SLIDEKAMERA ATLAS MODULAR

SLIDEKAMERA ATLAS MODULAR

SLIDEKAMERA ATLAS MODULAR

19 206,00 zł
Brutto
 Czas dostawy 7 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Dzięki współpracy z filmowcami, stworzyliśmy slider specjalnie pod ich potrzeby. Slider, który ma unieść ciężkie filmowe kamery jak CANON C500, SONY F55, ARRI ALEXA. Wymogiem przy projektowaniu była modułowość systemu, łatwość montażu i demontażu przez jedną osobę, oraz lekkość konstrukcji.

ATLASTM MODULAR umożliwia w łatwy sposób zamontować kolejne sekcje aby stworzyć 4m, 8m lub dłuższy slider w zależności od potrzeby. Całość jest tak skonstruowana aby montaż i demontaż odbywał się bez użycia narzędzi.

Nawet przy dużej wadze zestawu (kamery wraz z oprzyrządowaniem), nie występuje ugięcie slidera. Każda z sekcji posiada cztery regulowane stopy, które dopasowują się do podłoża. W szybki sposób możemy wypoziomować zestaw stojący na podłożu.

UNIWERSALNOŚĆ

ATLASTM MODULAR jest bardzo uniwersalny.

W przypadku małych pomieszczeń, lub gdy potrzebujemy zrobić krótki przejazd kamerą możemy zastosować tylko jeden standardowy odcinek 0,8m lub 1,2m zamocowany tylko na jednym statywie.

W zależności od wagi zestawu możemy wspomóc się dodatkowym wspornikiem DUAL.

KONSTRUKCJA

Trzy rurowa konstrukcja (kratownica) gwarantuje sztywność i wytrzymałość zestawu we wszystkich kierunkach, dzięki czemu możemy zamocować standardową długość slidera 2m składającą się z dwóch odcinków 0,8m i 1,2m.

IDEALNA BAZA DO BUDOWY SYSTEMÓW STUDYJNYCH LUB SCENICZNYCH

Z powodzeniem nawet długi slider możemy zamontować do góry nogami podwieszony do aluminiowej konstrukcji, czy sufitu za pomocą silnych zacisków filmowych. Zacisk wkręcamy do slidera za pomocą dużej śruby 3/8", natomiast druga część zacisku jest zaciśnięta np: na aluminiowej rurze.

Zastosowanie głowicy BULLTM HEAD jest wszechstronne, można ją zamontować w dowolny sposób - obojętne, czy pracuje pionowo, poziomo, lub do góry nogami. Dzięki temu za pomocą głowicy BULLTM HEAD możesz umieścić kamerę tuż nad ziemią, lub pod samym sufitem.BULLTM HEAD w połączeniu z modułowym sliderem ATLASTM MODULAR stanowi idealną bazę do budowy systemów studyjnych lub scenicznych.

OGRANICZNIKI RUCHU

Dodatkowo, na końcowych ogranicznikach ruchu slidera zamontowano magnetyczne zderzaki, które spełniają rolę hamulca, gdy wózek wraz z kamerą będzie zbliżał się do końca slidera. Jest to bardzo praktyczna rzecz, ponieważ użytkownik podczas wykonywania zdjęć video jest skupiony na tym aby wykonać jak najlepsze ujęcie, natomiast zupełnie nie zastanawia się czy wózek ze sliderem zbliża się do końca zakresu ruchu slidera. W przypadku braku magnesów wózek uderzyłby oogranicznik ruchu, natomiast magnesy zamocowane na końcach delikatnie go wyhamowują przypominając operatorowi o zbliżaniu się wózka do końca slidera

WÓZEK ATLAS MODULAR

Wózek wyposażony został w 12 rolek ze specjalnie dobranej twardości gumy. Dzięki odpowiedniemu położeniu rolek, możliwia jest jazda sliderem w pozycji poziomej, odwróconej, w ponie oraz pod kątami. Wózek został wyposażony w szereg akcesoriów ułatwiających pracę. Posiada hamulec postojowy, hamulec oporowy Damping, aluminiowe gniazdo czaszy 75/100mm, wsporniki dystansowe pozwalające na podniesienie czaszy, tarczę montażową płaską 3/8", uchwyty magnetycznie do montażu opcjonalnych akcesoriów, zderzaki magneteczne, pokrętła zaciskowe 3/8" i M10 do mocowania półkul różnego typu.

NAPĘD ATLAS MODULAR

Napęd posiada złącza sterujące wyjściowe i wejściowe co zapewnia możliwość stworzenia systemu Motion Control 3 axis wraz z głowicą sterowaną BULLTM HEAD. Podstawowym atutem napędu jest jego cicha praca oraz bardzo wysoka precyzja strerowania (powtarzalność ruchu). Przygotowany do sterowania bezprzewodowego z użyciem modułu Wi-Fi oraz użyciem modelarskcih kontrolerów RC. Napęd jest przewidziany do pracy w poziomie. Maksymalna prędkośc 0,4m/sec.

Zespół napędowy wyposażony jest w gniazda:

  • RJ 45 x 2szt do komunikacji pomiędzy sterownikiem a silnikiem oraz podłączenia modułu Wi-Fi lub połączenia z innymi napędami jak głowica sterowana BULL HEAD
  • złącze zasilające DC - 2szt do podłączenia źródeł zasilania
  • jack 2,5mm Trigger do podłączenia przewodu do wyzwalania migawki w aparacie fotograficznym lub kamerze
 

 

slidekamera