Kamera Panasonic AU-V35C1G VariCam 35

karta1.jpg

Panasonic AU-V35C1G VariCam 35

117 999,00 zł
Brutto
 Zapytaj o czas dostawy

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Panasonic AU-V35C1G VariCam 35

au-v35c1g
Kamery z linii VariCam używane są do produkcji rozmaitych filmów, reklam i programów telewizyjnych. Cieszą się uznaniem ze względu na reprodukcję kolorów, wygląd oraz wkład do branży produkcji wideo polegający na nowocześnie zorganizowanym toku prac. Teraz pojawił się model VariCam 35. Opierając się na tradycji i koncepcji pierwotnej linii VariCam, pomaga swoim użytkownikom budować nastrój dzięki niezwykłemu zakresowi dynamicznemu, szerokiej gamie reprodukowanych kolorów oraz rozdzielczości 4K.
Ponadto rewolucjonizuje przebieg prac, dodatkowo oferując nagrywanie z dwojakim kodowaniem, korekcję kolorów w kamerze i modułową konstrukcję. Model VariCam 35 jest bogato wyposażony. Zobacz, czym dysponujesz, chcąc budować nastrój.


W kamerze nagrywającej 4K VariCam 35 zastosowano nowo opracowaną matrycę MOS w formacie Super 35mm oraz rodzinę kodeków wideo AVC-ULTRA. Nowa kamera zapewnia znakomitą obsługę obrazu w wielu formatach, w tym 4K, UHD, 2K i HD, dlatego stanowi niezrównane narzędzie do nagrywania filmów, reklam i seriali, a także wydarzeń na żywo w rozdzielczości 4K.


Innowacyjna konstrukcja kamery VariCam 35 obejmuje jednostkę modułu kamerowego 4K (AU-V35C1) oraz jednostkę modułu nagrywającego (AU-VREC1), której można także używać z nową jednostką kamerową typu 2/3 (AU-V23HS1) firmy Panasonic. Dzięki temu profesjonaliści mogą zamiennie posługiwać się jednostkami kamerowymi typu s35mm i 2/3, tak aby jak najlepiej zrealizować swoje zamiary twórcze.


W kamerze VariCam 35 używana jest nowa matryca MOS Super 35mm firmy Panasonic, która umożliwia rejestrowanie obrazu w standardzie 4K z rozdzielczością 4096 x 2160 (17:9). Rejestrator ten w połączeniu z kodekami AVC-ULTRA dla standardu 4K pozwala uzyskać bardzo praktyczny i wygodny w obsłudze rozmiar plików w formacie 4K. Nowy rejestrator zapewnia imponujący zakres dynamiczny wynoszący ponad 14 stopni oraz wiernie, bez szkody dla treści nagrywa obrazy o wysokim kontraście i szerokim zakresie jasności. Zaawansowane funkcje zarządzania kolorem zapewniają znacznie rozszerzony zakres kolorów pozwalający uzyskać doskonałą wierność obrazu i zgodność z przepływem pracy ACES (Academy Colour Encoding System) w celu osiągnięcia najwyższej jakości masteringu oryginalnego materiału źródłowego.


Spośród najlepszych cech tej kamery nagrywającej można wymienić nagrywanie ze zmienną prędkością w formacie 4K w czasie rzeczywistym z szybkością sięgającą 120 kl./s*1, umożliwiające nagrywanie na wzorcowym poziomie 2K/FHD oraz prowadzenie prac w trybie zaawansowanym, polegającym na równoległym korzystaniu z nagrania 4K/UHD, nagrania referencyjnego 2K/HD oraz nagrania proxy służącego do korekcji kolorów w kamerze, na miejscu zdarzeń oraz ułatwiającego monitoring bądź prace redakcyjne. Kamera jest także wyposażona w nowo opracowany elektroniczny wizjer (EVF) OLED z zoomem optycznym. Dodano 24-bitowy zapis audio w formacie LPCM na potrzeby nagrywania dźwięku wzorcowej jakości za pomocą kamery.


VariCam 35 udostępnia bezprecedensową liczbę formatów nagrań, w tym 4K i UHD w trybie AVC-ULTRA 4K oraz 2K i FHD w trybie AVC-Intra 100/200*2. By zaspokoić potrzebę bardzo szybkiej wymiany plików kamera koduje pliki proxy równolegle z nagraniami w formatach produkcyjnych 4K i 2K, umożliwiając szybkie i skuteczne redagowanie materiału offline. Ponadto obsługuje formaty Apple ProRes 4444 i ProRes 422 HQ*3 na potrzeby nagrań HD. Kodeki ProRes są objęte licencją firmy ATOMOS Global Pty. Ltd., która od wielu lat dostarcza rejestratory ProRes.


Do kamery VariCam 35 przewidziane są nowe karty expressP2 firmy Panasonic, umożliwiające nagrywanie z dużą szybkością i w formacie 4K. Kamera jest wyposażona łącznie w cztery gniazda kart pamięci: dwa na karty expressP2 i dwa na karty microP2. Nowa karta expressP2 umożliwia nagrywanie do 130 minut materiału w formacie 4K/24p. Karta microP2 jest przeznaczona do nagrywania materiałów w formatach HD lub 2K z bardziej typową szybkością.


Dostępne są profesjonalne interfejsy: 3G-HD-SDI x 4 dla wyjścia 4K QUAD; 3G-HD-SDI x 2 dla wyjścia RAW; jedno wyjście HD-SDI na potrzeby monitoringu (konwersja z formatu 4K na niższy); dwa wejścia XLR do nagrywania czterech kanałów 24-bitowego sygnału audio o częstotliwości 48 kHz. Złącze wielofunkcyjne ułatwia dokowanie jednostki kamerowej do modułu nagrywającego. Kamera VariCam 35 może się poszczycić jeszcze jedną innowacją konstrukcyjną: panelem sterowania, który można odłączyć, aby mieć do niego łatwiejszy dostęp i móc wygodniej sterować kamerą w czasie rzeczywistym, podczas gdy pozostaje ona w określonej pozycji. Model VariCam 35 wyposażony jest w standardowe mocowanie 35 mm PL.

*1 Przyszłe uaktualnienie oprogramowania układowego.
*2 Kodek AVC-Intra200 jest dostępny tylko w przypadku nagrywania FHD.
*3 Format Apple ProRes jest objęty licencją firmy Apple Inc.


Panasonic
Cechy
Typ matrycy:
CMOS
Rozmiar matrycy:
Super 35
Nośnik Danych
Karta P2
Intrfejs
HD-SDI
HDMI

Zobacz także