Canon EF 20mm f/2.8 USM

Canon EF 20mm f/2.8 USM

2 360,00 zł
Brutto
 Zapytaj o dostępność

Silne wrażenie bycia wewnątrz zdjęcia

Minimalna odległość ostrzenia tym obiektywem wynosi zaledwie 25 cm. Pozwala to na podejście bardzo blisko fotografowanego tematu i obserwowanych wydarzeń. Mocne zaznaczenie perpektywy i ukazanie bardzo szerokiego pola widzenia daje oglądającemu złudzenie bycia wewnątrz fotografii.


Ostrość na całej fotografii

Obiekty znajdujące się bliżej aparatu wydają się znacznie większe a wraz z oddalaniem gwałtownie się zmniejszają. Dzięki temu można z łatwościa osiągnąć szeroką głębię ostrości sprawiającą, że wszystko w polu widzenia jest ostre — od pierwszego planu aż do tła, nawet przy otwartej przysłonie.


Realistyczna perspektywa

Pomimo szerokiego kąta widzenia 94°, umożliwiającego umieszczenie na fotografii wszystkiego, co znajduje się w polu ludzkiego widzenia, pozwala uzyskać naturalne obrazy, bez efektu nadmiernego zaznaczenia perspektywy, dominującego na zdjęciach wykonanych przy pomocy obiektywu 14 mm.


Ciche i szybkie ustawianie ostrości

Zastosowany w obiektywie silnik USM (ultradźwiękowy) odpowiedzialny za automatyczne ustawianie ostrości działa szybko i cicho, co ma znaczenie zwłaszcza przy szybkich zdjęciach. Cicha praca obiektywu przyda się podczas dyskretnego fotografowania lub filmowania. W każdym momencie możliwe jest też skorzystania z ręcznego ustawiania ostrości lub "doostrzenie" bez potrzeby przełączania obiektywu w tryb manualny.


Kompatybilny ze wszystkimi aparatami Canon

Obiektyw ma wszechstronne zastosowanie. Wyprodukowany dla pełnoklatkowych aparatów Canon może być z powodzeniem stosowany również na mniejszych matrycach APS-C (oferując nieco węższy kadr). Po zastosowaniu odpowiedniego adaptera (do kupienia osobno) będzie współpracował również z bezlusterkowcami marki Canon.


Bogate możliwości stosowania kołowych filtrów polaryzacyjnych

W zwiazku z tym, że przednia sekcja obiektywu nie obraca sią podczas regulacji ostrości, bardzo wygodne jest korzystanie z kołowych filtrów polaryzacyjnych.


Cechy
Mocowanie obiektywu
Canon EF
Pole krycia obiektywu
APSC
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Szerokokątny
Nastawienie ostrości
AF
Producent Canon
Model EF 20 mm f/2.8 USM
Typ obiektywu Szerokokątny stałoogniskowy
Ogniskowa 20 mm
Światłosiła f/2.8
Pole widzenia 94.5 o
Ostrość od 0.25 m
Maksymalne powiększenie 1:7.14
Maksymalna wartość przysłony 22
Liczba listków na przysłonie 5
Mechanizm autofokusa USM
Konstrukcja 11 elementów / 9 grup
Rozmiar filtra 72 mm
Wymiary 77.5 x 70.6 mm
Waga 405 g