SIGMA fp + SIGMA MC-21 za 1zł

SIGMA PARTNER BEIKS Machulski

karta1.jpg

SIGMA fp + SIGMA MC-21 za 1zł

8 989,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Najmniejszy i najlżejszy na świecie


Dzięki gabarytom wynoszącym 112,6 × 69,9 × 45,3 mm i masie zaledwie 422 g (z baterią), SIGMA fp jest najmniejszym i najlżejszym na świecie pełnoklatkowym bezlusterkowcem *. Jest wystarczająco mały, aby zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie, jest to idealny aparat, dzięki któremu można cieszyć się zdjęciami jakości pełnej klatki podczas codziennych zdjęć.

*Według stanu na lipiec 2019 r.
sigama fp 1


Pełnoklatkowy czujnik


Wyposażony w podświetlany pełnoklatkowy czujnik Bayer 35 mm z 24,6 efektywnymi megapikselami SIGMA fp jest w stanie wykonywać zdjęcia nieruchome i ruchome w wysokiej rozdzielczości.
sigama fp 2


Solidny i lekki aluminiowy korpus


Korpus pokryty odlewanym ciśnieniowo aluminium z przodu i z tyłu zapewnia doskonałą wytrzymałość i odprowadzanie ciepła, utrzymując jednocześnie lekką masę.


Konstrukcja odporna na kurz i zachlapania

Aparat SIGMA fp jest chroniony przed kurzem i zachlapaniami w 42 punktach na korpusie aparatu. W połączeniu z odpornym na kurz i zachlapanie obiektywem SIGMA fp może działać w deszczu, burzach piaskowych i innych trudnych warunkach.
sigama fp 3


Duży radiator


Zaprojektowany i zainspirowany tymi stosowanymi w profesjonalnych kamerach kinowych, duży radiator jest zamontowany między wyświetlaczem LCD a korpusem kamery. W połączeniu z powłoką rozpraszającą ciepło nałożoną na zewnętrzną powierzchnię, SIGMA fp osiąga bardzo skuteczne rozpraszanie ciepła. Zapobiega to przegrzaniu w wysokich temperaturach lub podczas długich godzin użytkowania.


Te same gwinty dla złącz paska i statywu


SIGMA fp jest wyposażony w gwint 1/4 cala dla uchwytu paska po obu stronach korpusu i statywu. Zapewnia to większą swobodę korzystania z aparatu, od zamocowania go na statywie w orientacji pionowej z usuniętym mocowaniem, po przymocowanie paska do użycia w orientacji pionowej po wkręceniu mocowania w otwór w podstawie.
sigama fp 5


Migawka elektroniczna w pełnym wymiarze


Wstrząs, dźwięk i opóźnienia migawki: są to wady migawek mechanicznych. SIGMA fp został zaprojektowany w taki sposób, aby zminimalizować je w pogoni za systemem dostosowującym się do różnych scen: Sceny wymagające precyzji, w którym wyeliminowane zostanie nawet najmniejsze drganie; Ujęcia bez rujnowania atmosfery sceny; i strzelanie z dobrą reakcją, nie tracąc idealnego ujęcia. Tego rodzaju działanie otworzy nowe horyzonty w tworzeniu wideo.Ponadto brak mechanicznej migawki sprawia, że ​​konstrukcja aparatu SIGMA fp jest prostsza, co z kolei poprawia jego niezawodność jako aparatu.
sigama fp 6


Tryb koloru „Turkusowy i pomarańczowy”


Gradacja kolorów to proces zmiany koloru wideo i jest ważnym krokiem w tworzeniu filmu, który znacząco zmieni „nastrój” filmu lub innych rodzajów pracy. Jeden styl kolorów, który był szeroko stosowany w filmach Hollywood, zainspirował nowy tryb kolorów wprowadzony w SIGMA fp, zwany „Teal and Orange”.
Ten nowy tryb kolorów polega na tworzeniu wysokiego kontrastu między kolorami pomarańczowymi, które występują w ludzkiej skórze, a odcieniami turkusowymi, które są ich dopełnieniem, dla bardzo żywych i głęboko dramatycznych wizualizacji.
sigama fp 7


Wypełnij światło


Funkcja Fill Light, wcześniej dostępna tylko w SIGMA Photo Pro, zastrzeżonym oprogramowaniu SIGMA do tworzenia obrazów, została teraz włączona do korpusu SIGMA fp. Korzystanie z funkcji Wypełnij światło umożliwia regulację jasności obrazu przez dodanie dodatkowej energii światła do obszarów cienia bez zmiany ekspozycji obszarów podświetlenia. Zapewnia to większą kontrolę nad tworzeniem obrazu ze szczegółami, nawet w obszarach trudnych do kontrolowania przy użyciu ustawień korekty ekspozycji.
Zakres regulacji, który poprzednio wynosił ± 2,0, został rozszerzony do ± 5,0, co umożliwia jeszcze dokładniejsze dostrojenie jasności.
sigama fp 8


Kontrola tonów i tryb kolorów


Menu Kontrola brzmienia ma teraz opcję ręcznego ustawiania oprócz dwóch opcji automatycznych dostępnych w poprzednich modelach (Mocne / Łagodne), które pozwalają użytkownikom samodzielnie dostosować krzywą tonalną.
SIGMA fp jest także pierwszą kamerą SIGMA, która ma suwak „efektu” w menu trybu kolorów. Można go użyć do ustawienia siły efektu do zastosowania na 11 poziomach, od -5 do +5, co umożliwia precyzyjne dostrojenie trybu koloru.
Wprowadzono również nowe przyciski „TONE” i „COLOR”, które zapewniają szybki dostęp do menu regulacji tonów i trybu koloru. Dzięki tym ulepszonym funkcjom i różnorodnym elementom obsługi, SIGMA fp ułatwia tworzenie obrazu w aparacie ze szczegółami, bez względu na to, czy jest to zdjęcie, czy film.
sigama fp 9


Funkcja HDR 


HDR wykorzystuje elektroniczną migawkę do robienia wielu zdjęć o różnej ekspozycji (3 klatki dla zdjęć i 2 klatki dla wideo) jednocześnie, które można następnie połączyć w jedno zdjęcie lub film o dużym zakresie dynamicznym, którego nie można było osiągnąć podczas normalnego fotografowania/filmowania.

Uwaga: Zdjęcia HDR w trybie filmowym mają być dostępne poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną na później.
sigama fp 10


Kinografika


SIGMA fp ma funkcję tworzenia „Kinograficznych”, które są animowanymi GIF-ami, które są hybrydą fotografii i wideo. Dzięki tej funkcji SIGMA fp jest w stanie tworzyć unikalne zdjęcia, w których części nieruchomego obrazu poruszają się w aparacie.

Uwaga: zdjęcie służy wyłącznie celom poglądowym. Funkcja Kinografika ma być dostępna poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną na później.


AF z wykrywaniem twarzy / oczu


Funkcja AF z wykrywaniem twarzy / oczu pozwala SIGMA fp automatycznie ustawić ostrość na oczach człowieka. Może natychmiast i precyzyjnie ustawić ostrość na modelu, nawet podczas wykonywania portretów za pomocą obiektywu o dużej średnicy i małej głębi ostrości.
sigama fp 12


Wyostrzanie ostrości


Funkcja wyostrzania ostrości podświetla krawędzie części sceny, które są ostre w danym kolorze. Służy do ręcznego ustawiania ostrości obiektywu.
sigama fp 13


Akcesoria i kompatybilność


Oprócz oryginalnych akcesoriów zaprojektowanych wyłącznie dla SIGMA fp, kamera obsługuje interfejsy użytkownika podobne do kamer kinowych. Ma solidną kompatybilność, dzięki czemu jest to idealny aparat, który pasuje bezpośrednio do ustawień filmowania.
sigama fp 14


Wizjer reżysera


SIGMA fp ma funkcję wizjera reżysera, która pozwala użytkownikowi symulować różne kąty widzenia i wygląd obrazu na kinach. Obsługuje aparaty głównych producentów powszechnie stosowanych w produkcji filmowej. Obsługuje nie tylko najnowsze aparaty wielkoformatowe, takie jak ARRI ALEXA LF ​​i RED MONSTRO 8K, ale także kamery i obiektywy anamorficzne.

Obsługiwane kamery kinowe :
[ARRI]
ARRICAM/ARRIFLEX, ALEXA LF/ALEXA Mini LF, ALEXA SXT, ALEXA Mini, AMIRA, ALEXA 65, ALEXA XT
[SONY]
VENICE
[RED]
MONSTRO 8K, HELIUM 8K, DRAGON 6K, EPIC MX 5K, GEMINI 5K

Uwaga: Funkcja nagrywania / odtwarzania wideo z włączoną funkcją wizjera reżysera ma być dostępna poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną na później.
sigama fp 15


Obsługuje rejestrowanie danych wideo RAW


Oprócz profesjonalnych kamer kinowych, SIGMA fp to pierwszy bezlusterkowy aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami, który obsługuje zewnętrzne nagrywanie w 12-bitowym formacie CinemaDNG. Dzięki nagrywaniu z rozdzielczością do 4K UHD / 24 kl./s generuje dane wideo, które można wykorzystać nawet podczas filmowania.

Obsługuje również nagrywanie All-I (All-Intra), co umożliwia utrzymanie wysokiej jakości obrazu przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiaru pliku, umożliwiając dostęp do jasnych danych do nagrywania i edycji. Można wybrać format nagrywania, który najlepiej odpowiada celowi wideo.

* Funkcja odtwarzania scen CinemaDNG w aparacie polega na aktualizacji oprogramowania układowego zaplanowanej na później.
sigama fp 16


Funkcje specjalne porównywalne do profesjonalnych kamer kinowych


Tryb filmowy SIGMA fp oferuje szereg funkcji specjalnych porównywalnych z funkcjami profesjonalnych kamer kinowych. Od wyświetlania kąta migawki i wyświetlania kształtu fali dla informacji o ekspozycji i kolorach, aż po wzorowanie zebry, zawiera funkcje i wyświetlacze ekranowe, których można używać w taki sam sposób, jak w przypadku konwencjonalnego sprzętu kinowego.
sigama fp 17


Interfejs zoptymalizowany dla różnych trybów fotografowania


Zachowując charakterystyczne „odczucia” aparatów SIGMA, w tym pokrętła i przyciski QS (Quick Set), SIGMA fp ma specjalnie zaprojektowany system operacyjny i wyświetlacze dla każdego trybu fotografowania i trybu filmowania. Za pomocą specjalnego przełącznika można poruszać się w obie strony między dwoma trybami. Jest to nowa jakość fotografowania, która wykracza poza granice tradycyjnych aparatów przeznaczonych do robienia zdjęć lub nagrywania filmów.
sigama fp 18


Kompatybilność obiektywów z Mocowaniem L


sigama fp 19


Mocowanie


L * to mocowanie zoptymalizowane dla bezlusterkowców, charakteryzujące się krótką ogniskową, dużą średnicą i wyjątkową trwałością.
W 2018 r.Leica Camera AG, Panasonic Corporation i SIGMA uruchomiły L-Mount Alliance i ogłosiły, że trzy firmy opracują własne systemy kamer oparte na tym samym standardzie L-Mount. Jako aparat z mocowaniem typu L, SIGMA fp może być używany z różnymi obiektywami z mocowaniem typu L oferowanymi przez Leica i Panasonic, a także z obiektywami SIGMA.
Mocowanie typu L sprawia, że ​​system kamer wykracza poza granice między producentami, oferując niespotykany dotąd poziom skalowalności i możliwości.


Soczewki specjalnie zaprojektowane dla kamer bezlusterkowych


Zbiegło się to z ogłoszeniem SIGMA fp, SIGMA ogłosiła trzy nowe obiektywy: 45mm F2.8 DG DN | Contemporary, 35mm F1.2 DG DN | Art, and 14–24mm F2.8 DG DN | Art. Każda z nich, wykorzystując zalety optycznego i mechanicznego projektowania krótkiego tylnego kołnierza, jest unikalnym bezlusterkowym obiektywem o wysokiej wydajności i charakterystycznych cechach.


