Sony FE C 16–35 mm T3.1 (SELC1635G)

31 499,00 zł
Brutto
 Czas dostawy 7 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Kinowy obraz z pięknym efektem bokeh

Utrwalaj piękne, kinowe obrazy wyróżniające się wyjątkową rozdzielczością całego kadru — charakterystyczną dla całej serii Sony G. Duży, stały otwór przysłony T3.1 (F2.8) w całym zakresie ogniskowych pozwala uzyskać głębię i urzekający efekt bokeh.


Precyzja przy ręcznym wybieraniu ustawień

Obiektyw umożliwia płynną, stabilną regulację ostrości, zoomu i przysłony. Parafokalna konstrukcja optyczna i precyzyjne pierścienie regulacyjne zapewniają uniwersalność i powtarzalność przy filmowaniu urządzeniami z dużym przetwornikiem obrazu, takimi jak kamery VENICE i PXW-FX9 czy aparaty bezlusterkowe α.


Elastyczne możliwości obsługi

Demontowalny napęd zoomu pozwala korzystać z najnowszych narzędzi filmowych, dostępnych wyłącznie w systemie Sony E-mount. Wykorzystaj szybki i dokładny system AF do spontanicznych zdjęć. Obsługuj zaawansowany napęd zoomu, przenoszenie ostrości i przysłonę za pomocą kamery, pilota, a nawet smartfona — rozwijając swoją kreatywność i usprawniając pracę.


Rozdzielczość i bokeh na znacznie wyższym poziomie

Obiektyw ten wyposażono w dwie soczewki XA (extreme aspherical) firmy Sony, których powierzchnia wykończona jest z dokładnością do 0,01 mikrona. Zniekształcenia występujące zwykle podczas korzystania ze zmiennoogniskowych obiektywów szerokokątnych są starannie kontrolowane, podobnie jak astygmatyzm i dystorsja. Soczewki XA (extreme aspherical) skutecznie osłabiają nieciekawie wyglądający, „warstwowy” efekt bokeh. W rezultacie nieostre części obrazu są gładko, pięknie rozmyte.


Piękniejszy efekt dzięki 11 listkom przysłony

Oryginalna 11-listkowa przysłona kołowa Sony pozwala uzyskać efekt bokeh wyjątkowej jakości. Dzięki zmianom w konstrukcji i używanych materiałach przysłona zachowuje kształt koła, a rygorystyczne standardy zapewniają atrakcyjny efekt bokeh bez żadnych kompromisów.


Czystość i kontrast w dowolnym świetle

Firmowa powłoka Sony Nano AR zapewnia niezmiennie wysoki kontrast i wyrazistość. Eliminuje niepożądane odbicia, które przy fotografowaniu pod światło oraz w innych trudnych warunkach mogą powodować powstawanie poświaty i tzw. duszków. Zredukowanie poświaty w szerokim zakresie kątów padania światła zapewnia większą elastyczność kadrowania i kompozycji, szczególnie przy szerokokątnych ogniskowych. (1. Powłoka Nano AR / 2. Szkło / 3. Światło przechodzące)


Dodatkowe możliwości dla twórców treści

Obiektyw SELC1635G ma średnicę 114 mm i jest wyposażony w koło zębate z podziałką 0,8 mm, będącą standardem w branży. Zapewnia to jego zgodność z szerokim wachlarzem akcesoriów: kompendiami, systemami follow focus itp. Użytkownik może wybrać odwrotne działanie pierścienia zoomu, dostosowując je do pewnych systemów obiektywów fotograficznych.


Dokładność ręcznej regulacji ostrości

System Linear Response MF umożliwia autorom zdjęć i operatorom szybkie, dokładne i intuicyjne ręczne ustawianie ostrości. Precyzję regulacji zwiększa duży, wynoszący 140 stopni zakres kąta obrotu pierścienia na obiektywie. Przywracanie poprzednich ustawień ostrości przy kręceniu wielu ujęć ułatwiają znaczniki skali odległości.


Demontowalny napęd zoomu

Dostarczany z obiektywem zespół serwomechanizmu napędowego umożliwia płynne zmienianie ogniskowej przy użyciu przycisków. Rozwiązanie to przydaje się do powolnego zmieniania ujęć w serialach z niespieszną akcją i filmach promocyjnych. Przełączanie trybu elektrycznego i ręcznego umożliwia przycisk na obiektywie. Kiedy włączona jest elektryczna regulacja, zoom można regulować przyciskami na uchwycie kamery lub uchwycie typu grip. Istnieje też możliwość odłączenia napędu.


Szybki i precyzyjny system AF

W napędzie mechanizmu ostrości z szybującymi soczewkami użyto dwóch silników piezoelektrycznych DD-SSM (Direct Drive SuperSonic Motor). Ta firmowa konstrukcja Sony przemieszcza dwie niezależne grupy soczewek ostrości, zapewniając szybkie, dokładne i ciche działanie. Idealnie sprawdza się przy automatycznym ustawianiu ostrości w czasie filmowania i fotografowania.


Szybkie i dokładne systemy AF/AE

Obiektyw SELC1635G jest całkowicie zgodny z ulepszonym, hybrydowym systemem automatycznej regulacji ostrości (AF) z wykrywaniem kontrastu/fazy oraz automatyką ekspozycji w pełnoklatkowej kamerze FX9. To przełomowe rozwiązanie pozwala skoncentrować się na kompozycji ujęcia, ponieważ kamera i obiektyw będą ściśle współpracować w celu utrzymywania ostrości na obiektach przy małej głębi ostrości.


Duża niezawodność w trudnych warunkach

Konstrukcja obiektywu jest odporna na kurz i wilgoć, zapewniając dodatkową ochronę i niezawodną pracę w trudnych warunkach. Większa pewność podczas fotografowania przy wietrze lub przy lekkim deszczu.


Specyfikacja:

 • Mocowanie Mocowanie Sony E
 • Format Pełna klatka 35 mm
 • Ogniskowa (mm) 16–35
 • Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm (APS-C) 24–52,5
 • Grupy/elementy obiektywu 13 – 16
 • Kąt widzenia (35 mm) 107゚–63゚
 • Kąt widzenia (APS-C) 83°–44°
 • Maksymalna przysłona (F) T3.1 (F2.8)
 • Minimalna przysłona (F) T25 (F22)
 • Listki przysłony 11
 • Przysłona kołowa Tak
 • Minimalna odległość od obiektu 0,28 m
 • Maksymalne powiększenie (krotność) 0,19
 • Średnica filtra (mm) –
 • Stabilizacja obrazu (SteadyShot) – (zintegrowana z obudową)
 • System zoomu Ręczne i zasilane
 • Zgodność telekonwertera (×1,4) –
 • Zgodność telekonwertera (×2,0) –
 • Typ osłony Prostokątna, niewymienna

Sony