Sony HXR-NX100 kameraw wideo Full HD

karta1.jpg

Sony HXR-NX100 kameraw wideo Full HD

8 699,00 zł
Brutto
 Czas dostawy do 28 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Wysoka rozdzielczość i wysoka czułość

Dzięki przetwornikowi CMOS Exmor R typu 1,0″ kamera HXR-NX100 znacznie przewyższa czułością inne kamkordery tej klasy. Matryca typu 1,0″ ma większą światłoczułość i wyższą rozdzielczość niż w jakimkolwiek innym modelu z tego przedziału cenowego. Mniejsza głębia ostrości i bardziej atrakcyjny efekt bokeh przekładają się na piękny, kinowy obraz, którego uroda zachwyci klientów. Model NX100 umożliwia uzyskanie jakościowej poprawy obrazu, a dzięki zgodności z różnymi formatami zapisu plików — XAVC S 50 Mb/s, AVCHD i DV — odznacza się wyjątkową uniwersalnością w każdym systemie organizacji pracy w standardzie Full HD.


48-krotny zoom: mocne zbliżenia

Szerokokątny obiektyw typu G o minimalnej ogniskowej 29 mm, opracowany przez firmę Sony specjalnie do modelu NX100, dokładnie odwzorowuje nawet rozległe sceny. Jego 12-krotny zoom optyczny można w razie potrzeby uzupełnić unikatową technologią Sony By Pixel Super Resolution, która pozwala zwiększyć zoom do 24x — przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Zoom można też w dowolnym momencie podwoić nawet do 48x, używając funkcji Digital Extender.


Personalizowany zestaw profesjonalnych funkcji

Kamera HXR-NX100 jest wyposażona w szereg profesjonalnych funkcji, takich jak trzy niezależne pierścienie na obiektywie do ręcznej regulacji ustawień czy wbudowany 4-stopniowy filtr ND. Zapewnia najlepszą w tej klasie sprzętu jakość obrazu HD, dzięki czemu idealnie nadaje się dla doświadczonych użytkowników, które chcą odejść od pracy na sprzęcie powszechnego użytku, planują zakup swojej pierwszej kamery profesjonalnej lub myślą o zastąpieniu posiadanego prostego modelu naramiennego lub kamery nagrywającej na taśmie. Model NX100 to doskonały, niedrogi, ale zapewniający duże możliwości produkt do różnorodnych zastosowań, od filmowania imprez i uroczystości po produkcję materiałów wideo dla przedsiębiorstw.


Nadzwyczajny obraz z dużej matrycy typu 1,0"

KZastosowany w kamerze HXR-NX100 pojedynczy, 20-megapikselowy* przetwornik CMOS Exmor R typu 1,0″ ma rozmiary zbliżone do klatki filmu 16 mm i jest siedmiokrotnie większy niż trzy połączone matryce typu 1/4,7″. Główną zaletą dużego przetwornika obrazu jest niski poziom szumów i lepsza ostrość. Przechwytuje on bowiem więcej światła i pozwala uchwycić wyraźny, stabilny obraz nawet przy słabym oświetleniu sceny — od 1,7 luksa** wzwyż. Duże wymiary przetwornika dają również możliwość atrakcyjnego rozmywania tła (efekt bokeh) i tworzenia kontrastu między ostrym głównym motywem a nieostrymi pozostałymi fragmentami obrazu. *Efektywnie 14,2 mln pikseli. **W trybie LOW LUX.


Obiektyw Sony typu G z zoomem do 48x

Niewymienny, szerokokątny obiektyw z zoomem optycznym 12x pozwala ustawiać ogniskowe od 29 mm wzwyż, dzięki czemu z łatwością obejmuje nawet najbardziej rozległe krajobrazy. Czystość i ostrość odwzorowywanego obrazu pomaga w pełni wykorzystać potencjał dużego przetwornika. „G Lens” to rodzina samodzielnie opracowywanych przez Sony obiektywów do kamer i aparatów fotograficznych. Ich projektowanie i produkcja odbywa się z zachowaniem wysokich standardów parametrów optycznych. Filmowanie w zbliżeniu bardzo odległych scen ułatwia dodatkowo zaawansowana funkcja Sony Clear Image Zoom. Kiedy zoom optyczny jest nastawiony na maksymalny poziom 12x, technologia By Pixel Super Resolution pozwala dodatkowo powiększyć obraz w skali 200% — przy zachowaniu wysokiej jakości. Zoom można też w dowolnym momencie podwoić nawet do 48x, używając funkcji Digital Extender.


