Akurat S4 Mark 2 (S4 MK2) wydajny soczewkowy panel LED o mocy 65W

2 656,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

S4 MK2 – wydajny soczewkowy panel LED z wymienną optyką dla reporterów

Zbudowany z aluminium oświetlacz o wymiarach 30x26cm to nowe wcielenie najmniejszego panelu serii Akurat S. Panel ma ponad dwukrotnie większa moc niż jego poprzednik S4bi i dysponuje zasadniczo większym strumieniem światła. Zakres CCT rozszerzono do przedziału 2700-6500K. Mark 2 to także całkowicie nowe sterowanie lampy za pomocą wielofunkcyjnego pokrętła enkodera.

Układ optyczny składa się z 4 wymiennych zespołów soczewek TIR, które kształtują dwa podstawowe parametry fotometryczne lampy – kąt wiązki światła i osiągane maksymalne natężenie oświetlenia.

 • maksymalny strumień światła ok. 6000 lumenów
 • maksymalne natężenie oświetlenia do 12800 luksów@1m
 • kąt wiązki światła 30, 60, 90 lub 120 stopni
 • CRI Ra=97+, TLCI 99-100

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych wielo-chipowych i wielo-luminoforowych diod LED o wysokim CRI i TLCI oraz bardzo sprawnych przetworników zasilających diody LED, udało się zwiększyć moc lampy i uzyskać silny strumień wysokiej jakości światła, całkowicie pozbawionego efektu migotania. Nowe diody umożliwiają osiągnięcie szerszego zakresu CCT, od 2700 do 6500K.

Mocowany za pomocą magnesów, wymienny układ optyczny pozwala na błyskawiczną zmianę parametrów fotometrycznych lampy, w bardzo szerokim zakresie.

Nowoczesny sterownik z wyświetlaczem LCD umożliwia ustawianie parametrów światła za pomocą wygodnego pokrętła. Sterowanie jest proste i intuicyjne, umożliwiające operatorowi skupienie się na pracy.

Wszystkie panele MK2, w odróżnieniu od poprzednich wersji, są fabrycznie wyposażone w dekoder DMX. Istnieje również możliwość sterowania lampą bezprzewodowo, za pomocą dedykowanych modułów komunikacyjnych W-DMX (w przygotowaniu).


Soczewki

Lampa S4 jest standardowo wyposażona w 4 zespoły soczewek TIR. Dzięki możliwości wymiany soczewek, użytkownik może dostosować parametry lampy do aktualnych potrzeb. Możliwe jest zarówno oświetlanie szerszych planów z niewielkiej odległości, jak i osiąganie znaczącego natężenia oświetlenia na mniejszych powierzchniach. Magnetyczne mocowanie soczewek umożliwia bardzo szybką wymianę, bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Dostępne są także lampy z soczewkami zamocowanymi za pomocą śrub. To rozwiązanie rekomendujemy jeśli lampy mają być podwieszona na stałe pod sufitem.


Sterownik MK2

Panele Akurat MK2 wyposażone są w całkowicie nowy sterownik. Parametry lampy reguluje się za pomocą dużego, wygodnego, wielofunkcyjnego pokrętła. Przyciśnięcie pokrętła przełącza regulowany parametr, natomiast obracanie zmienia jego wartość. Regulacja odbywa się ze skokiem zależnym od prędkości obracania pokrętła, co umożliwia przeskok o dużą wartość w przypadku szybkiego obracania, lub precyzyjne dostrojenie w przypadku obracania wolnego.

Przyciski Tungsten i Daylight umożliwiają natychmiastowe ustawienie standardowej temperatury światła.

Sterownik jest wyposażony w dekoder sygnału DMX 512. Jest także przystosowany do sterowania bezprzewodowego w systemie W-DMX.


Zdalne sterowanie

Sygnał DMX 512 podłącza się do lampy za pomocą wtyku RJ45. Terminal DMX wyposażony jest w dwa gniazda umożliwiające budowę standardowej sieci DMX typu „Daisy chain”. Wejścia te nie są izolowane. W przypadku użycia lampy w bardziej rozbudowanych sieciach, wymagających optoizolacji, należy zastosować moduł Akurat DMX XLR Plate. Poproś dealera o ofertę.

Terminal DMX sterownika MK2 jest także wyposażony w gniazdo USB przeznaczone do podłączenia modułu bezprzewodowego sterowania systemu W-DMX. Dostępne są zarówno dedykowane moduły odbiorcze do lamp jak i nadawcze do podłączenia do wyjścia dowolnego sterownika oświetlenia, pracującego w systemie DMX 512 ( w przygotowaniu).

Po podłączeniu sygnału sterownik automatycznie przechodzi w tryb DMX. Ustawienia kanału dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnego pokrętła. Nowo wybrany adres zapisywany jest automatycznie w pamięci nieulotnej sterownika.


Zasilanie bateryjne

Dostępna jest szeroka oferta płytek bateryjnych (Battery Plates), umożliwiających zasilanie lampy z akumulatorów kamerowych. Można wybrać pomiędzy systemami V-Lock, Gold-Mount oraz sześcioma typami akumulatorów 7,4V wiodących producentów kamer :

Canon BP (kamera), JVC BN-VF8, Panasonic CGA-D, CGR-D, Panasonic VW-VBG6 , Sony NP-F, Sony BP-U.

Lampy MK2 są dostarczane z zasilaczem sieciowym przymocowanym za pomocą rzepów do płytki AC Adapter plate. Battery plate użytkownik montuje samodzielnie w miejsce zasilacza sieciowego. Do płytki Battery plate załączona jest instrukcja oraz kluczyk.


Główne zalety lamp S4

 • możliwość zmiany parametrów fotometrycznych lampy poprzez błyskawiczną wymianę optyki
 • mocowanej na zaczepach magnetycznych
 • możliwość osiągnięcia potężnego natężenie oświetlenia lub oświetlenia dużej powierzchni z bliska w zależności od użytych soczewek
 • brak efektu migotania, możliwość oświetlania planów filmowanych w trybie Slow Motion bez ograniczeń
 • możliwość płynnej regulacji temperatury barwowej oraz przełączania pomiędzy standardowymi temperaturami barwowymi daylight/tungsten
 • możliwość regulacji jasności od 0-100%
 • intuicyjna obsługa
 • możliwość sterowania sygnałem DMX512 oraz bezprzewodowo w systemie W-DMX (opcja)
 • wyświetlanie aktualnej temperatury barwowej w Kelwinach, jasności w % oraz napięcia akumulatorów
 • możliwość zasilania z popularnych akumulatorów NP-F lub innych akumulatorów kamerowych, także V-Lock i Gold Mount
 • wysoka sprawność energetyczna
 • wytrzymała aluminiowa obudowa
 • wysoka odporność mechaniczna, na wstrząsy oraz na wilgoć
 • niezawodność

40458.jpg

043026
5902596414405