Sony ZV-E10| ZESTAWY DLA VLOGERA

• Kup Sony ZV-1, ZV-E10 lub A7C z obiektywami i akcesoriami do 1830zł TANIEJ. Promocja trwa do 31.01.2021. Szczegóły promocji.

3 445,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

vlogumejmy-min.jpg


Zdecyduj, jak chcesz pokazać świat, i dobierz odpowiedni obiektyw

Poznaj bogatą ofertę Sony, wybierz z niej odpowiedni obiektyw z mocowaniem typu E i nadaj swojemu wideoblogowi nową jakość, którą zapewnią znakomite i niepowtarzalne ujęcia. Użyj obiektywu szerokokątnego, by zmieścić w tle rozległą scenerię, lub wybierz obiektyw o stałej ogniskowej, którym uchwycisz ostry główny motyw na miękko rozmytym tle. Pokaż obiekt z minimalnej odległości za pomocą makroobiektywu lub przybliż odległą scenę teleobiektywem.

sony

Profesjonalna jakość obrazu z dużej matrycy

Imponujący obraz to wynik zastosowania w aparacie ZV-E10 dużego przetwornika APS-C. Jest on ponad 10 razy większy niż matryce aparatów w smartfonach, dzięki czemu pozwala utrwalać profesjonalnie wyglądające obrazy o wysokiej rozdzielczości i z finezyjnymi detalami. [1] APS-C [2] 1 cal [3] 1/2,3 – 1/3,4 cala

sony

Wysoka jakość obrazu i niski poziom szumów dzięki efektywnemu przechwytywaniu światła

Duży przetwornik obrazu w aparacie ZV-E10 zwiększa efektywność przechwytywania światła, dzięki czemu nagrane filmy 4K mają wysoką jakość obrazu i mniej zakłóceń, nawet jeśli obraz jest utrwalany w skąpym oświetleniu.

sony

Błyskawiczny dostęp do przycisków funkcji

Nagrywanie materiału do wideobloga to najmniej odpowiedni moment na poszukiwanie odpowiedniego przycisku. W przypadku aparatu ZV-E10 przycisk MOVIE jest umieszczony u góry, a przez to łatwiej dostępny. Na aparacie znajduje się też wygodna dźwignia zoomu i przycisk Still/Movie/S&Q do szybkiego wybierania trybu pracy: fotografowania, standardowego filmowania lub filmowania w zwolnionym i przyspieszonym tempie.

sony

Łatwe nagrywanie autoportretów i ujęć do wideobloga

Aparat ZV-E10 waży tylko 364 gramy, więc zawsze możesz mieć go przy sobie. Otwierany na bok ekran LCD ułatwia robienie autoportretów i kontrolę kompozycji ujęcia, a ergonomiczny uchwyt umożliwia bezpieczne, stabilne trzymanie.

sony

Bardziej szczegółowe filmy 4K dzięki oversamplingowi

Podczas wewnętrznego zapisu filmów 4K odczytywane są wszystkie piksele matrycy. Dzięki temu rejestrowany obraz zawiera około 2,4 razy więcej danych niż obraz 4K (przybliżona rozdzielczość to 6K). Taki sposób rejestracji, nazywany oversamplingiem, zapewnia więcej informacji wizualnych, a w rezultacie zwracającą uwagę szczegółowość obrazu. (A) 2,4 razy więcej informacji

sony

Śledzenie w czasie rzeczywistym — nie zajmuj się już ustawianiem ostrości

Aparat ZV-E10 ma intuicyjną w użyciu, opartą na sztucznej inteligencji funkcję śledzenia w czasie rzeczywistym. Wystarczy wskazać żądany obiekt przez dotknięcie go na monitorze, a urządzenie zacznie stabilnie utrzymywać na nim ostrość.

sony

Ochrona przed nieudanymi nagraniami

Użytkownik aparatu ZV-E10 może błyskawicznie sprawdzić, czy trwa nagrywanie. Gdy jest ono włączone, z przodu aparatu pali się czerwona lampka, a ekran LCD otoczony jest grubą, czerwoną ramką.

