Sony PXW-X70/4K kamera wideo z upgradem do 4K

8 850,00 zł
Brutto
 Czas dostawy do 7 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Miniaturowy kamkorder o najwyższej jakości, zgodny z formatami XAVC 4K (QFHD) i MPEG HD

Popularny, miniaturowy kamkorder PXW-X70 wciąż się rozwija: obecnie pozwala na nagrywanie w formacie XAVC 4K (QFHD) 30p/25p/24p przy 100 Mb/s*, a także MPEG HD422 i MPEG HD420**. Podczas nagrywania w formacie QFHD możliwa jest reprodukcja sygnału przez wyjście HDMI, SDI i kompozytowe. Wprowadzono też funkcję odzyskiwania danych z plików XAVC***. Kamkorder umożliwia także zapis w formatach XAVC HD, AVCHD i DV. Jest wyposażony w zaawansowane funkcje sieciowe, takie jak strumieniowa transmisja QoS w trybie klienta sieci czy dodana w wersji 3.0 wewnętrznego oprogramowania funkcja bezpośredniej transmisji strumieniowej przez Ustream®. Model PXW-X70 idealnie łączy jakość obrazu i zaawansowane funkcje z małymi wymiarami. * Do nagrywania w formacie XAVC 4K (QFHD) 100 Mb/s wymagane jest wewnętrzne oprogramowanie w wersji 3.0 oraz opcjonalny klucz rozszerzenia oprogramowania CBKZ-X70FX. **Do nagrywania w formacie MPEG HD wymagane jest wewnętrzne oprogramowanie w wersji 3.0 oraz opcjonalna aktualizacja CBKZ-SLMP. *** Wymagane jest wewnętrzne oprogramowanie w wersji 3.0 lub wyższej.


Funkcje sieciowe, w tym transmisja przez Ustream i strumieniowa transmisja QoS

Kamkorder PXW-X70 jest wyposażony w komplet najnowszych funkcji sieciowych, od strumieniowej transmisji QoS zapewniającej wysoką jakość podczas przesyłania materiału do stacji PWS-100RX1 w trybie klienta sieci do bezpośredniej transmisji strumieniowej przy użyciu serwisu Ustream. Kiedy jest używane wewnętrzne oprogramowanie w wersji 3.0 lub wyższej, do konfiguracji nie trzeba używać osobnego komputera. Kamkorder umożliwia też użycie technologii Wi-Fi/NFC (Near Field Communication) i oprogramowania Content Browser Mobile™.


1,0-calowy przetwornik CMOS Exmor R CMOS zapewnia zdumiewającą jakość obrazu

Wysoka czułość i wysoka rozdzielczość dzięki 14,2 miliona efektywnych pikseli oznacza wyjątkowe kolory i detale, nawet przy słabym oświetleniu.


Obiektyw Carl Zeiss Vario Sonnar T*

Obiektyw oferuje zoom optyczny 12x, który można podnieść do 24x dzięki technologii Clear Image Zoom przy zachowaniu pełnej rozdzielczości z wykorzystaniem technologii Super Resolution Technology. Wielkość zoomu można w dowolnym momencie podwoić do wartości 48x dzięki technologii Digital Extender.


Kompaktowa, lekka kamera XDCAM wyposażona w profesjonalne, wszechstronne funkcje

Model PXW-X70 waży niecałe 1,4 kg razem z modułem uchwytu XLR, akumulatorem (NP-FV70), osłoną przeciwsłoneczną obiektywu i dużą muszlą oczną. Zawiera profesjonalne interfejsy, takie jak złącza wyjściowe 3G-SDI i HDMI oraz moduł uchwytu XLR x2 z dźwignią zoomu. Inne funkcje profesjonalne obejmują ręczny pierścień obiektywu, który umożliwia intuicyjne sterowanie zoomem i ostrością, ergonomiczny uchwyt z dużą dźwignią zoomu, dwa gniazda kart pamięci SD do tworzenia kopii zapasowych, tryb nagrywania równoczesnego i przekazywania oraz trójpoziomowy, przełączany filtr ND.


