Lampa Akurat LL2120hp3 (high power + high CRI)

Lampa Akurat LL2120hp3 (high power + high CRI)

Następczyni lampy LL2120hp2

983,00 zł
Brutto
 Zapytaj o dostępość

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!


(81) 825-97-22

(22) 891-13-73

LL2120hp3 (high power)


Kolejna odsłona lampy typu LL2120hp pierwszej na rynku lampy nakamerowej LED emitującej strumień światła o wartości przekraczającej 1000 lumenów, lampa LL2120hp3 przewyższa swoją poprzedniczkę lampę LL2120hp2 zwiększonym współczynnikiem oddawania barw CRI. Tym samym wszystkie produkowane przez nas aktualnie lampy emitują ciepłe swiatło o współczynniku CRI znacznie przekraczajacym 90, a więc niemal idealnie takie jak światło halogenowe.
LL2120hp3 to kolejna lampka marki Akurat Lighting typu "slim" o znacznie zmniejszonej głębokości radiatora, skonstruowana w oparciu o płaskie diody LED SMD (ang. Surface Mount Device) dużej mocy, w technologii dual balance. Umożliwia przełączanie temperatury barwowej światła za pomocą przełącznika umieszczonego na tylnym panelu lampki. Do dyspozycji operatora są dwie standardowe temperatury barwowe: dzienna (ok. 5600K) i sztuczna (ok. 3200K). To rozwiązanie zapewnia możliwość doświetlania, a nawet oświetlania jako jedyne źródło, szerokich planów zdjęciowych w każdych warunkach, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, bez konieczności użycia optycznych filtrów konwersyjnych.

Cechy
Lampa daje silny, bardzo szeroki strumień miękiego światła o wysokim współczynniku oddawania barw i jest doskonałym narzędziem wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność wykonania zdjęć, w warunkach zastanego słabego oświetlenia. Kąt wiązki światła wynosi 120 stopni, co pokrywa całość kadru filmowanego nawet bardzo szerokim obiektywem, lub z użyciem nasadki szerokokątnej. Tak jak wszystkie lampy Akurat Lighting, lampka LL2120hp3 umożliwia regulację jasności świecenia praktycznie bez zmiany temperatury barwowej.

Do mocowania lampy LL2120hp3 do kamery przewidziano adapter przegubowy z centralną śrubą zaciskową, pozwalający na regulację kierunku lampy w dwóch osiach. Adapter umożliwia zamocowanie lampy do typowej stopki fotograficznej. Dzięki takiemu sposobowi zamocowania oraz małej głębokości korpusu zamontowanie lampy nie  ogranicza możliwości otwierania i zamykania monitora, tak jak to ma miejsce w przypadku innych lampek mocowanych do kamer, w których monitor jest umieszczony w bezpośrednim sąsiedztwie stopki.

Trwałość lampy gwarantuje solidny, wykonany z anodowanego aluminium korpus, który jest jednocześnie radiatorem. Grafika na korpusie wykonana jest techniką grawerowania laserowego, co wyklucza możliwość jej starcia. W tylnej części lampy znajduje się panel sterujący, składający się z włącznika zasilania, który jest jednocześnie przełącznikiem balansu 3200K/5600K oraz potencjometru, umożliwiającego regulację jasności. Zarówno przełącznik, jak i potencjometr, to najwyższej klasy podzespoły renomowanych japońskich i europejskich producentów, wykonane w klasie szczelności IP67, gwarantujące bardzo długą, bezawaryjną pracę. Cechy te predysponują lampę LL2120hp3 do pracy w trudnych warunkach, takich jak duża wilgotność, bardzo niska temperatura, czy duże zapylenie. Gniazdo zasilania umieszczono z boku korpusu, dzięki temu przewód zasilający nie przeszkadza w operowaniu elementami pulpitu.

Opcje zasilania
Niezwykła funkcjonalność lampy LL2120hp3 wynika z możliwości zasilania dowolnym napięciem z zakresu 6-20 V. To pozwala wykorzystywać zarówno typowe gniazda zasilania D-Tap w kamerach profesjonalnych (14,4V), jak i akumulatory stosowane powszechnie do zasilania kamer (7,2V), baterie żelowe (6 i 12V), instalację elektryczną samochodu, motocykla, zasilacze sieciowe czy po prostu zestaw zwykłych baterii. Lampa, bez względu na napięcie, pobiera maksymalnie ok. 15W, dostosowując pobór prądu do napięcia zasilania.
W zakładce Akcesoria można znaleźć odpowiednie przewody oraz adaptery przystosowujące lampę do różnych opcji zasilania.

Główne zalety lamp
 

 •      możliwość przełączania temperatury barwowej światła
 •     bardzo silny, szeroki strumień miękkiego światła o bardzo wysokim CRI
 •     możliwość zamocowania do dowolnej kamery
 •     możliwość regulacji jasności, bez zmiany temperatury barwowej
 •     możliwość zasilania z dowolnego źródła o napięciu 6 - 20V
 •     możliwość zasilania bezpośrednio z baterii kamerowych
 •     wysoka sprawność
 •     niska temperatura pracy
 •     wysoka odporność mechaniczna, na wstrząsy oraz na wilgoć
 •     niezawodność
 •     długowieczność
   

Akurat

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: