KATEGORIE
Filtr
Dlaczego warto kupić u nas?
Wysyłka w ciągu 24h
Wysyłka w ciągu 24h
14 Dni na zwrot*
14 Dni na zwrot*
Zaufane opinie
Zaufane opinie
Codzienne nowe promocje
Codzienne nowe promocje
Slider Offer Banner
Modyfikatory oświetleniowe

Modyfikatory

Modyfikatory światła to akcesoria oświetleniowe pozwalające kształtować jak i modelować światło lamp byłyskowych oraz lamp oświetlenia ciągłego. Softboxy rozpraszają jasne światło i równomiernie rozkładają je na obiekty. Działają ze światłem dziennym jak również lampami błyskowymi oraz ciągłymi źródłami światła.

Rozmiary Softboxa

Parametry które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru rozmiaru softboxa to stopień miękkości światłą, odległość od obiektu to czy docelowo chcesz uchwycić cały obiekt czy tylko jego wybraną część. Większe softboxy emitują delikatniejsze światło niż mniejsze. Dzieje się tak, ponieważ większe przednie dyfuzory i wewnętrzne przegrody mają większą objętość i powierzchnię, aby rozprzestrzeniać i łagodzić jasne światło. Duże modele również rzucają światło dalej niż mniejsze.

Użyj małych przenośnych softboxów do robienia zbliżeń, a dużych wolnostojących jednostek do portretów pełnej długości.

Kształt Softboxa

Czy kształty softbox'a są ważne? Jak najbardziej. Najpopularniejsze kształty to kwadrat, prostokąt i ośmiokąt, jednakże możesz spotkać się z innymi kształtami. Każdy kształt inaczej zmienia światło. Np. softbox kwadratowy lub prostokątny rzuca światło w taki sposób, jak by sprawiało wrażenie wychodzenia z otwartych okien. Z kolei jednostki ośmiokątne generują światło miękkie o szerokim zasięgu, gdzie mają szerokie zastosowanie w fotografii ślubnej.

Przejrzyj naszą ofertę i rób zdjęcia jak profesjonalista oświetlając obiekty sofbox'em.

Aktywne filtry