sony

Szybki i precyzyjny system AF

Aparat ZV-E10 jest wyposażony w system Fast Hybrid AF, utrzymujący ostrość nawet na szybko poruszających się obiektach. 425 pól AF z wykrywaniem fazy gęsto pokrywających rozległy obszar — około 84% kadru — pomaga precyzyjnie uchwycić obiekty, które mogłyby sprawić problem innym systemom.

sony

Łatwe sterowanie rozmyciem tła

Aby włączyć lub wyłączyć rozmycie tła (bokeh), nie musisz wykonywać złożonych ręcznych regulacji — po prostu naciskasz przycisk. Funkcja ta pozwala wybrać miękkie rozmycie tła lub jego ostrość, eliminując skomplikowane ustawienia.

sony

Ustawianie ostrości zostaw aparatowi

Aparat ZV-E10 pozwala skupić się na twórczych aspektach wideobloga. Funkcja Eye AF wykorzystuje zaawansowane algorytmy wykrywania, by szybko rozpoznawać oczy osób i dokładnie utrzymywać na nich ostrość.

sony

Dokładne przejścia ostrości poprawiające jakość recenzji produktów

Aparat ZV-E10 ma ustawienie „Prezentacja produktu”, bardzo użyteczne podczas nagrywania filmowej recenzji produktu. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, a aparat będzie automatycznie przenosił ostrość na produkt umieszczony przed obiektywem. Gdy usuniesz produkt z kadru, ostrość zostanie z powrotem ustawiona na Twoją twarz. Funkcja ta działa nawet przy włączonej stabilizacji obrazu „Active”.

sony

Gładki, miękki wygląd skóry

Aparat ZV-E10 pozwala użyć efektu gładkiej skóry. Jego działanie polega na wygładzaniu skóry z zachowaniem ostrości obrazu w okolicy oczu i ust. Do wyboru są cztery ustawienia tego efektu, od „wyłączony” po „wysoki”.

sony

Naturalnie wyglądające odcienie skóry

Dzięki automatycznej optymalizacji kolorystyki skóry aparat ZV-E10 nadaje jej zdrowy i naturalny wygląd. Nie jest do tego potrzebna jakakolwiek dodatkowa edycja.

sony

Dobre naświetlenie w każdych warunkach

Aparat ZV-E10 gwarantuje prawidłowe naświetlenie filmowanej osoby nawet w przypadku nagłych zmian oświetlenia. Wykrywanie twarzy pozwala automatycznie kompensować skoki jasności zarówno w pełnym słońcu i ujęciach pod światło, jak i w głębokim cieniu i słabo oświetlonym wnętrzu.

sony

Płynny, stabilny obraz nawet podczas chodzenia

Aparat ZV-E10 nagra płynny i stabilny obraz nawet w przypadku filmowania w ruchu. Elektroniczna stabilizacja obrazu Active Mode do minimum ogranicza skoki i zamazywanie się filmu kręconego z ręki. Można jej używać także przy włączonym ustawieniu „Prezentacja produktu”.

sony

Łatwe spowalnianie i przyspieszanie nagrywanego obrazu

Dostępne w aparacie tryby zwolnionego i przyspieszonego tempa pozwalają nagrywać filmy przeznaczone do odtwarzania od 5× wolniej do 60× szybciej niż w rzeczywistości. Nagrywany obraz ma pełną jakość Full HD i przepływność do 50 Mb/s. Cały proces odbywa się w aparacie, bez żadnej dalszej edycji na komputerze. Możesz też dokonywać nagrań Full HD szybkością 120 kl./s, by w postprodukcji zmienić je w sekwencje o wysokiej rozdzielczości w zwolnionym tempie.

sony

Jeszcze wyższa jakość dźwięku

W przeciwieństwie do tradycyjnych, analogowych systemów transmisji można uniknąć powstania zakłóceń w przewodzie. Aby zapewnić wyraźny, dokładny, w pełni cyfrowy dźwięk, aparat ZV-E10 współpracuje z mikrofonami Sony z cyfrowym łączem audio w stopce MI. Do poprawy jakości dźwięku możesz też użyć swojego preferowanego mikrofonu, podłączając go do gniazda mikrofonowego aparatu.

