Opinie o Nas

Ta strona używa plików Cookie. Aby z niej korzystać zaakceptuj ten fakt. Więcej informacji tutaj.

   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD
   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD

   Sony PXW-Z150 kamera wideo 4K Full HD

   13 990,00 zł
   Brutto
   Wysyłka do 24 godzin.
   Produkt dostępny!
   037166 | EAN: 4548736035492

   ILOŚĆ

   Kalkulator Grenke

   Zadaj pytanie o produkt opiekunowi marki:

   • Salon Kraśnik: +48 81 825 97 22, sklep@beiks.pl

   • Salon Warszawa: +48 22 891 13 73, wawa@beiks.pl

   Write your review

   Salon
   Kraśnik:

   (81) 825-97-22

   sklep@beiks.pl


   Salon
   Warszawa:

   (22) 891-13-73

   wawa@beiks.pl

    Przełomowa wydajność obrazowania

    Z150 to pierwszy na świecie kamkorder profesjonalny z warstwowym przetwornikiem obrazu CMOS typu 1,0″. Innowacyjna integracja przetwornika zapewnia odczyt z dwukrotną szybkością w porównaniu z konwencjonalnym przetwornikiem typu 1,0˝, umożliwiając zachwycające nagrywanie w zwolnionym tempie przy 120 kl./s z jakością obrazu Full HD i tworzenie spektakularnych nagrań w rozdzielczości 4K. Odczyt wszystkich pikseli pomaga w pełni wykorzystać potencjał dużego przetwornika typu 1,0″ — nie ma potrzeby łączenia pikseli w grupy (ang. binning) lub pomijania linii, co mogłoby powodować efekt mory. Duży przetwornik typu 1,0˝ jest również jaśniejszy, ma większą rozdzielczość i zapewnia lepszy efekt bokeh o małej głębi ostrości. Umożliwia tworzenie pięknych kinowych obrazów, które są źródłem inspiracji dla użytkownika i zachwytu dla klientów.


    Nagrywanie zachwycającego obrazu 4K HDR

    Kamera Z150 wprowadza jakościową zmianę parametrów obrazu w swojej klasie z jakością 4K QFHD (3840 × 2160) z wykorzystaniem zaawansowanego kodeka XAVC Long GOP 100 Mb/s, zapewniając prawdziwie studyjną jakość 4K. Oparty na plikach system organizacji wykorzystujący krzywą Hybrid Log-Gamma (HLG) zapewnia obsługę materiałów 4K HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki), gwarantujących fantastyczny obraz z szerokim zakres barw. Aby zapewnić wysoką rozdzielczość i duży kontrast obrazu, model Z150 został wyposażony w obiektyw z aż 12-krotnym zoomem optycznym. Jeszcze większe powiększenie — 18x podczas nagrywania w formacie 4K QFHD oraz 24x w HD — zapewnia zaawansowany tryb Sony Clear Image Zoom. Pozwala to w pełni wykorzystać możliwości rejestracji obrazu przez duży, warstwowy przetwornik obrazu CMOS typu 1,0″.


    Profesjonalna funkcjonalność bez żadnych kompromisów

    Kamera Z150 zapewnia nowe możliwości w gamie poręcznych kamer wideo – można użyć jej w praktycznie dowolnym celu. Kamera umożliwia ciągłe nagrywanie w 120 kl./s w trybie High Frame Rate w jakości Full HD, zapewniając piękny obraz w 5-krotnie zwolnionym tempie. Znakomite właściwości obrazu 4K to zasługa kodeka 4K XAVC Long GOP zapisującego materiał o przepływności 100 Mb/s. Integrację z istniejącymi systemami organizacji pracy w studiu ułatwiają tryby nagrywania Full HD w formacie XAVC Long GOP (4:2:2/10 bitów, 50 Mb/s) i MPEG-2 HD (50 Mb/s / 35 Mb/s). Można również skorzystać z AVCHD i jeszcze bardziej zwiększyć elastyczność pracy. Niezależnie od tego, jak chcesz ją wykorzystać – Z150 sprosta każdemu zadaniu.


    Idealna, poręczna kamera wideo

    Z150 to nie tylko kompaktowa, lekka konstrukcja — to również wbudowane, zaawansowane funkcje, które ograniczają potrzebę użycia nieporęcznych, spowalniających pracę akcesoriów. Wbudowany 4-pozycyjny filtr ND oznacza, że nie trzeba już nosić opakowania z filtrami, a stopka MI eliminuje potrzebę wykorzystania kabli w przypadku podłączania mikrofonu lub lampy. Zaawansowane funkcje sieciowe, takie jak łączność Wi-Fi do transmisji na żywo i bezprzewodowa łączność z FTP, znacznie poprawiają mobilność. Kamerę można również z łatwością obsługiwać za pomocą smartfona lub tabletu przy użyciu funkcji zdalnego sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół został dokładnie przemyślany, np. wydajność energetyczna, która zapewnia aż 400 minut ciągłego nagrywania.