Przetwornik obrazu CMOS Exmor R typu 1,0" do użytku w szerokim zakresie zastosowań

Zastosowana w kamerze PXW-X70 matryca CMOS Exmor R typu 1,0" ma wielkość zbliżoną do klatki filmu Super 16 mm. Cechuje się wysoką rozdzielczością, dużą czułością i szerokim zakresem dynamiki. Jej efektywna rozdzielczość wynosi 14,2 mln pikseli. Ułatwia to nagrywanie w trudnych warunkach oświetlenia i daje większą swobodę twórczej ekspresji.


Wysoka rozdzielczość i wysoka czułość

Model PXW-X70 ma większą rozdzielczość niż inne kamery w tym przedziale cenowym. W porównaniu z przetwornikami typu 1/3" czy 1/4,7" matryca typu 1,0" gwarantuje również większą jasność i mniejszą głębię ostrości.


Kompaktowy korpus

Kamera PXW-X70 ma wielkość dłoni i charakteryzuje się ergonomiczną, lekką konstrukcją, która ułatwia pracę.


Zaawansowany układ przetwarzania obrazu BIONZ X

Udoskonalony układ BIONZ zapewnia żywe obrazy i umożliwia zastosowanie nowych funkcji, które wykorzystują szybsze przetwarzanie.


Bezpośrednia transmisja strumieniowa za pośrednictwem serwisu Ustream

Kamkorder PXW-X70 umożliwia bezpośrednią transmisję strumieniową w czasie rzeczywistym za pośrednictwem serwisu Ustream®. Rozwiązanie to pozwala przesyłać na żywo obraz i dźwięk o wysokiej jakości. Idealnie sprawdza się podczas mniejszych wydarzeń, gdy nie ma potrzeby miksowania obrazu z wielu kamer. Do wyboru są dwie rozdzielczości: 1280 x 720 (29,97p, 25p, 23,98p) i 640 x 360 (29,97p, 25p, 23,98p).


Strumieniowa transmisja QoS

Ta funkcja służy do transmisji na żywo obrazu rejestrowanego przez kamkorder w celu jego zdalnego wyświetlania. Menu urządzenia zawiera dwa ustawienia jakości obrazu (1280 x 720p i 640 x 360p) i powiązanych z nimi przepływności. Pozwalają one na dostosowanie parametrów transmisji do dostępnego środowiska sieciowego. Możliwe jest nagrywanie materiału HD na wewnętrzny nośnik, w formacie XAVC HD 422 / 10 bitów, AVCHD lub MPEG HD*. Do konfigurowania kamkordera nie trzeba używać komputera: wszystkie ustawienia można wybrać w menu.


Transmisja z użyciem protokołu FTP

Ta funkcja pozwala wykorzystać protokół FTP do przesyłania plików proxy XAVC oraz pozostałych plików w formatach XAVC (4K/HD), MPEG HD i AVCHD z kamkordera PXW-X70 na serwer FTP w Internecie.


Podłączanie do sieci przewodowej

Ta funkcja pozwala na podłączenie kamery PXW-X70 do Internetu łączem przewodowym przy użyciu sprzedawanego oddzielnie przewodu przejściowego USB VMC-UAM2 oraz zestawu modułu sieciowego CBK-NA1. Możliwa jest wówczas strumieniowa transmisja obrazu i przesyłanie plików z użyciem protokołu FTP.


Obsługa technologii I-Fi/NFC (Ner Field Communicator) przy użyciu aplikacji Kontent Browser Mobile™

Kamkorder PXW-X70 może być zdalnie sterowany ze smartfona lub tabletu (z systemem iOS 4.3–7.0 lub Android 2.3–4.3) przez łącze Wi-Fi. W przypadku smartfonów z technologią NFC możliwe jest ponadto uwierzytelnianie jednym dotknięciem*. Wymaganą aplikację na smartfony Content Browser Mobile™ można pobrać z serwisu Google Play Store lub App Store.


