Modyfikatory

Modyfikatory światła to akcesoria oświetleniowe pozwalające kształtować jak i modelować światło lamp byłyskowych oraz lamp oświetlenia ciągłego. Softboxy rozpraszają jasne światło i równomiernie rozkładają je na obiekty. Działają ze światłem dziennym jak również lampami błyskowymi oraz ciągłymi źródłami światła.

Rozmiary Softboxa

Parametry które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru rozmiaru softboxa to stopień miękkości światłą, odległość od obiektu to czy docelowo chcesz uchwycić cały obiekt czy tylko jego wybraną część. Większe softboxy emitują delikatniejsze światło niż mniejsze. Dzieje się tak, ponieważ większe przednie dyfuzory i wewnętrzne przegrody mają większą objętość i powierzchnię, aby rozprzestrzeniać i łagodzić jasne światło. Duże modele również rzucają światło dalej niż mniejsze.

Użyj małych przenośnych softboxów do robienia zbliżeń, a dużych wolnostojących jednostek do portretów pełnej długości.

Kształt Softboxa

Czy kształty softbox'a są ważne? Jak najbardziej. Najpopularniejsze kształty to kwadrat, prostokąt i ośmiokąt, jednakże możesz spotkać się z innymi kształtami. Każdy kształt inaczej zmienia światło. Np. softbox kwadratowy lub prostokątny rzuca światło w taki sposób, jak by sprawiało wrażenie wychodzenia z otwartych okien. Z kolei jednostki ośmiokątne generują światło miękkie o szerokim zasięgu, gdzie mają szerokie zastosowanie w fotografii ślubnej.

Przejrzyj naszą ofertę i rób zdjęcia jak profesjonalista oświetlając obiekty sofbox'em.

629,00 zł
Brutto

Nanlite Parabolic Softbox Of Forza 60

Softbox to podstawowy element wyposażenia studia fotograficznego. Umożliwia kreatywne sterowanie światłem które jest podstawą w fotografii. Łagodząc przejścia tonalne między światłem a cieniem , twoje zdjęcia produktowe, portrety, będą odpowiednio doświetlone co zmniejszy Twoją pracę w post-produkcji. NanLite Forza 60 Softbox jest przyjaznym zarówno dla studia jak i ze względu na gabaryty, w plenerze. Jest 16-bocznym Softboxem o głębokim parabolicznym kształcie, który jest idealnym towarzyszem dla Forza 60 LED z wyjmowanym przednim dyfuzorem, srebrnym wnętrzem i pierścieniem umożliwiającym szybkie rozłożenie. Kontrolę i kształt światła zapewnia odblaskowe srebrne wnętrze softbox-a maksymalizując moc świetlną lampy. Wyjmowany przedni dyfuzor zmiękcza światło i zmniejsza kontrast. Ponadto głęboki paraboliczny kształt zapewnia równomierne oświetlenie sceny z wyjątkową jakością barw którą uzyskujemy dzięki wysokiemu CRI lampy Forza 60 wynoszącemu 98. Teraz możesz być pewny że odwzorowanie kolorów jest na najwyższym poziomie. Ten softbox posiada pierścień który skupiając sprężynowe pręty umożliwia szybkie rozłożenie jak również późniejsze złożenie. Szybko zatrzaśnij pręty na miejscu, aby ustawić softbox, a następnie zwolnij je za naciśnięciem jednego przycisku, aby złożyć. Całość zapakowana w funkcjonalny pokrowiec dla wygodnego przechowywania lub transportu. W celu dodatkowej kontroli nad światłem a zwłaszcza uzyskania skupienia można nabyć siatkę materiałową  w kształcie plastra miodu ( opcja)  i zamontować za pomocą rzepów. Siatka zawęża kąt wiązki światła do 40 stopni. Siatka sprzedawana osobno.

Specyfikacja techniczna

  • Kształt: sześciokąt
  • Kolor wnętrza: srebrny
  • Liczba prętów: 16
  • Dyfuzor z przodu: Tak
  • Wbudowane szybkozłącze dla Nanlite Forza 60
  • Dodatkowy modyfikator:  Tak, siatka w kształcie plastra miodu  - sprzedawana osobno
  • Wymiary: średnica 60 cm x głębokość 34 cm
  • Waga: 1,22 kg
  • Gwarancja (lata) - 1