Filtr neutralny szary LC Rapid ND ND4~ND1000

Filtr neutralny szary LC Rapid ND ND4~ND1000

Filtr neutralny szary LC Rapid ND (ND4~ND1000) 77mm

650,00 zł
Brutto
 Obecnie brak na stanie

Filtr neutralnie szary (ND - Neutral Density) to jeden z najczęściej wykorzystywanych filtrów w fotografii oraz filmowaniu. Umożliwia wydłużenie czasu ekspozycji lub też większe otwarcie przysłony w celu zmniejszenia głębi ostrości. W zależności od warunków używa się filtrów o różnych gęstościach, np. NDx4, NDx8, itd.

Filtr neutralny szary LC Rapid ND to filtr o zmiennej przepuszczalności światła. Oprawa tego filtra składa się z dwóch pierścieni (podobnie jak w filtrach polaryzacyjnych). Poprzez obrót zewnętrznym pierścieniem uzyskuje się płynną regulację transmisji światła w zakresie od NDx4 do NDx1000 (redukcja światła od 2 do 10 działek przysłony). Przedni gwint pozwala użytkownikowi na dodatkowe podłączenie filtra lub osłony obiektywu. W celu zapewnienia precyzyjnej redukcji światła Rapid ND wyposażony został w uchwyt, która poprzez obrót umożliwia użytkownikowi na dostosowanie stopnia przyciemnienia. Ponadto filtr posiada na przednim pierścieniu skalę, która pozwala kontrolować obrót od minimum do maximum, oraz na powrót do poprzednich ustawień.

Guardian Multi Coating (GMC) - łączy w sobie powłokę przeciwodblaskową oraz powierzchnię ochronną. Powłoka zabezpiecza filtr przed wilgocią i zarysowaniami. GMC Pomaga skutecznie zmniejszyć odbicie światła.

All Terrian Structure (ATS) - to unikalna struktura wykorzystywana w celu zwiększenia trwałości filtra. Dzięki ATS filtr posiada wysoką odporność na wpływy atmosferyczne, takie jak woda, kurz a także zmiany temperatury i wilgotności.

Rapid Deploying Ring (RDR) - specjalna struktura pierścienia przyczynia się do zwiększenia przyczepności podczas trzymania go w dłoni, dzięki czemu filtr łatwiej zamontować na obiektywie. Zmniejsza też ryzyko upuszczenia filtra podczas nakręcania / odkręcania.