SIGMA MOUNT CONVERTER MC-21


SIGMA MOUNT CONVERTER MC-21 to konwerter, który umożliwia stosowanie mocowania SIGMA SA i wymiennych obiektywów SIGMA CANON EF w aparatach z mocowaniem L. Zastosowanie MC-21 zwiększa kompatybilność i poszerza wybór aparatów i obiektywów z mocowaniem typu L, co znacznie poprawia skalowalność systemu z mocowaniem typu L.

Sigma
040637
Cechy
Typ matrycy:
CMOS
Rozmiar matrycy:
Full Frame
Mocowanie:
L
Rozdzielczość obrazu:
25 megapixeli
Rozdzielczość video:
4K

Format

Rodzaj Bezlusterkowy aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami
Nośniki Karta pamięci SD /SDHC / SDXC (obsługiwane UHS-II) / Przenośny dysk SSD (połączenie USB 3.0, obsługiwane zasilanie magistrali USB)
Mocowanie obiektywu Mocowanie L.

Czujnik obrazu

Rodzaj Pełnoklatkowa matryca 35 mm (35,9 mm x 23,10 mm) Bayer CMOS z podświetleniem
Efektywne piksele / Całkowita liczba pikseli koło. 24. 6MP / ok. 25.3MP
Proporcje obrazu 3: 2
System filtrów koloru Filtr kolorów podstawowych RGB
Format zdjęć RAW (DNG) z kompresją bezstratną 12/14 bitów, JPEG (Exif 2.3), RAW (DNG) + JPEG: nagrywanie jest możliwe
Współczynnik kształtu obrazu [21:9] / [16:9] / [3:2] / [A Size (√2:1)] / [4:3] / [7:6] / [1:1]

Rozmiar pliku

RAW HIGH:6000×4000 (3840x2560)  LOW:3008x2000 (1920x1280)
*() w trybie DC Clop
JPEG [21:9]
HIGH:6,000×2,576 (3,840×1,648)
MED:4,240×1,824 (2,736×1,168)
LOW:3,008×1,288 (1,920×824)

[3:2]
HIGH:6,000×4,000 (3,840×2,560)
MED:4,240×2,832 (2,736×1,824)
LOW:3,008×2,000 (1,920×1,280)

[4:3]
HIGH:5,344×4,000 (3,408×2,560)
MED:3,776×2,832 (2,416×1,824)
LOW:2,672×2,000 (1,712×1,280)

[1:1]
HIGH:4,000×4,000 (2,560×2,560)
MED:2,832×2,832 (1,824×1,824)
LOW:2,000×2,000 (1,280×1,280)

[16:9]
HIGH:6,000×3,376 (3,840×2,160)
MED:4,240×2,392 (2,736×1,536)
LOW:3,008×1,688 (1,920×1,080)

[A Size (√2:1)]
HIGH:5,664×4,000 (3,616×2,560)
MED:4,000×2,832 (2,560×1,824)
LOW:2,832×2,000 (1,808×1,280)

[7:6]
HIGH:4,672×4,000 (2,992×2,560)
MED:3,312×2,832 (2,112×1,824)
LOW:2,336×2,000 (1,488×1,280)
Crop Odpowiada ok. 1,5 x długości ogniskowej obiektywu (w aparatach 35 mm)
Color Space sRGB / Adobe RGB

Format nagrywania filmu (nagrywanie wewnętrzne aparatu)

