SIGMA A 135mm f1.8 DG HSM do SONY-E + Pendrive LEXAR 32GB WRC za 1zł + 5 lat rozszerzonej gwarancji

SIGMA PARTNER BEIKS Machulski

Sigma A 135mm f/1.8 DG HSM do Sony E | Zestaw czyszczący NLKP-1 w zestawie za 1zł!

5 790,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Zestaw czyszczący LensPen NLKP-1 za 1zł w zestawie dla wybranych obiektywów SIGMA.

SIGMA Art 135mm wyznacza nowe standardy wśród obiektywów portretowych.

Obiektywy 135 mm są często uznawane za pierwszy teleobiektyw, który należy dodać do swojego zestawu fotograficznego. Ogniskowa ta zapewnia silne skrócenie perspektywy, a w połączeniu z wysoką jasnością f/1.8 pozwala na wyraźne odcięcie tła. Zminimalizowanie aberracji chromatycznej umożliwia uzyskanie Sigmą 135mm f/1.8 DG HSM │ Art nie tylko wyraźny, ale i piękny bokeh, oraz wyjątkowo ostry i kontrastowy pierwszy plan. Dzięki wykorzystaniu najnowszych innowacyjnych technologii przy projektowaniu i budowie obiektywu udało się zapewnić wyjątkową jakość obrazu, w całym kadrze, od centrum ,aż do brzegów. Oszałamiająca rozdzielczość obiektywu pozwoli w pełni wykorzystać najnowsze ponad 50 megapikselowe matryce.


Ten obiektyw uosabia ideę stojącą za całą linią produktową Art. Teraz możesz trzymać go w dłoniach i przekonać się o tym osobiście.

Zaprojektowana z myślą o wyszukanej optyce i wyjątkowej sile ekspresji, nasza nowa linia produktowa Art oferuje najwyższą jakość zdjęć pełnych artyzmu. Dzięki niezrównanej ekspresji pracy, obiektywy z tej linii spełniają najwyższe standardy wymagane przez fotografów ze skłonnościami twórczymi. Zdjęcia krajobrazów, portrety, martwa natura, zbliżenia – dzięki naszym obiektywom uwolnisz duszę artysty w każdym zdjęciu. Idealne do fotografii studyjnej, oferują tyle samo ekspresji przy fotografii architektury co gwiaździstego nieba, podwodnych pejzaży czy innych scen. Prawdziwie flagowy projekt artystycznej ekspresji. Sprawdź go i zobacz co potrafi!


Optyka zaprojektowana tak by zapewnić ultra-wysoką rozdzielczość, oraz zminimalizować aberrację chromatyczną.

Obiektyw zawiera dwie soczewki SLD o super niskiej dyspersji, oraz dwie soczewki FLD o niskiej dyspersji. Pomagają one zminimalizować różnego typu aberracje chromatyczne, które w gorszych obiektywach pojawiają się w obszarach nieostrości powodując fioletowy i zielony zafarb, oraz na kontrastowych krawędziach powodując fioletową i zieloną obwódkę. Zminimalizowanie tych efektów poza usunięciem tych nieestetycznych efektów pomaga też podnieść ogólną ostrość zdjęć.


Jakość obrazu zoptymalizowana pod matryce o ultra wysokiej rozdzielczości.

By zapewnić ultra-wysoką rozdzielczość, która pozwoli w pełni wykorzystać ultra rozdzielcze ponad 50 megapikselowe matryce, na każdej odległości ogniskowania, SIGMA wyposażyła swoje obiektywy w „pływający” system autofocusa. Pozwala on na utrzymanie doskonałej ostrości nawet przy najmniejszych odległościach ostrzenia. Optykę obiektywu zaprojektowano też tak by praktycznie do zera zminimalizować dystorsję, i wyeliminować tym smaym konieczność korekcji tej wady w postprodukcji.


Idealny do portretów które wymagają dramatycznego rozmycia tła.

Ogniskowa 135mm powoduje silną kompresję perspektywy, nawet gdy fotografowane obiekty znajdują się blisko fotografa. Pozwala to na łatwe tworzenie ciekawych, dramatycznych ujęć. W połączeniu z jasnym światłem F/1.8 obiektyw pozwala na odcięcie tła nawet przy szerokim portrecie przedstawiającym całą sylwetkę. Podsumowując Sigma 135 mm F1.8 DG HSM │ Art. Zapewnia fotografom pełen wachlarz możliwości.


Wyjątkowe soczewki o niskiej dyspersji

Stopień w jaki szkło odbija światło zależy od długości fali światła. Stąd różne kolory widma światła. Ta właściwość jest źródłem aberracji chromatycznej, obwódki koloru szczególnie zauważalnej przy teleobiektywach. Większość aberracji chromatycznej może zostać wyeliminowana dzięki zastosowaniu wypukłej soczewki o wysokiej refrakcji i wklęsłego elementu o niskiej refrakcji. Mimo to, może pozostać tak zwane „widmo wtórne”.
By je zminimalizować, obiektywy SIGMA są wyposażone w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion). Zwłaszcza szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką przepuszczalnością, przypominającą fluoryt. Ten wyjątkowy rodzaj szkła oraz optymalizacja dystrybucji energii pozwala na doskonałą jakość obrazu, niezakłóconego aberracją chromatyczną.


Ultradźwiękowy szybki silnik HSM

Silnik HSM o dużej średnicy zapewnia duży moment obrotowy, który pozwala na szybkie , a jednocześnie precyzyjne przesuwanie soczewek. Dzięki temu obiektyw ostrzy błyskawicznie w trybie autofocusa, pozwalając jednocześnie na precyzyjną pracę. praca w trybie maualnym. Możliwość ograniczenia zakresu pracy przełącznikiem na obudowie, dodatkowo przyspiesza ustawiania ostrości.


Szybki Autofocus z trybem full-time maual

Tryb „full-time maual” pozwala na szybkie wprowadzanie korekt do ustawień autofocusa bez konieczności przelączania obiektywu w tryb manualny. Wystarczy po automatycznym ustawieniu ostrości przekręcić pierścień.


Elektromagnetyczne sterowanie przysłoną w obiektywach z mocowaniem Nikona.

Obiektyw z bagnetem Nikona jest wyposażony w elektromagnetyczny mechanizm przymykania przysłony. Pozwala to na precyzyjną kontrolę przysłony i stabilne ustawienia ekspozycji podczas fotografowanie serią.


Kołowa przysłona

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.


Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.


Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów.

Sigma
039229
Ogniskowa 135mm
Kąt widzenia 18.2°
Przysłona f/1.8
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt f/1.8
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt f/16
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF 80cm
Stabilizacja BRAK
Budowa 13 elementów w 10 grupach
Skala odwzorowania 1:5
Osłona przeciwsłoneczna w zestawie
Bagnet Sony FE (pełna klatka)
Średnica filtra 82mm
Waga 1130g
Wymiary 91.4mm x 114.9mm