QNAP QHora-301W

QNAP QHora-301W

1 565,00 zł
Brutto
 Zapytaj o dostępność

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

QNAP QHora-301W

Router następnej generacji z dwoma portami 10GbE, SD-WAN i Wi-Fi 6

Aby przystosować się do nowych realiów tj. praca zdalna, firmy muszą zarówno wdrożyć zdalną sieć VPN, która zapewnia szybki dostęp użytkownikom w wielu lokalizacjach, jak i szybkie rozwiązanie na miejscu w firmie, obejmujące połączenia przewodowe i bezprzewodowe. Urządzenie QHora-301W obsługuje wysokiej szybkości połączenia Wi-Fi 6 i 10GbE, zapewniając jednocześnie sieci VPN SD-WAN klasy korporacyjnej, co pozwala na wdrożenie sieci VPN w wielu lokalizacjach za pośrednictwem chmury. Stanowiące ekonomiczne rozwiązanie model QHora-301W jest równocześnie solidną podstawą do tworzenia sieci nowej generacji.

Technologia QuWAN SD-WAN automatycznie nawiązuje bezpieczne połączenie VPN Mesh z urządzeniami QNAP w wielu lokalizacjach.

Obsługa dwupasmowej sieci Wi-Fi 6 802.11ax (2,4 GHz i 5 GHz), zapewniającej transfer z prędkością do 3600 Mb/s — 1,38 raza szybszy niż Wi-Fi 5 — oraz czterokrotnie większą liczbę jednoczesnych klientów Wi-Fi!

Dwa porty 10GbE i cztery porty Gigabit na potrzeby elastycznego wdrażania sieci LAN i WAN.

Osiem anten zapewnia doskonały schemat zakresu i obsługuje Wi-Fi 6 na potrzeby sygnałów o dużym zasięgu.

Obsługa do sześciu grup SSID dla różnych ustawień VLAN.

W porównaniu do tradycyjnych routerów z skomplikowanymi ustawieniami IP, ###model_name## obsługuje Automatyczne Wyszukiwanie Urządzeń w sieciach WAN/LAN.


Witamy w nowej erze routerów!

Routery nowej generacji QNAP wykraczają poza zwykłe ustawienia IP i łączność Wi-Fi. Urządzenie QHora-301W oferuje wielofunkcyjne rozwiązanie, łącząc w sobie niesamowite nowe technologie na potrzeby zdalnej sieci VPN w wielu lokalizacjach oraz szybką łączność przewodową i bezprzewodową.


Na potrzeby infrastruktury IT w firmach

W porównaniu ze standardową międzylokacyjną siecią VPN wymagającą wysokich kosztów i skomplikowanej konfiguracji, urządzenie QHora-301W stosuje QuWAN do budowy wydajnej i niezawodnej infrastruktury IT, ułatwiając cyfrową transformację, rozbudowę na wiele lokalizacji i pracę zdalną.

Do pracy zdalnej

Urządzenie QHora-301W obsługuje sieć Wi-Fi 6, oferując większą szybkość transmisji bezprzewodowej dla urządzeń mobilnych i inteligentnych urządzeń domowych, umożliwiając pracę wielu użytkowników jednocześnie. Zdalni pracownicy mogą uzyskać dostęp do zasobów firmy w sieci LAN za pośrednictwem QuWAN, bez konieczności dokonywania skomplikowanych ustawień VPN.

Zoptymalizowana wydajność sprzętowa na potrzeby wydajnego połączenia sieci przewodowych i bezprzewodowych

Urządzenie QHora-301W oferuje czterordzeniowy procesor klasy korporacyjnej Qualcomm 2,2 GHz z pamięcią RAM o pojemności 1 GB, zapewniając obsługę Wi-Fi 6 (802.11ax) i do 3600 Mb/s dwupasmowego transferu (2,4 GHz i 5 GHz). Dzięki dwóm portom 10GbE i czterem portom Gigabit model QHora-301W umożliwia elastyczne wdrażanie sieci LAN/WAN i optymalizację wydajności sieci przewodowej.


Wbudowane anteny w celu zapewnienia dużego zasięgu sygnału Wi-Fi

Dzięki ośmiu antenom model QHora-301W zapewnia doskonały bezprzewodowy schemat pokrycia i obsługuje Wi-Fi 6 o dalekim zasięgu sygnału.


Ciche działanie, bez nagrzewania

Model QHora-301W posiada konstrukcję bez wentylatora, zapewniając niemal bezgłośne działanie. Nawet w przypadku połączenia z wieloma urządzeniami model QHora-301W utrzymuje niezawodną wydajność w biurach i domach.

Wysokiej szybkości sieć LAN

Zbuduj szybką sieć intranet 10GbE poprzez podłączenie dwóch portów 10GbE do urządzeń 10GbE w sieci LAN oraz jednego portu Gigabit do sieci WAN w celu przyspieszenia udostępniania plików lub komunikacji pomiędzy stacjami roboczymi.

Usprawniony transfer plików pomiędzy lokalizacjami

Stwórz szybką międzybiurową sieć VPN 10GbE, podłączając jeden port 10GbE do jednego urządzenia 10GbE w sieci LAN, a drugi port 10GbE do sieci WAN za pośrednictwem drugiego urządzenia QHora-301W w zdalnej lokalizacji, aby usprawnić tworzenie kopii zapasowych, synchronizację i udostępnianie plików w różnych lokalizacjach.

Automatyczna sieć VPN Mesh w wielu lokalizacjach

Stwórz szybką sieć Intranet 10GbE i międzybiurowy VPN poprzez podłączenie dwóch portów 10GbE do urządzeń 10GbE w sieci LAN oraz dwóch portów Gigabit do sieci WAN. Przy włączonej funkcji SD-WAN porty Gigabit nie tylko obsługują inteligentną optymalizację WAN (w tym agregację, przełączanie awaryjne, równoważenie obciążenia i elastyczny routing statyczny), ale także optymalizują transmisję 10GbE LAN.

Dzięki SD-WAN można szybciej wdrażać VPN na dużą skalę

Gdy firma rozszerza swoją działalność na pracę zdalną i operacje w trybie rozproszonej współpracy, staje przed wyzwaniem w zakresie wydajnego wdrożenia sieci VPN i szybkości połączenia. Skutecznie rozwiązuje te problemy technologia softwarowo definiowanej sieci WAN (SD-WAN) — bez konieczności stosowania kosztownych urządzeń VPN klasy korporacyjnej. Urządzenie QHora-301W korzysta z QuWAN (technologii SD-WAN firmy QNAP), która automatycznie wdraża połączone usługi sieci WAN i lokalizacje VPN za pośrednictwem połączeń sieciowych opartych na oprogramowaniu w celu osiągnięcia optymalnej przepustowości sieci i dużych prędkości transmisji. SD-WAN nie tylko zwiększa wydajność wdrażania IT i zarządzania w celu rozbudowy w wielu lokalizacjach, ale także zapewnia niezawodną infrastrukturę umożliwiającą cyfrową transformację i pracę zdalną.


Infrastruktura QuWAN SD-WAN

Technologia QNAP SD-WAN, QuWAN, zapewnia pełną topologię sieci VPN Mesh, która dobrze sprawdza się w skomplikowanych sieciach, gdzie wszyscy współpracownicy muszą się ze sobą komunikować, prowadząc do opłacalnego i niezawodnego wdrożenia IT.


Tradycyjna infrastruktura sieci VPN

W związku z szybko rosnącym zapotrzebowaniem na sieć VPN w wielu lokalizacjach, tworzą się groźne wąskie gardła przepustowości spowodowane tradycyjną infrastrukturą sieciową skoncentrowaną w siedzibie firmy. Jednak małe i średnie przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na sprzęt VPN klasy korporacyjnej na potrzeby wdrażania sieci VPN w wielu lokalizacjach.


Korzystając z wielu urządzeń QHora-301W możesz wdrożyć elastyczną topologię sieci VPN Mesh

Wdrażanie wielu modeli QHora-301W w różnych lokalizacjach zapewnia nie tylko szybką sieć przewodową i bezprzewodową, ale również połączenie topologii VPN Mesh za pośrednictwem SD-WAN. W środowisku domowym model QHora-301W, pełniąc funkcję urządzenia brzegowego, oferuje firmom domowe połączenie Wi-Fi i VPN, pozwalając pracownikom zdalnym czerpać optymalne korzyści z obu środowisk.

Inteligentna optymalizacja sieci WAN

Urządzenie QHora-301W na pierwszym miejscu stawia stabilne działanie sieci Mesh VPN. QuWAN oferuje inteligentną optymalizację WAN, zapewniającą stabilność transmisji dwóch portów 10GbE i czterech portów Gigabit.

Uwaga: Można elastycznie podłączyć do sieci LAN lub WAN jeden port 10GbE i dwa porty Gigabit.


Agregacja WAN

Połączenie szerokości pasma różnych dostawców usług internetowych umożliwia optymalizację szybkości i wydajności połączenia WAN.


Aplikacyjny routing i QoS

Aplikacyjny routing automatycznie wykrywa aplikacje użytkownika końcowego, aby móc wybrać najszybszą ścieżkę routingu, natomiast system QoS rezerwuje wykorzystanie przepustowości na potrzeby zadań o wysokim priorytecie.


Automatyczne przełączanie awaryjne w sieci WAN

Możliwość zintegrowania hybrydowych sieci Multi WAN (np. ADSL od różnych dostawców usług internetowych), które automatycznie łączą się z innymi dostępnymi usługami w przypadku rozłączenia usługi.


Scentralizowana aplikacja QuWAN Orchestrator na potrzeby wydajnego zarządzania w chmurze

QuWAN Orchestrator to zaawansowana i wygodna platforma w chmurze do scentralizowanego zarządzania siecią, umożliwiająca pracownikom działu IT zdalne wdrażanie brzegowych urządzeń sieciowych i zarządzanie nimi. Bezobsługowa alokacja umożliwia pracownikom działu IT łatwe tworzenie dużej sieci WAN zdalnie i bez udziału personelu w każdej lokalizacji. Pracownicy działu IT mogą także monitorować przepustowość, ustawiać parametry i analizować ruch sieciowy na jednej platformie, idealnie dostosowanej do zarządzania siecią wielonarodową i zlokalizowaną w wielu miejscach, a także do jej konserwacji. Urządzenia klienckie, podłączone przewodowo lub bezprzewodowo do urządzenia QHora-301W, mogą łatwo uzyskać dostęp do sieci SD-WAN.


QuWAN Orchestrator

Przejdź do strony quwan.qnap.com, aby wyświetlić stan podłączonych urządzeń na pulpicie nawigacyjnym. Użytkownik może zastosować ustawienia zbiorcze do wszystkich urządzeń, ustawić powiadomienia „push” i zdalnie rozwiązywać problemy.


QuWAN Agent

Zainstaluj aplikację QuWAN Agent w urządzeniach QNAP i skonfiguruj parametry ustawień, które mają być ze sobą połączone w sieci VPN Mesh (widok topologii w aplikacji QuWAN Orchestrator).


QVPN Client

Zainstaluj QVPN w urządzeniach mobilnych i na komputerach w celu łatwego połączenia z urządzeniem QHora-301W w celu uzyskania dostępu do zasobów VPN w wielu lokalizacjach.


Dzięki rozwiązaniu QuWAN niewymagającemu subskrypcji możesz wdrożyć VPN w wielu lokalizacjach

QuWAN można instalować na serwerach QNAP NAS, przełącznikach QGD i serwerach QuCPE*. Podczas pracy z zastosowaniem aplikacji QVPN, pracownicy zdalni mogą być łatwo podłączeni do SSL VPN za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego. Urządzenia w różnych lokalizacjach są elastycznie dzielone na segmenty w celu połączenia ich ze sobą w sieci składającej się z mikrosegmentów, niezależnie od tego, czy takie urządzenia znajdują się w biurach na całym świecie, czy po prostu w różnych działach w tym samym budynku.


QuWAN Orchestrator

Zarządzaj siecią przy użyciu platformy w chmurze do scentralizowanego zarządzania.


Serwer QuCPE

Wysokiej wydajności serwer VPN w siedzibie głównej.


NAS

Możliwość dodania oddziałów do infrastruktury VPN za pośrednictwem istniejącego serwera NAS.


Przełącznik QGD

Możliwość monitoringu i zastosowania VoIP w małych firmach (takich jak sklepy).


Router QHora

Zapewnia łatwe w użyciu funkcje VPN dla pracowników zdalnych.


QVPN

Użytkownicy mobilni mogą łączyć się z siecią SSL VPN przy użyciu komputerów biurowych, laptopów lub telefonów komórkowych.


Wdróż globalną topologię sieci QuWAN

QuWAN pozwala na łatwe i elastyczne wdrożenie globalnej topologii sieci w celu usprawnienia pracy w wielu krajach. W ramach globalnej domeny można utworzyć wiele regionów, a skonfigurowane regionalne centra automatycznie utworzą sieć VPN Mesh poprzez publiczne adresy IP. Połączenia z domeną globalną poprzez łącze między domenami wymagają tylko chińskie domeny z ograniczeniami internetowymi

Uwaga: Model QHora-301W będzie obsługiwać funkcję łącza międzydomenowego od Q3 2021 roku.


Szybsza łączność Wi-Fi 6 dzięki korzystaniu z szybkich kanałów 160 MHz

Urządzenie QHora-301W obsługuje dwupasmową sieć Wi-Fi 6 802.11ax (2,4 GHz i 5 GHz) oraz MU-MIMO, zapewniając szybkości do 3600 Mb/s i pozwalając na obsługę większej liczby jednoczesnych klientów sieci Wi-Fi. Model QHora-301W obsługuje także 2x2 kanały 160 MHz, oferując bezproblemowe i nieprzerwane, bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe Ultra HD. Dzięki ośmiu antenom i technologii OFDMA model QHora-301W zapewnia sygnały sieci Wi-Fi o dużym zasięgu. 


Sześć identyfikatorów SSID dla ustawień sieci VLAN oferuje płynne i bezpieczne połączenia

Urządzenie QHora-301W obsługuje korporacyjne punkty dostępu VAP (wirtualny punkt dostępu), pozwalając na uruchomienie do sześciu grup SSID (3 x 2,4 GHz i 3 x 5 GHz). Pracownicy IT mogą skonfigurować ustawienia VLAN dla każdego identyfikatora SSID, aby zapewnić grupom użytkowników/urządzeń stabilność połączenia, co jest niezbędne w sieciach o dużej gęstości i dużej liczbie jednoczesnych użytkowników.


Weryfikacja tożsamości QuWAN

Zaloguj się do aplikacji QuWAN Orchestrator, dodając swój identyfikator QNAP do organizacji SD-WAN w Centrum kont.


Weryfikacja tożsamości urządzenia lokalnego

Użyj konta lokalnego, aby zalogować się do urządzenia lokalnego.


Zarządzanie siecią QuWAN

Utwórz bezpieczne zdalne połączenie VPN z urządzeniami obsługującymi wiele lokalizacji za pośrednictwem IPSec VPN.


Zarządzanie siecią QHora

Obsługa zapory L3, NAT i przekazywania portów w celu poprawy bezpieczeństwa sieci LAN.


Autoryzacja dostępu do sieci bezprzewodowej

Obsługa protokołów WPA / WPA2 / WPA3, Wi-Fi Enhanced Open (OWE) w celu zapewnienia bezpiecznej transmisji bezprzewodowej.


Autoryzacja dostępu QVPN

Pracownicy zdalni mogą łatwo łączyć się z siecią SSL VPN za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego.


Zarządzanie aplikacjami urządzeń brzegowych

Dzięki technologii L7 Firewall i DPI (Deep Packet Inspection) użytkownicy mogą ustawić wiele segmentów dla różnych aplikacji z czarnej listy; Funkcja kontroli rodzicielskiej ogranicza czas korzystania z sieci i zapewnia wytyczne dotyczące przeglądania dla dzieci.


Możliwość odtwarzania globalnie dostępnych filmów bez ograniczeń

W łatwy sposób uzyskaj dostęp do globalnego Internetu dzięki usłudze QVPN Client QHora-301W! Poprzez ustawienie protokołu OpenVPN w QVPN Client w celu przekierowania sieci na ponadregionalny serwer VPN, urządzenie QHora-301W można połączyć z usługą Cloud VPN, taką jak ExpressVPN, CyberVPN lub NordVPN, umożliwiając łatwe oglądanie ograniczonych regionalnie strumieni wideo lub wiadomości*.

Uwaga: Usług QVPN Client, QVPN Server i QuWAN nie można włączać jednocześnie; Serwer QVPN i usługę QuWAN można włączyć jednocześnie bez konieczności korzystania z protokołu L2TP.


OS QuRouter: Przyjazne w obsłudze zarządzanie routerem

Urządzenie QHora-301W korzysta z OS QuRouter, dostarczając przyjazny w obsłudze, internetowy interfejs graficzny, przejrzysty pulpit nawigacyjny i wskaźniki portów, zapewniając pomoc w codziennych zadaniach w zakresie zarządzania siecią. Dzięki OS QuRouter użytkownicy mogą nie tylko efektywnie zarządzać wszystkimi urządzeniami podłączonymi przewodowo i bezprzewodowo w czasie rzeczywistym, ale także konfigurować zaporę sieciową, VPN, zabezpieczenia i zaawansowane funkcje QuWAN.


Montaż przy użyciu uchwytu VESA umożliwia elastyczne zastosowania

Kompaktowy i nowoczesny wygląd sprawia, że model QHora-301W wpasowuje się idealnie w środowisko nowoczesnych cyfrowych domów i biur. Dzięki montażu przy użyciu uchwytu VESA, model QHora-301W można zainstalować w dowolnym miejscu, zarówno na biurkach, jak i ścianach, sufitach i pod stołami, co zapewnia efektywne wykorzystanie przestrzeni.
QNAP
Cechy
Typ obudowy
Tower
Ilość zatok 3,5"
0
Procesor
ARM
Pamięć RAM
1 GB