Format filmu CinemaDNG(8bit / 10bit/ 12bit) / MOV:H.264 (ALL-I/ GOP)
Format audio Liniowy PCM (2 kanały 48 kHz / 16 bitów)
Rozdzielczość / liczba klatek na sekundę 3,840×2,160 (UHD 4K) / 23.98p, 25p, 29.97p,
FHD(1,920x1,080) / 23.98p, 25p, 29.97p, 59.94p, 100p, 119.88p
Czas ciągłego nagrywania Do 2 godzin
Limity nośników zapisu Cinema DNG Karta SD : UHS-II UHD 8 bitów poniżej 25 klatek na sekundę, FHD 12 bitów poniżej 60 klatek na sekundę Przenośny dysk SSD : UHD 12 bitów 24 klatek na sekundę, FHD 12 bitów poniżej 60 klatek na sekundę, FHD 8 bitów poniżej 120 klatek na sekundę

Format nagrywania filmu (Wyjście HDMI)

Format filmu HDMI Loop out „Nagrywanie z zewnętrznego rejestratora: ATOMOS Ninja Inferno, obsługa Blackmagic Video Assist 4K
Format audio Liniowy PCM (2 kanały 48 kHz / 16 bitów)
Rozmiar pliku / liczba klatek na sekundę 3840 × 2160 (UHD 4K) / 4: 2: 2 8bit 29,97p / 25p / 23,98p
1920x1,080 (FHD) / 4: 2: 2 8bit 119,88p / 100p / 59,94p / 50p / 29,97p / 25p / 23,98p

Focus

Tryb automatycznego formatowania / ustawiania ostrości System detekcji kontrastu, pojedynczy AF, ciągły AF (z funkcją przewidywania obiektów w ruchu), ręczne ustawianie ostrości
Odległość pomiaru AF Zakres wykrywania / Tryb AF -5EV ~ 18EV (F1.4 : ISO100) / Auto, 49-punktowy tryb wyboru, tryb swobodnego ruchu, tryb AF z wykrywaniem twarzy / oczu, tryb śledzenia AF
AF Lock Naciśnij do połowy spust migawki lub przycisk AEL (wymagana zmiana ustawienia)
Inne funkcje ustawiania ostrości AF + MF, asystent MF, przewodnik MF, regulacja ostrości, zwolnienie funkcji ostrości, AF-ON, szybki AF, Pre-AF, AF podczas powiększania obrazu

Kontrola ekspozycji

System dozowania Evaluative, Spot, centralna średnia ważona
Zakres pomiaru -5 ~ 18EV (50 mm F1.4: ISO100)
Tryb robienia zdjęć (P) Program AE (możliwa zmiana programu), (S) Priorytet czasu otwarcia migawki AE, (A) Priorytet przysłony AE, (M) Manualny
Tryb filmowania (P) Program AE, (S) Priorytet czasu otwarcia migawki AE, (A) Priorytet przysłony AE, (M) Manualny
Czułość ISO ISO 100-25600, Rozszerzona czułość ISO 6, 12, 25, 50, 51200, 102400
Kompensacja ekspozycji ± 5 EV (w krokach co 1/3 stopnia): ± 3 EV podczas nagrywania filmu
Blokada AE Naciśnij do połowy spust migawki lub przycisk AEL (wymagana zmiana ustawień).
Wspornik ekspozycji 3-ramkowa / 5-ramkowa ekspozycja 3 EV (krok 1/3, Standard → Niedoświetlenie → Prześwietlenie) (Sekwencja zmienna)

System stabilizacji obrazu

System stabilizacji obrazu Układ elektroniczny

Balans bieli

Ustawienia 12 rodzajów
( Auto, Auto [Priorytet źródła światła], światło dzienne, cień, zachmurzenie ,światłożarowe, świetlówka, lampa błyskowa, temperatura barwowa, niestandardowe 1, niestandardowe 2, niestandardowe 3 )

Migawka

Typ migawki Elektroniczna migawka
Czas otwarcia migawki 30-1 / 8000 sek., Żarówka (maks. 5 minut)

Napęd

Tryb Zdjęcia pojedyncze, Zdjęcia seryjne
(H : ok. 18 strzałów / sek. 、 M : ok. 5 zdjęć / s 、 L : ok. 3shots / sec), Samowyzwalacz (2 sek. / 10 sek.), Interwał
Maksymalna liczba klatek HIGH: 12 klatek, MED: 12 klatek, LOW: 24 klatek