    broadcast-handheld-camcorders-pxwz150_06.png


    Rewolucyjna jakość obrazowania z przetwornikiem Exmor RS

    Aby zapewnić jakość obrazowania wcześniej nieosiągalną w kamerach kompaktowych, firma Sony opracowała pierwszy na świecie przetwornik obrazu Stacked CMOS typu 1,0˝ do profesjonalnych zastosowań wideo. Dwukrotnie większa szybkość odczytu w porównaniu z konwencjonalnymi przetwornikami typu 1,0˝ umożliwia nagrywanie w 5-krotnie zwolnionym tempie nawet w 120 kl./s oraz nagrywanie w rozdzielczości 4K z pełnym odczytem pikseli – bez łączenia ich w grupy. Pojedynczy przetwornik typu 1,0˝ o rozdzielczości 20 MP kamery Z150 zapewnia niski poziom szumów i minimalną utratę ostrości. Matryca tego typu przechwytuje bowiem więcej światła i pozwala uchwycić wyraźny, stabilny obraz nawet przy słabym oświetleniu sceny – minimalna jasność to zaledwie 1,7 luksa. Duże wymiary przetwornika dają również możliwość atrakcyjnego rozmywania tła (efekt bokeh) i tworzenia kontrastu między ostrym głównym motywem a nieostrymi pozostałymi fragmentami obrazu.

    broadcast-handheld-camcorders-pxwz150_07.png


    System organizacji pracy „Instant HDR”

    Możliwa jest rejestracja, edycja i oglądanie materiału HDR w formacie HLG, bez potrzeby dodatkowego korygowania kolorystyki. Rosnące zapotrzebowanie na materiały HDR sprawia, że internetowe platformy z filmami oraz podmioty zajmujące się profesjonalną produkcją materiałów wideo dla firm oraz obsługą wydarzeń zwracają większą uwagę na wartość dodaną, jaką daje HDR. Dla nich liczy się szybkie dostarczenie materiału bez pogorszenia jakości i osłabienia ekspresji obrazu. Z tego powodu użytkownik kamkordera PXW-Z150 może wybrać tryb Hybrid Log-Gamma (HLG). Pozwala on na łatwe wykorzystanie nagrań w systemach opartych na plikach i uzyskanie obrazu w jakości HDR. Ten prosty system organizacji pracy daje możliwość rejestracji, edycji i oglądania materiału HDR w formacie HLG, bez poświęcania dużej ilości czasu na postprodukcję i dodatkowe korygowanie kolorystyki.


    Swoboda nagrywania w 4K i Full HD

    Kamera Z150 została zaprojektowana z myślą o studyjnej jakości obrazu, zarówno w przypadku nagrań 4K, jak i Full HD, nagrywaniu z zaawansowanym kodekiem XAVC Long GOP 100 Mb/s zapewniającym doskonałą jakość 4K QFHD i swobodzie organizacji pracy. Wyższa przepływność XAVC Long gwarantuje zachwycający obraz z większą ilością szczegółów i niskim poziomem szumów, co przekłada się na najlepszą jakość obrazu 4K w tej klasie. Aby zapewnić jeszcze większą swobodę pracy, kamerę Z150 można przełączyć pomiędzy trybem PAL i NTSC.

    image-3.png


    Ciągłe zwolnione tempo w 120 kl./s

    Rejestrując obraz w trybie HFR (High Frame Rate — duża liczba klatek na sekundę), można zmienić zwyczajne ujęcie w atrakcyjne wizualnie przedstawienie ruchu w zwolnionym tempie. Kamera Z150 pozwala nagrywać obraz Full HD w tempie do 120 klatek na sekundę. Zapewnia dzięki temu pełne ekspresji ujęcia w maksymalnie 5-krotnie zwolnionym tempie. Przy nagrywaniu nie występuje zmniejszenie dokładności bitowej ani cząstkowy odczyt danych z matrycy. Nie ma zatem problemów z mnożnikiem ogniskowej i zmianą kąta widzenia.


    Obiektyw Sony typu G z zoomem do 24x

    Obiektyw szerokokątny 29–348 mm o wysokiej jakości z zoomem optycznym 12x ułatwia uchwycenie nawet najbardziej rozległych krajobrazów, jednocześnie zapewniając doskonale wyraźny, ostry obraz poprzez maksymalne wykorzystanie wydajności dużego przetwornika typu 1,0˝ kamery Z150 i zapewniając wysoką rozdzielczość i kontrast – od środka do samej krawędzi obrazu. Filmowanie w zbliżeniu bardzo odległych scen ułatwia zaawansowana funkcja Sony Clear Image Zoom. Kiedy zoom optyczny jest nastawiony na maksymalny poziom 12x, technologia By Pixel Super Resolution pozwala zwiększyć go do 18x w rozdzielczości 4K QFHD lub do 24x w rozdzielczości HD — przy zachowaniu wysokiej jakości.

