Panasonic VariCam LT

karta1.jpg

Panasonic VariCam LT

75 499,00 zł
Brutto
 Czas dostawy 7 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

varicam
VariCam LT — kinowa jakość w niewielkich rozmiarach

Kamera filmowa VariCam LT zapewnia doskonałą jakość obrazu, umożliwiając zrealizowanie założonej WIZJI artystycznej.

Kompaktowe rozmiary, lekkość oraz najwyższa, kinowa jakość — VariCam LT!

Wyposażono ją w REWOLUCYJNE rozwiązania usprawniające workflow, w tym zaawansowane narzędzia do gradacji kolorów, a także funkcje nagrywania proxy oraz zapisywania zarejestrowanych materiałów w pamięci wewnętrznej.


VariCam LT ma kompaktowy i lekki korpus z magnezu oraz zapewnia taką samą jakość obrazu jak większa kamera filmowa VariCam 35. Przetwornik w formacie Super 35 mm — taki jak zastosowany w kamerze VariCam 35 — ma szeroki zakres dynamiczny, bogaty zakres kolorów oraz wysoką czułość pozwalającą na rejestrowanie obrazów w rozdzielczości 4K. Ma ona dwie natywne czułości ISO: 800 i 5000. Natywna czułość ISO 5000 pozwala nagrywać wyraźne obrazy przy bardzo słabym oświetleniu. Rozmiar i konstrukcja kamery są dostosowane do wielu stylów nagrywania, na przykład na ramieniu, a także do montowania na stabilizatorach i dronach.

varicam lt
varicam lt

Nowością w kamerze VariCam LT jest mocowanie EF, które pozwala na stosowanie wielu różnych typów obiektywów. Istnieje też możliwość zdjęcia mocowania EF i zastąpienia go mocowaniem PL (opcjonalnym). Daje to jeszcze szerszy wybór obiektywów do tej kamery. Workflow w kamerze VariCam LT jest bardzo podobny do stosowanego w modelu VariCam 35. W obu zastosowano funkcję nagrywania z dwoma kodekami, co pozwala na jednoczesne nagrywanie pliku głównego i mniejszego pliku proxy. Co więcej, obie kamery mają wbudowaną funkcję gradacji kolorów oraz obsługują kodeki AVC-Intra 4K i Apple ProRes.

VariCam — zachwycająca, kinowa jakość obrazu
Taka sama matryca jak w modelu VariCam 35

Kamera VariCam LT jest wyposażona w jednoukładowy przetwornik typu MOS Super 35 mm opracowany specjalnie z myślą o modelu VariCam 35. Umożliwia on nagrywanie obrazów w rozdzielczościach 4K (4096 × 2160) i UHD (3840 × 2160) oraz charakteryzuje się dużą czułością, niskim poziomem zakłóceń, szerokim zakresem dynamicznym, a także kinową głębią ostrości. W 2015 roku przetwornik ten zdobył przyznawaną przez Hollywood Post Alliance nagrodę za doskonałe osiągnięcie w dziedzinie inżynierii.


Szeroki zakres dynamiczny wynoszący ponad 14 stopni

Kamera ma szeroki zakres dynamiczny wynoszący ponad 14 stopni. Umożliwia to precyzyjne odwzorowywanie obrazów w całej klatce: od obszarów ciemnych po jasne. Nawet w słabo oświetlonych scenach, które są szczególnie ważne w produkcjach filmowych, kamera VariCam LT umożliwia nagrywanie praktycznie bez zakłóceń i obniżania jakości obrazu. Krzywa gamma „V-Log” umożliwia uzyskanie ponad 14 stopni zakresu dynamiki matrycy modelu VariCam LT, co znacznie zwiększa możliwość tworzenia zachwycających ujęć.
varicam lt
varicam lt

Dwie natywne czułości ISO: 800/5000

Kamera VariCam LT ma dwa natywne ustawienia czułości ISO: 800 i 5000. Oznacza to, że przy ustawieniu ISO 5000 model VariCam LT osiąga bardzo dużą czułość z zachowaniem niskiego poziomu zakłóceń. Przy czułości ISO 5000 jest on prawie taki sam jak w przypadku ISO 800. Aby osiągnąć ten efekt, w każdym pikselu matrycy modelu VariCam LT stosowane są dwa specjalne obwody analogowe dla obu natywnych ustawień czułości ISO przed rozpoczęciem przetwarzania wzmocnienia. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć bardzo wysoką czułość bez zwiększania zakłóceń. W kamerach cyfrowych zakłócenia z reguły pojawiają się w procesie wzmacniania czułości ISO. Ta funkcja rewolucjonizuje nagrywanie w warunkach słabego oświetlenia. Ustawienie ISO 5000 pozwala rejestrować sceny w naturalnym świetle z zachowaniem realistycznego nastroju. <
Pliki scen i V-LOOK