sony

Oferowany oddzielnie uchwyt ułatwiający obsługę jedną ręką

Uchwyt GP-VPT2BT z łączem Bluetooth® (sprzedawany oddzielnie) pozwala bezprzewodowo sterować takimi funkcjami, jak nagrywanie, zoom czy przycisk własny. Zoom i nagrywanie można obsługiwać jedną ręką. Do łatwo dostępnego przycisku jest standardowo przypisana również funkcja przełączania bokeh, więc do jej użycia wystarcza jedno naciśnięcie.

sony

Łatwy odsłuch dźwięku

Możesz z łatwością sprawdzić, czy wyjściowy dźwięk odpowiada Twoim oczekiwaniom. Aparat ZV-E10 jest wyposażony w standardowe gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, które może służyć do kontroli rejestrowanego dźwięku.

sony

Przesyłanie do smartfona w celu szybkiego udostępnienia

Aparat ZV-E10 pozwala z łatwością udostępniać nowo nagrane filmy 4K i zdjęcia. Takie obrazy można bezprzewodowo przesyłać do smartfona nawet po wyłączeniu aparatu.

sony

Edycja filmów w smartfonie

Materiał filmowy z aparatu można poddać edycji w smartfonie, używając aplikacji Imaging Edge™ Mobile z zainstalowanym dodatkiem Movie Edit add-on. Funkcja stabilizacji przetwarza informacje z czujnika żyroskopowego aparatu, kompensując skoki obrazu powstające wskutek drgań aparatu. Dane z aparatu wykorzystuje także funkcja inteligentnego kadrowania. Umożliwia ona kadrowanie filmu i zmienianie jego proporcji w taki sposób, by główny obiekt pozostawał w kadrze.

sony

Filmowanie w układzie pionowym bez komplikacji

Dzięki zapisywanym przez aparat metadanym filmy nagrane w układzie pionowym można w takim samym układzie oglądać na komputerze lub smartfonie. Nie ma potrzeby ręcznego obracania filmu, łatwiej jest więc opublikować nagranie w mediach społecznościowych.

sony

Dodawanie efektów specjalnych w aparacie

Zmieniając kolorystykę obrazu, można dodawać różne efekty artystyczne. Ustawienia z grupy „Strefa twórcza” i siedem efektów wizualnych w trybie „Efekt zdjęciowy” pozwolą nadać obrazowi żądany wygląd bez dodatkowej postprodukcji.

sony

Produkcja filmów 4K HDR z wiernie oddanymi kolorami

Naturalnie, realistycznie wyglądające kolory na filmach 4K HDR można uzyskać bez postprodukcji i korekty barw — wystarczy nagrać materiał filmowy 4K HDR (High Dynamic Range) z użyciem fabrycznie zaprogramowanego profilu obrazu HLG.

sony

Dokładnie kontrolowane przejścia ostrości

Kiedy chcesz przenieść ostrość z jednego obiektu na drugi, możesz skorzystać z ustawienia „Szyb. przejścia AF”, by dokładnie określić szybkość tego przejścia. Do wyboru jest siedem ustawień, od dużej szybkości po łagodną zmianę.

sony

Łatwe konfigurowanie strumieniowych transmisji na żywo

Wystarczy jeden przewód, by używać aparatu ZV-E10 do komunikacji online z wykorzystaniem zalet dużego przetwornika obrazu i wbudowanego mikrofonu. Aby aparat ZV-E10 pełnił funkcję zewnętrznej kamery, podłącz go przewodem USB Type-C® do komputera lub smartfona Sony Xperia™. Funkcję tę można przypisać do przycisku własnego, by szybko rozpoczynać transmisję strumieniową USB.

sony

Możliwość zasilania z sieci energetycznej w celu wydłużenia nagrywania

Kiedy prowadzisz transmisję na żywo lub długo filmujesz we wnętrzu, w którym masz dostęp do gniazdka zasilającego, możesz użyć zasilania sieciowego, takiego jak AC-PW20AM (sprzedawany oddzielnie), i nie obawiać się wyczerpania akumulatora.