Możliwość zapisu w różnych formatach: XAVC QFHD 4K i MPEG HD

Kamkorder PXW-X70 umożliwia zapis obrazu XAVC 4K QFHD (3840 x 2160) 30p/25p/24p przy 100 Mb/s; MPEG HD422 (1920 x 1080) 60i/50i/30p/25p/24p i (1280 x 720) 60p/50p przy 50 Mb/s oraz MPEG HD420 (1920 x 1080) 60i/50i/30p/25p/24p, (1440 x 1080) 60i/50i i (1280 x 720) 60p/50p przy 35 Mb/s. Oprócz tego dostępne są następujące tryby nagrywania: XAVC Long GOP 422 10 bitów (1920 x 1080) 50p/60p/50i/60i/30p/25p/24p przy 50 Mb/s; (1920 x 1080) 50i/60i przy 25 Mb/s oraz (1280 x 720) 50p/60p przy 50 Mb/s. Możliwe jest ponadto nagrywanie w formacie AVCHD (1920 x 1080 i 1280 x 720) oraz formacie DV.


Nagrywanie plików proxy XAV i funkcja odzyskiwania danych z plików XAVC

Funkcja nagrywania proxy pozwala wykorzystać plik wideo o małej przepływności, którego kod czasowy jest taki sam jak w plikach w formacie XAVC o dużej przepływności. Ze względu na małe rozmiary pliki proxy można szybko przesłać przez sieć o małej przepustowości. Umożliwia to podgląd, a nawet edycję materiału oraz zastąpienie pliku proxy w momencie, gdy będzie dostępny plik o dużej przepływności. Wprowadzono też funkcję odzyskiwania danych z plików XAVC.


Mechanizm sterowania filtrem ND

Kamerę PXW-X70 wyposażono w zmienny filtr ND umożliwiający wybór jednej z czterech konwencjonalnych mechanicznych pozycji filtra ND, od 1/4ND i 1/16 do 1/64ND.


Dwa gniazda na nośniki danych, tryby zapisu równoczesnego/naprzemiennego (Simul/Relay) i niezależne sterowanie nagrywaniem

Użytkownik kamkordera PXW-X70 ma do dyspozycji dwa gniazda na karty pamięci. Obsługiwane są karty Memory Stick PRO Duo (Mark 2), Memory Stick PRO-HG Duo, SDXC i SDHC. Dwa gniazda dają ponadto możliwość zapisu równoczesnego lub naprzemiennego (Simul/Relay). W trybie Simul materiał jest nagrywany równolegle na dwóch kartach pamięci, a tryb Relay umożliwia automatyczne przełączenie nagrywania na drugi nośnik po wykorzystaniu pojemności pierwszego. Kamkorder PXW-X70 jest wyposażony w dwa przyciski rozpoczynania/zatrzymywania nagrywania: jeden na uchwycie, a drugi na korpusie kamery. Użytkownik może skonfigurować ich działanie tak, aby w trybie Simul niezależnie rozpoczynać i zatrzymywać nagrywanie na poszczególne karty pamięci.


Doskonałe zdjęcia nocą

Poza czułym przetwornikiem CMOS Exmor R kamkorder PXW-X70 ma też tryb NightShot, który omija filtr podczerwony kamery i wykorzystuje przełączane światło podczerwone. Dzięki temu możliwe jest filmowanie w całkowitej ciemności.


Obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T*

Kamera PXW-X70 jest dostarczana ze stałym, szerokokątnym obiektywem 29 mm ZEISS Vario-Sonnar T*. Idealnie się sprawdza do nagrywania majestatycznych krajobrazów i ma zoom optyczny do 12x.


Clear Image Zoom

Dzięki technologii Super Resolution Technology Zoom optyczny 12x można podwoić do 24x przy zachowaniu pełnej rozdzielczości. Dodatkowo technologia Digital Extender może po raz kolejny podwoić zoom do wartości 48x. Super Resolution Technology to oryginalna technologia inteligentnej interpolacji firmy Sony, która analizuje obraz wejściowy i podnosi rozdzielczość obrazu.


