Blackmagic Design ATEM Television Studio Pro 4K

Blackmagic Design ATEM Television Studio Pro 4K

14 290,00 zł
Brutto
 Produkt na zamówienie

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Przedstawiamy ATEM Television Studio Pro 4K!

Nowy model ATEM Television Studio Pro 4K zawiera wszystkie zalety modeli HD, a teraz dodaje funkcję Ultra HD z większą liczbą wejść SDI! Dzięki 8 niezależnym wejściom 12G-SDI, ATEM Television Studio Pro 4K obsługuje wszystkie popularne formaty HD i Ultra HD do 2160p60. Każde wejście ma funkcję ponownej synchronizacji, a także konwerter standardów o niskim opóźnieniu, dzięki czemu dane wejściowe są automatycznie dostosowywane do formatu przełącznika. Oznacza to, że możesz mieć nawet 8 wejść, wszystkie z różnymi formatami wideo! Zmodernizowany mikser audio Fairlight ma dynamikę, 6-pasmowy korektor parametryczny, podwójny podział kanałów mono i symulator stereo z opóźnieniem audio na wejściach analogowych. ATEM Television Studio Pro 4K zawiera także zaawansowaną funkcję Key Chroma Keyer, przeglądanie Ultra HD i klipy ruchowe w puli multimediów!

hero-xl.jpg


12G-SDI dla Ultra HD do 2160p60

ATEM Television Studio Pro 4K ma 8 przekształconych standardów 12G-SDI, dzięki czemu można podłączyć zarówno źródła HD, jak i Ultra HD. Każde wejście posiada również odpowiednie wyjście 12G-SDI, które może być użyte do przesyłania zwrotnego kamery z osadzonymi danymi kontrolnymi, a miks minus jest dostępny na każdym wyjściu 12G-SDI.

whats-new-12g-xl.jpg


Pełna konwersja standardów wejściowych

Każde wejście 12G-SDI jest wyposażone w niezależny konwerter standardów Teranex o niskim opóźnieniu, który umożliwia dowolną kombinację formatów telewizyjnych HD lub Ultra HD. Przełącznik przekonwertuje wejścia na standard przełącznika i w połączeniu z ponowną synchronizacją danych oznacza, że ​​możesz po prostu podłączyć i to po prostu działa!

whats-new-conversion.jpg


Zaawansowany klucz chrominancji ATEM

Zupełnie nowy zaawansowany klucz chrominancji ATEM to keyer nowej generacji, który umożliwia niewiarygodnie czyste kluczowanie zielonego ekranu w czasie rzeczywistym w celu płynnego tworzenia wielu warstw. Otrzymujesz wiele kluczowych elementów sterujących, w tym próbkę obrazu na ekranie, krawędź, rozbłysk, korekcję koloru pierwszego planu, oddzielne elementy sterujące rozlaniem i wiele więcej!

chroma-key.jpg


Fairlight Audio Mixer

Model ATEM Television Studio Pro 4K ma teraz nowy, niezwykle potężny mikser audio Fairlight, który zawiera profesjonalne funkcje audio, takie jak 6-parametryczny korektor parametryczny, kompresor, limiter, ekspander / bramka szumu, panoramowanie, podział kanału audio na dual mono, symulator stereo na analogowy oraz wejścia mikrofonowe i opóźnienie audio na wejściach analogowych.

fairflight-en.jpg


Sterowanie na panelu przednim

Elementy sterujące na panelu przednim w ATEM Television Studio HD wyposażone są w 8 dużych podświetlanych przycisków do przełączania, wraz z elementami sterującymi dźwiękiem, przyciskami do klawisza downstream, przechodzenia w czerń, odtwarzaczy multimedialnych oraz stylu cut-bus lub automatycznego przełączania z przejściami. Oznacza to, że możesz stworzyć program bezpośrednio z panelu przedniego! Sprawia również, że ATEM Television Studio HD jest idealny do takich rzeczy, jak profesjonalne instalacje AV, w których wszystko czego potrzebujesz to po prostu przełączać źródła. Wbudowany ekran LCD pozwala dostosować wszystkie funkcje przełącznika za pomocą menu, a ponadto można go używać do monitorowania wideo i audio, sterowania Aux i wyświetlania dostosowywanego kanału audio.

