Voigtlander Nokton 40 mm f/1,2 Asph do Sony E

Voigtlander Nokton 40 mm f/1,2 Asph do Sony E

Voigtlander Nokton 40 mm f/1,2

To pierwszy na świecie pełnoklatkowy obiektyw o tej ogniskowej i jasności f/1,2 przeznaczony do współpracy z aparatami Sony wyposażonymi w mocowanie typu E.


4 595,00 zł
Brutto
 Zapytaj o dostępność

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Voigtlander Nokton 40 mm f/1,2 Mocowanie Sony E

To pierwszy na świecie pełnoklatkowy obiektyw o tej ogniskowej i jasności f/1,2 przeznaczony do współpracy z aparatami Sony wyposażonymi w mocowanie typu E.

Układ optyczny Voigtlandera Nokton 40 mm f/1,2 składa się z ośmiu soczewek rozmieszczonych w sześciu grupach. Zastosowanie najwyższej jakości japońskiego szkła optycznego pozwala na uzyskanie niezwykle ostrych i barwnych obrazów.

Szeroki zakres ustawień przysłony w przedziale od f/1,2 do f/22 umożliwia komfortową oaz precyzyjną kontrolę nad głębią ostrości. Niezwykle płytka głębia ostrości przy zastosowaniu maksymalnego otworu przysłony umożliwia odseparowanie pojedynczego elementu z kompozycji oraz rozmycie tła. Duża jasność obiektywu ułatwia także wykonywanie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych.

Ogniskowa obiektywu wynosząca 40 mm to złoty środek pomiędzy obiektywami widzącymi szeroko i teleobiektywami. Delikatnie szerszy kąt w porównaniu ze standardowymi 50 mm znajdzie zastosowanie w filmowaniu oraz fotografii ulicznej i reportażowej. Jej naturalny charakter obrazowania pozwoli uwiecznić zarówno wspaniałe zdjęcia portretowe, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Voigtlander Nokton 40 mm f/1,2 wyposażony został w procesor zapewniający wsparcie dla pięcio-osiowej stabilizacji obrazu dostępnej w aparatach marki Sony. Układ scalony obiektywu ułatwi także manualne ustawienie ostrości oraz przekaże do aparatu wartości EXIF.

Obiektyw umożliwia montaż filtrów o średnicy 58 mm i/lub znajdującej się w zestawie osłony przeciwsłonecznej. Metalowa konstrukcja gwarantuje długie użytkowanie, a zastosowanie najlepszych komponentów oraz wysokich norm jakościowych płynną pracę pierścieni.

Kontynuując wzmacnianie swojej kolekcji atrakcyjnych, manualnych trybów ostrości dla pełnoklatkowych i lustrzanek APS-C Sony E, Voigtlander ogłosił właśnie soczewkę asferyczną Nokton 40 mm f / 1.2.

Zachowując preferencje Voigtländer dla tej unikalnej, niezbyt szerokiej, niezbyt długiej ogniskowej, nowa optyka jest zapowiadana jako pierwszy 40-milimetrowy obiektyw z imponująco jasną maksymalną szczeliną f / 1.2 dla szerokiej kontroli nad głębią ostrości, jak jak również ulepszone działanie przy słabym oświetleniu.

Charakteryzuje się również zastosowaniem paru elementów asferycznych do kontroli aberracji sferycznych i zniekształceń o wysokim stopniu ostrości i wyrazistości.

Dodatkowo, kontakty elektroniczne są zintegrowane na mocowaniu obiektywu w celu przeniesienia danych Exif pomiędzy aparatem i obiektywem, a także umożliwiają wykorzystanie powiększenia ostrości, stabilizacji obrazu i technologii korekcji soczewki przez aparat Sony.


Specyfikacja

• konstrukcja optyczna: 8 elementów w 6 grupach
• minimalna odległość ostrzenia: 35 cm
• ustawianie ostrości: manualne (funkcja potwierdzenia ostrości)
• wsparcie systemu pięcio-osiowej stabilizacji obrazu dostępnej w aparatach Sony
• średnica filtra: 58 mm
• wymiary: 5,9 x ⌀7,0 cm
• waga: 420 g (bez akcesoriów)
• mocowanie: Sony E
• kolor: czarnyObiektyw Voigtlander Nokton 40 mm f_1,2 do Sony E_02.jpg
Kompatybilność

• aparaty wyposażane w mocowanie Sony EZawartość zestawu

• obiektyw Nokton 40 mm f/1,2
• osłona przeciwsłoneczna
• dekielek na przód obiektywu
• dekielek na tył obiektywu
040283
Cechy
Mocowanie obiektywu
Sony E
Pole krycia obiektywu
APSC
Pełna klatka
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Nastawienie ostrości
MF