Sigma 24mm f/1.4 ART DG HSM Sony-E

SIGMA PARTNER BEIKS Machulski

Sigma 24mm f/1.4 ART DG HSM Sony-E

3 290,00 zł
Brutto
 Zapytaj o czas dostawy

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Poprzez wykorzystanie wiedzy optycznej, możliwa jest minimalizacja odblasków oraz udane zdjęcia w nocnej scenerii.

Umieszczenie elementów asferycznych w odpowiednim kierunku sprawia, że 24mm F1.4 DG HSM | Art, zapewnia optymalną dystrybucji energii. Nawet przy całkowicie otwartej przysłonie, będziesz cieszyć się doskonałą jakością obrazu. Obiektyw ten jest sprzymierzeńcem w fotografowaniu ciał niebieskich, wieczornego oświetlenia oraz wielu innych scen.


Minimalizacja aberracji chromatycznej—szkła FLD oraz SLD

Jednym z wymogów wysokiej wydajności jest korekcja aberracji chromatycznej. Obiektyw 24mm F1.4 DG HSM | Art zawiera soczewki FLD ("F" Low Dispersion) * oraz SLD (Special Low Dispersion), w celu minimalizacji aberracji chromatycznej. Rezultatem jest wysoka jakość obrazu w całym zakresie ogniskowania i ostry obraz o wysokim kontraście bez rozmycia koloru. *Szkło FLD zapewnia niską dyspersję oraz bardzo wysoką przepuszczalność światła. To szkło optyczne mające wydajność równą fluorytowi szkła o niskim współczynniku załamania światła i niską dyspersję w porównaniu do obecnego szkła optycznego. Cechy te dają doskonałą korekcję aberracji chromatycznej.


Redukcja flar i blików

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.


Wyjątkowe szkło o niskiej dyspersji

Stopień w jaki szkło odbija światło zależy od długości fali światła. Stąd różne kolory widma światła. Ta właściwość jest źródłem aberracji chromatycznej, obwódki koloru szczególnie zauważalnej przy teleobiektywach. Większość aberracji chromatycznej może zostać wyeliminowana dzięki zastosowaniu wypukłej soczewki o wysokiej refrakcji i wklęsłego elementu o niskiej refrakcji. Mimo to, może pozostać tak zwane „widmo wtórne”. By je zminimalizować, obiektywy SIGMA są wyposażone w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion). Zwłaszcza szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką przepuszczalnością, przypominającą fluoryt. Ten wyjątkowy rodzaj szkła oraz optymalizacja dystrybucji energii pozwala na doskonałą jakość obrazu, niezakłóconego aberracją chromatyczną.


Minimalizacja zniekształceń

W celu kompensacji zniekształceń, które są często obserwowane w obiektywach szerokokątnych stosuje się zmianę wartości przysłony. W 24mm F1.4 SIGMA DG HSM | Art skorygowano kąt padania światła w odpowiednich pozycjach. Pomogło to na zminimalizowanie niekorzystnych efektów w całym obrazie.


Kołowa przysłona

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.


Silnik ultradźwiękowy HSM (Hyper Sonic Motor)

Napęd HSM pozwala na szybką i cichą pracę napędu AF. 1. Ponadto, nowy firmware oferuje funkcję tzw. „ręcznego doostrzenia” w trybie AF. Pozwala ono na ręczne ustawianie ostrości, poprzez kręcenie pierścieniem MF, nawet w sytuacji gdy obiektyw pracuje w trybie AF. Zwiększa to wygodę i szybkość ustawiania ostrości. Domyślne ustawienie funkcji „ręcznego doostrzania” w trybie AF różni się w zależności od rodzaju mocowania.


Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.


Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów.

Sigma
039399
Cechy
Mocowanie obiektywu
Sony E
Pole krycia obiektywu
Pełna klatka
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Szerokokątny
Nastawienie ostrości
AF
Ogniskowa 24mm
Kąt widzenia 84.1°
Przysłona f/1.4
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt f/1.4
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt f/16
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF 25cm
Stabilizacja BRAK
Budowa 15 elementów w 11 grupach
Skala odwzorowania 1:5.3
Osłona przeciwsłoneczna w zestawie
Bagnet Sony FE (pełna klatka)
Średnica filtra 77mm
Waga 665g
Wymiary 85mm x 90.2mm