front-panel-hd-sm.jpg


Łączony przełącznik i Panel sterowania

W przypadku bardziej złożonych, szybszych produkcji modele ATEM Television Studio Pro stanowią idealne połączenie profesjonalnego panelu sterowania z wbudowanym przełącznikiem. Otrzymujesz profesjonalny panel sterowania sprzętem z wysokiej jakości przyciskami, które przyspieszają przełączanie źródeł, dodawanie oszałamiających efektów, płynne zarządzanie zdalnymi kamerami i zarządzanie kolorami, miksowanie dźwięku i kluczowych elementów graficznych - wszystko na żywo i w czasie rzeczywistym! Panel sterowania ma nawet regulacje do zdalnego sterowania kamerami, w tym Blackmagic Studio, URSA Mini, URSA Broadcast i Micro Studio, wszystko za pośrednictwem kanału zwrotnego SDI z przełącznika z powrotem do kamery.

front-panel-pro-hd.jpg


Panel sterowania oprogramowania

Aby zapewnić maksymalną kreatywność i kontrolę, oba modele zawierają bezpłatny, elegancki panel sterowania z oprogramowaniem. Użyj panelu sterowania i palet parametrów, aby przełączać kamery na żywo, zmieniać przejścia i dostosowywać kluczowe ustawienia. Możesz także ładować grafikę do wyświetlania lub kluczowania, sterować sprzętowym mikserem audio, automatyzować odtwarzanie klipów z pokładów i programować oraz aktywować makra. Potężne sterowanie kamerą pozwala zdalnie regulować przysłonę i ostrość, ustawienia kamery i korekcję kolorów, wszystko za pośrednictwem SDI. Pracuj sam na swoim laptopie lub, w przypadku bardziej skomplikowanych wydarzeń, używaj wielu laptopów i osób do przełączania, sterowania kamerami, miksowania dźwięku oraz zarządzania grafiką i multimediami jednocześnie! Jeśli dopiero zaczynasz produkować na żywo, możesz zacząć od ATEM Television Studio HD, a następnie uaktualnić do modeli ATEM Television Studio Pro w miarę rozwoju i wykonywania bardziej skomplikowanej pracy!

software_control_switcher_en-sm.jpg


Wbudowany w MultiView

Podczas tworzenia programu na żywo z wielu kamer ważne jest, aby móc oglądać wszystkie źródła wideo w tym samym czasie. Wyjście z wielu widoków pozwala zobaczyć do 8 kanałów wideo na jednym telewizorze HDMI lub monitorze SDI! Możesz zobaczyć wszystkie swoje kamery, wskaźniki Tally, grafikę, podgląd i końcowe wyniki programu na tym samym ekranie w tym samym czasie. Dostosuj etykiety, zobacz mierniki audio, ustaw znaczniki bezpiecznego obszaru i wiele więcej! Podłącz dowolny standardowy telewizor, aby uzyskać doskonały monitoring wielu kamer w dowolnym miejscu!

multiview-md.jpg


Potężne przejścia

Wybieraj i natychmiast używaj przejść o jakości transmisji, takich jak miksy, ściereczki, spadki i więcej podczas przełączania między źródłami! Możesz dostosować czas trwania przejść, a także niezwykle szeroki zakres opcji, w tym obramowanie, kolor i szerokość obramowania, położenie, kierunek i wiele więcej! Istnieje 18 całkowicie konfigurowalnych przejść, które nadadzą Twojemu programowi wysokiej klasy wygląd! Możesz także użyć DVE do przejścia, tworzenia ściereczek graficznych, a nawet żądeł, gdy używasz go z HyperDeck Studio Mini odtwarzającym grafikę 4: 4: 4: 4 z wypełnieniem i kluczem z powrotem do przełącznika!

