Opinie o Nas

Ta strona używa plików Cookie. Aby z niej korzystać zaakceptuj ten fakt. Więcej informacji tutaj.

   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30
   Nikon Z30

   Nikon Z30

   3 699,00 zł
   Brutto
   Zapytaj o dostępność

   ILOŚĆ

   Zadaj pytanie o produkt opiekunowi marki:

   • Salon Kraśnik: +48 600 101 768 sklep@beiks.pl

   • Salon Warszawa: 22 891 13 73 wawa@beiks.pl

   Write your review

   Salon
   Kraśnik:

   (81) 825-97-22

   sklep@beiks.pl


   Salon
   Warszawa:

   (22) 891-13-73

   wawa@beiks.pl

    Nagrywaj wideoblogi jak nigdy dotąd

    Zerwij z ograniczeniami smartfona i urzeczywistnij pomysły na wideoblogi dzięki wyższej jakości obrazu, sprawiającej, że Twoje treści wyróżnią się na tle innych. Mały, bardzo łatwy w użyciu aparat Z 30 ma ogromny potencjał i otwiera nowe możliwości tworzenia, umożliwiając fotografowanie i filmowanie w trudniejszych warunkach oświetleniowych, zapewniając wydajniejsze przetwarzanie obrazu i większą wszechstronność. Ten aparat bezlusterkowy został opracowany z myślą o twórcach, którzy chcą dzielić się historiami.


    50806.jpg

    Pokaż więcej. Opowiedz więcej. Od rozpakowywania produktów po recenzje, przepisy i poradniki. Od muzyki po gotowanie, od podróży po parkour. Niezależnie od tego, czym się interesujesz, gdy masz możliwość nagrywania profesjonalnie wyglądających filmów, zdobędziesz większe uznanie oglądających Twój wideoblog. Aparat Z 30 pozwala tworzyć nagrania z wyraźnym obrazem, głębią ostrości i czystym dźwiękiem, jakich można oczekiwać od najwyższej klasy vlogerów i streamerów.


    Nagrywaj wyjątkowe materiały w 4K

    Od filmów w rozdzielczości 4K UHD (30p) po filmy poklatkowe i płynne spowolnione nagrania w rozdzielczości Full HD (120p) — aparat Z 30 wykorzystuje całą szerokość dużej matrycy, aby zapewnić (w przybliżeniu) 100% pola widzenia. Kadrowanie siebie i obiektu jest łatwe.


    Nie ma powodu, aby przestać

    Możesz nagrać nawet 125 minut nieprzerwanego materiału wideo⁵, co pozwala na rejestrowanie wielu długich ujęć lub wykonywanie zdjęć seryjnych. Łączność Wi-Fi i Bluetooth oraz aplikacja SnapBridge firmy Nikon umożliwiają przesyłanie treści z dowolnego miejsca.


    Czysty, wyraźny dźwięk

    Nagrywaj doskonale brzmiący dźwięk przy użyciu wbudowanego mikrofonu stereofonicznego o dużej czułości lub mikrofonu zewnętrznego. Menu audio zawiera opcje do nagrywania głosu ludzkiego lub dźwięków otoczenia, takich jak muzyka i odgłosy miasta. Jest też dostępna funkcja redukcji szumu wiatru.


    Osiągnij jakość, która zachwyca

    W domu, w studiu lub w podróży. Aparat Z 30 zapewnia ogromne możliwości rejestrowania obrazu, dzięki którym nagrasz najbardziej energetyczne wideoblogi, jakie kiedykolwiek udało Ci się stworzyć – lub przeprowadzisz ich streaming na żywo. Ponadto zafascynujesz oglądających Twój profil zdjęciami o bogatych szczegółach. To Twoja szansa, aby osiągnąć nową jakość treści, które robią wrażenie bez dodatkowej edycji.


    Więcej światła, więcej zachwytów!

    Dzięki dużej średnicy mocowania Z firmy Nikon, do dużej matrycy formatu DX o rozdzielczości 20,9 mln pikseli dociera znacznie więcej światła niż do aparatu smartfona. Podczas filmowania i fotografowania uzyskasz bogactwo szczegółów nieosiągalne przy użyciu smartfona. Wewnątrz lub na zewnątrz – w dzień lub w nocy.


    Inspiracja nocą

    Filmy i zdjęcia rejestrowane w słabym świetle są wyraźne i mają profesjonalną jakość. Podczas nagrywania filmów jest dostępna czułość maksymalnie ISO 25600, a przy fotografowaniu nawet ISO 51200 (z możliwością zwiększenia). Fotografuj w nocy korzystając z tego samego szybkiego i precyzyjnego autofokusa, na którym polegasz w ciągu dnia.


    Intuicyjna twórcza swoboda

    Rejestruj ujęcia z dołu. Rejestruj ujęcia z góry. Poszerz perspektywę. Aparat Z 30 jest wyposażony w 3-calowy, ruchomy monitor dotykowy, czytelne wyświetlacze i dobrze przemyślane elementy sterujące, które pozwalają z łatwością uchwycić każde ujęcie. Jeśli nagrywasz wideoblogi i fotografujesz, aparat umożliwia zapisywanie oddzielnych ustawień dla filmów i zdjęć, a następnie przełączanie się między nimi w razie potrzeby. Nie musisz za każdym razem przerywać, aby ponownie konfigurować ustawienia.


    Komfort i stabilność

    Weź do ręki aparat Z 30 i przekonaj się, że po prostu pasuje do dłoni. Głęboko wyprofilowany uchwyt, który w tak małym aparacie jest osiągnięciem konstrukcyjnym, umożliwia stabilne fotografowanie z ręki, nawet gdy wyciągniesz ramię. Ponadto elektroniczna redukcja drgań (e-VR) firmy Nikon pomaga rejestrować materiały wideo z wyraźnym i stabilnym obrazem.


    Zaprojektowany z myślą o nagrywaniu wideoblogów z ręki

    Jeśli obrócisz ruchomy monitor do przodu, aparat natychmiast przełączy się w tryb autoportretu i usunie z ekranu zbędne informacje, zapewniając pełną widoczność kadru. Wygodnie umieszczony przycisk nagrywania umożliwia wykonywanie zdjęć lub nagrywanie filmów.


    Gotowy do działania

    Niezależnie od kąta, pod którym rejestrujesz ujęcia, przycisk nagrywania wideo na korpusie aparatu jest zawsze łatwo dostępny. Wyraźna czerwona ramka wokół wyświetlacza potwierdza, że jest włączony tryb wideo. Czerwona kontrolka z przodu potwierdza, że nagrywasz.


    Niezawodne ustawianie ostrości

    Rejestrujesz akcję lub siebie w ruchu? Tryb wideo AF wykorzystuje ciągły AF, aby niezawodnie ustawiać ostrość. Aparat utrzymuje ostrość na obiekcie — bez względu na to, co robi lub jak często zmieniasz kompozycję.


    Podążaj za oczami

    Dostępne zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania, tryby AF z wykrywaniem oczu i z wykrywaniem zwierząt gwarantują szybkie ustawianie ostrości na oczach ludzi, kotów i psów. Ostrość jest precyzyjnie utrzymywana na oczach, nawet jeśli fotografowana osoba odwróci wzrok i ponownie spojrzy w stronę aparatu.


    Idealna ekspozycja

    Bez obaw rejestruj obraz w każdych warunkach oświetleniowych bez uczenia się skomplikowanych ustawień. Podczas rejestrowania obrazu w trybie automatycznym możesz szybko i łatwo dostosować kompensację ekspozycji, aby obiekt lub Twoja twarz zawsze były dobrze oświetlone.


    Ekscytujące zdjęcia

    Gdy fotografujesz, wykonując zdjęcia seryjne z prędkością 11 kl./s i pełnym śledzeniem AF/AE, uchwycisz ujęcia, które wyróżnią Twój profil w mediach społecznościowych. Od ulic miasta po skatepark: w samym środku akcji wykonasz zdjęcia idealne na Instagrama.


    Podłącz i rozpocznij transmisję na żywo

    Używając jednego uniwersalnego kabla USB typu C (w zestawie) możesz zapewnić stałe zasilanie aparatu Z 30: transmitować na żywo wideoblogi i jednocześnie ładować akumulator aparatu! Aby przesyłać strumieniowo najlepiej wyglądający materiał filmowy z najostrzejszym obrazem, po prostu zamocuj obiektyw NIKKOR Z i podłącz aparat Z 30 do komputera z zainstalowanym bezpłatnym programem Nikon Webcam Utility.


