Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

karta1.jpg

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

5 890,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Jest lepsza niż zwykła kamera wideo, ponieważ ma profesjonalne funkcje, dzięki którym możesz stworzyć taki sam „wygląd” jak filmy fabularne z Hollywood. Połączenie wysokiego zakresu dynamiki, doskonałej wydajności w słabym świetle i Blackmagic RAW zapewnia obrazy filmowe z precyzyjnymi odcieniami skóry i wspaniałymi organicznymi kolorami. Dostajesz zaawansowane funkcje, takie jak model duży 5-calowy wyświetlacz LCD do łatwego ustawiania ostrości, karta SD i nośnik CFast, zewnętrzne nagrywanie na dysk USB-C, mocowanie obiektywu MFT i więcej! Do edycji dołączone jest także DaVinci Resolve Studio, korekcja kolorów, audio post i efekty wizualne!

pocket.jpg


Kamera kinowa 4K

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K ma czujnik obrazu 4/3 o rozdzielczości 4096 x 2160 i mocowanie obiektywu MFT, co pozwala uchwycić szeroki zakres dynamiki , jakość Hollywood , cyfrowe filmy w zasięgu ręki! Mocowanie MFT pozwala używać super kompaktowych, lekkich i niedrogich obiektywów, dzięki czemu możesz zabrać aparat w dowolne miejsce, nawet w miejsca zbyt wrogie dla większych aparatów. W rezultacie powstał niezwykle zaawansowany, niedrogi i przenośny aparat cyfrowy wysokiej klasy!uses-md.jpg?_v=1563321627


Kompozyt z poliwęglanu

Elegancki design Blackmagic Pocket Cinema Camera zawiera niewiarygodną liczbę wysokiej klasy funkcji filmu cyfrowego w miniaturowej, podręcznej obudowie. Wykonany z lekkiego kompozytu z poliwęglanu z włókna węglowego aparat ma wielofunkcyjny uchwyt ze wszystkimi kontrolkami nagrywania, ISO, WB i kąta migawki na wyciągnięcie ręki. Ponieważ jest to zaawansowana cyfrowa kamera filmowa, czujnik został zaprojektowany w celu zmniejszenia szumu termicznego, zapewniając czystsze cienie i wyższą czułość ISO. Ponadto duży 5-calowy wyświetlacz LCD pozwala uzyskać idealną ostrość w rozdzielczości 4K i 6K . Dostajesz także wyjmowaną komorę baterii, 4 odporne na wstrząsy mikrofony, wytrzymały uchwyt obiektywu i wbudowany głośnik.


Uchwyt wielofunkcyjny

Wielofunkcyjny uchwyt ma wygodną i znaną konstrukcję, dzięki czemu ważne funkcje, takie jak ISO, balans bieli i przyciski migawki są na wyciągnięcie ręki. Pod palcem wskazującym znajduje się nawet kółko przewijania do szybkiego dostosowywania przysłony! Dostajesz dodatkowe elementy sterujące, które wykraczają poza te, które można znaleźć w lustrzance cyfrowej, co oznacza, że ​​nie musisz szukać w menu na małym ekranie, aby znaleźć polecenie! Blackmagic Pocket Cinema Camera ma łatwo dostępne nagrywanie i nieruchome przyciski, które są umieszczone dokładnie tam, gdzie się ich spodziewasz, w tym programowalne klawisze funkcyjne i przyciski sterujące dla wysokiej częstotliwości klatek, powiększenia ostrości, obsługi menu, odtwarzania i innych.


Wysoka rozdzielczość Kinowy cyfrowy czujnik filmowy!

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K ma natywną rozdzielczość czujnika 4096 x 2160, podczas gdy model 6K ma natywną rozdzielczość 6144 x 3456. Niezależnie od tego, czy fotografujesz w jasnym świetle słonecznym, czy prawie w ogóle, oba modele mają 13 stopni o zakresie dynamicznym i podwójnym natywnym ISO do 25.600 dla oszałamiających, cichych obrazów we wszystkich warunkach oświetlenia. Ponadto większy czujnik Super 35 modelu 6K umożliwia fotografowanie z niewielką głębią ostrości i obiektywami anamorficznymi. Oba modele pozwalają nagrywać do 60 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości lub 120 klatek na sekundę w oknie. Po połączeniu czujnika z najnowszą kolorystyką Blackmagic Generation 4 Color Science uzyskuje się tę samą technologię obrazowania, co nasze najdroższe cyfrowe cyfrowe kamery filmowe.


Postprodukcja Przyjazne formaty plików!

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera nagrywa przy użyciu standardowych otwartych formatów plików, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na transkodowanie multimediów. Pliki są kompatybilne ze wszystkimi programami postprodukcyjnymi, dzięki czemu możesz pracować z wybranym oprogramowaniem lub skorzystać z dołączonego oprogramowania DaVinci Resolve Studio. Nagrywanie działa w standardowych 10-bitowych plikach Apple ProRes we wszystkich formatach do 4K lub 12-bitowym Blackmagic RAW we wszystkich formatach do 6K. Blackmagic RAW jest najszybciej rozwijającym się formatem RAW, a programiści mogą pobrać bezpłatny pakiet Blackmagic RAW SDK i korzystać z niego, aby dodać obsługę swoich aplikacji. Najlepsze ze wszystkich plików multimedialnych działają we wszystkich systemach operacyjnych, a ponadto możesz formatować karty multimedialne i dyski w HFS + dla komputerów Mac i ExFAT dla systemu Windows.


Duży 5-calowy ekran dotykowy dla szybkiego i dokładnego ustawiania ostrości

Tylna kamera kieszonkowa Blackmagic ma duży, jasny 5-calowy ekran dotykowy, który ułatwia kadrowanie ujęć i dokładne ustawianie ostrości. Oznacza to, że nie musisz nosić przy sobie zewnętrznego monitora ani wizjera. To tak, jakbyś miał wbudowany w kamerę Blackmagic Video Assist! Ekran dotykowy wyświetla krytyczne informacje podczas fotografowania, menu do konfigurowania aparatu i intuicyjne sterowanie dotykowe . Nakładki na ekranie pokazują status, histogram, wskaźniki ostrości i osiągania maksymalnego poziomu, poziomy, prowadnice klatek, elementy sterujące odtwarzaniem i inne. Możesz szybko zastosować 3D LUT do monitorowania ujęć z pożądanym kolorem i wyglądem lub możesz wybrać upiec w nagrany materiał.


4 wbudowane mikrofony oraz profesjonalne wejścia audio

Dzięki wbudowanemu profesjonalnemu rejestrowaniu dźwięku o wysokiej wierności nigdy nie będziesz musiał nosić ze sobą osobnego rejestratora dźwięku! Oba modele Blackmagic Pocket Cinema Camera mają wejście mini XLR z zasilaniem fantomowym 48 woltów do podłączania profesjonalnych mikrofonów, takich jak mikrofony klapowe i boomy. Cztery wbudowane mikrofony mają wyjątkowo cichą podłogę i są odporne na uderzenia i wiatr, co pozwala uchwycić doskonały dźwięk w dowolnym miejscu. Istnieje również wejście audio 3,5 mm do podłączenia mikrofonów w stylu kamery wideo, a także wbudowany głośnik do odtwarzania i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.


USB-C do nagrywania Bezpośrednio na zewnętrzne dyski multimedialne

Kieszonkowa kamera kinowa Blackmagic jest wyposażona w innowacyjny i szybki port rozszerzeń USB ‑ C, który działa z prędkością do 5 Gb / s. USB-C jest dostępny na większości nowych komputerów, a nawet zapewnia zasilanie. Oznacza to, że możesz podłączyć zewnętrzne akcesoria, takie jak dyski flash i dyski SSD, aby uzyskać znacznie dłuższy czas nagrywania. Szybki dysk zewnętrzny pozwala nagrywać 6K w najwyższej jakości 12-bitowym Blackmagic RAW w ustawieniu Q0 lub z dużą liczbą klatek na sekundę. Co najlepsze, po zakończeniu fotografowania możesz po prostu przenieść dysk zewnętrzny na komputer i rozpocząć edycję i korekcję kolorów z tego samego dysku, eliminując kopiowanie plików.


