Kamera Panasonic AJ-PX380G

karta1.jpg

Panasonic AJ-PX380G

42 999,00 zł
Brutto
 Zapytaj o dostępność

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Panasonic AJ-PX380GModel AJ-PX380G składa się tylko samej z kamery HD*5

Kamera AJ-PX380G powstała z myślą o wymagających zastosowaniach produkcyjnych i znacznie usprawnia pracę na planie. Niewielka i lekka konstrukcja naramienna z wymienną optyką zapewnia wyższą jakość emitowanego obrazu oraz usprawnia sieciowy obieg pracy. Dzięki niedrogiej eksploatacji może być również stosowana do rejestrowania materiału w studio lub na żywo. Kamera jest wyposażona w 2,2-megapikselową matrycę 3MOS typu 1/3, którą cechuje wysoka czułość i niski poziom zakłóceń. Dodatkowo kodeki emisyjne AVC-ULTRA*1 (AVC-Intra, AVC-LongG oraz AVC-Proxy) jeszcze bardziej poprawiają jakość rejestrowanego materiału. 

Dzięki bogatej gamie opcji możesz swobodnie wybrać kodek, który jest najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Nasza kamera HD zapewnia nie tylko wysoką jakość przy 10-bitowym próbkowaniu 4:2:2 na potrzeby przesyłania strumieniowego HD i transmisji FTP, ale również obsługę formatu rejestracji 1080/50p, 59,94p oraz wyjścia 3G-SDI. Jest wyposażona w gniazdo na karty P2*2 oraz w gniazda na karty microP2. Obsługiwane funkcje sieciowe** obejmują przewodową i bezprzewodową sieć LAN oraz 4G/LTE. Nowe funkcje obsługi obiegu pracy obejmują podgląd bezprzewodowy/zdalny za pośrednictwem komputerów PC/Mac, tabletów lub smartfonów, a także nagrywanie podczas przesyłania i przesyłanie strumieniowe na żywo. Wejście SDI oraz gniazdo na moduł bezprzewodowy są również dostępne i zapewniają kompleksową obsługę funkcji sieciowych.


Kamera AJ-PX380G jest również wyposażona w zintegrowany adapter kamery studyjnej, który ułatwia przekształcenie jej w pełni funkcjonalny element systemu studyjnego. Dzięki możliwości podłączenia opcjonalnej stacji bazowej AG-BS300G, korzystając zaledwie z dwóch standardowych przewodów HD-SDI*3, system zapewnia możliwość w pełni zdalnego sterowania kamerą i nagrywaniem*4, a także korzystania z funkcji obrazu powrotnego oraz interkomu.

Model AJ-PX380G jest dostępny w dwóch wariantach: na pierwszy składa się tylko sama kamera HD*5, natomiast w drugim do kamery AJ-PX380GF jest dołączany obiektyw zmiennoogniskowy FUJINON 17x oraz kolorowy wizjer HD AG-CVF15G. 

*1: AVC-ULTRA to nazwa rodziny profesjonalnych kodeków wideo firmy Panasonic. Kamera AJ-PX380G nie obsługuje wszystkich formatów z rodziny AVC-ULTRA.

*2: nie można korzystać z adaptera kart pamięci AJ-P2AJ1G.

*3: maksymalna długość kabla — 100 metrów.

*4: jest wymagana opcjonalna jednostka sterowania do rozbudowy AG-EC4.

*5: ten model może być niedostępny w niektórych regionach. ** Do obsługi sieci 4G/LTE jest wymagany moduł innego producenta. Dostępność tej funkcji może być zależna od obszaru. Do obsługi bezprzewodowej sieci LAN jest wymagany opcjonalny moduł bezprzewodowy AJ-WM30. Więcej szczegółów można znaleźć w sekcji „Serwis i pomoc techniczna” na stronie internetowej firmy Panasonic — http://pro-av.panasonic.net. Korzystanie z technologii DCF jest objęte licencją firmy Multi-Format, Inc.
System studyjny oparty na kamerze HD AJ-PX380G — przykład:

panasonic, broadcast camera, hd camcorder, studio camera system

 

Inne funkcje

 • Dzięki 2,2-megapikselowej matrycy 3MOS typu 1/3 ta zaawansowana kamera uzyskuje wysoką czułość, wynoszącą F12 (50 Hz) / F11 (59,94 Hz), a także doskonałą jakość obrazu.
 • Obsługa standardu 1080/50p, 1080/50i, 25p, 720p; wieloformatowe nagrywanie w rozdzielczości HD i SD. Możliwość przełączenia między ustawieniem 50 Hz a 59,94 Hz w celu obsługi formatów 60i, 60p, 24p i 30p*1.
 • Obsługa kodeków AVC-ULTRA*2, w tym popularnego kodeka AVC-Intra100/50, kodeka AVC-LongG50/25 z niewielką szybkością bitową, rozdzielczością Full-HD (1920 x 1080) i 10-bitowym próbkowaniu 4:2:2, a także kodeka AVC-LongG12 (8-bitowe próbkowanie 4:2:0) zapewniającego dużą długość nagrań.
 • Nagrywanie z dwojakim kodowaniem, z wykorzystaniem kodeka AVC-Proxy jeszcze bardziej usprawnia pracę w sieci.
 • Adapter kamery studyjnej umożliwia zastosowanie kamery podczas pracy w studio.
 • Dwa standardowe gniazda na karty microP2 znacznie ograniczają koszta nośników i umożliwiają jednoczesne nagrywanie oraz rejestrowanie z wymianą nośnika „na gorąco”. Dostępne jest również jedno gniazdo na karty P2*3. Korzystanie z technologii DCF jest objęte licencją firmy Multi-Format, Inc. Obsługiwane funkcje sieciowe** uwzględniają przesyłanie danych przez FTP i transfer strumieniowy.
 • Obsługa obejmuje przewodową i bezprzewodową sieć LAN oraz 4G/LTE. Funkcje przesyłania na serwer FTP i transferu strumieniowego są obsługiwane.
 • Nowa funkcja nagrywania podczas przesyłania umożliwia automatyczne przesyłanie nagrywanych klipów na serwer FTP lub w chmurze. Przesyłanie odbywa się w tle, a nagrywanie/odtwarzanie jest w tym czasie kontynuowane.
 • Podczas nagrywania można również korzystać z funkcji przesyłania strumieniowego na żywo. Oprócz ustawień 800 kb/s i 6 Mb/s (Full-HD) jest też dostępny tryb przesyłania strumieniowego QoS (Quality of Service). Pozwala on na automatyczne kontrolowanie szybkości bitowej i liczby klatek na sekundę z dopasowaniem do warunków sieciowych, co gwarantuje stabilną pracę.
 • Po połączeniu z bezprzewodową siecią LAN nagrane klipy można podejrzeć, a metadane sprawdzić i edytować, korzystając z komputera PC/Mac, smartfonu lub tabletu.
 • Aplikacja P2 ROP na urządzenia iPad jest dołączona i umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji zdalnego, bezprzewodowego sterowania kamerą.

*1: rzeczywista rozdzielczość przy ustawieniach 60i, 60p, 24p i 30p to odpowiednio 59,94i, 59,94p, 23,98p oraz 29.97p.

*2: nie wszystkie formaty kodeków AVC-ULTRA są obsługiwane.

*3: nie można korzystać z adaptera kart pamięci AJ-P2AJ1G.

 


Więcej informacji

Panasonic