    Przykładowe zdjęcia wykonane Nikon Z30

    50804.jpg
    50802.jpg

    Nikon

    Arkusz danych

    Rozmiar matrycy:
    Full Frame
    Rozdzielczość obrazu:
    21 megapixeli
    Rozdzielczość video:
    4K
    Typ matrycy:
    CMOS

    Szczegółowe odniesienia

    • Typ Aparat bezlusterkowy
    • Mocowanie obiektywu Mocowanie Z firmy Nikon
    • Matryca DX, typu CMOS, 23,5 x 15,7 mm
    • Całkowita liczba pikseli 21,51 mln
    • System usuwania kurzu Zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga opcjonalnego programu NX Studio)
    • Rozdzielczość 20,9 mln
    • Wielkość obrazu (w pikselach) Z użyciem obszaru zdjęcia [DX (24x16)] : (L) 5568 x 3712 (20,7 mln), (M) 4176 x 2784 (11,6 mln), (S) 2784 x 1856 (5,2 mln); z użyciem obszaru zdjęcia [1:1 (16x16)]: (L) 3712 x 3712 (13,8 mln), (M) 2784 x 2784 (7,8 mln), (S) 1856 x 1856 (3,4 mln); z użyciem obszaru zdjęcia [16:9 (24x14)]: (L) 5568 x 3128 (17,4 mln), (M) 4176 x 2344 (9,8 mln), (S) 2784 x 1560 (4,3 mln); zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 3840 x 2160: 3840 x 2160; zdjęcia wykonane podczas nagrywania filmów przy innych rozmiarach klatki: 1920 x 1080
    • Format zapisywanych plików NEF (RAW): 12- lub 14-bitowe, JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia opcji kompresji Fine (około 1:4), Normal (około 1:8) lub Basic (około 1:16), NEF (RAW)+JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG
    • Ustawienia Picture Control Auto, Standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz, Równomierne, Kreatywne ustawienia Picture Control (Sen, Poranek, Pop, Niedziela, Smutek, Dramat, Cisza, Surowość, Melancholia, Czystość, Dżins, Zabawka, Sepia, Błękit, Czerwień, Róż, Węgiel, Grafit, Dwoistość, Czerń); możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control, przechowywanie osobistych ustawień Picture Control
    • Zapis danych SD, SDHC (zgodne z UHS-I), SDXC (zgodne z UHS-I)
    • Gniazdo karty pamięci 1 Karta pamięci Secure Digital (SD)
    • System plików DCF 2.0, Exif 2.31
    • Współpracujące obiektywy Obiektywy NIKKOR z mocowaniem Z, obiektywy NIKKOR z mocowaniem F (wymagany adapter do mocowania; mogą obowiązywać ograniczenia)
    • Typ migawki Mechaniczna, sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości; elektroniczna przednia kurtynka migawki, migawka elektroniczna
    • Czasy otwarcia migawki 1/4000 do 30 s, (regulacja w krokach co 1/3 EV), czas B, ustawienie T
    • Czas synchronizacji błysku Synchronizacja dla czasu otwarcia migawki X = 1/200 s lub dłuższego; obsługa automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki
    • Tryby wyzwalania migawki S (pojedyncze zdjęcie), CL (wolne seryjne), CH (szybkie seryjne), szybkie seryjne (wydłużone), samowyzwalacz
    • Częstotliwość zdjęć Maks. 11 kl./s., zdjęcia seryjne wolne: około 1–4 kl./s, zdjęcia seryjne szybkie: około 5 kl./s, zdjęcia seryjne szybkie (wydłużone): Ok. 11 kl./s,
    • Samowyzwalacz 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 ekspozycji przy interwałach 0,5, 1, 2 lub 3 s
    • Pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy aparatu
    • Sposób pomiaru ekspozycji Pomiar matrycowy, centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do koła o średnicy 8 mm na środku kadru; waga pomiaru może być alternatywnie przypisana na podstawie uśrednienia całego kadru, pomiar punktowy: pomiar z obszaru o średnicy 3,5 mm (około 2,5% powierzchni kadru) na środku wybranego pola AF, pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem
    • Zakres pomiaru ekspozycji –4 do +17 EV