sony

Ulepszona stabilizacja obrazu i funkcje edycyjne

Wbudowany w aparat żyroskop rejestruje dane o drganiach podczas filmowania z ręki, umożliwiając stabilizację obrazu na etapie postprodukcji. Programy komputerowe Sony Catalyst Browse / Catalyst Prepare pozwalają nawet bilansować poziom automatycznej kompensacji drgań i niezbędnego przycięcia obrazu. Efektywnie wykorzystują też dane o obrocie aparatu.

sony

Imaging Edge DesktopTM

Pakiet Imaging Edge Desktop pomaga usprawnić pracę i uzyskać jeszcze lepsze zdjęcia i filmy. Narzędzie „Remote” umożliwia zdalne sterowanie aparatem i podglądanie obrazu na żywo na monitorze komputera. „Viewer” służy do podglądu, oceny i wybierania zdjęć z dużych bibliotek, a „Edit” pozwala w pełni wykorzystać potencjał plików RAW przekształcanych w końcowe zdjęcia.

sony
Sony
005519

Obiektyw

MOCOWANIE OBIEKTYWU Mocowanie typu E

Przetwornik obrazu

WSPÓŁCZYNNIK KSZTAŁTU OBRAZU 3:2
LICZBA PIKSELI (EFEKTYWNIE) Około 24,2 megapiksela
LICZBA PIKSELI (CAŁKOWITA) Około 25,0 megapiksela
TYP PRZETWORNIKA Przetwornik obrazu Exmor CMOS typu APS-C (23,5 × 15,6 mm)
SYSTEM OCHRONY PRZED KURZEM -

Zapis (fotografie)

FORMAT ZAPISU JPEG (DCF 2.0, Exif 2.32, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3)
ROZMIAR OBRAZU (PIKSELE) [3:2] L: 6000 × 4000 (24 M), M: 4240 × 2832 (12 M), S: 3008 × 2000 (6,0 M)
ROZMIAR (PIKSELE) [4:3] L: 5328 × 4000 (21 M), M: 3776 × 2832 (11 M), S: 2656 × 2000 (5,3 M)
ROZMIAR OBRAZU (PIKSELE) [16:9] L: 6000 × 3376 (20 M), M: 4240 × 2400 (10 M), S: 3008 × 1688 (5,1 M)
ROZMIAR OBRAZU (PIKSELE) [1:1] L: 4000 × 4000 (16 M), M: 2832 × 2832 (8,0 M), S: 2000 × 2000 (4,0 M)
TRYBY JAKOŚCI OBRAZU RAW, RAW i JPEG, JPEG (Bardzo wysoka, Wysoka, Standardowa)
EFEKTY ZDJĘCIOWE 13 rodzajów: zabawkowy aparat (normalny, zimny, ciepły, zielony, purpuroworóżowy), kolor pop, posteryzacja (kolor, cz.-b.), zdjęcie retro, high-key: miękki, częściowy kolor (czer./ziel./nieb./żół.), obraz czarno-biały o dużym kontraście, obraz czarno-biały o bogatej gradacji, miękka ostrość, malowidło HDR, miniatura, akwarela, ilustracja
STYL TWÓRCZY Standardowy, żywy, portret, krajobraz, zachód słońca, czarno-biały, sepia
PROFILE OBRAZU Tak (wył. / PP1–PP10) Parametry: poziom czerni, krzywa gamma (film, fotografia, Cine1–4, ITU709, ITU709 [800%], S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), gamma czerni, zagięcie charakterystyki, tryb koloru, nasycenie, zmienność koloru, głębia koloru, szczegółowość, kopiowanie, zerowanie
KREATYWNY WYGLĄD -
FUNKCJE ZAKRESU DYNAMICZNEGO Wyłączone, DRO, automatyka HDR
PRZESTRZEŃ BARW Standard sRGB (paleta sYCC) i Adobe RGB zgodny z technologią TRILUMINOS Color
14BIT RAW Tak