Krzywa gamma „V-Log” umożliwia uzyskanie ponad 14 stopni zakresu dynamiki oraz stosowanie zaawansowanej regulacji gradacji kolorów w trakcie postprodukcji. Nowością w modelu VariCam LT jest funkcja pliku sceny z pięcioma pozycjami. Tryb VariCam-LOOK (V-LOOK) to zupełnie nowe ustawienie służące do tworzenia kinowych obrazów bez gradacji kolorów. Kamera VariCam LT wykorzystuje również nowo opracowaną krzywą gamma, która umożliwia zachowanie szczegółowości obrazu w dużym zakresie tonalnym w ramach przestrzeni barw Rec 709. Ustawienie „V-709” daje tony odpowiednie do wyświetlania na standardowych monitorach, natomiast ustawienie „BC-LOOK” daje efekt tradycyjnego obrazu telewizyjnego.
varicam lt
varicam lt

Kamery Varicam LT gotowe do zastosowań na żywo

Najnowsza aktualizacja oprogramowania układowego urządzeń Varicam LT (wersja 6.0) poszerza zastosowania tych lekkich i kompaktowych kamer kinowych 4K o koncerty, imprezy, programy telewizyjne oraz produkcje korporacyjne realizowane na żywo lub „prawie na żywo” z użyciem wielu kamer.

Podczas produkcji na żywo realizowanych z zastosowaniem wielu kamer można liczyć na zwiększone możliwości kontroli za pomocą centralnej jednostki sterującej, w tym pełne funkcje gradacji kolorów — od standardowych procesów „cieniowania” po zarządzanie plikami LUT i CDL — a także wybieranie plików sceny, zdalne sterowanie nagrywaniem oraz funkcję połączeń.
Podczas produkcji „prawie na żywo”, na przykład występów teatralnych, koncertów, kabaretów, pokazów mody i wydarzeń firmowych, w trakcie których nie jest stosowana emisja na żywo, użytkownicy mogą wykorzystać funkcję filmowania wieloma kamerami 4K VariCam LT z użyciem wewnętrznych nośników P2. Ostateczna gradacja kolorów odbywa się wtedy w postprodukcji.Główne cechy:

 • Wiele trybów filmowania: TRYB CIENIOWANIA, TRYB PLIKU SCENY, TRYB V-LOG;
 • Obsługa panelu sterowania HRP1000 (HRP1005): PRZYSŁONA, USTAWIENIA KOLORÓW, NAGRYWANIE, POŁĄCZENIE, PLIKI SCEN, WYBÓR PLIKÓW CDL I LUT
 • Sygnał zwrotny można wyświetlić na wizjerze elektronicznym lub panelu LCD za pomocą przycisku użytkownika lub przełącznika RET obiektywu
 • Lampkę Tally sygnalizującą nagrywanie na żywo można wyświetlić na wizjerze elektronicznym, a jej sygnał można przesyłać za pomocą złącza DC kamery
 • Wentylator kamery pracuje bardzo cicho podczas zastosowań na żywo
 • Przesyłanie sygnału wyjściowego RAW z cieniowaniem
 • Sygnał wyjściowy RAW 4K można za pomocą konwertera zamienić z formatu DTS na sygnał 4K z próbkowaniem 4:2:2 na wyjściu 12G SDI
 • Obsługa oprogramowania do gradacji kolorów innych producentów: Tworzenie i zdalne przesyłanie plików LUT oraz zdalne dostosowywanie gradacji kolorów za pomocą plików CDL
 • Aktualizacja oprogramowania Varicam ROP Simulatorvaricam ltZaawansowane funkcje nagrywania do tworzenia filmów
Natywne nagrywanie w standardzie 4K/60p

Maksymalna liczba klatek na sekundę podczas nagrywania w rozdzielczości 4K (4096 × 2160) lub UHD (3840 × 2160) to 60p (60 kl./s). W efekcie podczas filmowania szybkich scen akcji powstają płynne obrazy o wysokiej rozdzielczości.varicam lt

