Sigma 100-400mm f/5-6.3 DG DN OS

4 490,00 zł
Brutto
 Dostępność od: 6 lipca

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

SIGMA 100-400mm F5-6.3 DG DN OS

Pierwszy ultra-teleobiektyw zmiennoogniskowy SIGMA do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. „Poręczny Tele Master”, który wzmacnia Twoją wizję fotograficzną, zawsze i wszędzie.

qew.png


Prezentujemy piąty obiektyw SIGMA, zaprojektowany od podstaw do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych

Dzięki konstrukcji optycznej zaprojekowanej specjalnie dla aparatu bezlusterkowe-go, cechującego się m.in. znacznie krótszą odległością między matrycą aparatu a pierwszą soczewką obiektywu, seria obiektywów DG DN osiąga znacznie bardziej optymalną kombinację jakości optycznej i rozmiarów, niż przy obiektywach do lu-strzanek.

Dzięki silnikowi krokowemu, zoptymalizowanemu zarówno dla AF z detekcją fazy, jak i AF z detekcją kontrastu, SIGA 100-400mm F5-6.3 DG DN OS | Contemporary sprawia że filmowanie z użyciem AF lub tzw. eye-tracking jest bardzo płynne.


Bezkompromisowa jakość obrazu

Na konstrukcję optyczną obiektywu SIGMA 100-400mm F5-6.3 DG DN OS | Con-temporary składa się aż 22 soczewki w 16 grupach, z jednym elementem FLD i czte-rema SLD (o niskiej dyspersji). Zbudowany w oparciu o najnowsza technologię op-tyczną i zoptymalizowany pod kątem systemów bezlusterkowych, obiektyw ten za-pewnia taką samą, wysoką rozdzielczość obrazu zarówno w centrum kadru jak i na jego krawędzi, zarówno w ujęciach z minimalnej odległości jak i na dalekie dystanse. Ponadto, w połączeniu z SIGMA TELE CONVERTERTC-1411 / TC-2011 (sprzeda-wany osobno / tylko z mocowaniem L-mount, SIGMA 100-400 mm F5-6.3 DG DN OS | Contemporary zapewnia fotografom ogniskowej do 800 mm z autofocusem, jedno-cześnie ciesząc się z zalet kompaktowego systemu. mtf.png


Mnóstwo funkcjonalności, która ułatwiają fotografowanie

Oprócz szybkiego i płynnego AF napędzanego przez zaawansowany silnik krokowy, SIGMA 100–400 mm F5–6,3 DG DN OS | Contemporary zawiera wbudowaną w obiektyw mocną stabilizację obrazu (OS) o skuteczności 4 EV*. W połączeniu ze stabilizacją wbudowana w aparat, obiektyw jeszcze skutecznie koryguje drgania, zapewniając ostre i nieporuszone zdjęcia. Obiektyw posiada również przycisk AFL, do którego użytkownik może przypisać wybrane funkcje po stronie aparatu, a wbu-dowany przełącznik limitera ostrości umożliwia na optymalizację zakresu AF w za-leżności od celu fotografowania. Jednocześnie, podłączając obiektyw do USB DOCK (sprzedawany osobno, wyłącznie z mocowaniem L-mount), użytkownicy mo-gą regulować czułość pierścienia MF. Dodatkowo, SIGMA 100-400mm F5-6.3 umoż-liwia szybka zmianę ogniskowej na 2 różne sposoby: klasycznie kręcąc pierścieniem zmiany ogniskowej, lub za pomocą techniki tzw. „push zoom” czyli wysuwając i chowając obiektyw dzięki specjalnie wyprofilowanej osłonie przeciwsłonecznej. qe.png


Dokładnie przemyślana konstrukcja

Mimo doskonałych osiągów optycznych, SIGMA 100-400mm F5-6.3 jest niezwykle zwartą i lekką konstrukcją. Obudowa jest nie tylko lekka ale i trwała, na co przyczynił się optymalny dobór materiałów we właściwych miejscach. Przykładowo, użyliśmy stopów magnezowych w miejscu do którego mocujemy opcjonalny łącznik statywo-wy, a więc tam gdzie wytrzymałość ma kluczowe znaczenie. Aby ułatwić łączenie obiektywu z aparatami o różnych gabarytach, możliwe jest zamocowanie na obiek-tywie łącznika statywowego (sprzedawanego oddzielnie). Łącznik statywowy wypo-sażony jest w pasek który pomaga dodatkowo zmniejszyć obciążenie bagnetu pod-czas przenoszenia obiektywu lub podczas transportu. Dodatkowo, bagnet obiektywu jest zabezpieczony specjalną uszczelką, która zabezpiecza obiektyw przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Sigma
Cechy
Mocowanie obiektywu
Leica-L
Sony E
Pole krycia obiektywu
Pełna klatka
Zoom / Stałoogniskowy
Zoom
Rodzaj obiektywu
Teleobiektyw
Nastawienie ostrości
AF
Konstrukcja obiektywu 22 soczewki w 16 grupach (1xFLD i 4xSLD)
Kąt widzenia 24.4 – 6.2 stopnia
Liczba listków przysłony 9 (przysłona kołowa)
Maksymalna wartość przysłony F22-29
Minimalna odległość ostrzenia 112cm (100mm) – 160cm (400mm)
Skala odwzorowania 1:4.1 (400mm)
Dostępne mocowania L-Mount, Sony E
Średnica filtra 67mm
Maksymalne wymiary 86mm x 197.2mm
Waga: 1,135g
Akcesoria w zestawie Osłona przeciwsłoneczna LH770-05
Osłona na mocowanie statywowe PT-31