Blackmagic URSA Broadcast

karta1.jpg

Blackmagic URSA Broadcast

16 899,00 zł
Brutto
 Zapytaj o czas dostawy

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Najbardziej przystępna cenowo i elastyczna profesjonalna kamera telewizyjna dla HD i Ultra HD!

Przedstawiamy URSA Broadcast, najbardziej przystępną i najbardziej elastyczną kamerę telewizyjną na świecie. URSA Broadcast to dwie kamery w jednym, niesamowita kamera polowa do ENG i programowania, a także profesjonalna kamera studyjna! Transmisja URSA Broadcast jest idealna dla tradycyjnych nadawców, ponieważ wykorzystuje obiektywy i baterie, które już posiadasz, a także eliminuje dziwne karty multimedialne i formaty plików znalezione w tradycyjnych aparatach. Zapisuje się na zwykłych kartach SD i wykorzystuje te same popularne formaty plików, które można znaleźć w systemach zarządzania nośnikami transmisji i większości oprogramowania NLE. Plus URSA Broadcast jest idealny dla nadawców internetowych, ponieważ współpracuje zarówno ze starszymi obiektywami HD po HD, jak i niedrogimi obiektywami fotograficznymi. Żadna inna kamera nie jest bardziej elastyczna i tańsza!

intro-xl.jpg?_v=1517384265


Natychmiast przełącz się między pracą na żywo lub strzelaniem do pola!

URSA Broadcast to dwie kamery w jednym! Kompaktowa konstrukcja, znane elementy sterujące i funkcje kamery emisji są idealne do fotografowania w stylu ENG i są niezbędne do szybkiej pracy, gdy próbujesz uchwycić najświeższe wiadomości. Niezależnie od tego, czy pracujesz w studio, czy w terenie, URSA Broadcast zapewnia niesamowitą jakość obrazu, wierne odcienie skóry i żywe kolory, które są o wiele lepsze od aparatów fotograficznych kosztujących dziesięć razy więcej. Kluczem jest nowy rozszerzony tryb wideo URSA Broadcast, który tworzy zdjęcia, które nie są potrzebne do oceny kolorów, dzięki czemu można strzelać, edytować i publikować historie na antenie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

uses-top-xl.jpg?_v=1518498300


Pracuj szybciej, eliminując drogie pliki multimedialne i transkodowane wideo!

URSA Broadcast to pierwsza profesjonalna kamera telewizyjna zaprojektowana do pracy ze standardowymi kartami multimedialnymi i formatami plików, które są kompatybilne z praktycznie wszystkimi systemami nadawczymi i oprogramowaniem do edycji. URSA Broadcast nagrywa na niedrogie standardowe karty SD, karty UHS-II i karty CFast, i zapisuje wideo 1080i lub 2160p w standardowych plikach .mov, z rozszerzeniem .mxf do dodania w przyszłych aktualizacjach. URSA Broadcast nagrywa za pomocą DNx145, DNx220X lub ProRes, dzięki czemu pliki będą działać z istniejącymi systemami transmisji i przepływem pracy. Dostajesz również mocowanie obiektywu B4, które współpracuje z twoimi istniejącymi obiektywami, lub możesz zamienić go na opcjonalne mocowania obiektywów EF, F i PL, dzięki czemu możesz używać standardowych obiektywów fotograficznych. Jeśli budujesz kompletną sieć kamer telewizyjnych, opcjonalny wizjer URSA, wizjer studyjny URSA Studio i konwertery światłowodowe SMPTE mają znane elementy sterujące i konstrukcję, dzięki czemu działają dokładnie tak, jak oczekują doświadczeni operatorzy kamer. URSA Broadcast pomaga uzyskać jak największe korzyści z inwestycji w aparaty fotograficzne, obiektywy i akcesoria, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy, dzięki czemu kamera praktycznie się opłaca!