Rób zdjęcia klatek do 21,2 megapikseli!

Oprócz nagrywania wideo, Blackmagic Pocket Cinema Camera może także rejestrować zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk do robienia zdjęć, aby zapisać 21,2 megapikselowe obrazy w modelu 6K lub 8 megapikselowe obrazy w modelu 4K. Zdjęcia są zapisywane jako całkowicie nieskompresowane ramki DNG, dzięki czemu uzyskujesz maksymalną jakość obrazu, idealną do robienia profesjonalnych wydruków. Przechwytywanie zdjęć doskonale nadaje się do śledzenia ciągłości między zdjęciami lub do udostępniania zdjęć w celu uzyskania zgody od klientów, którzy nie są na planie.

039421

Dane techniczne

Efektywny rozmiar czujnika 18,96 mm x 10 mm (cztery trzecie)
Mocowanie obiektywu Aktywne mocowanie MFT.
Kontrola obiektywu Przysłona, ostrość i zoom na obsługiwanych obiektywach.
Zakres dynamiczny 13 stopni.
Podwójny natywny ISO 400 i 3200
Rozdzielczość filmowania
4096 x 2160 (4K DCI) do 60 fps
3840 x 2160 (Ultra HD) do 60 fps
1920 x 1080 (HD) do 120 fps
Szybkość klatek Maksymalna liczba klatek na sekundę czujnika zależy od rozdzielczości i wybranego kodeka.
Obsługiwane częstotliwości wyświetlania projektu 23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 i 60 fps.
Szybkość klatek off-off do 60 fps w 4K DCI, 120 fps w oknie HD.
Skupiać Automatyczne ustawianie ostrości jest dostępne przy użyciu zgodnych obiektywów.
Kontrola tęczówki Pokrętło i suwak na ekranie dotykowym do ręcznej regulacji przysłony na sterowanych elektronicznie obiektywach, przycisk przysłony do natychmiastowego ustawienia automatycznej przysłony na kompatybilnych obiektywach.
Wymiary ekranu 5 ”1920 x 1080.
Typ ekranu Pojemnościowy ekran dotykowy LCD.
Obsługa metadanych Automatycznie wypełniane dane obiektywu z elektronicznych obiektywów Mikro Cztery Trzecie.
Automatyczne nagrywanie ustawień aparatu i danych z listy, takich jak projekt, numer sceny, robienie zdjęć i specjalne notatki.
Sterownica Menu ekranu dotykowego na 5-calowym ekranie. 1 x wyłącznik zasilania, 1 x przycisk nagrywania, 1 x przycisk zatrzymania, 1 x kółko przewijania z przyciskiem zintegrowanym z uchwytem, ​​1 x przycisk ISO, 1 x balans bieli, 1 x przycisk migawki, 3 x programowalne przyciski Fn, 1 x wysoki Przycisk szybkości klatek (HFR), 1 x przycisk powiększenia, 1 x przycisk menu, 1 x przycisk odtwarzania, 1 x przycisk ostrości i 1 x przycisk IRIS.
Całkowita liczba wejść wideo  -
Całkowita liczba wyjść wideo 1 x HDMI Typ A.
Analogowe wejścia audio 1 x mini XLR analogowy przełączany między mikrofonem z obsługą zasilania fantomowego i poziomem linii (do + 14dBu). 1 x wejście stereo 3,5 mm. Może być również używany do wprowadzania kodu czasowego.
Analogowe wyjścia audio 1 x gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.
Interfejs komputerowy USB Type-C do nagrywania na dysk zewnętrzny i aktualizacji oprogramowania.
Mikrofon Zintegrowany mikrofon stereo.
Wbudowany głośnik 1 x głośnik mono.
Standardy wideo HD 1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60.
Standardy wideo Ultra HD 2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p30, 2160p50, 2160p59.94, 2160p60.
Standardy 4K DCI 4KDCIp23.98, 4KDCIp24, 4KDCIp25, 4KDCIp29.97, 4KDCIp30, 4KDCIp50, 4KDCIp59.94, 4KDCIp60.
Obsługiwane kodeki Kodeki Blackmagic RAW stałą szybkością 3: 1,
blackmagic RAW stałą szybkością 5: 1,
blackmagic RAW stałą szybkością 8: 1,
blackmagic RAW stałą szybkością 12: 1,
blackmagic RAW Stała Q0 Jakości
blackmagic RAW Stała Q5 Jakości
ProRes 422 HQ QuickTime
ProRes 422 QuickTime,
ProRes 422 LT QuickTime,
ProRes 422 Proxy QuickTime.
Typ nośnika
1 x CFast 2.0.
1 x karta SD UHS-II.
1 x szybki port rozszerzeń USB-C do mediów zewnętrznych.
Rozdzielczość 4096 x 2160
Blackmagic RAW 3: 1 - 135 MB / s
Blackmagic RAW 5: 1 - 81 MB / s
Blackmagic RAW 8: 1 - 51 MB / s
Blackmagic RAW 12: 1 - 34 MB / s
Blackmagic RAW Q0 - 81 do 203 MB / s *
Blackmagic RAW Q5 - 21 do 58 MB / s **
Apple ProRes 422 HQ - 117,88 MB / s
Apple ProRes 422 - 78,63 MB / s
Apple ProRes 422 LT - 54,63 MB / s
Apple ProRes Proxy - 24,25 MB / s


