KATEGORIE
Filtr

Cena

Cena

  • 26,00 zł - 14 990,00 zł

Dlaczego warto kupić u nas?
Wysyłka w ciągu 24h
Wysyłka w ciągu 24h
14 Dni na zwrot*
14 Dni na zwrot*
Zaufane opinie
Zaufane opinie
Codzienne nowe promocje
Codzienne nowe promocje
Slider Offer Banner
Karty pamięci do kamer wideo i aparatów cyfrowych | BEIKS

Karty pamięci

Karty pamięci do aparatów cyfrowych i kamer wideo

To urządzenia do przechowywania danych, które wykorzystują swoją pamięć do przechowywania plików. Służą jako wymienna i rozszerzalna pamięć dla różnych przenośnych urządzeń elektronicznych. Są różne typy kart i nośników pamięci. Zanim zdecydujesz się na zakup karty powinieneś zastanowić się w jakim urządzeniu będzie ona używana oraz na jej pojemność i szybkość zapisu.

W ofercie można znaleźć:

 - karty SD (Secure Digital)- najpopularniejszy format o wymiarach 24x32x2.1 mm często stosuje się je w aparatach fotograficznych.
 - karty CF (Compact Flash) - ma rozmiar 42,8 x 36,4mm x 3,3 mm.

Format SD obejmuje karty SD, SDHC i SDXC posiadają znacznie większą pojemność, są także szybsze niż zwykłe karty SD. Trzeba jedynie pamiętać, że te formaty nie są kompatybilne wstecz. Oznacza to, że musisz znać podtyp obsługiwany przez urządzenie. Istnieją jednak czytniki kart pamięci, które obsługują wszystkie trzy standardy.

Wszystkie mają mniejsze wersje zwane kartami microSD, microSDHC i microSDXC. Format CF jest używany w wysokiej klasy apartach. Oferuje wysoką prędkość zapisu potrzebną do zdjęć seryjnych. Cfast to szybszy wariant CompactFlash i bardziej odpowiedni do nagrywania filmów i zdjęć w wysokiej rozdzielczości. XQD jest nawet szybszy niż Cfast, a niektóre wysokiej klasy lustrzanki cyfrowe i kamery obsługują ten format.

Kategorie prędkości kart pamięci:

- Klasa X, czyli wielokrotność odczytu płyty audio CD. Kategoria pochodzi od standardowej prędkości odczytu płyt audio, wynoszącej 150 KB/sek. Przykładowo 800x oznacza, że karta czyta dane z maksymalną prędkością 120 MB/sek (800 x 150 KB/sek = 120 000 KB/sek = 120 MB/sek).

- Klasa C, odnosi się do MINIMALNEJ STAŁEJ prędkości zapisu na kartę. Stała wartość jest ważna zwłaszcza dla osób rejestrujących filmy wideo oraz wykonujących seryjne zdjęcia. Kategoria C (Class) określa wydajność karty za pomocą symboli C2, C4, C6 oraz C10. Liczba oddaje minimalną stałą prędkość zapisu w megabajtach na sekundę:

    - C2 – zapis 2 MB/sek

    - C4 – zapis 4 MB/sek

    - C8 – zapis 8 MB/sek

    - C10 – zapis 10 MB/sek

- Klasa U czyli nowsza klasa wydajności zapisu. UHS (Ultra High Speed) pozwalającego na osiąganie lepszych wartości odczytu i zapisu. Łączność UHS to cecha kart SDHC oraz SDXC. Na rynku konsumenckim istnieją wyłącznie karty U1 oraz U3:

    - U1 – zapis 10 MB/sek

    - U3 – zapis 30 MB/sek

- Klasa UHS-I oraz UHS-II, karty z klasyczną szyną UHS-I (UHS-1) osiągają maksymalną prędkość odczytu wynoszącą do 104 MB/sek. Karty z nowszą szyną UHS-II (UHS-2) osiągają maksymalną prędkość odczytu wynoszącą do 312 MB/sek.Aby osiągać maksymalny transfer na szynie UHS-2, niezbędny jest czytnik wspierający standard SD 4.0.

- Klasa V czyli najnowsza klasa wydajności dla treści wideo. Symbol V (Video Speed) pojawiający się w wariantach V6, V10, V30, V60 oraz V90. Liczby przy literce V oznaczają minimalną stałą prędkość zapisu wyrażoną w megabajtach na sekundę:

    - V6 – zapis 6 MB/sek

    - V10 – zapis 10 MB/sek

    - V30 – zapis 30 MB/sek

    - V60 – zapis 60 MB/sek

    - V90 – zapis 90 MB/sek

- Klasa A czyli najnowsza klasa dla aplikacji. Karty poszerzających pojemność takich urządzeń jak smartfony, tablety czy przenośne konsole do gier. Tego typu maszyny inaczej korzystają z kart pamięci niż kamery czy wideorejestratory. Miernikiem klasyfikacji A nie są megabajty na sekundę (MB/sek), ale operacje wejście-wyjście na sekundę (IOPS).

    - A1: minimalny odczyt losowy 1500 IOPS, minimalny zapis losowy 500 IOPS

    - A2: minimalny odczyt losowy 4000 IOPS, minimalny zapis losowy 2000 IOPS

Standardy Jakości Wideo:

Minimalne gwarantowane prędkości zapis:

- Wideo 8K – zapis minimum 60 MB/sek. Czyli karty: V60 UHS-II, V90 UHS-II

- Wideo 4K – zapis minimum 30 MB/sek. Czyli karty: V90 UHS-II, V60 UHS-II, V30 UHS-I, U3 UHS-I

- Wideo HD – zapis minimum 10 MB/sek. Czyli karty: V90 UHS-II, V60 UHS-II, V30 UHS-I, V10 UHS-I U3 UHS-I, U1 UHS-I, C10

- Wideo SD – zapis minimum 6 MB/sek. Czyli karty: V90 UHS-II, V60 UHS-II, V30 UHS-I, V10 UHS-I, V6 UHS-I, U3 UHS-I, U1 UHS-I, C10, C6

Jaką kartę wybrać?

Przede wszystkim sprawdź specyfikacje aparatu, jakie karty są przez niego obsługiwane. Może się okazać, że nasz starszy aparat nie obsługuje standardu SDXC, przez co duże karty nie będą z nim kompatybilne. Dodatkowo warto sprawdzić, jakich kart wymaga nasz aparat, aby korzystać z wszystkich funkcji wideo. Kolejną sprawą jest określenie pojemności i prędkości potrzebnej karty. Kartę należy dobrać tak, aby nie spowalniała buforu naszego aparatu przy zapisywaniu zdjęć na karcie. Aparaty z niższej półki nie będą potrzebować drogich kart UHS II, ale jeśli dysponujemy dobrym, szybkim aparatem, warto zainwestować w równie dobre, szybkie karty.

Jak zabezpieczyć karty pamięci ?

Chroń swoją kartę przed uszkodzeniem i utratą, przechowując ją w specjalnym etui. Aby zabezpieczyć pliki przed usunięciem, zajrzyj do urządzeń do tworzenia kopii zapasowych.Niektóre modele mają gniazda na karty CF i SD, a także pamięć wewnętrzną o dużej pojemności. Niektóre automatycznie wykonują kopię zapasową zawartości na nośniku pamięci flash, gdy tylko włożysz karty. Inne mają wyświetlacze LCD pokazujące zawartość karty.

Aktywne filtry