Zapis (film)

FORMAT ZAPISU XAVC S
KOMPRESJA FILMU XAVC S: MPEG-4 AVC / H.264
FORMAT ZAPISU DŹWIĘKU XAVC S: LPCM, 2 kanały
PRZESTRZEŃ BARW Standard xvYCC (x.v.Colour przy połączeniu kablem HDMI), zgodność z technologią TRILUMINOS Colour
EFEKTY ZDJĘCIOWE 7 rodzajów: zabawkowy aparat (normalny, zimny, ciepły, zielony, purpuroworóżowy), kolor pop, posteryzacja (kolor, cz.-b.), zdjęcie retro, high-key: miękki, częściowy kolor (czer./ziel./nieb./żół.), obraz czarno-biały o dużym kontraście
STYL TWÓRCZY Standardowy, żywy, portret, krajobraz, zachód słońca, czarno-biały, sepia
PROFILE OBRAZU Tak (wył. / PP1–PP10) Parametry: poziom czerni, krzywa gamma (film, fotografia, Cine1–4, ITU709, ITU709 [800%], S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), gamma czerni, zagięcie charakterystyki, tryb koloru, nasycenie, zmienność koloru, głębia koloru, szczegółowość, kopiowanie, zerowanie
KREATYWNY WYGLĄD -
SYSTEM ZAPISU FILMU (XAVC S 4K) 3840 × 2160 (4:2:0, 8 bitów, NTSC) (w przybliżeniu) 30p (100 Mb/s / 60 Mb/s), 3840 × 2160 (4:2:0, 8 bitów, NTSC) (w przybliżeniu) 24p (100 Mb/s / 60 Mb/s), 3840 × 2160 (4:2:0, 8 bitów, PAL) (w przybliżeniu) 25p (100 Mb/s / 60 Mb/s)
SYSTEM ZAPISU FILMU (XAVC S HD) 1920 × 1080 (4:2:0, 8 bitów, NTSC) (w przybliżeniu) 120p (100 Mb/s / 60 Mb/s), 1920 × 1080 (4:2:0, 8 bitów, NTSC) (w przybliżeniu) 60p (50 Mb/s / 25 Mb/s), 1920 × 1080 (4:2:0, 8 bitów, NTSC) (w przybliżeniu) 30p (50 Mb/s / 16 Mb/s), 1920 × 1080 (4:2:0, 8 bitów, NTSC) (w przybliżeniu) 24p (50 Mb/s), 1920 × 1080 (4:2:0, 8 bitów, PAL) (w przybliżeniu) 100p (100 Mb/s / 60 Mb/s), 1920 × 1080 (4:2:0, 8 bitów, PAL) (w przybliżeniu) 50p (50 Mb/s / 25 Mb/s), 1920 × 1080 (4:2:0, 8 bitów, PAL) (w przybliżeniu) 25p (50 Mb/s / 16 Mb/s)
ZWOLNIONE I PRZYSPIESZONE TEMPO (LICZBA KLATEK NA SEKUNDĘ) Tryb NTSC: 1, 2, 4, 8, 15, 30, 60 i 120 kl./s, tryb PAL: 1, 2, 3, 6, 12, 25, 50 i 100 kl./s
FUNKCJE FILMU Wyświetlanie poziomu dźwięku, regulacja poziomu nagrywania dźwięku, przełącznik PAL/NTSC, nagrywanie plików proxy (1280 × 720 (około 9 Mb/s)), kod czasowy / bity użytkownika, automatyczne wydłużanie czasu otwarcia migawki, asysta wyświetlania gamma

System nagrywania

INFORMACJE O LOKALIZACJI ŁĄCZE ZE SMARTFONA Tak
NOŚNIK Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro (M2), karta pamięci SD, karta pamięci SDHC (zgodna z UHS-I), karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I), karta pamięci microSD, karta pamięci microSDHC, karta pamięci microSDXC
GNIAZDO NA KARTĘ PAMIĘCI Wieloformatowe gniazdo na karty Memory Stick Duo / SD