    • Tryb Automatyczny; P: automatyka programowa z fleksją programu; S: automatyka z preselekcją czasu; A: automatyka z preselekcją przysłony; M: manualny; U1, U2 i U3: ustawienia użytkownika
    • Kompensacja ekspozycji Zakres: –5 do +5 EV, krok: co 1/3 EV
    • Blokada ekspozycji Blokada zmierzonej wartości jasności
    • Czułość ISO Od ISO 100 do 51200 w krokach co 1/3 EV; czułość można też zwiększać o ok. 1 EV powyżej ISO 51200 (odpowiednik ISO 102400) lub ok. 2 EV powyżej ISO 51200 (odpowiednik ISO 204800); dostępny automatyczny dobór ISO (indeks zalecanych ekspozycji)
    • Aktywna funkcja D-Lighting Automatyczna, Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona
    • Wielokrotna ekspozycja Dodaj, Średnia, Jasno i Ciemno
    • Inne opcje HDR (wysoki zakres dynamiki), tryb zdjęć z redukcją migotania
    • Autofokus Hybrydowy autofokus z detekcją fazową/autofokus z detekcją kontrastu
    • Zakres detekcji Od –4,5 do +19 EV2, bez AF przy słabym oświetleniu: od –3 do +19 EV)
    • Napęd AF obiektywu Pojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C), automatyczne przełączanie trybu AF (AF-A, dostępne tylko w trybie zdjęć), ciągły AF (AF-F, dostępny tylko w trybie wideo), wyprzedzające śledzenie ostrości, ręczne ustawianie ostrości (M): można korzystać ze wskaźnika ustawienia ostrości
    • Pola AF 209, liczba pól AF dostępnych w trybie zdjęć z wybranym trybem jednopolowego AF i z użyciem obszaru zdjęcia DX
    • Tryb pól AF Precyzyjny AF (tylko w trybie zdjęć), jednopolowy AF, AF z dynamicznym wyborem pola (tylko w trybie zdjęć), szerokie pole AF (M), szerokie pole AF (D), szerokie pole AF (D-ludzie), szerokie pole AF (D-zwierzęta), automatyczny wybór pola AF, automatyczny wybór pola AF (ludzie), automatyczny wybór pola AF (zwierzęta)
    • Blokada AF Blokowanie ustawienia ostrości przez naciśnięcie przycisku AE-L/AF-L lub naciśnięcie spustu migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF/AF-S)
    • Sterowanie błyskiem TTL: sterowanie lampą w trybie i-TTL; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL jest używany z pomiarem matrycowym, centralnie ważonym i z pomiarem chroniącym jasne obszary przed prześwietleniem, standardowy błysk wypełniający i-TTL z pomiarem punktowym
    • Tryb błysku Synchronizacja na przednią kurtynkę migawki, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki, redukcja efektu czerwonych oczu, redukcja efektu czerwonych oczu przy synchronizacji z długimi czasami ekspozycji, wyłączona
    • Kompensacja mocy błysku Od –3 do +1 EV w krokach co 1/3, dostępna w trybach P, S, A i M
    • Wskaźnik gotowości do błysku Świeci po pełnym naładowaniu opcjonalnej lampy błyskowej; miga jako ostrzeżenie o niedoświetleniu po wyzwoleniu błysku z pełną mocą
    • Stopka mocowania akcesoriów Gniazdo „gorącej stopki” wg ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą
    • Kreatywny System Oświetlenia Nikon Sterowanie błyskiem i-TTL, sterowany optycznie zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, blokada mocy błysku, informowanie o temperaturze barwowej błysku, automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki
    • Balans bieli Automatyczny (3 rodzaje), automatyczny dla naturalnego oświetlenia, światło słoneczne, pochmurno, cień, światło żarowe, światło jarzeniowe (3 rodzaje), lampa błyskowa, wybór temperatury barwowej (od 2500 do 10 000 K), pomiar manualny (można zapisać maks. 6 wartości), wszystkie tryby (oprócz wyboru temperatury barwowej) z dokładną regulacją
    • Typy braketingu Ekspozycja i/lub moc błysku, balans bieli, ADL
