Opinie o Nas

Ta strona używa plików Cookie. Aby z niej korzystać zaakceptuj ten fakt. Więcej informacji tutaj.

   Eizo ColorEdge CG2730 monitr LCD z matrycą 27" (CG2730-BK)
   Eizo ColorEdge CG2730 monitr LCD z matrycą 27" (CG2730-BK)
   Eizo ColorEdge CG2730 monitr LCD z matrycą 27" (CG2730-BK)
   Eizo ColorEdge CG2730 monitr LCD z matrycą 27" (CG2730-BK)
   Eizo ColorEdge CG2730 monitr LCD z matrycą 27" (CG2730-BK)
   Eizo ColorEdge CG2730 monitr LCD z matrycą 27" (CG2730-BK)

   Eizo ColorEdge CG2730 monitr LCD z matrycą 27" (CG2730-BK)

   7 699,00 zł
   Brutto
   Zapytaj o dostępność


   ILOŚĆ

   Write your review

   Salon
   Kraśnik:

   (81) 825-97-22

   sklep@beiks.pl


   Salon
   Warszawa:

   (22) 891-13-73

   wawa@beiks.pl

    Wbudowany kalibrator

    Kalibrator znajduje się w górnej części obudowy monitora i wysuwa się tylko podczas przeprowadzania kalibracji. Wbudowany kalibrator eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznych urządzeń i bez problemu działa także w trybie portretowym.


    ColorNavigator 6: oprogramowanie do zarządzania kolorem

    Dołączone do monitora oprogramowanie EIZO ColorNavigator sprawia, że kalibracja jest łatwa i szybka. Wprowadź tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. Wbudowany czujnik korzysta bezpośrednio z tabeli Look-Up monitora i tworzy profil ICC w ciągu kilku minut. Najnowsza wersja oprogramowania ColorNavigator jest zawsze dostępna na stronie www.eizoglobal.com.


    ColorNavigator NX: oprogramowanie do kontroli jakości

    Model CG2730 jest kompatybilny z oprogramowaniem do kontroli jakości ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge oraz ich kalibracją, wbudowanymi czujnikami oraz ustawieniami trybu pracy. Dzięki ColorNavigator NX dane kalibracji są zapisywane w monitorze zamiast w systemie operacyjnym komputera, w związku z czym nie trzeba powtarzać procesu kalibracji dla każdego podłączonego komputera. ColorNavigator NX najlepiej współpracuje z oprogramowaniem EIZO ColorNavigator Network.


    ColorNavigator Network: oprogramowanie do kontroli jakości

    Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie umożliwiające precyzyjną, scentralizowaną kontrolę parametrów wszystkich monitorów z serii ColorEdge, na których zainstalowano oprogramowanie ColorNavigator NX. Dzięki niemu administratorzy sieci mogą m.in ustawić tryb pracy, zaplanować automatyczną kalibrację i zarejestrować lub zmienić ustawienia zarządzania monitorami bez względu na to, czy monitory są na miejscu, czy w innej lokalizacji. ColorNavigator Network znajduje się na bezpiecznym serwerze w chmurze, w związku z czym klient nie musi ponosić kosztów zakupu i utrzymania własnego serwera.


    Obszerna przestrzeń robocza

    27-calowy ekran w rozdzielczości 2560 x 1440 umożliwia wyświetlanie dwukrotnie większej liczby pikseli niż ekrany w rozdzielczości 1280 x 1024 oraz o 60% więcej pikseli niż ekrany w rozdzielczości 1920 x 1200. Dzięki tak obszernej przestrzeni roboczej użytkownicy mogą pracować jednocześnie z wieloma obrazami i paletami narzędzi bez przełączania się między oknami.


    Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB

    ColorEdge CG2730 ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB, dzięki czemu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą reprodukowane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku. Oprócz tego ColorEdge CG2730 odtwarza 98% przestrzeni DCI-P3 używanej w postprodukcji.


    Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

    Korzystając z wejścia sygnałowego DisplayPort lub HDMI możliwe jest dostarczanie do ColorEdge CG2730 10-bitowej informacji o kolorze*. Dzięki 16-bitowej tablicy LUT monitor jest w stanie odtworzyć nawet miliard kolorów jednocześnie. W porównaniu z sygnałem 8-bitowym to 64 razy więcej kolorów, co zapewnia płynniejsze przejścia tonalne i zmniejszenie współczynnika Delta-E pomiędzy sąsiednimi kolorami.


    Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

    Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące 256 odcieni.


    Błyskawiczna stabilizacja koloru

    Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG2730 pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy sprawdzasz rezultaty sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, czy przenosisz monitor w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.


    Jednolity obraz na całej powierzchni

    Monitory LCD często wykazują wahania jalx300w_en_feature_duesności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CG2730 wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.


    Szerokie kąty widzenia

    Wielkoformatowe monitory często wykazują zmiany koloru przy patrzeniu na ekran z boku. ColorEdge CG2730 korzysta z panelu IPS z kątem widzenia aż 178°, dzięki czemu ekran może oglądać więcej niż jedna osoba naraz, a zmiana kolorów i kontrastu jest minimalna.


    Prawdziwa czerń z kontrastem 1:1500

    Zgodnie ze standardem DCI, monitor oferuje wysoki kontrast 1:1500*. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia na typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.


    Panel antyodblaskowy

    ColorEdge CG2730 ma antyodblaskowy panel IPS, który zapewnia doskonałą widoczność obrazu. Monitor korzysta także z technologii przyciemniania, aby zminimalizować migotanie obrazu i tym samym zapobiegać zmęczeniu wzroku.


