KATEGORIE
Filtr

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 4 390,00 zł

Dlaczego warto kupić u nas?
Wysyłka w ciągu 24h
Wysyłka w ciągu 24h
14 Dni na zwrot*
14 Dni na zwrot*
Zaufane opinie
Zaufane opinie
Codzienne nowe promocje
Codzienne nowe promocje
Slider Offer Banner
Filtry do obiektywów

Filtry

Kupując profesjonalny sprzęt nie powinniśmy zapomnieć o filtrach na obiektyw. Spełniają ważną rolę, bowiem przede wszystkim chronią nasz obiektyw przed zarysowaniem co jest dla nas bardzo ważne. Korygują lub uwydatniają kolory ale również pomagają uzyskać poprawną ekspozycję. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Rodzaje filtrów:

Filtry UV - są jednymi z najbardziej popularnych filtrów pośród fotografów. Absorbują promieniowanie ultrafioletowe poprawiając ostrość i kontrast zdjęć. Filtry UV są całkowicie neutralne kolorystycznie i nie wpływają w żaden sposób na ekspozycję. Wykorzystywane są bardzo często jako ochrona obiektywu przed kurzem, zadrapaniami, zabrudzeniem.

Filtry polaryzacyjne - stosowane są najczęściej w fotografii na otwartej przestrzeni, krajobrazowej. Wzmacniają kontrast, nasycenie kolorów i błękit nieba. Właściwości filtra polaryzacyjnego nie są do otworzenia za pomocą programów, dlatego też filtry te są jednym z najbardziej podstawowych akcesoriów pośród fotografów

Filtry szare - redukują ilość światłą wpadającego przez obiektyw, chroniąc w ten sposób przed prześwietleniem jasnych obszarów obrazu oraz umożliwiają dłuższe naświetlenie ciemniejszych obszarów. Wykorzystywane są w fotografii czarno-białej jak również kolorowej.

Filtry połówkowe - są to filtry barwione stopniowo od przeźroczystości do określonego koloru. Stosuje się je w celu ograniczenia ilości wpadającego światła, umożliwiają uzyskanie dużo bardziej naturalnych efektów niż obróbka w programie graficznym.

Filtry barwne - są to filtry o dowolnych barwach, mające na celu zmianę kolorystykę zdjęcia w celu korekcji barwnej lub nadania odpowiedniego nastroju.

Aktywne filtry