Aparat Sony DSC-RX1RM2

Sony DSC-RX1R II (DSCRX1RM2)

Aparat Sony DSC-RX1RM2

16 999,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 3-7 dni.
 Czas dostawy 7 dni

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!


(81) 825-97-22

(22) 891-13-73


rrso.jpg

promo

Najnowszy kompakt Sony klasy premium z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu wykonanym w technologii BSI,
obiektywem ZEISS® Sonnar T* 35 mm F2, szybkim systemem AF, wysuwanym wizjerem XGA OLED i pierwszym na świecie regulowanym optycznym filtrem dolnoprzepustowym*
oraz funkcją bracketingu filtra dolnoprzepustowego.

Aparat RX1R II jest wyposażony w wykonany w technologii BSI, pełnoklatkowy przetwornik CMOS Exmor R® o efektywnej rozdzielczości około 42,4 megapiksela.
Dzięki jego ścisłej współpracy z wydajnym procesorem obrazu BIONZ X uzyskuje się niezwykle szeroki zakres czułości (ISO 100–25 600, z możliwością rozszerzenia 50–102 400[i])
oraz szeroki zakres dynamiczny. Przetwornik obrazu jest wykonany w technologii BSI i wyposażony w powiększone obwody oraz miedziane ścieżki sygnału.
Taka konstrukcja zwiększa szybkość transmisji i umożliwia generowanie danych wyjściowych około 3,5 raza szybciej niż w modelu RX1R.
 
Idealnie ostre odwzorowanie obrazu aż po same rogi kadru to zadanie jasnego obiektywu ZEISS Sonnar T* 35 mm F2, indywidualnie dopasowywanego do właściwości matrycy aparatu. Specjalny pierścień umożliwia przełączenie obiektywu w tryb zdjęć makro, w którym minimalna odległość robocza wynosi zaledwie 14 cm.
9-listkowa przysłona pozwala uzyskać spójne, miękkie rozmycie nieostrych fragmentów obrazu.
 
Stałoogniskowa konstrukcja nowego modelu pozwala w pełni wykorzystać ogromną rozdzielczość poprzez precyzyjne dopasowanie wzajemnego położenia matrycy i obiektywu.
Im mniejsza odległość między tymi podzespołami, tym więcej światła z otoczenia może dotrzeć do przetwornika obrazu, zapewniając bogactwo szczegółów i wysoką rozdzielczość.
Co więcej, w odróżnieniu od aparatów z wymiennymi obiektywami migawka modelu RX1R II znajduje się w obiektywie.
Rozwiązanie to pozwala znacznie zmniejszyć rozmiary obudowy, a dodatkowo skrócić czas synchronizacji z lampą błyskową do 1/2000 sekundy.
 
Aby umożliwić pełne wykorzystanie szerokiego zakresu dynamicznego matrycy, nowy model RX1R II został wyposażony w tryb zapisu 14-bitowego obrazu RAW bez kompresji.
Nadal dostępne są także wcześniejsze formaty z kompresją.
 
Szybki system AF umożliwiający uchwycenie najważniejszej chwili
 
Model RX1R II jako pierwszy w serii kompaktów Sony RX pozwala korzystać z zalet systemu automatyki ostrości Fast Hybrid AF.
Matryca aparatu zawiera umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej, 399-polowy czujnik AF oparty na detekcji fazy, zapewniający największe na świecie (45%) pokrycie polami AF pełnoklatkowego przetwornika obrazui.
Połączenie tego czujnika z 25 polami AF opartymi na detekcji kontrastu zaowocowało o 30% większą szybkością działania systemu AF niż w poprzednim modelu.
Zaawansowany algorytm wykrywania ruchu pozwala dokładnie przewidzieć nawet szybkie przemieszczenia poruszających się obiektów.
W rezultacie nowy tryb AF-C umożliwia śledzenie zachowania obiektu i utrzymywanie na nim ostrości nawet podczas zdjęć seryjnych z szybkością do 5 klatek na sekundę.
 
Nowością w tym modelu jest dostępność różnych ustawień strefy AF, takich jak szeroka, centralna czy punktowa z wyborem czujnika,
jak również możliwość śledzenia ostrości i jej ustawiania na oczy fotografowanej osoby.
 
Pierwszy na świecie regulowany optyczny filtr dolnoprzepustowy
 
Zupełną nowością w aparatach cyfrowych jest zastosowany w modelu RX1R II regulowany optyczny filtr dolnoprzepustowy,
który pozwala użytkownikowi zmieniać równowagę między rozdzielczością obrazu a poziomem takich zjawisk, jak mora czy przekłamania barw.
Dostępne są trzy ustawienia filtra:
„wyłączony”, przy którym obraz wygląda jak z matryc bez filtra dolnoprzepustowego i ma najwyższą możliwość rozdzielczość
„standardowy”, zapewniający równowagę między rozdzielczością a usuwaniem mory i wad kolorystycznych
„wysoki”, w większym stopniu eliminujący niedoskonałości obrazu.
Dzięki tej unikatowej funkcji użytkownik może dostosowywać jakość i rozdzielczość obrazu do zawartości sceny,
Oprócz tego dostępna jest funkcja bracketingu filtra dolnoprzepustowego, pozwalająca porównać rezultaty uzyskiwane przy różnych ustawieniach.
 
Nowy, wysuwany wizjer XGA OLED, uchylny ekran, filmy HD i inne cechy
 
Aparat RX1R II jako pierwszy w serii RX1 jest wyposażony w wysuwany wizjer XGA OLED Tru-Finder.
Jego układ optyczny składa się z czterech soczewek, w tym dwóch asferycznych, oraz powłok ZEISS T*.
Obraz jest wyświetlany w powiększeniu 0,74x[iv]; odznacza się ostrością i minimalnym poziomem zniekształceń nawet w narożnikach.
Użytkownik może też wyświetlać obraz na 3,0-calowym ekranie LCD WhiteMagic™ o rozdzielczości 1,2 miliona pikseli.
Regulowane nachylenie ekranu — od 109° w górę do 41° w dół — daje możliwość rejestracji z różnych perspektyw i pozycji.
Zaawansowana matryca i procesor aparatu pozwalają także na zapis bardzo szczegółowych filmów Full HD (1920 x 1080) z małą ilością szumów.
Dzięki uniwersalnemu kodekowi XAVC S materiał wideo można nagrywać w różnych formatach, między innymi 50p, 25p i 24p.
Aparat RX1R II jest wyposażony w technologie Wi-Fi® i NFC.
Do obsługi wszystkich funkcji można używać aplikacji Sony PlayMemories Mobile™, dostępnej w wersji na systemy Android™ i iOS.
Zwiększanie funkcjonalności urządzenia umożliwiają aplikacje z serwisu PlayMemories Camera Apps™.
W najbliższym czasie wydana zostanie nowa wersja popularnej aplikacji „Wbudowany inteligentny pilot”.
Umożliwia ona zdalne wyzwalanie migawki smartfonem i zawiera zaktualizowane, dostosowane do nowego aparatu funkcje trybu B (Bulb) i zdjęć seryjnych.

Sony
Cechy
Rozmiar matrycy:
Full Frame
Rozdzielczość obrazu:
42 megapixeli
Rozdzielczość video:
HD 1080