standard-media-md.jpg?_v=1517350305


Niezwykle wytrzymała i lekka konstrukcja z magnezu

URSA Broadcast zawiera super mocny, lekki korpus ze stopu magnezu, który jest idealnie wyważony i zaprojektowany tak, aby był wystarczająco wygodny do użytku przez cały dzień. Podobnie jak tradycyjne kamery nadawcze, posiada znane zewnętrzne przełączniki mechaniczne i elementy sterujące, które zapewniają bezpośredni dostęp do najważniejszych ustawień aparatu. Sterowanie odbywa się w sposób logiczny, dzięki czemu można je łatwo zapamiętać i zlokalizować, dzięki czemu można regulować ustawienia bez konieczności patrzenia na przyciski lub zdejmowania aparatu z ramienia. Otrzymasz również 4-calowy ekran dotykowy do monitorowania lub sterowania kamerą za pomocą rewolucyjnego interfejsu oprogramowania, który zapewnia pełną redundancję dla wszystkich zewnętrznych elementów sterujących i funkcji aparatu. Istnieją nawet nadmiarowe elementy sterujące włącznikiem! URSA Broadcast zawiera również standardowe połączenia audio w pełnym rozmiarze przez złącza XLR, SDI za pośrednictwem złączy BNC i rozgłoszeniowe wejście zasilania poprzez standardowe 4-pinowe złącze XLR 12V DC!

design-broadcast-control-video-placeholder-xl.jpg?_v=1517445059


Szybko zmieniaj ustawienia bez zdejmowania aparatu z ramienia!

Audycja URSA oferuje niezależne elementy sterujące umożliwiające bezpośredni dostęp do najważniejszych ustawień aparatu. Przyciski, przełączniki i pokrętła są rozmieszczone w logicznej kolejności, dzięki czemu można je łatwo znaleźć, czując podczas korzystania z wizjera. Oznacza to, że będziesz w stanie dostosować ustawienia, dodać filtr ND lub nawet zmienić liczbę klatek na sekundę bez konieczności rozkładania ekranu dotykowego lub zdejmowania aparatu z ramienia.

status-display-day-md.jpg?_v=1515111779


Wbudowany nagrywanie dźwięku w jakości transmisji

URSA Broadcast ma wbudowany wysokiej jakości mikrofon i profesjonalną nagrywarkę audio, dzięki czemu nie musisz nosić żadnych dodatkowych urządzeń dźwiękowych! Wbudowany mikrofon stereofoniczny może być używany do nagrywania lub możesz podłączyć profesjonalne mikrofony za pomocą dwóch wejść mikrofonowych XLR. Złącza XLR mają 48V przełączanego zasilania phantom, więc możesz podłączyć wszystko, od shotguna do bezprzewodowego klipu na mikrofonie. Dzięki dwóm wejściom mikrofonowym możesz nagrywać reportera w terenie z klapą lub mikrofonem ręcznym, a także przechwytywać dźwięki otoczenia z drugiego wejścia. Możesz także nagrać ten sam mikrofon do obu kanałów na różnych poziomach, aby uniknąć przycięcia przez nieoczekiwane głośne dźwięki w terenie. URSA Broadcast posiada również zewnętrzne pokrętła do regulacji poziomów i ekranów, dzięki czemu można przycinać poziomy dźwięku nawet po zamontowaniu na ramieniu.

studio-camera-md.jpg?_v=1517381196


Wyeliminuj niestandardowe kable za pomocą standardowych połączeń telewizyjnych, które działają na zwykłych kablach