Redukcja szumów

REDUKCJA SZUMÓW Redukcja szumów przy długich czasach ekspozycji: włączanie/wyłączanie, dostępna przy czasach migawki dłuższych niż 1 s; redukcja szumów przy dużych czułościach ISO: normalna / słaba / wyłączona

Balans bieli

TRYBY BALANSU BIELI Automatyczny, Światło dzienne, W cieniu, Pochmurnie, Żarówka, Świetlówka, Lampa błyskowa, Podwodne, Temperatura barwowa (od 2500 do 9900K) i filtr barwny, Własny
BLOKADA WYKRYWANIA AWB -

Ostrość

SPOSÓB NASTAWIANIA OSTROŚCI Szybki, hybrydowy system AF (AF z detekcją fazy/AF z detekcją kontrastu)
CZUJNIK OSTROŚCI Przetwornik Exmor™ CMOS
POLA OSTROŚCI 425 punktów (AF z detekcją fazy)/ 425 punktów (AF z detekcją kontrastu)
ZAKRES CZUŁOŚCI OSTROŚCI EV-3 – EV20 (odpowiednik ISO100 z założonym obiektywem F2,0)
TRYB OSTROŚCI Automatyczny AF (AF-A), pojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C), DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczna regulacja ostrości
STREFA WYZNACZANIA OSTROŚCI Szeroki, Strefa, Środek, Elast. punktowy, Roz. elast. punktowy, Śledzenie
EYE AF [Fotografie] Człowiek (wybór lewego/prawego oka) / Zwierzę, [Filmy] Człowiek (wybór lewego/prawego oka)
INNE FUNKCJE Mikrokorekty AF (z użyciem sprzedawanego oddzielnie adaptera LA-EA2 lub LA-EA4), przewidywanie ostrości, blokada ostrości, szybkość przejścia AF (filmy), czułość zmian obiektu AF (filmy)
ŚWIATŁO WSPOMAGAJĄCE AUTOFOKUS (AF ILLUMINATOR) -
SPOSÓB NASTAWIANIA OSTROŚCI PILOTEM LA-EA3 (SPRZEDAWANY ODDZIELNIE) detekcji fazy

Ekspozycja

TYP POMIARU Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref
CZUJNIK POMIAROWY Przetwornik Exmor™ CMOS
ZAKRES CZUŁOŚCI POMIARU EV-2 – EV20 (odpowiednik ISO100 z założonym obiektywem F2.0)
TRYB POMIARU Wielosegmentowy, centralnie ważony, punktowy, średnia z całego ekranu, światła
KOMPENSACJA EKSPOZYCJI +/- 5,0 EV (do wyboru co 1/3 lub 1/2 EV)
BRACKETING EKSPOZYCJI Bracketing: pojedynczy/ciągły, do wyboru 3/5 klatek. (Światło zastane, światło z lampy błyskowej)
PAMIĘĆ EKSPOZYCJI (AE LOCK) TAK
TRYBY EKSPOZYCJI Automatyka (inteligentna/lepsza automatyka), zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu ekspozycji (S), ręczny (M), film (inteligentna automatyka, zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu ekspozycji (S), ręczny (M)), nagrywanie w zwolnionym i przyspieszonym tempie (zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu ekspozycji (S), ręczny (M)), panorama, wybór sceny
CZUŁOŚĆ ISO (ZALECANY WSKAŹNIK EKSPOZYCJI) [Fotografie] ISO 100–32 000 (wartości od ISO 50 do ISO 51 200 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), [Filmy] odpowiednik ISO 100–32 000, automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy)
FOTOGRAFOWANIE BEZ MIGOTANIA -
TRYBY TEMATYCZNE Portret, sport, makro, krajobraz, zachód słońca, scena nocna, zdjęcia z ręki o zmierzchu, portret nocą, wyraźny ruch

