Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

Wydajny obiektyw zmiennoogniskowy z silnikiem USM, przysłoną f/2,8 i stabilizatorem obrazu — doskonały w przypadku słabego oświetlenia.

3 599,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 3-7 dni.
 Czas dostawy 7 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!


(81) 825-97-22

(22) 891-13-73


Canon 17-55 mm f/2.8 EF-S IS USM


Zaawansowany obiektyw typu zoom do aparatów z matrycą APS-C

Przeznaczenie


17-55 mm f/2.8 EF-S IS USM to standardowy obiektyw zmiennoogniskowy dedykowany do lustrzanek z matryca APS-C. Zakres ogniskowych obejmujący zarówno szeroki kąt widzenia jak teleobiektyw sprawia, że model ten nadaje się do realizacji większości tematów fotograficznych. Duży otwór przysłony ułatwia fotografowanie w słabym oświetleniu oraz uzyskanie atrakcyjnego rozmycia tła.

Cichy i szybki silnik USM


Płynną, szybką i cichą pracę AF zapewnia zastosowanie silnika USM (Ultra Sonic Motor), który za pmocą wibracji ultradźwiękowych wprawia AF w ruch. Rozwiązanie takie przydaje się głównie podczas zdjęć o szybko zmieniającej się scenerii zapewniając ostre zdjęcia i filmy. Wewnętrzny system FT-M pozwala na ręczne ustawienie ostrości bez konieczności przełączania obiektywu na tryb MF!

Wbudowana stabilizacja obrazu


System stabilizacji obrazu IS zwiększa prawdopodobieństwo wykonania ostrego, nie poruszonego zdjęcia, nawet jeśli jest robione w słabych warunkach oświetleniowych. Stabilizacja obrazu zastosowana w obiektywie 17-55 redukuje drgania aparatu i pozwala na wydłużenie czasu naświetlania o około 3 stopnie (8-krotnie). Zalety stabilizacji obrazu docenią też osoby zajmujące się filmowaniem uzyskując dzięki niej płynne filmy bez drgań.

Doskonała jasność


Maksymalny otwór przysłony, tzw. jasność obiektywu wynosi f/2,8 w całym zakresie ogniskowych od 17 do 55 mm. Duża jasność ułatwia fotografowanie w słabym oświetleniu bez konieczności używania lampy błyskowej lub statywu. Stała jasność w całym zakresie doskonale sprawdza się przy filmowaniu pozostawiając nie zmienioną ekspozycję niezależnie od ogniskowej.

Zaawansowana konstrukcja optyczna


Obiektyw został zbudowany z 19 elementów w 12 grupach. W konstrukcji optycznej zastosowano soczewki asferyczne i UD co przekłada się na najwyższą jakość obrazu. Za wierną kolorystykę oraz obraz bez blików i refleksów odpowiada użycie powłok Super Spectra.

Atrakcyjne rozmycie tła


Duży otwór względny obiektywu f/2,8 pozwala uzyskać strakcyjne rozmycie tła, cenione zwłaszcza w fotografii portretowej. Dzięki zastosowaniu kołowej, 7-listkowej przysłony również po lekkim przymknięciu przysłony rozmyte tło (tzw. bokeh) wygląda bardzo atrakcyjnie.
Canon
Cechy
Mocowanie obiektywu
Canon EF-S
Pole krycia obiektywu
APSC
Zoom / Stałoogniskowy
Zoom
Rodzaj obiektywu
Szerokokątny
Nastawienie ostrości
AF
Seria Obiektywów
Canon EF-S