Oświetlenie

Oświetlenie w fotografii lub w nagrywaniu wideo zapewnia lepsze uwidocznienie jak wyostrzenie elementów. Najczęściej ma to miejsce w nocy, wewnątrz budynków lub sceneriach z ograniczonym źródłem światła. Właściwe wykorzystanie lamp błyskowych lub lamp w aparacie pozwala na poprawę jakości wykonywanych zdjęć czy klipów wideo ale również umożliwia manipulację światłem w bardziej kreatywny sposób, szczególnie jeżeli jesteś profesjonalnym fotografem lub kamerzysta.

Różnica między lampa błyskową a lampą w aparcie.

Lampa błyskowa zapewnia szybki, ale mocny rozbłysk światła, który działa jednocześnie z migawką aparatu. Umożliwia robienie zdjęć w dowolnym miejscu i czasie, bez względu na to, że potrzebujesz osobnego urządzenia oświetleniowego, ponieważ masz wbudowane źródło światła. Jest także lepszy w rejestrowaniu ruchu, ponieważ aparat widzi tylko rozbłysk światła i obiekt, co pozwala mu „zamrozić” obraz w przeciwieństwie do światła ciągłego, w którym czujnik ma czas na dostosowanie i wybranie innych źródeł światła, a tym samym rozmycie zdjęcie.

Światło w aparacie można również przymocować do lustrzanki cyfrowej lub kamery wideo, ale w przeciwieństwie do lampy błyskowej aparatu, działa ono tak, aby zapewnić ciągłe źródło oświetlenia, a nie krótką serię. Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcia miały stałą jasność i przejrzystość, wybierz ten rodzaj sprzętu oświetleniowego. Można go również używać osobno ze statywem, co jest powszechnym ustawieniem w przypadku lamp studyjnych.

Oświetlenie fotograficzne w rejestrowaniu obrazu wideo

Urządzenia do ciągłego oświetlenia są w stanie zapewnić wystarczającą ilość światła, aby pokryć duży obszar, na którym spodziewany jest ruch obiektu. Masz wybór między LED, żarnikiem, świetlówką i HMI, z których każdy ma unikalne właściwości oświetleniowe, które możesz wykorzystać, aby poprawić jakość swojego materiału. Są one również wyposażone w regulowane stojaki oświetleniowe, które można łatwo przesuwać w celu dopasowania do stylu fotografowania. Ponadto możesz zdalnie sterować wieloma modelami, co daje możliwość manipulowania ilością i czasem trwania oświetlenia, jakie otrzymujesz dla swoich filmów.

629,00 zł
Brutto

Nanlite Parabolic Softbox Of Forza 60

Softbox to podstawowy element wyposażenia studia fotograficznego. Umożliwia kreatywne sterowanie światłem które jest podstawą w fotografii. Łagodząc przejścia tonalne między światłem a cieniem , twoje zdjęcia produktowe, portrety, będą odpowiednio doświetlone co zmniejszy Twoją pracę w post-produkcji. NanLite Forza 60 Softbox jest przyjaznym zarówno dla studia jak i ze względu na gabaryty, w plenerze. Jest 16-bocznym Softboxem o głębokim parabolicznym kształcie, który jest idealnym towarzyszem dla Forza 60 LED z wyjmowanym przednim dyfuzorem, srebrnym wnętrzem i pierścieniem umożliwiającym szybkie rozłożenie. Kontrolę i kształt światła zapewnia odblaskowe srebrne wnętrze softbox-a maksymalizując moc świetlną lampy. Wyjmowany przedni dyfuzor zmiękcza światło i zmniejsza kontrast. Ponadto głęboki paraboliczny kształt zapewnia równomierne oświetlenie sceny z wyjątkową jakością barw którą uzyskujemy dzięki wysokiemu CRI lampy Forza 60 wynoszącemu 98. Teraz możesz być pewny że odwzorowanie kolorów jest na najwyższym poziomie. Ten softbox posiada pierścień który skupiając sprężynowe pręty umożliwia szybkie rozłożenie jak również późniejsze złożenie. Szybko zatrzaśnij pręty na miejscu, aby ustawić softbox, a następnie zwolnij je za naciśnięciem jednego przycisku, aby złożyć. Całość zapakowana w funkcjonalny pokrowiec dla wygodnego przechowywania lub transportu. W celu dodatkowej kontroli nad światłem a zwłaszcza uzyskania skupienia można nabyć siatkę materiałową  w kształcie plastra miodu ( opcja)  i zamontować za pomocą rzepów. Siatka zawęża kąt wiązki światła do 40 stopni. Siatka sprzedawana osobno.

Specyfikacja techniczna

  • Kształt: sześciokąt
  • Kolor wnętrza: srebrny
  • Liczba prętów: 16
  • Dyfuzor z przodu: Tak
  • Wbudowane szybkozłącze dla Nanlite Forza 60
  • Dodatkowy modyfikator:  Tak, siatka w kształcie plastra miodu  - sprzedawana osobno
  • Wymiary: średnica 60 cm x głębokość 34 cm
  • Waga: 1,22 kg
  • Gwarancja (lata) - 1