Profesjonalna, poręczna konstrukcja pozwalająca ręcznie zmieniać ustawienia

Dzięki ergonomicznej konstrukcji kamera HXR-NX100 łączy lekkość z łatwością użycia. Na jej obiektywie znajdują się trzy niezależne pierścienie służące do bezstopniowego, ręcznego ustawiania ostrości, zoomu i przysłony. Możliwość pracy w trybie pełnej automatyki lub wyłącznie ręcznego wyboru ustawień oznacza dodatkowe możliwości twórcze. Umieszczone z boku urządzenia pokrętło i przyciski ręcznej regulacji pozwalają na szybkie nastawianie przysłony, wzmocnienia i czasu migawki. Balans bieli można regulować przez podanie temperatury barwowej, wybieranej z dokładnością do 100K.


Wbudowane filtry ND

Wbudowane w kamerę filtry neutralne (ND) pozwalają zmniejszyć ilość światła do 1/4 (2 stopnie przysłony), 1/16 (4 stopnie) lub 1/64 (6 stopni). Dzięki nim łatwiej jest uzyskać małą głębię ostrości podczas zdjęć plenerowych — bez noszenia ze sobą i montowania dodatkowego filtra.


Nagrywanie w różnych formatach: DV, AVCHD i XAVC S 50 Mb/s

Kamerę HXR-NX100 zaprojektowano z myślą o najlepszym możliwym działaniu w produkcjach Full HD. Zgodność z formatami AVCHD i DV umożliwia jej wykorzystanie w starszych, sprawdzonych systemach organizacji pracy. Użytkownik ma również do dyspozycji nowszy, bardziej zaawansowany kodek XAVC S, który zapewnia przepływność 50 Mb/s. Format XAVC S zapewnia fantastyczną jakość obrazu, a dodatkowo elastyczność w organizacji pracy i efektywność zapisu. Do nagrywania w formacie XAVC S służy kontener MP4. Przepływność rejestrowanego materiału wynosi 50 Mb/s. Nagrania w tym formacie są już obsługiwane przez wszystkie czołowe systemy do montażu nieliniowego. W porównaniu z formatem AVCHD nagranie XAVC S 50 Mb/s zawiera więcej szczegółów i mniej zakłóceń, co wynika z większej przepływności. Oferowane modele zależą od regionu i umożliwiają zapis obrazu Full HD 50p, 50i, 25p oraz SD 50i (model PAL) lub Full HD 60p, 60i, 30p, 24p oraz SD 60i (model NTSC).


Dwa gniazda na nośniki danych zwiększające uniwersalność przy nagrywaniu

Aby umożliwić nagrywanie przez dłuższy czas i zapewnić większą elastyczność organizacji pracy, kamera jest wyposażona w dwa gniazda na karty pamięci. Współpracuje z nośnikami SDXC/SDHC i z kartami pamięci Memory Stick PRO Duo (Mark 2) / Memory Stick PRO-HG Duo. Tryb RELAY umożliwia automatyczne przełączenie nagrywania na drugi nośnik po zapełnieniu pierwszego, a w trybie SIMUL materiał jest nagrywany równolegle na obu kartach pamięci (na przykład w celu natychmiastowego tworzenia kopii zapasowej). Na kamerze znajdują się dwa przyciski rozpoczynania/zatrzymywania nagrywania: jeden na uchwycie i jeden na korpusie. Ich działanie można skonfigurować tak, aby w trybie SIMUL niezależnie rozpoczynać i zatrzymywać nagrywanie na poszczególne karty pamięci.


Wyświetlacz LCD i wizjer elektroniczny o dużej rozdzielczości

Kamera NX100 jest wyposażona w wizjer elektroniczny typu 0,24″ oraz uchylny, łatwo regulowany ekran LCD o przekątnej 3,5″. Odznaczają się one krótkim czasem reakcji, a dzięki wysokiej rozdzielczości — 1,55 mln pikseli — zapewniają precyzyjny podgląd obrazu.


Stopka Multi Interface (MI)

Kamera HXR-NX100 pozwala korzystać z zalet uniwersalnej stopki akcesoriów Sony Multi-Interface (MI), która zapewnia zasilanie, sygnały sterujące i włączanie/wyłączanie współpracujących akcesoriów Sony. Stopka pozwala na przykład na instalację i obsługę systemu mikrofonu bezprzewodowego Sony UWP-D11 lub UWP-D12 bądź lampy HVL-LBPC.


Liczne złącza i interfejsy

Rozbudowany zestaw łączy kamery NX100 eliminuje potrzebę użycia dodatkowych adapterów. Użytkownik może skorzystać z gniazda HDMI, Multi Terminal/Micro USB, REMOTE i kompozytowego BNC, a także profesjonalnych gniazd audio XLR.


Sony
036570
Cechy
Typ matrycy:
CMOS
Rozmiar matrycy:
1"
Nośnik Danych
karta SD (UHS-I)
Intrfejs
HDMI