    • Filmy - pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy głównej, pomiar TTL za pomocą matrycy aparatu
    • Filmy - pomiar ekspozycji Pomiar matrycowy, centralnie ważony lub chroniący jasne obszary przed prześwietleniem
    • Filmy - wielkość klatki (w pikselach) i częstotliwość klatek3 4 3840 x 2160 (4K UHD): 30p (progresywny)/25p/24p, 1920 x 1080: 120p/100p/60p/50p/30p/25p/24p, 1920 x 1080 (spowolnienie): 30p (x4)/25p (x4)/24p (x5).
    • Filmy - format plików MOV, MP4
    • Filmy - kompresja wideo H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding)
    • Filmy - format zapisu dźwięku Liniowy PCM (dla filmów rejestrowanych w formacie MOV), AAC (dla filmów rejestrowanych w formacie MP4)
    • Filmy - sposób zapisu dźwięku Wbudowany mikrofon stereofoniczny lub zewnętrzny mikrofon z opcją wytłumienia; możliwość regulowania czułości
    • Film – kompensacja ekspozycji Zakres: –3 do +3 EV, krok: co 1/3 EV
    • Filmy - czułość ISO M: wybór ręczny (ISO 100–25600; regulacja w krokach co 1/3 EV); dostępny automatyczny dobór czułości ISO (ISO 100 do 25600) z możliwością wyboru maksymalnej wartości; P, S, A: automatyczny dobór czułości ISO (ISO 100 do 25600) z możliwością wyboru maksymalnej wartości, Automatyczny: automatyczny dobór czułości ISO (ISO 100 do 25600) (indeks zalecanych ekspozycji)
    • Filmy – aktywna funkcja D-Lighting Te same ustawienia co dla zdjęć: Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona
    • Filmy – inne opcje Nagrywanie filmów poklatkowych, elektroniczna redukcja drgań, kody czasowe, z diodą nagrywania
    • Monitor Przekątna 7,5 cm (3 cale), ruchomy, dotykowy wyświetlacz LCD TFT o kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru wynoszącym około 100%, z funkcją regulacji balansu kolorów i możliwością sterowania jasnością metodą ręczną z wykorzystaniem 11 poziomów, około 1 040 000 punktów
    • Odtwarzanie Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 lub 72 zdjęcia albo kalendarz), powiększenie w trybie odtwarzania, przycinanie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, wyświetlanie danych pozycji, ocenianie zdjęć i automatyczne obracanie zdjęć
    • USB Złącze USB typu C (USB SuperSpeed), zalecane połączenie z wbudowanym portem USB
    • Wyjście HDMI Złącze HDMI typu D
    • Wejście Audio Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm; zasilanie po podłączeniu)
    • Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) IEEE 802.11b/g/n
    • Częstotliwość działania Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) Od 2412 do 2462 MHz (kanał 11)
    • Maksymalna moc wyjściowa sieci Wi-Fi (bezprzewodowej sieci LAN) Pasmo 2,4 GHz: 4,5 dBm
    • Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) System otwarty, WPA2-PSK
    • Standardy Bluetooth Specyfikacja Bluetooth — wersja 4.2, Bluetooth: od 2402 do 2480 MHz, Bluetooth Low Energy: od 2402 do 2480 MHz, Bluetooth: –1,0 dBm, Bluetooth Low Energy: –2,5 dBm
    • Bateria Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL25
    • Zasilacz Ładowarka sieciowa EH-7P (dostępna osobno)
    • Gniazdo statywowe 0,635 cm (1/4 cala, ISO 1222)
    • Wymiary (S x W x G) Około 128 x 73,5 x 59,5 mm
    • Masa Około 405 g z akumulatorem i kartą pamięci, bez pokrywki bagnetu korpusu; około 350 g (sam korpus aparatu)
    • Zakres dozwolonych temperatur od 0°C do +40°C
    • Zakres dozwolonej wilgotności 85% lub mniej (bez kondensacji)
    • Akcesoria dostarczone w zestawie Pokrywka bagnetu korpusu BF-N1, akumulator jonowo-litowy EN-EL25, pasek AN-DC25, kabel USB UC-E24