Filtr ochronny Hoya UV ( C ) HMC 77mm

Filtr ochronny Hoya UV ( C ) HMC 77mm

Filtr ochronny Hoya UV ( C ) HMC 77mm

80,00 zł
Brutto
 Zapytaj o dostępność

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

HOYA UV HMC (C) to następca znanej i cenionej serii HMC(0).Nowa wersja posiada wąską oprawę o grubości 4mm dzięki czemu nadaje się do stosowania z obiektywami szerokokątnymi. Filtr posiada gwint po obu stronach oprawy, co pozwala na używanie oryginalnych zatyczek do obiektywów.

Filtr UV serii HMC (C) pomaga uzyskać wysoki kontrast zdjęć i wierne oddanie kolorów.
 

Są to najpopularniejsze filtry z powłokami wielowarstwowymi, powszechnie znane ze swojej wysokiej transmisji światła (97%) i małej podatności na odblaski. Prowadzi to do wysokiego kontrastu zdjęć i wierne oddanych kolorów. Aby w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych obiektywów zaleca się stosowanie filtrów HOYA HMC.

Filtry HOYA posiadają powłoki przeciw odblaskowe z trzech głównych powodów:

  •     zwiększają przepustowość filtra, zmniejszają tym samym straty przechodzącego światła.
  •     chronią powierzchnie filtra,
  •     zmniejszają ryzyko wystąpienia odblasków, szczególnie tych powstających między wewnętrzną stroną filtra i przednią soczewką.


Im więcej powłok na powierzchni filtra, tym skuteczniejsze jest ich działanie.

Filtr UV (ultrafioletowy) absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące często do pogorszenia ostrości i kontrastu zdjęć wykonywanych w plenerze. Jest to uniwersalny filtr zarówno w fotografii barwnej jak i czarnobiałej. Filtr UV polecany jest również jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami.

Hoya
004183