Wizjer

TYP WIZJERA -

Ekran LCD

TYP MONITORA 7,5 cm (3,0"), TFT
LICZBA PUNKTÓW 921 600 punktów
PANEL DOTYKOWY Tak (Ostrość dotykiem, Śledzenie dotykiem, Zdjęcie dotykowe)
REGULACJA JASNOŚCI Ręczna (5 ustawień od -2 do +2), tryb słonecznej pogody
REGULACJA KĄTA Kąt otwarcia: około 176°, kąt obrotu: około 270°.
POWIĘKSZANIE OBRAZU PRZY NASTAWIANIU OSTROŚCI Tak, Powiększenie (5,9×, 11,7×)

Inne funkcje

CLEAR IMAGE ZOOM [Fotografowanie] Około 2×, [Filmowanie] Około 1,5× (4K), około 2× (HD)
ZOOM CYFROWY Inteligentny zoom (fotografie): M: około 1,4×, S: około 2×, zoom cyfrowy (fotografie): L: około 4×, M: około 5,7×, S: około 8×, zoom cyfrowy (film): około 4×
ROZPOZNAWANIE TWARZY Priorytet twarzy/oka w trybie AF, priorytet twarzy w trybie wielosegmentowym, priorytet zarejestrowanych twarzy
SAMOWYZWALACZ DO AUTOPORTRETÓW Tak
INNE Prezentacja produktu, Nieostrość tła, Fotografowanie z interwałem, Samowyzwalacz do autoportretów, Jasne monitorowanie, Przewodnik pomocniczy

Migawka

TYP Sterowana elektronicznie, o przebiegu pionowym, szczelinowa
TYP MIGAWKI Migawka mechaniczna / migawka elektroniczna
CZAS OTWARCIA MIGAWKI [Fotografowanie] Od 1/4000 do 30 s i B; [Filmowanie] Od 1/4000 do 1/4 (co 1/3 stopnia), do 1/60 w trybie automatycznym (do 1/30 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki)
SYNCHRONIZACJA Z LAMPĄ BŁYSKOWĄ SZYBKOŚĆ 1/160 s1
ELEKTRONICZNY PIERWSZY PRZEBIEG KURTYNY Tak (włączanie/wyłączanie)
CICHA PRACA Tak (włączanie/wyłączanie)

Stabilizacja obrazu

TYP [Fotografowanie] Zgodność ze stabilizatorem obrazu w obiektywie, [Filmowanie] Zgodność ze stabilizatorem obrazu w obiektywie (tryb standardowy) / Elektroniczny (tryb Active)
EFEKT KOMPENSACJI -

Kontrola błysku

LICZBA PRZEWODNIA -
KĄT ROZSYŁU BŁYSKU -
STEROWANIE Przedbłysk TTL
KOMPENSACJA MOCY BŁYSKU +/- 3,0 EV (przełączanie kroku między 1/3 lub 1/2 EV)
TRYBY PRACY LAMPY BŁYSKOWEJ Wyłączona, automatyczna, błysk wypełniający, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny, sterowanie bezprzewodowe, synchronizacja z krótkimi czasami ekspozycji
CZAS ŁADOWANIA -
WSPÓŁPRACA Z LAMPĄ ZEWNĘTRZNĄ Lampa błyskowa do systemu Sony α zgodna ze stopką Multi Interface, możliwość użycia adaptera stopki do podłączania lamp wyposażonych w stopkę z automatyczną blokadą
BLOKADA MOCY BŁYSKU Tak
STEROWANIE BEZPRZEWODOWE Tak (sygnał świetlny w trybach: błysk wypełniający, synchronizacja z długim czasem ekspozycji, synchronizacja z krótkimi czasami ekspozycji / sygnał radiowy w trybach: błysk wypełniający, błysk zamykający, synchronizacja z długim czasem ekspozycji, synchronizacja z krótkimi czasami ekspozycji)