    broadcast-handheld-camcorders-pxwz150_10.png


    Funkcje sieciowe zapewniające większą mobilność

    Zaawansowane funkcje sieciowe kamery Z150 zwiększają mobilność podczas pracy – umożliwiają bezpośrednie przesyłanie plików z kamery do FTP lub transmitowanie dowolnych wydarzeń na żywo za pomocą wbudowanych funkcji Wi-Fi, bez użycia dodatkowych akcesoriów. Unikatowa technologia QoS firmy Sony radykalnie poprawia jakość obrazu transmitowanego łączem bezprzewodowym. Zapewnia lepszy obraz nawet przy występujących dziś ograniczeniach możliwości sieci. Kamerą PXW-Z150 można również sterować zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu, regulując ustawienia ostrości, zoomu, przysłony, balansu bieli, REC START/STOP i wiele innych za pośrednictwem oprogramowania Content Browser Mobile Sony.

    broadcast-handheld-camcorders-pxwz150_12.png


    Monitorowanie w wysokiej rozdzielczości

    Kamera Z150 umożliwia precyzyjne monitorowanie z krótkim opóźnieniem, niezależnie od sposobu nagrywania, dzięki zaawansowanemu, szerokiemu kątowi widzenia i elektronicznemu wizjerowi (EVF) OLED (typ 0,39˝) o 1,44 mln punktów i wysokim kontraście z dużą nakładką na oko oraz odwracanemu panelowi LCD typu 3,5˝ o 1,55 mln punktów.

    broadcast-handheld-camcorders-pxwz150_14-1.png


    Kompaktowa i lekka konstrukcja

    Dzięki ergonomicznej konstrukcji kamera Z150 łączy lekkość z łatwością użycia. Na jej obiektywie znajdują się trzy niezależne pierścienie służące do bezstopniowego, ręcznego ustawiania ostrości, zoomu i przysłony. Możliwość pracy w trybie pełnej automatyki lub wyłącznie ręcznego wyboru ustawień oznacza dodatkowe możliwości twórcze.

    broadcast-handheld-camcorders-pxwz150_15.png


    Dwa gniazda na nośniki danych zwiększające uniwersalność przy nagrywaniu

    Aby wydłużyć czas nagrywania i zwiększyć swobodę organizacji pracy, wyposażyliśmy kamerę Z150 w dwa gniazda karty pamięci zgodne z kartami SDXC i SDHC. Tryb RELAY umożliwia automatyczne przełączenie nagrywania na drugi nośnik po zapełnieniu pierwszego, a w trybie SIMUL materiał jest nagrywany równolegle na obu kartach pamięci (na przykład w celu natychmiastowego tworzenia kopii zapasowej).

    broadcast-handheld-camcorders-pxwz150_16.png


    Stopka Multi Interface (MI)

    Kamera Z150 pozwala korzystać z zalet uniwersalnej stopki akcesoriów Sony Multi-Interface (MI), która zapewnia zasilanie, sygnały sterujące i włączanie/wyłączanie współpracujących z nią akcesoriów Sony. Stopka pozwala na przykład na instalację i obsługę systemu mikrofonu bezprzewodowego Sony UWP-D11 lub UWP-D12 bądź lampy HVL-LBPC.* *Wszystkie produkty są sprzedawane oddzielnie. Lampa HVL-LBPC jest sterowania z kamery Z150, ale nie może być z niej zasilana.

    broadcast-handheld-camcorders-pxwz150_17.png


    Duży wybór łączy, w tym 3G-SDI

    Rozbudowany zestaw łączy kamery Z150 eliminuje potrzebę użycia dodatkowych adapterów. Użytkownik może skorzystać z gniazda HDMI, Multi Terminal/Micro USB, REMOTE i kompozytowego RCA, a także profesjonalnych gniazd audio XLR. Dołączony zestaw adaptera zimnej stopki Sony zapewnia jeszcze większą elastyczność w przypadku podłączania akcesoriów.

    broadcast-handheld-camcorders-pxwz150_18.png


    Proste rozwiązanie do produkcji na żywo

    Kamkorder PXW-Z150 jest zaprojektowany do bezproblemowej współpracy z systemem Sony Multi Camera Live Producer MCX-500: solidnym i opłacalnym mikserem pozwalającym jednej osobie obsłużyć wydarzenie na żywo rejestrowane wieloma kamerami. Po połączeniu kamkordera PXW-Z150 z systemem MCX-500 i pilotem RM-30BP na ekranie LCD i w wizjerze automatycznie pojawia się kontrolka sygnału. Jej czerwony kolor oznacza emisję (PGM), a zielony — tryb podglądu (PVW). System MCX-500 obsługuje do dziewięciu wejść wideo i pięciu stereofonicznych kanałów wejściowych, w tym XLR. Możliwy jest zarówno zapis na wewnętrzny nośnik danych, jak i strumieniowa transmisja na żywo.


    Sony
    037166

    Arkusz danych

    Rozmiar matrycy:
    1"
    Nośnik Danych
    karta SD (UHS-I)
    Intrfejs
    3G-SDI
    HDMI
    Typ matrycy:
    CMOS

    Szczegółowe odniesienia

    Może ci się spodobać również