału 4K do formatu 2K (Full HD). Ogromna ilość danych w każdej klatce filmu 4K zapewnia niezwykle wysoką jakość takiego przekształcenia.


Wbudowane filtry ND

Sterowanie ilością światła docierającego do matrycy umożliwiają filtry neutralnie szare (ND): przezroczysty, 1/4, 1/16 i 1/64. Dzięki nim użytkownik może precyzyjnie sterować czasem migawki lub otworem przysłony w celu uzyskania twórczego efektu. W połączeniu z dużymi wymiarami przetwornika obrazu pozwala to na uzyskanie pięknego, miękko rozmytego tła — bez skracania czasu migawki nawet przy zdjęciach w pełnym słońcu.


TRILUMINOS™ Color. Fantastyczny sposób, by na nowo przeżyć najmilsze chwile.

Urządzenie jest zgodne z technologią Sony „TRILUMINOS Colour”, która gwarantuje bogate, naturalne kolory przy wyświetlaniu obrazu na telewizorze z technologią „TRILUMINOS Display”. Rozszerzona przestrzeń barw pozwala uzyskać bogate odcienie błękitu nieba i naturalną kolorystyką różowej cery.


Odtwarzanie skadrowanego filmu 4K na telewizorze

Dotknięcie wyświetlacza pozwala skadrować obraz i wyświetlić tylko otoczenie dotkniętego fragmentu w postaci filmu Full HD.


Równoczesne nagrywanie filmu o najwyższej jakości oraz łatwego do udostępnienia filmu MP4

Możliwe jest równoczesne narywanie dwóch filmów: jednego w zapewniającym maksymalną jakość formacie XAVC S lub AVCHD, a drugiego w formacie MP4. Format XAVC S jest dostępny w kamerach FDR-AX100E i HDR-CX900. Kamera FDR-AX100E umożliwia nagrywanie filmów 4K w formacie XAVC S.


Efekty w obrazie

Kamera FDR-AX100E pozwala na wybór 7 efektów zdjęciowych, takich jak zabawkowy aparat, high-key: miękki, kolor pop, posteryzacja, częściowy kolor czy obraz czarno-biały o dużym kontraście. Dzięki nim nawet codzienne zdjęcie może stać się dziełem sztuki. Działanie wybranego efektu można podglądać w czasie rzeczywistym na ekranie LCD. Efektów zdjęciowych nie można łączyć z niektórymi innymi funkcjami, takimi jak rozpoznawanie twarzy.


Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem

Sterowanie jednym dotknięciem umożliwia wykorzystanie smartfonu lub tabletu jako wizjera oraz pilota aparatu cyfrowego. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia i filmy z aparatu. W obu przypadkach, instalując aplikację PlayMemories Mobile na smartfonie lub tablecie z technologią NFC i systemem operacyjnym Android, unikniesz skomplikowanego konfigurowania i nawiążesz łączność bezprzewodową — wystarczy przyłożyć urządzenie do kamery. Sterując aparatem przy pomocy smartfona, możesz wykonywać zdjęcia z nietypowych, trudnych do uzyskania perspektyw lub fotografować się z grupą przyjaciół, a także od razu przesyłać zdjęcia do smartfona, aby udostępniać je w serwisie społecznościowym. Nie masz NFC? Żaden problem. Urządzenia można sparować ręcznie.


5.1-kanałowy dźwięk Dolby®

Zapis dźwięku 5.1-kanałowego pozwala tworzyć profesjonalne ścieżki dźwiękowe, które wzbogacają film. W rezultacie widzowie będą czuć się uczestnikami akcji. Uwagi: Format AVCHD umożliwia zapis 5.1-kanałowego dźwięku Dolby® Digital oraz 2-kanałowego dźwięku stereo. Format XAVC S umożliwia zapis dźwięku PCM.


Akcesoria

Sprzedawane oddzielnie akcesoria zwiększają przyjemność z użytkowania i zapewniają dodatkowe możliwości twórcze.


Szybkie przesyłanie plików z użyciem funkcji bezpośredniego kopiowania

Dane z kamery można sprawnie przesłać przez łącze USB 2.0 na zewnętrzny dysk twardy. Ta funkcja pozwala też wyświetlać filmy z dysku na ekranie LCD kamery.


Funkcja My Voice Cancelling

Ta nowa, wygodna funkcja pozwala na wyciszenie głosu zza kamery bez zmiany poziomu dźwięku z pierwszego planu i tła. Jej działanie polega na wykrywaniu lokalizacji przestrzennego źródeł dźwięku i wyciszaniu tych, które znajdują się za kamerą. W rezultacie nawet okrzyki rozentuzjazmowanego operatora kamery zostaną zredukowane do szeptu.


Sony
034901
Cechy
Typ matrycy:
CMOS
Rozmiar matrycy:
1"
Nośnik Danych
karta SD (UHS-I)
Intrfejs
HDMI