    Konwersja I/P

    Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez migotania.


    Specjalny kaptur

    Do modeli z serii CG dołączane są kaptury zapobiegające odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur monitora CG2730 różni się od swoich poprzedników tym, że zakłada się go magnetycznie, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.


    Elastyczna stopka

    Monitor wyposażono w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym. CG2730 ma także wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od stopki.


    Bogactwo wejść sygnałowych

    Monitor ma wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D obsługujące różne typy kart graficznych. Ponadto wejście HDMI umożliwia bezpośrednie połączenie z aparatami cyfrowymi, a dwa porty USB upstream pozwalają podłączyć dwa komputery jednocześnie, wobec czego nie trzeba ponownie podłączać kabla USB, gdy używa się oprogramowania ColorNavigator na dwóch komputerach.


    5-letnia gwarancja

    Model CG27305_lat_gwarancji objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.


    Ekran wolny od świecących pikseli

    Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.


    Gwarancja jasności i koloru

    Poziom jasności i kolorów dla modelu CG2730 objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin pracy od daty zakupu.


    Certyfikaty TÜV Color Accuracy

    ColorEdge CG2730 otrzymał certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy (Quick Stability grade). TÜV Rheinland’s Color Accuracy jest pierwszym kryterium jakości i wydajności oceniającym poprawność wyświetlania kolorów przez urządzenia generujące obraz, wykorzystywane w takich dziedzinach jak fotografia, postprodukcja, projektowanie graficzne czy druk.

    Specyfikacja

    Kolor obudowy Czarny
    Matryca IPS
    Przekątna 27" / 68 cm
    Naturalna rozdzielczość 2560 x 1440 (16:9)
    Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S) 596,7 x 335,6 mm
    Rozmiar piksela 0,233 x 0,233 mm
    Liczba odcieni szarości DisplayPort, HDMI: 1024 odcieni (z palety 65 tys. odcieni)
    DVI: 256 odcieni (z palety 65 tys. odcieni)
    Liczba kolorów DisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 278 bilionów
    DVI: 16,77 miliona z palety 278 bilionów
    Kąty widzenia (pionowo / poziomo) 178°, 178°
    Rodzaj podświetlenia LED z szerokim gamutem
    Jasność 350 cd/m²
    Rekomendowana jasność do kalibracji 120 cd/m² lub mniej
    Kontrast 1500:1
    Czas reakcji (typowy) 13 ms (Gray-to-gray)
    Odwzorowanie przestrzeni barw Adobe RGB: 99%, DCI-P3: 98%
    Sygnał wideo
    Wejścia sygnałowe DVI-D 24 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP, Deep Color)
    Cyfrowa częstotliwość odświeżania DisplayPort, DVI: 26 - 89 kHz, 23 - 61 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz)

    HDMI: 15 - 89 kHz, 23 - 61 Hz
    USB
    Funkcje 2 porty do kontroli monitora, 3 porty jako hub USB
    Standard 3.0
    Zasilanie
    Zasilacz AC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
    Maksymalny pobór mocy 95 W
    Typowy pobór mocy 33 W
    W trybie oszczędzania energii Poniżej 0,6 W
    Zarządzanie energią Power Save (DisplayPort Version 1.2a, DVI DMPM)
    Dodatkowe funkcje
    Stablizacja jasności Tak
    Predefiniowane tryby pracy Color Mode (Custom, Adobe RGB, sRGB, Calibration)
    Digital Uniformity Equalizer Tak
    Języki na wyświetlaczu OSD angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
    Inne Regulacja koloru (jasność, temperatura, krzywa gamma, gamut, odcień, nasycenie, clipping, wzmocnienie, niezależna regulacja 6 kolorów, reset).
    Rozmiar ekranu (Auto, Full Screen, Aspect Ratio, Dot by Dot), format koloru wejściowego, zakres wejściowy, redukcja szumów, automatyczne wykrywanie sygnału wejściowego, obracanie menu, USB CHARGE port, Power Save, kontrolka, Beep, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybu, wybór USB, informacje o sygnale, informacje o monitorze, blokada klawiszy, DP Power Save, DUE Priority, format sygnału, reset wszystkich ustawień monitora.
    Specyfikacja fizyczna
    Rozmiar (Dł x Szer x Gł) 638 x 404,1 - 559,1 x 245 mm
    Rozmiar bez stopki (Dł x Szer x Gł) 638 x 378,2 x 64 mm
    Waga 8,9 kg
    Waga bez stopki 6,1 kg
    Regulacja wysokości 155 mm
    Pochylenie 35° góra, 5° dół
    Obrót 344°
    Piwot 90°
    Wymagania środowiskowe
    Temperatura 0 - 35 °C
    Wilgotność 20 - 80 %
    Certyfikaty i standardy CB, TUV/GS, CE, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, VCCI-B, TUV/Ergonomics, TUV/Color Accuracy (Quick Stability), RCM, EAC, RoHS, WEEE
    Dołączone akcesoria Kabel zasilający, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D [obsługa dual link], Mini DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, instrukcja instalacji, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator, podręcznik w formacie PDF), certyfikat dopasowania ustawień, zestaw ScreenCleaner, kaptur do monitora, skrócona instrukcja, karta gwarancyjna.
    Wymiary (GIF) GIF
    Gwarancja 5 lat

    EIZO

    Szczegółowe odniesienia

    Eizo ColorEdge CG2730 monitr LCD z matrycą 27" (CG2730-BK)

    7 699,00 zł
    Brutto