Obiektyw Zeiss Loxia 2.0/35 E + rabat 650zł

Obiektyw Zeiss Loxia 2.0/35 E


Obiektyw Zeiss Loxia 2.0/35 E

4 499,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!


(81) 825-97-22

(22) 891-13-73


Manualne ustawianie ostrości, manualna przysłona i maksymalna jakość obrazu.

Loxia 2/35 i 2/50 to pierwsze obiektywy z nowej serii obiektywów z manualnym ostrzeniem dla pełnoklatkowych aparatów z mocowaniem E. 
Posiadają one mechaniczne ustawianie przysłony.

Wyświetlacz aparatu transmituje dane z obiektywu (EXIF), rozpoznaje też ruchy ostrzenia i jeśli jest taka potrzeba aktywuje funkcję powiększenia. Pozwala to na wykorzystanie możliwości aparatów kompaktowych z elektronicznym wyświetlaczem. Dodatkowo obiektywy Loxia pozwalają na precyzyjne manualne ostrzenie oraz mechaniczne ustawianie przysłony.

Dodatkowym udogodnieniem jest mechaniczna deaktywacja click stops przysłony (de-click), która sprawia że ustawianie przesłony staje się bezgłośne. Dzięki precyzyjnemu manualnemu ostrzeniu Loxia 2/35 i 2/50 są odpowiednie dla profesjonalnych produkcji video.

Konstrukcja optyczna Loxii 2/35 została oparta na Biogonie i składa się z 9 elementów w 6 grupach. Współpracując z matrycą pełnoklatkową FF obiektyw ma charakterystykę szerokokątną i jest odpowiedni dla zdjęć natury, krajobrazu i architektury. Minimalna odległość ustawienia ostrości od obiektu wynosząca 30 cm pozwala na przybliżenia z niezwykłej perspektywy.


Obydwie Loxie posiadają dużą jasność f/2, która pozwala na wiele kreatywnych rozwiązań.  Oba modele oferują znakomitą separację głównego motywu od tła, wyjątkową głębię ostrości i możliwość pracy w trudnych warunkach oświetleniowych.

W serii Loxia zrezygnowano z autofocusa. Dzięki temu obiektywy są kompaktowe i idealnie sprawdzają się w podróży lub fotografii ulicznej. Nowe obiektywy oferują wysoką rozdzielczość w całym polu widzenia i harmonijny bokeh w tle, zwłaszcza przy przysłonie f/2. Obiektywy z serii Loxia wyróżniają się doskonałą jakością mechaniki. Płynny proces ostrzenia i duży kąt obrotu pierścienia ostrości o około 180° pozwala na precyzyjne zmiany w ostrości. Średnica filtra w całej serii to M52. Solidna obudowa jest wykonana w całości z metalu co zapewnia długą żywotność produktu. Dodatkowo obiektywy posiadają specjalne uszczelnienie na mocowaniu, które zapobiega dostawaniu się wody pomiędzy aparat a obiektyw.

Zeiss
035742
Cechy
Rozmiar matrycy:
Full Frame
Mocowanie:
Sony E
Mocowanie obiektywu
Sony E
Pole krycia obiektywu
Pełna klatka
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Szerokokątny
Nastawienie ostrości
MF