transition-image-1.jpg


Zbudowany w 2D DVE

Potężny cyfrowy procesor wideo „DVE” umożliwia pozycjonowanie, zmianę rozmiaru i skalowanie obrazu na żywo w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że możesz tworzyć profesjonalne efekty w obrazie z dostosowywanymi ramkami i rzucać cienie za pomocą oświetlenia. Wyobraź sobie użycie efektu obraz w obrazie w celu nałożenia na komentatora relacji z wydarzeń takich jak sport, filmy szkoleniowe, wywiady, a nawet zawody w grach. Dostajesz także 17 przejść zasilanych DVE, których możesz użyć do ściśnięcia i przesunięcia między źródłami lub do tworzenia przejść do wymazywania grafiki z własną grafiką!

built-in-md.jpg


Tytuły i grafika

Możesz przechowywać do 20 własnych grafik lub logo i nadawać je w kilka sekund! Po prostu prześlij pliki ze strony zarządzania multimediami w panelu sterowania oprogramowania do puli multimediów ATEM, a następnie wybierz dowolny plik do odtworzenia za pomocą 2 wbudowanych odtwarzaczy multimediów, gdy ich potrzebujesz. Odtwarzacze multimedialne używają pamięci flash, więc grafika jest zapisywana po wyłączeniu zasilania! Jest nawet dołączona wtyczka Photoshop, która umożliwia przesyłanie grafiki z Photoshopa bezpośrednio do puli multimediów ATEM z komputera przez sieć Ethernet. Teraz możesz nadawać niestandardowe tytuły i grafikę na antenie w kilka sekund!

media-en.jpg


Keyers w czasie rzeczywistym

Modele ATEM Television Studio HD zawierają kluczowanie z pełnym kluczowaniem barwy dla zielonych i niebieskich zrzutów ekranu. Oznacza to, że możesz usunąć ekran i dodać mapy pogody, grafikę i niesamowite wirtualne zestawy za talentem na ekranie! Keyer w górę działa z kolorem, wzorami, kształtami i kluczami liniowymi. Model 4K zawiera nową zaawansowaną funkcję Key Chroma Keyer ATEM dla lepszej kontroli, próbkowania obrazu, koloru pierwszego planu i korekty rozlania dla bardziej płynnego kluczowania barwy. Dostajesz również 2 dodatkowe programy do dodawania grafiki, logo i błędów do swojego filmu. Możesz nawet zainstalować HyperDeck Studio Mini jako źródło plików graficznych ProRes 4: 4: 4: 4 z kanałami alfa, które możesz zmieniać w czasie rzeczywistym na wideo!

chroma-keyers-xl.jpg


Wybrać z Modele 3G-SDI lub 12G-SDI

Oba modele HD mają profesjonalne połączenia 3G-SDI, które są wieloprocesorowe i obsługują formaty wideo SD-SDI, HD-SDI i 3G-SDI, podczas gdy model Ultra HD oferuje 12G-SDI dla formatów wideo HD-SDI i Ultra HD Oznacza to, że może wybrać model, który pozwala pracować z dowolnym profesjonalnym aparatem lub odtwarzaczem we wszystkich formatach od NTSC / PAL do 720p, 1080i, 1080p i 2160p do 60 klatek na sekundę! Sprawdź specyfikacje techniczne modelu z potrzebnymi formatami!

professional-xl.jpg


Wyjście Aux SDI

ATEM Television Studio ma niezależne wyjście pomocnicze, które idealnie nadaje się do podawania dużych ekranów wideo na scenie, lub może być również użyte do wysyłania „czystych kanałów” bez grafiki na żywo do rejestratorów do masteringu programów. Przycisk Aux na przednim panelu ułatwia wybranie dokładnie tego, co chcesz wysłać na wyjście Aux. Wyjścia pomocnicze można wybrać do dowolnego wejścia wideo, odtwarzacza multimedialnego, szyny podglądu, sygnałów testowych i wielu innych! Wyjścia Aux są również fantastyczne do monitorowania technicznego, na przykład podczas sterowania kamerą, ponieważ można ustawić automatyczne przełączanie na dostosowywaną kamerę.

output-xl.jpg


Specyfikacja

Połączenia:

 • Całkowita liczba wejść wideo 8
 • Całkowita produkcja 12
 • Łączne wyjścia pomocnicze 1
 • Stawki SDI 1,5G, 3G, 6G, 12G.
 • Całkowita liczba wejść audio 2 x XLR. 1 x mikrofon.
 • Całkowita moc wyjściowa audio 1 x słuchawki.
 • Wejścia wideo SDI 8 x 10-bit przełączanych HD / UHD. 2-kanałowe osadzone audio.
 • Wejścia wideo HDMI Żaden
 • Wejścia odniesienia Tri-Sync lub Black Burst.
 • Ponowna synchronizacja wejścia wideo Na wszystkich 8 wejściach.
 • Konwertery klatek i format Na wszystkich 8 wejściach.
 • Wyjścia programu SDI Możliwość przełączania 9 x 10-bit HD / UHD.
 • Wyjścia audio SDI 2 Ch osadzone w wyjściu SDI.
 • Łączna liczba wyświetleń 1
 • Wyjścia SDI Multi View 1
 • Wyjścia HDMI Multi View 1

Standardy:

 • Standardy wideo HD 720p50, 720p59.94 1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p50, 1080p59.94 1080i50, 1080i59.94
 • Standardy wideo Ultra HD 2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p50, 2160p59.94
 • Zgodność z SDI 292M i 424M, 2081, 2082.
 • Próbkowanie wideo 4: 2: 2 10 bitów
 • Precyzja kolorów 4: 2: 2 10 bitów
 • Przestrzeń kolorów 4: 2: 2 YUV
 • Rozdzielczość wejściowa dla komputerów 720p50, 720p59.94 1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97,1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60 1080i50, 1080i59.94, 2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p30, 2160p50, 2160p59. 94, 2160p60.
 • Konwersja przestrzeni kolorów Żaden
 • Opóźnienie przetwarzania 6 linii.
 • Mikser audio Mikser 12 wejść x 2 kanały. Do wyboru On / Off / Audio-Follow-Video na kanał plus osobna kontrola wzmocnienia na kanał. Pomiar poziomu i piku. Plus nowe ulepszenia audio Fairlight: Kompresor, Brama, Limiter, 6 pasm korektora parametrycznego. Linia opóźniająca i syntezator stereo tylko na wejściach XLR. Kontrola wzmocnienia mistrza. Kontrola poziomu wyjściowego słuchawek z osobnym połączeniem Program, Talkback i Sidetone.
 • Monitorowanie wielu widoków
 • Monitorowanie wielu widoków 1 x 10 wyświetleń.
 • Multi View Video Standard HD / Ultra HD.

Odtwarzacz multimedialny:

 • Odtwarzacze multimedialne 2, z nieulotną pamięcią flash.
 • Pojemność obrazu nieruchomego w puli multimediów 20 z wypełnieniem i kluczem.
 • Format obrazu nieruchomego w puli multimediów PNG, TGA, BMP, GIF, JPEG i TIFF.
 • Kanały Wypełnij i klucz dla każdego odtwarzacza multimedialnego.
 • Pojemność klipu puli multimediów 2 z wypełnieniem i kluczem. Wspólna pula.
 • Format pliku Media Pool Clip Sekwencja TGA.
 • Długość klipu odtwarzacza multimedialnego w 720 HD 1440 klatek.
 • Długość klipu odtwarzacza multimedialnego w 1080 HD 360 klatek.
 • Długość klipu odtwarzacza multimedialnego w Ultra HD 90 klatek.
 • Format pliku audio puli multimediów WAV, MP3 i AIFF.

Kontrola:

 • Panel sterowania Wbudowany ze sterowaniem kamerą. Dołączony panel oprogramowania. Obsługuje opcjonalny panel transmisji.
 • Kompatybilność z panelem sterowania Obejmuje panel sterowania oprogramowania ATEM . Również kompatybilny z ATEM 1M / E Broadcast Panelu i ATEM 2 M / E Broadcast Panelu .
 • Panel sterowania w zestawie ATEM Software Control Panel dołączony bezpłatnie dla komputerów Mac 10.12 Sierra lub Mac 10.13 High Sierra lub nowszych oraz Windows 8.1 64-bit lub Windows 10 64-bit.
041577