Carl Zeiss Planar 1,4/50 mm ZE moc Canon + rabat 650zł

Carl Zeiss Planar 1,4/50mm ZE moc Canon

3 090,00 zł
Brutto
 Zapytaj o dostępność

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Doskonały obiektyw o ogniskowej 50mm i świetnej jasności wynoszącej f1.4. Znakomita konstrukcja optyczna jaką jest Planar 50 mm f1.4 została też idealnie rozwiązana pod względem mechanicznym. Obiektyw jest całkowicie zbudowany z metalowych elementów, również z metalu jest osłona przeciwsłoneczna, której wnętrze jest pokryte czarnym i matowym pluszem. Obiektw jest niewielkich rozmiarów, waży tylko 350 g.


To co wyróżnia obiektyw Planar wśród konkurencji do doskonała ostrość obrazu oraz bardzo wysoki współczynnik przeniesienia kontrastu.


Mocowanie obiektywu zostało wykonane z metalu, jest to bardzo istotny czynnik w przypadku gdy nasza specyfika pracy wymaga częstych zmian obiektywu.


Fotografowanie obiektywami Carl Zeiss jest niezwykle przyjemne, nie są one bowiem obarczone żadnymi wadami optycznymi nawet przy maksymalnym otworze przysłony. Większość obiektywów osiąga swoją najwyższą zdolność rozdzielczą przy znacznym przymknięciu przysłony do f8 czy nawet 16 natomiast Carl Zeiss Planar 50mm w zakresie od przysłony 1.4 do 16 uzyskuje bardzo zbliżone wyniki.


Optymalna absorbcja odblasków w połączeniu z powłokami anty-refleksyjnymi Carl Zeiss T, pozwalają na wykonywanie doskonałych zdjęć w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Dzięki optymalnej korekcji koloru kontury są odwzorowywane bez jakichkolwiek aberracji chromatycznych. W przypadku zastosowania obiektywu z lustrzankami o matrycach DX, kąt widzenia będzie odpowiadał ogniskowej 80mm, w takiej konfiguracji Planar 50mm f1.4 będzie idealnym narędziem pracy każdego portrecisty.


Oryginalne obiektywy Carl Zeiss to gwarancja najwyższej jakości wykonania, zarówno optycznej jak i mechanicznej, konstrukcyjnej (obiektyw w całości wykonany jest z metalu). Firma już nie raz udowadniała olbrzymie możliwości produkując między innymi optykę dla średnioformatowych profesjonalnych aparatów marki Hasselblad. Carl Zeiss to przeszło 100 lat doświadczeń w branży optycznej i solidna pozycja na runku fotograficznym.


Zeiss
033424
Cechy
Mocowanie obiektywu
Canon EF
Nikon F
Pentax
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Teleobiektyw
Nastawienie ostrości
MF
Producent Carl Zeiss
Model Planar T* 50 mm f/1.4 ZF/ZK/ZE
Typ obiektywu Standardowy stałoogniskowy
Ogniskowa 50 mm
Światłosiła f/1.4
Pole widzenia 46.8 o
Ostrość od 0.45 m
Maksymalna wartość przysłony 16
Mechanizm autofokusa MF
Konstrukcja 7 elementów / 6 grup
Rozmiar filtra 58 mm
Wymiary 66 x 45 mm
Waga 330 g