Blackmagic URSA Broadcast oferuje najnowszą technologię i połączenia, takie jak 12G-SDI. Wszystkie połączenia wykorzystują standardowe złącza rozgłoszeniowe, więc nie potrzebujesz drogich, zastrzeżonych kabli, które są trudne do znalezienia. Oznacza to, że możesz uzyskać kable od swojego ulubionego dostawcy, a nawet zrobić własne! Otrzymujesz połączenia multi rate12G-SDI dla wyjścia wideo i wejścia kanału zwrotnego. Oba połączenia automatycznie przełączają szybkość, dzięki czemu pracują ze wszystkimi formatami HD i Ultra HD do 2160p60 na jednym kablu! Otrzymasz także monitorowanie wyjścia HD-SDI, 2 wejścia LANC, zbalansowane audio XLR z zasilaniem phantom oraz wejście kodu czasowego / odniesienia. Z przodu po prawej stronie aparatu znajduje się 12-pinowe złącze Hirose do sterowania obiektywem, które może zarówno zasilać, jak i sterować obiektywami SD, HD i Ultra HD z kontrolą analogową i cyfrową. Dostępne jest również 4-pinowe wyjście XLR 12 V DC i wyjście monitora HD-SDI, które można wykorzystać z wizjerem URSA Viewer, wizjerem URSA Studio, dowolnym wizjerem lub monitorem zewnętrznym.

professional-connections-xl.jpg?_v=1517384098


Kompatybilny z obiektywami B4, PL, EF i F!

URSA Broadcast ma wymienne mocowanie obiektywu, dzięki czemu można łatwo zamienić dołączony uchwyt obiektywu B4 na mocowanie EF, PL lub nawet F. Oznacza to, że jeśli dopiero zaczynasz, możesz użyć tanich, wysokiej jakości obiektywów EF, a następnie przejść na droższe obiektywy, kiedy będziesz gotowy. Używanie obiektywu mocującego EF, PL lub F jest fantastyczną opcją, gdy na stałe montujesz i montujesz kamery w zablokowanych pozycjach na planie, dzięki czemu nie wiążisz soczewek transmisyjnych dla pozycji kamery bez operatorów. Ponieważ mocowanie obiektywów można łatwo zmienić, można również szybko zmienić konfigurację kamer od zadania do pracy. URSA Broadcast jest już wyposażony w mocowanie B4, a w razie potrzeby można również zakupić opcjonalne uchwyty PL, EF i F. Dzięki usłudze URSA Broadcast otrzymujesz pojedynczą kamerę, która współpracuje z praktycznie wszystkimi profesjonalnymi obiektywami, dzięki czemu możesz wybrać dokładnie taki obiektyw, jakiego potrzebujesz!