3840 x 2160

Blackmagic RAW 3: 1 - 127 MB / s
Blackmagic RAW 5: 1 - 76 MB / s
Blackmagic RAW 8: 1 - 48 MB / s
Blackmagic RAW 12: 1 - 32 MB / s
Blackmagic RAW Q0 - 76 do 190 MB / s *
Blackmagic RAW Q5 - 19 do 55 MB / s **
Apple ProRes 422 HQ - 110 MB / s
Apple ProRes 422 - 73,6 MB / s
Apple ProRes 422 LT - 51 MB / s
Apple ProRes Proxy - 22,4 MB / s


1920 x 1080

Blackmagic RAW 3: 1 - 33 MB / s
Blackmagic RAW 5: 1 - 20 MB / s
Blackmagic RAW 8: 1 - 13 MB / s
Blackmagic RAW 12: 1 - 8 MB / s
Blackmagic RAW Q0 - 20 do 49 MB / s *
Blackmagic RAW Q5 - od 5 do 14 MB / s **
Apple ProRes 422 HQ - 27,5 MB / s
Apple ProRes 422 - 18,4 MB / s
Apple ProRes 422 LT - 12,75 MB / s
Apple ProRes Proxy - 5,6 MB / s
Formaty nagrywania Blackmagic RAW 3: 1, 5: 1, 8: 1, 12: 1, Q0 i Q5 przy 4096 x 2160, 3840 x 2160 i 1920 x 1080 z filmem, rozszerzonym zakresem dynamiki wideo lub wideo. ProRes w rozdzielczości 4096 x 2160, 3840 x 2160 i 1920 x 1080 z filmem, rozszerzonym zakresem dynamiki wideo lub wideo lub niestandardowym 3D LUT.

* Podane ustawienia stałej jakości Q0 są tylko orientacyjne w oparciu o zakres kompresji 2: 1 - 5: 1 .
** Podane wartości stałej jakości przechowywania Q5 mają jedynie charakter orientacyjny, w oparciu o zakres kompresji 7: 1 - 20: 1
Zobacz także