Tamron SP AF 60mm F2.0 Di II Macro 1:1 G005

Tamron SP AF 60mm F2.0 Di II Macro 1:1 G005

Obiektyw makro APS-C. Mocowania : Nikon F, Canon EF, Sony A

1 655,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 3-7 dni.
 Czas dostawy 7 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!


(81) 825-97-22

(22) 891-13-73

 

Obiektyw stałoogniskowy makro
60mm F2.0 do lustrzanek z matrycą APS-C
 
Zastosowane technologie :
 
 
 
Obiektyw produkowany w wersjach z mocowaniami :
  • Nikon F
  • Canon EF
  • Sony A

Obiektywy Makro Tamron są znane na całym świecie ze swoich doskonałych osiągów. Dzięki popularyzacji aparatów cyfrowych z matrycą APS-C, wielu fotografów może odkrywać świat makro-fotografii, z obiektywami o ogniskowej zapewniającej równowartość kąta widzenia 90mm. Wychodząc naprzeciw tym użytkownikom, inżynierowie marki Tamron skonstruowali obiektyw makro o ogniskowej 60mm, z niezwykle szybką przysłoną F2.0.

Tamron SP AF 60mm F2.0 Di II Macro 1:1 sprawdza się idealnie w makro-fotografii materiałów przemysłowych, fauny i flory, ale również jest doskonałym obiektywem do zdjęć portretowych.
 
Światło F2.0 otwiera całkiem nowe możliwości tworzenia bogatych w szczegóły zdjęć. Idealnie sprawdza się w fotografii makro oraz przy robieniu zdjęć portretowych, dając możliwość tworzenia obrazów o wysokiej rozdzielczości charakteryzujących się niesamowitą jasnością i czystością.
 
Dane techniczne :
 
 Ogniskowa  60 mm
 Wartość przysłony  minimalna : F2.0
 maksymalna : F20
 Kąt widzenia  26o
 Ostrość od 
 (Min. odległość od matrycy aparatu)
 23 cm
 Konstrukcja optyczna  14 elementów w 10 grupach
 Liczba listków przysłony  7
 Średnica filtra  55 mm
 Wymiary (średnica x długość)  73 x 80 mm
 Waga  400 g
 Zestaw zawiera  - obiektyw
 - przednia przykrywka obiektywu
 - tylna przykrywka obiektywu

 

Schemat obiektywu :

 

 (Low Dispersion - dyspersja obniżona)
 
Specjalne rodzaje szkła stosowane dla uzyskania wysokiej jakości obrazu. Aberracja chromatyczna to rodzaj szumu optycznego, zmniejszającego ostrość obrazu. Elementy LD są wykonywane ze specjalnych rodzajów szkła o niezwykle małych współczynnikach dyspersji (określających zdolność rozdzielenia lub załamania promienia świetlnego w kolory tęczy), skutecznie kompensujących aberrację chromatyczną, która stanowi problem szczególnie po stronie najdłuższych ogniskowych.
 
 
 Ogniskowanie wewnętrzne (Internal Focusing)
 
Obok zwiększenia możliwości zmiany nastawień obiektywu, system ogniskowania wewnętrznego opracowany przez Tamron daje użytkownikom dodatkowe korzyści. Najważniejsza z nich, to zredukowanie minimalnej odległości ogniskowania (Minimum Focus Distance MFD) w całym zakresie zmian ogniskowej obiektywu. Ponadto, ogniskowanie wewnętrzne poprawia charakterystyki optyczne poprzez zminimalizowanie strat oświetlenia w rogach obrazu i tłumi aberracje powstające w położeniach ogniskowania. Inna korzyść z zastosowania ogniskowania wewnętrznego, to stacjonarny pierścień ogniskowych – niezależnie od procesu ogniskowania. Szybka i subtelna ręczna zmiana ogniskowej to teraz sprawa chwili.
 
 (Super Performance - najwyższe parametry techniczne)
 
Seria SP (Super Performance) Tamrona to linia wysokiej jakości obiektywów, charakteryzujących się projektowymi parametrami technicznymi najwyższej klasy. Przy projektowaniu obiektywów serii SP absolutnym priorytetem było uzyskanie najwyższych parametrów technicznych i wybitnej jakości działania bez oglądania się na koszty. Dlatego obiektywy SP, cechujące się imponującą i innowacyjną konstrukcją, są wśród obiektywów Tamrona modelami studyjnymi.
 
 (Digitally Integrated Design II)
 
Jest to stosowane przez Tamron oznaczenie obiektywów, których układy optyczne zostały zaprojektowane wyłącznie dla cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych z mniejszymi matrycami światłoczułymi (nie większymi niż 24mm x 16mm). Układy optyczne tych obiektywów są zoptymalizowane, tak by odpowiadały charakterystykom pracy cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych z matrycą formatu APS-C.
 

M.S.

Tamron
Cechy
Mocowanie obiektywu
Canon EF
Nikon F
Sony A
Pole krycia obiektywu
APSC
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Makro
Nastawienie ostrości
AF