lens-support-hero-xl.jpg?_v=1517790192

041581
Cechy
Typ matrycy:
CMOS
Rozmiar matrycy:
2/3''
Nośnik Danych
karta CFast 2.0
karta SD (UHS-II)
Intrfejs
12G-SDI
Efektywny rozmiar czujnika Rozmiar czujnika 2/3 cala przy zastosowaniu mocowania 4K B4 (Rzeczywisty rozmiar czujnika 13,056 mm x 7,344 mm)
Mocowanie obiektywu B4 2/3 cala
Kontrola obiektywu Sterowanie elektroniczne za pomocą 12-pinowego złącza rozgłoszeniowego. Możliwe sterowanie za pomocą pinów montażowych EF przy użyciu opcjonalnego uchwytu EF URSA Mini Pro.
Korekta obiektywu Korekcja kolorowych obwódek w aparacie przy użyciu zgodnych obiektywów B4.
Zakres dynamiczny 12 przystanków
Rozdzielczość strzelania 3840 x 2160, 1920 x 1080
Szybkość klatek Obsługiwane częstotliwości wyświetlania projektu 23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 i 60 fps. Liczba klatek poza prędkością do 60p.
Wbudowane filtry ND Czteropozycyjne koło filtra ND z przezroczystym, 2-stop, 4-stop i 6-stop filtry ND.
Wymiary ekranu 4 cale
Typ ekranu Pojemnościowy ekran dotykowy LCD.
Obsługa metadanych Automatycznie wypełniane dane obiektywu z elektronicznych obiektywów B4. Automatyczne nagrywanie ustawień aparatu i danych z listy, takich jak projekt, numer sceny, robienie zdjęć i specjalne notatki.
Sterownica 3 programowalne klawisze skrótów w aparacie i 2 programowalne klawisze skrótów (VTR i RET) na kompatybilnych obiektywach B4.
Zegar kodu czasowego Bardzo dokładny zegar z kodem czasowym. Dryf mniej niż 1 klatki co 8 godzin.
Całkowita liczba wejść wideo 1 x SDI
Całkowita liczba wyjść wideo 1 x SDI, 1 x monitorowanie SDI.
Stawki SDI 1,5G, 3G, 6G, 12G.
Analogowe wejścia audio 2 x XLR przełączane pomiędzy cyfrowym dźwiękiem mikrofonu, linii i AES . Obsługa zasilania fantomowego.
Analogowe wyjścia audio 1 x gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, obsługuje mikrofon iPhone'a do rozmów.
Wejścia odniesienia Tri-Sync / Black Burst / Timecode.
Interfejs komputerowy USB Type-C do aktualizacji oprogramowania.
Mikrofon Zintegrowany mikrofon stereo.
Wbudowany głośnik 1 x głośnik mono.
Standardy wideo SD Brak
Standardy wideo HD 1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60
Wyjście z przeplotem przez SDI 1080i50, 1080i59.94, 1080i60
Standardy wideo Ultra HD 2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p30, 2160p50, 2160p59.94, 2160p60
Zgodność z SDI SMPTE 292M, SMPTE 424 poziom B, SMPTE 2081-1, SMPTE 2082-1
Próbkowanie dźwięku SDI 48 kHz i 24 bity
Obsługiwane kodeki DNxHD 220X, DNxHD 145,
Apple ProRes 4444 XQ QuickTime,
Apple ProRes 4444 QuickTime,
Apple ProRes 422 HQ QuickTime,
Apple ProRes 422 QuickTime,
Apple ProRes 422 LT QuickTime,
Apple ProRes 422 Proxy QuickTime.
Blackmagic RAW Constant Bitrate 3: 1,
Blackmagic RAW Constant Bitrate 5: 1,
Blackmagic RAW Constant Bitrate 8: 1,
Blackmagic RAW Constant Bitrate 12: 1,
Blackmagic RAW Stała jakość Q0,
Blackmagic RAW Stała jakość Q5
Kontrola zewnętrzna Blackmagic SDI Control Protocol, sterowanie iPadem przez Bluetooth, 2 x 2,5 mm LANC do sterowania obiektywem i nagrywaniem.
Typ składowania 2 karty CFast 2.0
2 x SD UHS-II
2,5-calowy dysk SSD za pośrednictwem opcjonalnego rejestratora URSA Mini SSD
Formaty nagrywania DNxHD 1920 x 1080 i 1920 x 1080i z filmem, wideo lub rozszerzonym zakresem dynamiki wideo. Apple ProRes 3840 x 2160 i 1920 x 1080 z filmem, wideo lub rozszerzonym zakresem dynamiki wideo. Blackmagic RAW Q0, Q5, 3: 1, 5: 1, 8: 1 i 12: 1 w rozdzielczości 3840 x 2160 z filmem, rozszerzonym lub dynamicznym zakresem wideo.
Zasilacz 1 x zewnętrzny zasilacz 12V.
Zewnętrzny pobór mocy 1 x 4-pinowy port XLR do zewnętrznego zasilania lub korzystania z baterii.
1 x 12-stykowe złącze Molex na tylnej płycie akumulatora.
Moc Mocowanie kamery tylnej zgodne ze standardowymi w branży płytkami z mocowaniem V lub złotym.
Temperatura robocza 0 ° do 40 ° C (32 ° do 104 ° F)
Temperatura przechowywania Od -20 ° do 45 ° C (od -4 ° do 113 ° F)
Gwarancja 12 miesięcy ograniczonej gwarancji producenta.


Zobacz także