Mechanizm

TRYBY ZAPISU Pojedynczy, ciągły (do wyboru Hi+/Hi/Mid/Lo), samowyzwalacz, samowyzwalacz (ciągły), bracketing (ciągły, pojedynczy, balans bieli, DRO)
SZYBKOŚĆ CIĄGŁEGO ZAPISU (PRZYBLIŻONA WARTOŚĆ MAKS.) Zdjęcia seryjne: Hi+: 11 kl./s, Hi 8 kl./s, Mid: 6 kl./s, Lo: 3 kl./s3
LICZBA KADRÓW DO ZAREJESTROWANIA (PRZYBLIŻONA) JPEG Bardzo wysoka L: 99 klatek, JPEG Wysoka L: 116 klatek, JPEG Standardowa L: 137 klatek, RAW: 46 klatek, RAW i JPG: 45 klatek
SAMOWYZWALACZ Opóźnienie 10 s / 5 s / 2 s / samowyzwalacz seryjny / samowyzwalacz z bracketingiem

Odtwarzanie

PRZECHWYTYWANIE ZDJĘĆ Tak
TRYBY Jedno zdjęcie (z informacjami o zdjęciu, histogramem RGB i ostrzeżeniem o światłach/cieniach lub bez tych informacji), indeks, tryb wyświetlania w powiększeniu (L: 18,8×, M: 13,3×, S: 9,4×, Panorama (standardowa): 25,6×, Panorama (szeroka): 38,8×), automatyczny podgląd, obrót obrazu, pokaz slajdów, przesuwanie panoramy, wybór folderu (data / fotografie / XAVC S HD / XAVC S 4K), ochrona, ocena, wyświetlanie jako grupy

Interfejs

ZŁĄCZE KOMPUTEROWE Pamięć masowa / MTP
ZŁĄCZE MULTI TERMINAL / MICRO USB -
BLUETOOTH Tak (standard Bluetooth 4.1 (pasmo 2,4 GHz))
STOPKA MULTI INTERFACE Tak (z cyfrowym interfejsem dźwiękowym)
GNIAZDO MIKROFONU Tak (mini jack stereo 3,5 mm)
ZŁĄCZE DO SYNCHRONIZACJI -
GNIAZDO SŁUCHAWKOWE Tak (mini jack stereo 3,5 mm)
FUNKCJE Oglądanie na smartfonie, zdalne sterowanie za pomocą smartfona, sterowanie z komputera, BRAVIA Sync (Control for HDMI), PhotoTV HD

Dźwięk

MIKROFON Wbudowany, stereofoniczny
GŁOŚNIK Wbudowany, monofoniczny

Drukowanie

OBSŁUGIWANE STANDARDY Exif Print, Print Image Matching III, ustawienie DPOF

Funkcja użytkownika

TYP Ustawienia przycisków własnych, ustawienia programowalne (1 zestaw w korpusie / 4 zestawy na karcie pamięci), Moje menu

Kompensacja cech obiektywu

USTAWIENIE Winietowanie, aberracja chromatyczna, zniekształcenia

Zasilanie

DOSTARCZANY AKUMULATOR Akumulator NP-FW50
CZAS PRACY BATERII / AKUMULATORA (FOTOGRAFIE) Około 440 zdjęć (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
CZAS PRACY BATERII/AKUMULATORA (FILM, FAKTYCZNE NAGRYWANIE) Około 80 min (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
CZAS PRACY BATERII/AKUMULATORA (FILM, NAGRYWANIE CIĄGŁE) Około 125 min (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
ŁADOWANIE WEWNĘTRZNEGO AKUMULATORA Tak
ZASILANIE ZEWNĘTRZNE Zasilacz sieciowy AC-PW20 (sprzedawany oddzielnie)
POBÓR MOCY (EKRAN LCD) [Fotografowanie] Około 2,0 W (z obiektywem E PZ 16–50 mm F3.5–5.6 OSS), [Filmowanie] Około 3,5 W (z obiektywem E PZ 16–50 mm F3.5–5.6 OSS)
ZASILANIE PRZEZ ŁĄCZE USB Tak

Inne

TEMPERATURA W ŚRODOWISKU PRACY 0–40℃

Wymiary i waga

WAGA (Z DOSTARCZONYM AKUMULATOREM I KARTĄ PAMIĘCI) Około 343 g
WYMIARY (SZER. X WYS. X GŁ.) Około 115,2 × 64,2 × 44,8 mm (OD UCHWYTU DO MONITORA)