Notebooki

Notebooki posiadają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi komputerami stacjonarnymi. Najbardziej oczywista jest ich przenośność, umożliwiająca pracę w dowolnym miejscu, nawet gdy nie ma zasilania. Inne czynniki obejmują łatwą konfigurację, niewielkie rozmiary i proste podłączenie urządzeń peryferyjnych. Chociaż notebooki były kiedyś uważane za mniejsze i lżejsze od laptopów, różnice między nimi są teraz minimalne.

Systemy operacyjne do notebooków i laptopów

Istnieją trzy popularne systemy operacyjne dla notebooków: Windows, macOS i Chrome OS. Notebook Windows z system operacyjnym Microsoft pozostaje jednym z najczęstszych wyborów, dobrze nadającym się do ogólnego użytku. Apple MacBook używa systemu macOS. To przyjazne dla użytkownika oprogramowanie jest popularne wśród społeczności twórczej i ma duże możliwości w zakresie projektowania grafiki i podobnych zastosowań. Google Chrome OS, używany na Chromebookach, to system internetowy, odpowiedni do przeglądania i sieci społecznościowych. To lekkie rozwiązanie działa dobrze na laptopach z 4GB pamięci RAM i jest kompatybilne z aplikacjami na Androida.

Przenośność

Rozmiar i waga wpływa jak wiadomo na przenośność, co często jest ważne dla naszej pracy. Cienki notebook jest lekki i łatwy do przenoszenia, ale często wymaga dużych przedmiotów, takich jak napęd CD, duża bateria i inne urządzenia peryferyjne. Ważne jest, aby dopasować wydajność notebooka do zamierzonego zastosowania. W przypadku lekkich aplikacji, takich jak przeglądanie i edycja dokumentów, średniej klasy notebook jest więcej niż wystarczający. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz maszyny do edycji zdjęć i filmów oraz wykonywania projektów 3D, lub wolisz notebooka do gier, wtedy niezbędna jest wyższa wydajność. Czynniki wpływające na wydajność notebooków obejmują : szybkość procesora, chłodzenie procesora, czas dostępu do dysku twardego lub SSD. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz urządzenia do codziennych obowiązków czy też służbowych, czy szukasz notebooka do rozrywki w domu, wszystko to możesz znaleźć w szerokiej gamie naszych produktów.