Sigma 16mm f/1.4 C DC DN L-mount

SIGMA PARTNER BEIKS Machulski

Sigma 16mm f/1.4 C DC DN L-mount

1 790,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

SIGMA  16mm F/1.4 DC DN Contemporary, mocowanie - L-mount


detail_img01.jpg

Opracowany z myślą o codziennym użytkowaniu - lekki i kompaktowy  obiektyw z serii DN do aparatów bezlusterkowych zapewnia doskonałą wydajność optyczną.Nowy obiektyw opiera się na sukcesie 30/ F1.4 DC DN | Contemporary, którego SIGMA wydała w 2016 roku jako pierwszy z nowej serii doskonałych obiektywów do aparatów bezlusterkowych. 
Sigma 16 mm F1.4 DC DN | Contemporary to także połączenie jasności F1.4 z najwyższą wydajnością optyczną

construction.gif   Zaawansowany układ 16 soczewek  ułożonych w 13 grupach  gwarantuje  pełną ostrość obrazu już od przysłony F1,4.   Aż 3 soczewki wykonano ze specjalnych szkieł  FLD*, 2 soczewek z SLD** oraz dwie ze specjalnego szkła asferycznego 
Ten układ optyczny minimalizuje aberracje optyczne i zapewnia znakomitą rozdzielczość przy szeroko otwartej aperturze oraz w całym zakresie przysłony. W szczególności, dwa asferyczne elementy soczewek mają ultra-wysoce precyzyjne powierzchnie wypolerowane do tolerancji poniżej 10 nanometrów, co minimalizuje efekt bokeh pierścienia cebulowego, który tworzą niektóre elementy asferyczne i zapewnia wyraźną jakość obrazu w całym kadrze.
*  SLD - szkło o niskiej dyspersji   mające na celu  minimalizację aberacji chromatycznej
**FLD - szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwośći są podobne do fluorytu.
***      -  szkło asferyczne

Sigma wykorzystuje długoletnie doświadczenie przy projektowaniu i produkcji obiektywów szerokokątnych wraz z nowymi standardami jakości kontroli przy użyciu własnego systemu pomiarowego A1.

Aby zapewnic przy ogniskowej 16mm jasność F 1.4 nowy obiektyw wykorzystuje podwójny element asferyczny 
 

img01.jpg

brightprime.jpg

         Nawet przy szerokim kącie widzenia 24 mm           
( odpowiednik dla 35mm), jasność F1.4 umożliwia bardzo płytką głębie ostrości, a obiekt stojący na tle ma przyjemny bokeh . 


Oprócz zdjęć krajobrazów, martwej natury, doskonale sprawdzi się w  astrofotografii,  fotografii reporterskiej i  videofilmowaniu     a_14_18_002s.jpg

flare.jpg

          Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa 
odpowiedni kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce.

Dopełnieniem  jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu  generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.           bokeh_9_listkow.jpg


mountwithdust.jpg      
              
Uszczelniany bagnet zapewnia większą odporność na zabrudzenia i ewentualne zalania  powstałe w wyniku np. deszczu


Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.

Całość zamknięto w stylowej, bardzo starannie wykonanej obudowie a zastosowanie materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie) w częściach wewnętrznych i zewnętrznych obiektywu przyczynia się do zwiększonej precyzji działania.
   

 

Sigma 85 Art

TSC (kompozyt stabilny termicznie) - charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny

     
Za ustawianie ostrości odpowiada nowoopracowany  silnik krokowy. Dzięki niemu ustawianie ostrości odbywa się znacznie szybciej i ciszej. Specjalna konstrukcja grupy soczewek w połączeniu z tym silnikiem zapewnia szybką i płynną pracę AF przy videofilmowaniu

Duża osłona przeciwsłoneczna ( w zestawie)

Osłona obiektywu wycina szkodliwe promienie, które mogą negatywnie wpływać na fotografie, jednocześnie minimalizując odbijanie światła w obiektywie. Osłona ma również gumową konstrukcję i antypoślizgowy rowek, dzięki czemu można go łatwo trzymać w różnych sytuacjach.
         hood.jpg


feature06_main_img.jpg     
Zmiana mocowania obiektywu ( usługa płatna )

Możliwa jest zarówno dla obiektywu 16/1.4 Contemporary  oraz wszystkich obiektywów z nowych linii Sigma Global Vision. Sigma zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie jak i wewnętrzne elementy tak aby obiektyw był kompatybilny z wybranym przez Ciebie aparatem.

Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swój ulubiony obiektyw przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.Made in Japan  - najwyższa jakość wykonania  
Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w całości w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii.
sigma japan
                             made_in_japan.jpg


W zestawie  :


hood.jpgfeature03_main_img.jpg

Specyfikacja techniczna                 SIGMA 16/1.4 DN Contemporary - L-mount :

Ogniskowa: stała 16mm ( 24mm dla Sony E ) feature04_main_img.jpg
Konstrukcja: 16 elementów w 13 grupach
Max. wartość przesłony: 16
Min. wartość przesłony: 1,4
Listki przesłony: 9
współczynnik powiekszenia 1 : 9,9
Kąt widzenia: 83,2
Średnica filtra:  67mm
Dystans minimalny: 25 cm od matrycy aparatu
Wymiary (śr. x dł.): 72,2mm x 92,3 mm
Waga: 405 g
Dostępne mocowania Sony E, micro 4/3, Canon M, Nikon, L-mount

Sigma
005293
Cechy
Rozmiar matrycy:
APS-C
Mocowanie obiektywu
L-mount
Pole krycia obiektywu
APSC
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Teleobiektyw
Nastawienie ostrości
AF

Zobacz także