Pierścień obiektywu

Pierścień obiektywu umożliwia gładką, naturalną regulację ostrości lub zoomu w zależności od wybranego trybu.


Zwolnione i przyspieszone tempo

Dostępna jest opcja płynnego zwolnionego lub przyspieszonego tempa w jakości Full HD bez konieczności dodatkowego przetwarzania. Dwukrotnie zwolnione tempo można osiągnąć, ustawiając format nagrywania na 25p/50 kl./s. Można również wybrać 1 kl./s, aby osiągnąć 50-krotnie przyspieszone tempo. W celu przejścia w tryb szybkiego i wolnego ruchu kamera musi znajdować się w trybie XAVC i AVCHD (nie trybie DV) i trybie ręcznym.


Możliwości ręcznego wyboru ustawień

Pokrętło ręczne i przyciski po bokach korpusu umożliwiają szybką i łatwą regulację ustawień przysłony, GAIN/ISO i czasu otwarcia migawki.


99 profili kamery

Istnieje możliwość zapisania maksymalnie 99 ustawień kamery pod różnymi numerami profili. Użytkownik może skopiować ustawienia z jednej kamery PXW-X70 do innej, co umożliwia nagrywanie obrazu przy użyciu różnych kamer o tych samych ustawieniach (funkcja dostępna jedynie w przypadku jednego typu urządzeń). Ponadto użytkownicy mogą zapisywać ustawienia kamery dla poszczególnych scen, co umożliwia natychmiastowe wczytywanie ustawień odpowiednich dla sceny.


Profil obrazu

Istnieje możliwość dostosowania wyglądu filmów przed rozpoczęciem nagrywania przez regulację gradacji (poziom czerni, gamma i gamma czerni), regulację (tryb, intensywność, ton i głębia), zmianę ustawień podstawowych (gamma i tryb) itp. Zmienione parametry można zapisać wraz z innymi ustawieniami jako profil. Można zapisać maksymalnie do siedmiu profili przeznaczonych do późniejszego wczytania.


Wizjer oparty na technologii OLED

Ten 0,39-calowy wizjer OLED oferuje wyjątkową jasność i kontrast oraz krótki czas reakcji. Wysoka rozdzielczość wizjera (1 440 000 punktów) zapewnia dużą precyzję podczas ręcznego ustawiania ostrości oraz eliminuje zniekształcenia kolorów.


Stopka Multi Interface (MI)

Kamkorder PXW-X70 pozwala korzystać z zalet uniwersalnej stopki akcesoriów Sony Multi-Interface (MI), która zapewnia zasilanie, sygnały sterujące i włączanie/wyłączanie współpracujących z nią akcesoriów Sony. Stopka pozwala na przykład na instalację i obsługę systemu mikrofonu bezprzewodowego Sony UWP-D (do nabycia oddzielnie). Uwaga: aby użyć stopki MI, trzeba zdemontować uchwyt z gniazdami XLR.


Duży wybór łączy umożliwiających reprodukcję sygnału w czasie nagrywania w rozdzielczości QFHD

Kamkorder pozwala na użycie szeregu gniazd i złączy dostosowanych do organizacji pracy w czasie transmisji: 3G HD-SDI, HDMI®, USB i wyjścia kompozytowego. Przez łącza SDI i HDMI można przesyłać sygnał rozpoczynania nagrywania na zewnętrzne urządzenie nagrywające. Podczas nagrywania w rozdzielczości QFHD możliwa jest reprodukcja sygnału przez łącze HDMI/SDI/kompozytowe.


Ekran LCD o wysokiej rozdzielczości

Kamerę PXW-X70 wyposażono w 3,5-calowy ekran LCD o 1 555 000 punktów, co zapewnia wysoką rozdzielczość i elastyczne opcje kompozycji.


Sony
037163
Cechy
Typ matrycy:
CMOS
Rozmiar matrycy:
1"
Nośnik Danych
karta SD (UHS-I)
Intrfejs
3G-SDI
HDMI

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: