QNAP ES1686dc-2123IT-64G

69 735,00 zł
Brutto
 Czas dostawy 7 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Procesor Intel® Xeon® D-2123IT 4-rdzeniowy (8-wątkowy) 2,2 GHz (z przyspieszeniem do 3,0 GHz), 64 GB pamięci DDR4 ECC (32 GB na kontroler)

QNAP ES1686dc

Serwer Enterprise ZFS NAS następnej generacji: wysoka wydajność i wysoka dostępność — praktycznie bez przestojów

QNAP TS-677-1600-8G

Serwer ES1686dc Enterprise ZFS NAS zapewnia wysoką dostępność klasy korporacyjnej dzięki zastosowaniu procesorów Intel® Xeon® D, dwóch aktywnych kontrolerów, do 512 GB pamięci DDR4 z ECC, interfejsu SAS 12Gb/s i systemu plików ZFS z obsługą zarządzania woluminami logicznymi. Model ES1686dc pracuje w najnowszym systemie operacyjnym QES 2.1.0, który obsługuje niemal nieograniczoną liczbę migawek, synchronizację SnapSync, deduplikację danych na poziomie bloków i bieżącą kompresję danych. Serwer ES1686dc wspomaga przedsiębiorstwa w dotrzymywaniu wymaganych poziomów usług pod względem wydajności i dostępności. Sprawdza się on idealnie w różnorodnych zastosowaniach, w tym jako serwer plików o znaczeniu krytycznym dla działalności firmy, serwer wirtualizacji, serwer pulpitów wirtualnych, średniej wielkości centrum danych, serwer strumieniowego przesyłania wideo, platforma przechowywania nagrań monitoringu lub wydajne rozwiązanie tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych.Intel® Xeon® D

Zastosowanie dwóch kontrolerów w układzie aktywny-aktywny z procesorami Intel® Xeon® D pozwala utrzymywać wysoką dostępność dzięki nadmiarowości i minimalizacji przestojów.

DRAM

Przyspieszenie odczytu danych z wykorzystaniem pamięci flash w połączeniu z ochroną danych poprzez chroniony zasilaniem akumulatorowym zapis z pamięci DRAM do pamięci podręcznej przekłada się na najwyższą w branży wydajność dostępu swobodnego.

SSD M.2.

Możliwość stosowania pamięci podręcznej SSD dzięki dwóm gniazdom na dyski SSD M.2.

10GbE SFP+

Cztery porty 10GbE SFP+ przyspieszają pracę w środowiskach wirtualizacji, udostępnianie dużych plików i intensywne transfery danych.

SnapSync

Połączenie praktycznie nieograniczonej liczby migawek z funkcją SnapSync do tworzenia zdalnych kopii zapasowych migawek ułatwia przedsiębiorstwom przywracanie kluczowych usług w jak najkrótszym czasie.

wirtualizacja

Obsługa wirtualizacji pamięci masowej w środowiskach VMware® vSphere® 6.5, Windows Server® 2016 i Citrix® XenServer® 7.0. Kompatybilność ze środowiskami chmurowymi OpenStack®.Wysoka dostępność w konfiguracji aktywny-aktywny i optymalna wydajność pamięci masowej

W systemie pamięci masowej o architekturze aktywny-aktywny oba kontrolery mogą wbyś wykorzystywane do świadczenia usług serwera, w odróżnieniu od systemów o architekturze aktywny-zapasowy z pojedynczym kontrolerem. W architekturze aktywny-aktywny nie występuje problem bezczynności zasobów obliczeniowych. Dla pełnego wykorzystania atutów zastosowanej w modelu ES1686dc architektury kontrolerów aktywny-aktywny zaleca się tworzenie wielu pul magazynu i przypisywanie ich obu kontrolerom. Umożliwi to równoległą pracę obu kontrolerów, zwiększając skuteczność równoważenia obciążenia.System z pojedynczymi kontrolerami

System z pojedynczymi kontrolerami w konfiguracji aktywny-zapasowy

Używanie dwóch systemów w konfiguracji wysokiej dostępności nie tylko wymaga podwójnych wydatków, ale również powoduje nierównomierne rozłożenie obciążenia, gdyż przetwarzanie danych odbywa się tylko na systemie aktywnym. Przerwa w zasilaniu grozi utratą danych, a skuteczność architektury wysokiej dostępności jest uzależniona od sprawności sieci.

System z dwoma kontrolerami

System z dwoma kontrolerami w konfiguracji aktywny-aktywny

Oba kontrolery serwera ES1686dc mogą obsługiwać ruch sieciowy i korzystają z dwuścieżkowego interfejsu SAS, a funkcja Copy-To-Flash chroni przed utratą danych w razie awarii zasilania. Pozwala to nie tylko bardziej efektywnie używać zasobów obliczeniowych, ale również zapewnić wysoką dostępność i wydajność usług pamięci masowej korzystających między innymi z protokołów SMB, NFS i iSCSI.Podwójny kontroler z procesorami Intel® Xeon® D zapewnia wysoką dostępność i odporność na awarie

Wyposażony w dwa procesory Intel® Xeon® D model ES1686dc mieści dwa kontrolery w architekturze aktywny-aktywny, co zwiększa sprawność przełączania awaryjnego — w razie awarii jednego kontrolera drugi może szybko przejąć jego zadania. Serwer zawiera również nadmiarowe zasilacze i wentylatory z możliwością wymiany podczas pracy, aby dodatkowo zwiększać dostępność i minimalizować przestoje w przedsiębiorstwach. Serwer ES1686dc łączy się z modułem rozszerzającym JBOD (EJ1600 v2) przez dwie niezależne ścieżki mini-SAS, co umożliwia nieprzerwane działanie nawet w przypadku odłączenia kabla JBOD. Zaprojektowany z myślą o nadmiarowości model ES1686dc stanowi wzór niezawodnej pamięci masowej dla przedsiębiorstw, zapewniającej maksymalną produktywność i nieprzerwaną obsługę zadań o znaczeniu krytycznym.

QNAPWielopoziomowa pamięć podręczna odczytu i zapisu

Serwer ES1686dc obsługuje równolegle główną pamięć podręczną odczytu (L1 ARC), pomocniczą pamięć podręczną SSD odczytu (L2 ARC) oraz pamięć podręczną zapisu (ZFS Intent Log), co pozwala sprostać wymaganiom wydajnościowym różnorodnych aplikacji korporacyjnych.

Do 512 GB pamięci operacyjnej

Każdy kontroler ma osiem gniazd RDIMM, co umożliwia zainstalowanie maksymalnie 512 GB pamięci operacyjnej. Uwaga: 8 GB pamięci operacyjnej jest rezerwowane dla potrzeb pamięci podręcznej odczytu.

Pamięć podręczna SSD M.2

Dwa gniazda M.2 umożliwiają instalację dysków PCIe Gen3 x4 lub SATA 6 Gb/s, co pozwala dodać pamięć podręczną SSD w celu zwiększenia wydajności operacji wejścia-wyjścia. Uwaga: Dyski SSD M.2 są sprzedawane osobno.

Pamięć podręczna NVRAM zmniejsza ryzyko utraty danych z pamięci podręcznej zapisu

W razie nieoczekiwanej awarii zasilania funkcja Copy To Flash (C2F) pozwala zapisać dane z chronionej zasilaniem akumulatorowym pamięci podręcznej DRAM na dysk SSD M.2, aby zapobiec ich utracie. Uwaga: Dla zapewnienia bezpieczeństwa danych w pamięci podręcznej zapisu zaleca się coroczną wymianę akumulatora podtrzymującego. Moduł BBU objęty jest roczną gwarancją producenta.Możliwość zainstalowania szybkich kart sieciowych PCIe 40GbE

Model ES1686dc wyposażono w dwa gniazda PCIe Gen3 x8 podłączone do procesora, umożliwiające instalację szybkich kart sieciowych 10GbE/40GbE w celu zwiększenia wydajności wirtualizacji, strumieniowych transmisji multimedialnych i innych aplikacji wymagających dużej przepustowości. Zainstalowanie kart sieciowych Mellanox® Smart NIC pozwala zwiększyć wydajność wirtualizacji w środowiskach VMware® poprzez dodanie obsługi protokołu iSER. Można również zainstalować kartę rozszerzeń QM2 (QM2-4P-384), aby dodać cztery kolejne gniazda dysków SSD M.2 2280 PCIe NVMe pozwalające zwiększyć wydajność odczytu z wykorzystaniem pamięci podręcznej SSD. Z kolei zainstalowanie karty rozszerzeń SAS (SAS-12G2E) umożliwia podłączenie maksymalnie siedmiu 16-wnękowych modułów rozszerzających EJ1600 v2, a tym samym płynną rozbudowę pojemności pamięci masowej nawet do ponad 1 PB przy utrzymaniu wyjątkowej wydajności sięgającej 48 Gb/s na każde połączenie hosta.Serwer NAS z dwoma kontrolerami: wysoka dostępność i maksymalna niezawodność

W przypadku aplikacji o krytycznym znaczeniu dla działalności przedsiębiorstwa niezawodność jest kwestią priorytetową. W modelu ES1686dc zastosowano podwójny kontroler w konfiguracji aktywny-aktywny, tworząc niezawodną podstawę systemu pamięci masowej dla firm.Większa elastyczność z adapterem 6 Gb/s SAS na SATA

Choć dyski SSD SATA 6 Gb/s stanowią ekonomiczny sposób na zwiększanie wydajności systemów, mają one tylko jeden port, przez co nie można ich używać w środowiskach z podwójnym kontrolerem. Zaprojektowany specjalnie do serwera NAS QNAP Enterprise ZFS adapter QDA-SA umożliwia zainstalowanie dysku SATA 6 Gb/s we wnęce dysku SAS 3,5 cala, co pozwala zwiększać pojemność z wykorzystaniem ekonomicznych dysków SATA. Zainstalowanie dysku SATA z adapterem QDA-SA w serwerze ES1686dc z podwójnym kontrolerem pozwala korzystać ze wszystkich zalet dwuportowych dysków SAS w środowiskach pamięci masowej o wysokiej dostępności.

es1686dcQES 2.1.0: system plików ZFS i optymalna wydajność konfiguracji all-flash

Serwer ES1686dc pracuje w systemie operacyjnym QES (QNAP Enterprise Storage) 2.1.0, który oparto na prostym i wydajnym jądrze FreeBSD w połączeniu z systemem plików ZFS, uznanym na podstawie wieloletnich doświadczeń za najlepsze rozwiązanie do środowisk klasy korporacyjnej. System QES 2.1.0 zapewnia niezawodną ochronę danych, sprawne odtwarzanie i inne funkcje klasy korporacyjnej, a dzięki optymalizacji pracy konfiguracji all-flash pozwala uzyskiwać najwyższą wydajność macierzy dysków flash dla maksymalnej sprawności krytycznych usług i płynności działania środowisk VDI. Dostępne w systemie QES 2.1.0 funkcje jakości usług (QoS) pomagają w utrzymywaniu przewidywalnej wydajności pamięci masowej w środowiskach obsługujących wiele aplikacji. W systemie QES zastosowano interfejs użytkownika sprawdzony w intuicyjnym systemie operacyjnym QTS, dzięki czemu użytkownicy biznesowi mogą go szybko opanować i wdrażać w swoich środowiskach informatycznych.

QES210Pełne wykorzystanie potencjału dysków SSD: opłacalność, elastyczność i maksymalna wydajność

W systemie QES 2.1.0 zastosowano opracowany specjalnie przez firmę QNAP algorytm łączenia zapisu, który pozwala dodatkowo zoptymalizować wydajność środowisk all-flash w systemie plików ZFS dla potrzeb zarządzania danymi i obsługi krytycznych usług w środowiskach korporacyjnych.

Uwaga: Algorytm łączenia zapisu zastosowany w systemie QES 2.1.0 nie obsługuje obecnie serwerów NAS z dwoma kontrolerami. Obsługa takich serwerów zostanie wprowadzona w przyszłych wersjach systemu QES.Algorytm łączenia zapisu

Przekształca wszystkie operacje zapisu swobodnego w operacje zapisu sekwencyjnego, zmniejszając obciążenie we/wy. Pozwala to nie tylko wymiernie zwiększyć wydajność zapisu swobodnego w środowiskach all-flash, ale również wydłużać czas eksploatacji dysków SSD.

Programowe definiowanie zapasu alokacji

Użytkownicy mogą skonfigurować dodatkowy zapas alokacji dla dysków SSD (od 1% do 60%) i pul magazynu (od 1% do 40%), aby uzyskać przyrost wydajności przekraczający 100%.Deduplikacja i kompresja w celu maksymalizacji wydajności pamięci masowej w infrastrukturach VD

W środowiskach VDI, gdzie obrazy systemów operacyjnych i aplikacji używane przez pulpity wirtualne nierzadko zawierają nawet 90% zduplikowanych danych, serwer ES1686dc z system operacyjnym QES stanowi dla przedsiębiorstw najbardziej opłacalną platformę obsługi zdalnych pulpitów wirtualnych i hurtowni danych o znaczeniu krytycznym.Deduplikacja danych inline

Zastosowanie blokowej deduplikacji danych pozwala zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni i znacznie ograniczyć wymagania względem pojemności pamięci masowej.

Kompresja inline

Zastosowanie kompresji zmniejsza rozmiar danych i natężenie operacji we/wy, a tym samym zwiększa wydajność. W środowiskach VDI deduplikacja pulpitów wirtualnych bardzo usprawnia ich buforowanie w celu zapewnienia optymalnej wydajności udostępniania.

Bieżące kompaktowanie

Kompaktowanie pozwala bardziej efektywnie korzystać z pamięci masowej SSD w przypadku generowania powtarzalnych danych lub dużych ilości małych plików, takich jak dzienniki transakcji w bankowości lub handlu elektronicznym. Zwiększa to opłacalność systemów pamięci masowej w środowiskach all-flash.

Uwaga: Funkcja kompaktowania danych w systemie QES 2.1.0 nie obsługuje obecnie serwerów NAS z dwoma kontrolerami. Obsługa takich serwerów zostanie wprowadzona w przyszłych wersjach systemu QES.Integralność danych i niezawodność dzięki samonaprawie

Serwer ES1686dc z systemem operacyjnym QES zaprojektowano z myślą o zapewnieniu integralności danych. Zastosowane algorytmy całościowych sum kontrolnych pozwalają wykrywać i korygować ukryte uszkodzenia danych powodowane przez usterki sprzętu, błędy w oprogramowaniu układowym lub błędy metadanych, a tym samym utrzymywać bezpieczeństwo i niezawodność pamięci masowej. W razie wykrycia naruszenia integralności system QES automatycznie naprawia błędy na podstawie danych z kopii lustrzanej i dopiero wtedy przekazuje dane aplikacjom.

silent

Sprawna obsługa zdalnych kopii zapasowych dzięki niemal nieograniczonej liczbie migawek i synchronizacji SnapSync

Serwer ES1686dc obsługuje maksymalnie 65 535 migawek jednostek LUN iSCSI i folderów udostępnionych — gdyby przez całą dobę tworzyć co godzinę jedną migawkę, można by przechowywać migawki nawet z siedmiu lat bez konieczności ich usuwania. Funkcja SnapSync z synchronizacją na poziomie bloków bardzo ułatwia replikację migawek na serwery zdalne. W razie awarii ośrodka podstawowego mechanizm SnapSync pozwala możliwie najszybciej przywrócić sprawność usług niezbędnych dla działalności przedsiębiorstwa.

Ciągłość

Ciągłość biznesowa

Dzięki wykorzystaniu metody kopiowania przy zapisie tworzenie migawek w systemie QES jest niemal natychmiastowe i nie wpływa na wydajność trwających operacji zapisu danych. Funkcja SnapSync obsługuje przyrostowe kopie zapasowe, deduplikację w czasie rzeczywistym i kompresję. Aby zminimalizować ilość synchronizowanych danych i obciążenie sieci, źródłowy system ES1686dc wykonuje deduplikację jeszcze przed skompresowaniem metadanych.

VMware SRM

Funkcja SnapSync obsługuje oprogramowanie VMware Site Recovery Manager (SRM) — rozwiązanie klasy korporacyjnej do aplikacji wirtualnych umożliwiające zdalne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych po awarii. Zastosowanie adaptera replikacji pamięci masowej (SRA) dla usługi SRM pozwala przenieść na serwer QNAP NAS obciążenia związane z operacjami na serwerze ESXi®, aby przyspieszyć i uprościć proces tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych maszyn wirtualnych.

VMware

Tworzenie kopii zapasowych aplikacji obsługujących sprzętowy provider VSS w środowiskach VMware i Windows w aplikacji QNAP Snapshot Agent

QNAP Netbak Replicator to łatwe w obsłudze i zgodne z VSS oprogramowanie do kopii zapasowych, które pomaga firmom w tworzeniu pełnych kopii zapasowych w środowiskach centrów danych i wirtualizacji bez dodatkowego oprogramowania. Do zbudowania środowiska operacyjnego dla aplikacji QNAP Snapshot Agent i sprzętowego providera VSS wystarczy zainstalować na jednym serwerze wszystkie niezbędne aplikacje, w tym usługę VSS, obiekt żądający, dostawcę i aplikację QNAP Snapshot Agent, a uruchomienie takiego środowiska wymaga tylko jednego systemu ES1686dc i jednego serwera.

Snapshot

Ciągłość

Zgodność ze środowiskami wirtualizacji VMware, Microsoft i Citrix oraz obsługa protokołu iSER

Model ES1686dc obsługuje środowiska VMware® vSphere® 6.5, Windows Server® 2016 i Citrix XenServer® 7.0 dla maksymalnej elastyczności wdrażania i zarządzania w środowiskach wirtualizacji. Obsługa technologii VMware® VAAI i Microsoft® ODX pozwala zwiększać wydajność poprzez odciążanie odpowiednio serwera ESXi® lub funkcji Hyper-V®. Dla sprawniejszego działania i zarządzania w środowiskach wirtualizacji system obsługuje również wtyczkę QNAP vSphere Client, wtyczkę WWW i dostawcę QNAP SMI-S. W przypadku uruchomienia serwera VMware® ESXi na systemie ES1686dc z zainstalowanymi kartami sieciowymi Mellanox® Smart NIC z obsługą protokołu iSER można zwiększyć wydajność wirtualizacji VMware® dzięki odciążaniu procesora z wykorzystaniem protokołu iSER.

System QES jest gotów na architekturę OpenStack, co pozwala uruchamiać korporacyjne usługi chmurowe od razu po instalacji

System QES obsługuje usługi udostępniania plików OpenStack® Cinder i Manila. Dzięki zastosowaniu sterownika QNAP do usługi Cinder serwer ES1686dc może udostępniać maszynom wirtualnym blokową pamięć masową. Umożliwia to szybsze wdrażanie maszyn wirtualnych i usprawnia dostęp do ich obrazów za pośrednictwem interfejsu iSCSI, a także ułatwia integrację z komercyjnymi platformami przestrzeni w chmurze. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą stworzyć elastyczne, ekonomiczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie pamięci masowej.

QES

Standardowa gwarancja 5-letnia

Model ES1686dc jest standardowo objęty bezpłatną gwarancją 5-letnią. Tak atrakcyjne warunki gwarancji świadczą najlepiej o zaangażowaniu firmy QNAP w tworzenie klientom warunków do niezakłóconej pracy poprzez utrzymywanie nieprzerwanej dostępności usług.

warranty

QNAP
Cechy
Typ obudowy
Rack
Ilość zatok 3,5"
16
Procesor
INTEL
Pamięć RAM
64 GB