KATEGORIE
Dlaczego warto kupić u nas?
Wysyłka w ciągu 24h
Wysyłka w ciągu 24h
14 Dni na zwrot*
14 Dni na zwrot*
Zaufane opinie
Zaufane opinie
Codzienne nowe promocje
Codzienne nowe promocje
Slider Offer Banner
Statywy / Stabilizatory

Statywy / Stabilizatory

Statywy oraz inne podpory stabilizują sprzęt fotograficzny jaki również kamery wideo. Zazwyczaj jest to trójnóg z symetrycznie rozkładanymi nogami, a w swojej górnej części zakończony jest głowicą do której możemy zamontować aparat lub kamerę w dowolnej pozycji. W zastosowaniu statywu do kamery filmowej możliwy jest płynny obrót kamery na dowolnej płaszczyźnie w celu uzyskania zmieniającego się w czasie ujęcia kierunku filmowania.

Czy potrzebujesz statywu?

Czasem najmniejsze drgnięcie może zaważyć na jakości materiału, niezależnie czy jest to zdjęcie czy ujęcie filmowe. Statywy utrzymują sprzęt w całkowitej stabilności - bez ruchu, drgań czy wibracji, dzięki czemu zyskujesz pewność uchwycenia danej chwili w możliwie jak najlepszej jakości. Dodatkowo statywy umożliwiają łatwiejszą manualną, dokładniejszą regulację w trudnych warunkach oświetleniowych, różnych wysokościach czy ujęć pod różnymi kątami.

Jak możemy podzielić statywy?

Statywy fotograficzne - są zazwyczaj trójnogi z dedykowaną głowicą do montażu aparatu fotograficznego. Różnią się między sobą materiałem wykonania, ilością sekcji, maksymalnym udźwigiem, rozmiarem oraz maksymalną szerokością rozstawienia.

Statywy filmowe - przeznaczone są praktycznie tylko do kamer filmowych, posiadają również dedykowane głowicę do montażu kamer. Są zazwyczaj znacznie cięższe i cechuje je odpowiednie rozstawienie nóg dzięki czemu są jeszcze bardziej stabilne.

Monopody - są to statywy z jedną nogą i dzielą się na wersję przeznaczone do fotografowania i filmowania. Pozwalają na stabilizację sprzętu w poziomie dzięki czemu fotografowanie lub filmowanie staję się prostsze i wygodniejsze.

Statywy stołowe - są to statywy o małej wadze udźwigu do 1kg. Przeznaczone są do aparatów kompaktowych, kamer sportowych oraz niektórych bezlusterkowców. Mają również zastosowanie do kręcenia vlogów.

Aktywne filtry