Obiektyw Panasonic Leica 25mm F1.4 (H-X025)

Obiektyw Panasonic Leica 25mm F1.4 (H-X025)

Obiektyw Panasonic 25mm F1.4 ASPH czarny

2 249,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

ZADZWOŃ
I NEGOCJUJ

Napisz do nas!


(81) 825-97-22

(22) 891-13-73

Obiektyw LEICA DG SUMMILUX 25 mm / F1,4 ASPH. O ekwiwalencie ogniskowej równym 50 mm to lekki, kompaktowy obiektyw o standardowej ogniskowej i niezwykle dużej jasności f/1.4. Duży otwór przysłony pozwala na fotografowanie w każdych warunkach oświetleniowych bez konieczności używania statywu czy też doświetlania sceny lampą błyskową. Ogniskowa która kwalifikuje obiektyw do grupy obiektywów standardowych idealnie nadaje się do fotografowania portretów. Dzięki światłu f/1.4, tło za obiektem będzie rozmyte, co umożliwi skupienie się na głównym temacie zdjęcia. Obiektyw posiada certyfikat marki Leica, co gwarantuje wysoką jakość obrazu i wykonania.

W obiektywie zastosowano opracowaną przez firmę Panasonic technologię powlekania powierzchni soczewek.Nałożone warstwy antyodblaskowe o niskim współczynniku refrakcji znacznie redukują odbicia wewnętrzne, co w rezultacie daje obraz o świetnej ostrości i kolorystyce, bez zamgleń, rozbłysków i innych niedogodności. Konstrukcja składa się z dziewięciu elementów ustawionych w siedmiu grupach. Dwie soczewki asferyczne oraz soczewka UHR ( o ultrawysokim współczynniku refrakcji) zapewniają jednorodność obrazu na całej jego powierzchni.

Obiektyw jest w pełni kompatybilny z systemem Mikro Cztery Trzecie, a po podłączeniu go do aparatów z rodziny Lumix G, wykorzystuje on w stu procentach technologie w które został wyposażony aparat. Ustawianie ostrości jest niezwykle szybkie i dokładne, co sprawia że żadne ważne ujęcie nie zostanie przegapione. Pewny system autofocusa sprawia, że użytkownik nie musi skupiać swojej uwagi na korygowaniu ustawień aparatu i obiektywu, a może skupić się na wykonywaniu zdjęć co daje większą swobodę w komponowaniu nowych kadrów.

Siedem listków przysłony obiektywu SUMMILUX zapewnia okrągły otwór, co skutkuje miękkim lecz wyraźnym obrazem, o wspaniałej jakości rozmyciach, również podczas fotografowania z większymi wartościami rzędu f/8-f/16.

Leica DG Summilux posiada metalowe mocowanie, zapewniając trwałość bagnetu przy częstych zmianach obiektywu, co jest powszechne przy używaniu kilku stałoogniskowych obiektywów. Summilux 25mm f/1.4 to model idealny dla osób lubiących fotografować portrety. Dzięki kompaktowym rozmiarom, dużej jasności i odpowiedniej ogniskowej, świetnie sprawdzi się w tej tematyce, oraz wielu innych rodzajach fotografii, umożliwiając użytkownikowi wiele kreatywnych zastosowań.

LEICA DG SUMMILUX 25mm / F1.4 ASPH.

Micro Four Thirds 25mm Single Focal Length Lens / 50mm (Odpowiednik aparatu z kliszą 35 mm.)

G_H-X025E-Product_Main_PictureGlobal-1_aa_fr.jpg


Doskonałe rozmycie ostrości

Ciesz się doskonałą jakością zdjęć z minimum zniekształceń – ten szybki obiektyw LEICA DG SUMMILUX z F1,4 zapewnia wyjątkowe odwzorowanie obrazu nawet przy zdjęciach nocnych lub we wnętrzach. Charakterystyczny dla tego obiektywu LEICA wyjątkowy efekt miękkiego rozmycia ostrości, który fascynuje tak wielu fotografów na całym świecie, zmienia zwykłe sceny w piękne, przepełnione emocjami zdjęcia. Jest on doskonały we wszystkich sytuacjach, tak w życiu codziennym, jak i podczas podróży.

LENS_feature_eu_X025_intro_20151209.jpg


Obiektywy LEICA DG – optyka najwyższej jakości

Obiektywy LEICA DG to gwarancja, że otrzymasz optykę o najwyższej jakości i niezrównanych możliwościach. Oczywiście spełniają one także rygorystyczne standardy jakości narzucone przez firmę Leica Camera AG. Zaawansowana konstrukcja obiektywów pozwala uzyskać idealną wyrazistość obrazu na całej powierzchni zdjęcia. Jednocześnie unika się wszelkich zniekształceń, które zdarzają się przy zdjęciach obiektywami szerokokątowymi, co pozwala uzyskać precyzyjne i ostre odwzorowanie obrazu. Oznacza to, że dostajesz do ręki idealne narzędzie do profesjonalnych zdjęć.

LENS_feature_eu_leica-DG.jpg


Nano Surface Coating – przejrzystość pod każdym kątem

Koniec z niepożądanymi rozbłyskami i powidokami – soczewki systemu zostały powleczone powłoką Nano Surface Coating. Ta specjalna niezwykle cienka powłoka została opracowana przez firmę Panasonic, by ograniczyć problematyczne odbicia w całym widmie światła. A efekty? Kryształowo wyraźne zdjęcia, nawet gdy fotografujesz źródło światła w ciemności.

LENS_feature_eu_nano-surface-coating.jpg


H-X025

9 elem. 7 grupach: - 2 soczewki asferyczne - 1 Ultra High Refractive Index soczewka Obiektywy asferyczne (ASPH) mają mniejsze rozmiary i wagę, a także zapobiegają zniekształceniom sferycznym. Obiektywy Ultra-high refractive index (UHR) poprawiają skuteczność optyki, zapewniają mniejsze rozmiary i wagę, a także pozwalają osiągnąć jednolitą jakość obrazu od jego środka po krawędzie.

LENS_feature_eu_2-Construction-h_x025.jpg


H-X025

MTF Chart W przypadku kompensacji zniekształceń obiektywu oś pozioma MTF oznacza odległość od środka korygowanego obrazu.

LENS_feature_eu_MTF_H_X025.jpg

                Ogniskowa [mm]: 25

                Kąt widzenia [stopnie]: 47

                Przysłona [f/]:  1.4

                Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 1.4

                Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:   1.4

                Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 16

                Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:               16

                Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 30

                Brak stabilizacji

                Budowa: 9 elementów w 7 grupach

                Skala odwzorowania:    0.11x / 0.22x

                Średnica filtra [mm]: 46

                Waga [g]: 200

 

Panasonic
034428
Cechy
Mocowanie obiektywu
mikro 4/3
Pole krycia obiektywu
m4/3
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Standardowy
Nastawienie ostrości
AF

Zobacz także