Zwolnione tempo w standardzie 2K/HD 240p

Podczas filmowania w rozdzielczościach 2K (2048 × 1080) i HD (1920 × 1080) można wybrać bardzo wysoką liczbę klatek na sekundę (240), aby uzyskać efekt zwolnionego tempa. Wyższą prędkość skanowania uzyskuje się przez przycięcie obszaru rejestrowanego przez matrycę. W trybie nagrywania z kodekiem AVC-Intra 2K422 dostępny jest zakres od 1 do 120 klatek na sekundę, natomiast w przypadku kodeka AVC-Intra 2K-LT — od 120 do 240 klatek na sekundę. Klatkaż można zmienić w trakcie nagrywania.
Nagrywanie w podczerwieni

Kamera filmowa VariCam LT zawiera zdejmowany filtr IR. Rejestrowanie w podczerwieni jest przydatne do nagrywania ciemnych, nieoświetlonych scen nocnych w standardzie 4K. Ten tryb jest idealny do nagrywania dzikiej przyrody nocą, a także filmowania innych scen bez źródła światła. Z filtra podczerwieni można też korzystać za dnia w celu uzyskania wyjątkowego wyglądu sceny.

Zdejmowany panel sterowania z monitorem

Panel sterowania kamery ma wbudowany wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5 cala. Może on służyć do obsługi menu kamery lub podglądu nagrywanych obrazów. Przyciski i pokrętła rozmieszczone wokół ekranu umożliwiają szybką i precyzyjną obsługę. Możliwy jest też bezpośredni dostęp do najczęściej używanych ustawień. Zdejmowana obudowa pozwala na obsługę kamery z odległości do 90 cm.
varicam lt
Trwałość, wytrzymałość i niezawodność

 • Mocowanie obiektywu wykonano ze stali nierdzewnej i zaprojektowano tak, aby zapobiegać odchylaniu się kołnierza wskutek zmian temperatur.
 • Obudowa kamery jest wykonana z wytrzymałego i twardego magnezu.
 • Górne i dolne panele są płaskie, co ułatwia montaż różnych płytek i akcesoriów.
 • Otwory montażowe znajdują się po obu stronach obudowy oraz na uchwycie, co zwiększa wygodę montażu akcesoriów.
 • Nowe akcesoria: nowy zestaw do noszenia kamery na ramieniu (AU-VSHL2G) oraz moduł uchwytu (AU-VGRP1G).
 • Nowy zestaw do noszenia kamery na ramieniu (AU-VSHL2G) montuje się bezpośrednio na płytce podstawy.
varicam lt

Rewolucyjny przepływ pracy — wiele kodeków i materiałów nagranych bezpośrednio w kamerze


AVC-Intra 4K to wersja kodeka AVC-Intra do kompresji międzyramkowej zgodna ze standardem 4K, która jest odpowiednia do produkcji filmowych. Dzięki niemu kamera VariCam LT może nagrywać materiały w rozdzielczości 4K (4096 × 2160) lub UHD (3840 × 2160). Do nagrań 2K model VariCam LT obsługuje kodek AVC-Intra 2K444/2K422/2K-LT. Do nagrań HD model VariCam LT obsługuje kodeki AVC-Intra 444/422/100/LT i Apple ProRes 4444/HQ. Z użyciem karty pamięci expressP2 o pojemności 256 GB kamera może nagrać około 90 minut filmu w standardzie 4K 23,98p z zastosowaniem kodeka AVC-Intra 4K422.

Wewnętrzna gradacja kolorów

Kamera VariCam LT jest wyposażona w funkcję gradacji kolorów (3D LUT/CDL). Umożliwia to dostosowywanie barw na planie filmowym lub w terenie za pomocą panelu sterowania lub oprogramowania innej firmy. Materiały utworzone po zakończeniu nagrywania na dany dzień można edytować jeszcze na planie filmowym bezpośrednio w kamerze. Informacje o gradacji, na przykład pliki 3D LUT i CDL, można zarejestrować razem z danymi obrazu. Umożliwia to przekazanie nagrania montażystom w takiej samej postaci, jaką uzyskano na planie filmowym.


varicam lt
Nagranie główne i proxy

Poza nagrywaniem z głównym kodekiem kamera VariCam LT umożliwia zapisywanie plików na karcie pamięci SD. Pozwala to na jednoczesne zapisywanie nagrania głównego 4K z V-Log na karcie expressP2 oraz nagrania HD z gradacją na karcie pamięci SD. Główne dane nagrania służą do tworzenia ostatecznych wersji plików, a nagrania proxy — do przeglądania materiału lub edytowania go w trybie offline. Nazwa i kod czasowy każdego pliku są identyczne.
Panasonic

Zobacz także