Monitor

Typ Kolorowy monitor LCD TFT Format obrazu 3: 2, 3,15, Ok. 2100000 punktów / Panel dotykowy systemu pojemności elektrostatycznej / Ok. 100%

Lampa błyskowa (Zewnętrzna)

Tryb emisji światła Automatyczna kontrola światła S-TTL, ręczna, bezprzewodowa lampa błyskowa, lampa błyskowa z wieloma emisjami (kiedy należy użyć zewnętrznej lampy błyskowej)
Tryb z błyskiem Redukcja efektu czerwonych oczu / Wolna synchronizacja, synchronizacja drugiej kurtyny
Kontrola ekspozycji Max. ± 3 EV w krokach co 1/3 EV
Szybkość strojenia lampy błyskowej Max. 1 / 30sek.
* 1/15 sek. lub mniej przy 14bit
Obsługa zewnętrznego Flasha Dostępne, gdy zamontowany jest zespół gorącej stopki HU-11 (dostarczany z tym produktem).
* S-TTL, obsługa łączności bezprzewodowej, Xcontact

Tryb koloru

Tryb koloru 12 rodzajów
( standardowy, żywy , neutralny, portret, krajobraz, kino, turkusowy i pomarańczowy, zachód słońca czerwony, leśna zieleń, FOV klasyczny niebieski, FOV klasyczny żółty, monochromatyczny )

Inne funkcje

Tryb nagrywania Tryb STILL: FillLight / HDR
Tryb CINE: Fotografowanie podczas filmowania / HDR / Wyszukiwarka reżysera
Tryb odtwarzania STILL: Tryb Tryb rozwijania DNG w aparacie
Tryb CINE: Wycinanie zdjęć / zdjęć

Wbudowany mikrofon / głośnik

Rodzaj Mikrofon stereo, głośnik monofoniczny

Język

Język wyświetlania Angielski / japoński / niemiecki / francuski / hiszpański / włoski / chiński uproszczony /chińskitradycyjny / koreański / rosyjski / holenderski / polski / portugalski / duński / szwedzki / norweski / fiński

Interfejs

USB USB3.1 GEN1 Typ C
HDMI Typ D (Ver.1.4)
Release Terminal Używany również jako zewnętrzny terminal mikrofonu
Zewnętrzny mikrofon Stereo3,5 mm stereo mini jack (obsługa zasilania przez wtyczkę)
Wyjście słuchawkowe Niedostępne
Flash-synchro Terminal Dedykowany terminal (z modułem gorącej stopki HU-11 (dostarczany z tym produktem) zamontowany)

Konstrukcja odporna na kurz i zachlapania

Konstrukcja odporna na kurz i zachlapania Opatrzony

Źródło prądu

Zasilanie Li-ion Battery Pack BP-51 *USB power supply available (Gdy zasilanie jest wyłączone)
Still images Około. 280 zdjęć (w 23 ℃ zgodnie ze standardem CIPA)
Film | ciągłe nagrywanie Około. 70 min

Wymiary i waga

Wymiary 112,6 x 69,9 x 45,3 mm
Waga 422 g (łącznie z baterią i kartą SD), 370 g (tylko korpus aparatu)

Akcesoria / Akcesoria opcjonalne

Akcesoria Akumulator litowo-jonowy BP-51, pasek, uchwyt paska, zasilacz sieciowy USB UAC-11, kabel USB (AC) SUC-11, GORĄCE OBUWIE HU-11, osłona korpusu, instrukcja obsługi, gwarancja, naklejka gwarancyjna
akcesoria opcjonalne UCHWYT RĘCZNY HG-11, UCHWYT DUŻYCH DŁONI HG-21, WYŚWIETLACZ WIDOKU LVF-11, PODSTAWA BPL-11, ZWOLNIENIE KABLI CR-41, UCHWYT PODSTAWY BG-11, ZŁĄCZE DC CN-21, ŁADOWARKA BATERII BC-71, ADAPTER AC SAC-7P, ELEKTRONICZNA BŁYSK EF-630, KONWERTER MONTAŻOWY MC-21

Zobacz także