Fujifilm XF 50mm f/2.0 R WR Srebrny

Fujifilm XF 50mm f/2.0 R WR Srebrny

1 999,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe






 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

FUJINON XF50mm F2 R WR

XF 50 mm F2 R WR to średni teleobiektyw o długości ogniskowej będącej odpowiednikiem 76 mm*, który pozwala w pełni wykorzystać możliwości unikalnej matrycy Fujifilm X-Trans CMOS. Kompaktowa i lekka konstrukcja mieści w sobie 9 elementów w 7 grupach, w tym jedną soczewkę asferyczną ze szkła ED, a także system wewnętrznego ogniskowania** napędzany silnikiem krokowym*** gwarantującym szybkie i ciche działanie autofokusa. W obudowie zastosowano wiele części metalowych, aby nadać jej mocny charakter i stylowy wygląd klasy premium. Pierścienie przysłony i ustawiania ostrości zaprojektowano natomiast tak, aby były wygodne i łatwe w użyciu. Obiektyw jest odporny na warunki pogodowe, kurz i niskie temperatury do -10°C, więc idealnie nadaje się do zdjęć na wolnym powietrzu w rozmaitych warunkach.

pic_02.jpg


System autofokusa podczas ogniskowania przesuwa mniejsze soczewki umieszczone w środku lub z tyłu obiektywu.

Optyka obejmuje 9 elementów w 7 grupach, w tym jedną soczewkę asferyczną ze szkła ED, która zapobiega występowaniu aberracji sferycznych i chromatycznych. Dzięki temu obiektyw zapewnia znakomite rezultaty i ogranicza do minimum różnice w jakości obrazu w przypadku fotografowania z różnych odległości.

pic_01.jpg


Odporność na warunki pogodowe, kurz i niskie temperatury do -10°C

Obiektyw zabezpieczono przed warunkami pogodowymi w dziesięciu miejscach na obudowie, uodporniając go na działanie pogody i kurzu, a także umożliwiając pracę w temperaturach sięgających -10°C. Można go więc bez obaw używać przy lekkich opadach lub w zakurzonych miejscach z odpornym na warunki pogodowe i kurz aparatem FUJIFILM X-Pro2 lub X-T2.

pic_03.jpg


Szybki i cichy autofokus

Autofokus z systemem wewnętrznego ogniskowania pracuje szybko i cicho dzięki silnikowi krokowemu napędzającemu lekkie elementy skupiające.


Kompaktowe, lekkie i stylowe wzornictwo

  • Obiektyw waży zaledwie 200 g.
  • Metalowa obudowa jest wykonana w tym samym stylu, co modele XF 35 mm F2 R WR oraz XF 23 mm F2 R WR, wygląda więc solidnie, jak przystało na produkt klasy premium.
  • Kompaktowa, stylowa konstrukcja niemal całkowicie eliminuje mechaniczne winietowanie* podczas korzystania z wizjera optycznego w aparacie FUJIFILM X-Pro2.
  • Pierścienie przysłony i ustawiania ostrości są wyposażone w precyzyjny system click-stop i gładkie wytłumienie, co ułatwia obsługę.
Fujinon
037891
Cechy
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Teleobiektyw
Nastawienie ostrości
AF
Typ XF 50 mm F2 R WR
Konfiguracja obiektywu 9 elementów w 7 grupach (w tym 1 element asferyczny ze szkła ED)
Długość ogniskowej f=50 mm (76 mm)
Kąt widzenia 31,7°
Maksymalna przysłona F2
Minimalna przysłona F16
Sterowanie przysłoną Liczba listków: 9 (okrągły otwór przysłony)
Wielkość kroku: 1/3 EV (19 kroków)
Zakres ostrości 39 cm do nieskończoności
Maksymalne powiększenie 0,15x
Wymiary zewnętrzne: Średnica x długość (ok.) ø 60,0x59,4 mm
Masa (ok.) 200 g
Rozmiar filtra ø 46 mm
Akcesoria w zestawie Zaślepka obiektywu FLCP-46
Tylna zaślepka obiektywu RLCP-001
Osłona obiektywu
Osłona materiałowa