Canon EF 14mm f/2.8L II USM Cashback + 1075 zł przy zakupie z aparatem!

Canon EF 14mm f/2.8L II USM

9 840,00 zł
Brutto
 Zapytaj o czas dostawy

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Minimalne zniekształcenia perspektywy

Fotografowanie aparatem trzymanym w poziomie zapewnia naturalny obraz z minimalnymi zniekształceniami perspektywy, ale nawet nieznaczne jego przechylenie w górę lub w dół powoduje silny efekt zbiegania lub zwężania się pionowych linii. Ma to szczególne znaczenie w artystycznych fotografiach architektury.


Zaawansowana optyka

Konstrukcja obiektywu to 14 elementów w 11 grupach - w tym 2 soczewki asferyczne oraz element niskodyspersyjny UD. Rezultaty uzyskiwane obiektywem Canon 14 mm f/2.8L II EF USM charakteryzują się czystym i ostrym obrazem o minimalnych zniekształceniach. W pierwszej grupie soczewek tego obiektywu zastosowano szlifowany i polerowany element asferyczny o dużej średnicy, pozwalający skutecznie zredukować zniekształcenia prostoliniowe często widoczne na fotografiach budynków. Zastosowanie systemu ogniskowania tylnego pozwoliło skorygować astygmatyzm obiektywu podczas fotografowania z małej odległości, a także uzyskać wysoką szybkość automatycznej regulacji ostrości. Dodatkowo jest to dość jasny obiektyw, więc pozwoli wykonać zrobić zdjęcia w pomieszczeniach do których dociera mała ilość światła dziennego. Minimalna odległość ostrzenia wynosi już 20 cm.


Wbudowana osłona przeciwsłoneczna

Wbudowana osłona przeciwsłoneczna typu płatkowego pozwala zwiększyć kontrast, zapobiega winietowaniu i chroni przednią soczewkę obiektywu.


Szybki i cichy silnik autofokusa USM

Obiektyw posiada silnik USM (Ultra Sonic Motor), który przez wibracje ultradźwiękowe wprawia silnik AF w ruch. Zapewnia on szybką i bezgłośną pracę obiektywu. Ultradźwiękowy silnik regulacji ostrości pozwala na ręczna regulację w dowolnym momencie bez potrzeby przełączania na tryb manualny.


Canon
2045B002
Cechy
Mocowanie obiektywu
Canon EF
Pole krycia obiektywu
APSC
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Szerokokątny
Nastawienie ostrości
AF
Seria Obiektywów
Canon "L"
Producent Canon
Model EF 14 mm f/2.8L USM II
Typ obiektywu Szerokokątny stałoogniskowy
Ogniskowa 14 mm
Światłosiła f/2.8
Pole widzenia 114 o
Ostrość od 0.2 m
Maksymalne powiększenie 1:6.67
Maksymalna wartość przysłony 22
Liczba listków na przysłonie 6
Mechanizm autofokusa USM
Konstrukcja 14 elementów / 11 grup
Rozmiar filtra 0 mm
Wymiary 94 x 80 mm
Waga 645 g