Akurat D8 Studio Kit DMX panel LED

Akurat D8 Studio Kit DMX panel LED

4 510,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

D8 – dyfuzyjny panel LED bi-colour do studia i dla reporterów

Prezentujemy nową serię paneli LED dyfuzyjnych Akurat D-SOFT z zainstalowanym na stałe niezwykle wydajnym optycznym systemem dyfuzji swiatła.

Zastosowanie innowacyjnych materiałów dyfuzyjnych pozwoliło na uzyskanie parametrów fotometrycznych pozostawiających konkurencyjne rozwiązania w tyle. Duża wydajność to znaczące oszczędności energii, istotne szczególnie przy pracy bateryjnej, a idealnie rozproszone światło daje piękne, miękkie cienie, pozbawione matrycowej struktury.

D8 to podstawowy model serii D-SOFT, zbudowany z aluminium panel o wymiarach 60x35cm. Wersja z rozszerzeniem G – D8G jest dodatkowo wyposażona w regulację balansu +/- G umożliwiającą dostrojenie odcienia światła do wizji operatora lub do oświetlenia zastanego.

Doskonałe parametry fotometryczne seria D-SOFT zawdzięcza wykorzystaniu zaawansowanych materiałów do budowy systemu optycznego lampy. Składa się on z folii dyfuzyjnej o bardzo dużej przepuszczalności, o strukturze mikro-soczewek, umieszczonej przed diodami oraz nisko-stratnego reflektora o wysokiej dyfuzji umieszczonego pod diodami. Kombinacja tych materiałów pozwala uzyskać piękne miękkie światło o dużym natężeniu.

Panele D8 są oferowane jako zestawy studyjne przeznaczone do zasilania sieciowego, lub jako zestawy reporterskie z zasilaniem sieciowym, bateryjnym oraz torbą transportową.


Panel sterowania i pamięć użytkownika w D8

W tylnej części lampy D8 znajduje się panel sterujący sterownika, składający się z przycisków sterujących pracą lampy, wyświetlacza wskazującego bieżące ustawienie jasności w procentach oraz aktualną temperaturę barwową w Kelwinach, diod sygnalizujących tryb pracy lampy, gniazda akumulatora (opcja) oraz gniazda zasilacza sieciowego. Sterowniki lamp D8 wyposażone są w pamięć nieulotną która umożliwia zapamiętanie trzech ustawień panelu (jasności i temperatury barwowej). Przywołanie ustawień z poszczególnych komórek pamięci przeprowadza się poprzez naciśnięcie jednego z przycisków pamięci. Zapis bieżącego ustawienia do komórki pamięci następuje po dłuższym przytrzymaniu wybranego przycisku pamięci. Użycie pamięci jest sygnalizowane przez kontrolki przy przyciskach.


Panel sterowania w D8G

Panel sterujący D8G składa się z przycisków sterujących pracą lampy, wyświetlacza wskazującego bieżące ustawienie jasności w procentach, aktualną temperaturę barwową w Kelwinach i dodatkowo wartość korekcji +/-G . Sterownik umożliwia korekcję +/- G w 127 krokach. Zero na wyświetlaczu oznacza brak korekcji, +63 to maksymalne przesunięcie barwy światła w kierunku zieleni, a – 63 to maksymalne przesunięcie w kierunku purpury.


Praca z akumulatora

Lampy D8 i D8G w zestawach reporterskich wyposażone są w gniazda baterii V-Lock. Sterownik lampy umożliwia sprawdzenie stanu naładowania akumulatora. Aktualna wartość napięcia akumulatora jest wyświetlana z dokładnością do 0,1V. Lampa sygnalizuje niski stan akumulatora miganiem kontrolek (D8) lub wyświetlacza (D8G)


Główne zalety:

piękne, miękkie i silne światło

możliwość regulacji odcienia światła poprzez regulację +/-G (tylko w D8G)

brak efektu migotania, możliwość oświetlania planów filmowanych w trybie Slow Motion bez ograniczeń

możliwość płynnej regulacji temperatury barwowej oraz przełączania pomiędzy standardowymi temperaturami barwowymi daylight/tungsten

możliwość regulacji jasności od 0-100%

możliwość sterowania sygnałem DMX512 (opcja)

wyświetlanie aktualnej temperatury barwowej w Kelwinach, jasności w % oraz napięcia akumulatorów

nieulotna pamięć ustawień użytkownika

zasilanie z akumulatorów kamerowych V-Lock

wysoka sprawność i niska temperatura pracy

aluminiowa obudowa

wysoka odporność mechaniczna, na wstrząsy oraz na wilgoć

niezawodność

długowieczność

intuicyjna obsługa
043013